Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Będzie plac zabaw w Woli Wiśniowskiej

Projekt Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” z Woli Wiśniowskiej zwyciężył w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Dzięki wygranej powstanie Aktywny Plac Zabaw na placu przy Altanie w Woli Wiśniowskiej. Nagroda główna w konkursie wynosiła 5 tysięcy złotych.
17.11.2017
Czytaj więcej

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".
16.11.2017
Czytaj więcej

Koncert pieśni patriotycznych

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się „Koncert pieśni patriotycznych".
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

11 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego. Zawody zorganizowano z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Strzelecki Samorządowców

0 listopada, na strzelnicy w Szydłowie rozegrano VIII Turniej Strzelecki Samorządowców. Drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wywalczyła II miejsce.
14.11.2017
Czytaj więcej

Pomagają odżyć

Po przekroczeniu progu Centrum Integracji Społecznej słychać ciche śmiechy i głosy. Pachnie jedliną. W jednej sali kobiety składają ozdoby. Przykładają kwiaty, tkaniny, mierzą, zawiązują i kleją. Rozmawiają przy tym wesoło. Powstają tu stroiki, dekoracje, bombki – wszystko, w zależności od sezonu. Miejsce stroików na groby z okazji Wszystkich Świętych zajmą dekoracje na Boże Narodzenie. Albo ktoś przyniesie zlecenie na dekoracje okolicznościowe. Obok w szwalni powstają ubrania, poszewki i dekoracje z materiału. Jedna pani szyje ręcznie maskotkę – zielonego kota, któremu brakuje już tylko oczu. Na warsztacie innej, przy maszynie, powstaje bluzka. - Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cuda trzeba chwilkę poczekać – słychać na wejściu do pracowni. Na stołach piętrzą się materiały i ścinki, uszyte ubrania wiszą na wieszakach. Każdy projekt jest inny, po jednej sztuce wszystkiego. Przy stanowiskach, w skupieniu szyją kobiety. Jedne na maszynach, inne ręcznie. Wycinają, nawlekają i fastrygują.
14.11.2017
Czytaj więcej

99 lat Wolni i Niepodlegli

- 11 listopada nie jest zwykłym dniem w kalendarzu. To nie jest dzień, jakich wiele w całym roku. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, symbol wiary oraz symbol zwycięstwa. 99 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy – mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów w sobotę, 11 listopada, podczas uroczystych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 12 listopada, na terenie Zalewu Nad Czarną odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Turniej dla wędkarzy zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Zarząd Koła PZW „Nad Czarną”.
13.11.2017
Czytaj więcej

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA MiG Staszów

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA Miasta i Gminy Staszów z dnia 2 listopada 2017 roku, w sprawie: ogłoszenia trzeciego otwartego konkursu ofert na realizację zadań celu publicznego z zakresu wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy Staszów w 2017 roku.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zarząd Koła PZW "Nad Czarną" zaprasza na Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Leszka Kopcia.
10.11.2017
Czytaj więcej

Prochy "Mnicha" spoczęły w grobie

W poniedziałek, 6 listopada, w Staszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł w 2016 roku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, na kieleckim cmentarzu Piaski.
08.11.2017
Czytaj więcej

Łopaty poszły w ruch

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty, rozpoczęła się budowa II etapu kanalizacji sanitarnej w Gminie Staszów, projektu wartego ponad 46 milionów złotych. W poniedziałek 6 listopada w Wiązownicy-Kolonii nastąpiło uroczyste rozpoczęcie II etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla Gminy Staszów.
08.11.2017
Czytaj więcej

Nowe boisko treningowe już gotowe

Ekipy budowlane zakończyły prace przy „Modernizacji boiska treningowego przy stadionie miejskim w Staszowie” – ETAP II.
08.11.2017
Czytaj więcej

Budowa obwodnicy Staszowa idzie pełną parą

W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie obwodnicy Staszowa. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.
08.11.2017
Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Staszowie

07.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza po ZIP do Staszowa

We wtorek, 7 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie przy ul. Opatowskiej 31 będzie można odebrać hasło i login dostępu do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomią tu mobilne stanowisko ZIP w godz. 10:00 - 14:00.
06.11.2017
Czytaj więcej

Paczki żywnościowe dla potrzebujących

W piątek, 20 października 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie, zawarł umowę ze Związkiem Stowarzyszeń - Kielecki Bank Żywności na realizację zadań dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017.
03.11.2017
Czytaj więcej

Kolejne środki na odbudowę dróg gminnych

Poprawiamy stan techniczny dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Staszów. Duży udział mają w tym środki pozyskane z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.
02.11.2017
Czytaj więcej

LI SESJA RADY MIEJSKIEJ

W poniedziałek, 30 października br. o godzinie 13:00, odbyła się LI Sesja Rady Miejskiej. Radni, zebrani w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów, podjęli sześć uchwał.
02.11.2017
Czytaj więcej

Koncert dla Jana Pawła II

W Przedszkolu nr 3 im. Jana Pawła II w Staszowie w czwartek, 26 października, obchodzono święto patrona placówki – Świętego Jana Pawła II. Najmłodsi przez długi czas przygotowywali się do uroczystych obchodów, które podsumowały koncertem dla Jana Pawła II.
31.10.2017
Czytaj więcej

Ludwik Machalski „Mnich” spocznie na staszowskim cmentarzu

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. godz. 10 w Staszowie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł po 65 latach zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, który prowadził prace archeologiczno–poszukiwawcze w kwaterze nr 6 na cmentarzu Piaski w Kielcach.
31.10.2017
Czytaj więcej

"Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy"

22 listopada br. Wojewódzki Urząd Pracy organizuje forum konferencyjne dla przedstawicieli małych i średnich firm z terenu województwa świętokrzyskiego. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane aktualne programy, z których mogą korzystać świętokrzyscy przedsiębiorcy, zarówno w ramach środków Unii Europejskiej, jak również pochodzących z budżetu państwa.
31.10.2017
Czytaj więcej

Wsparcie finansowe dla OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie przystąpił do kolejnej edycji programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. "Asystent Rodziny i Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej". Celem Programu jest wspieranie jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego w rozwoju systemu wspierania rodzin, w tym zwiększenie dostępu do usług asystenta rodziny w gminie oraz do usług koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie
31.10.2017
Czytaj więcej

Dzień Seniora w Staszowie

Jak co roku, 20 października, członkowie Klubu Seniora "Radość Życia” w Staszowie świętowali z okazji Dnia Seniora. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Klubu Seniora „Radość Życia”, który mieści się w budynku przedszkola nr 8 imienia Jana Chrystiana Andersena w Staszowie.
30.10.2017
Czytaj więcej

Jesteś młody? Bądź aktywny. Zgłoś się do projektu.

Fundacja Challenge Europe, z Kielc w partnerstwie z HDA – Centrum Szkolenia Doradztwa Finansowego i Biznesu Hubert Durlik z siedzibą w Kielcach prowadzi 2 nabór uczestników do projektu „Aktywna młodzież – cenni obywatele”
30.10.2017
Czytaj więcej

Staszów w projekcie „Catching-up regions”

W środę, 25 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Catching-up regions”. Staszów brał udział w projekcie jako jeden z dwóch samorządów w Polsce.
30.10.2017
Czytaj więcej

Kondolencje

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 28 października 2017 roku, zmarł Rafał Suska - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
30.10.2017
Czytaj więcej

Reintegracja z pomysłem

W ramach reintegracji zawodowej uczestników Centrum Integracji Zawodowej w Staszowie organizuje różne warsztaty oraz świadczy usługi ogrodnicze, porządkowe, remontowe czy krawieckie. Z okazji 1 listopada uczestnicy Centrum tworzą wspaniałe stroiki okolicznościowe na groby. Ozdoby w całości wykonywane są ręcznie na żywej jedlinie. Małe stroiki można nabyć już w cenie od 10 zł do 15 zł, a za duże stroiki nie zapłacimy więcej niż 40 zł.
30.10.2017
Czytaj więcej

Demontaż i usuwanie materiałów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w ramach prowadzonego w 2017 r. zadania p.n. "Realizacja demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Staszów w 2017 roku", usunięto 18 407 m2 (202,478 Mg) materiałów zawierających azbest.
27.10.2017
Czytaj więcej

Stypendia Marszałka dla zdolnej młodzieży

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych.
27.10.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.