Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Nabór do służby przygotowawczej

Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny Państwa.
18.01.2018
Czytaj więcej

Utrudnienia w rejestracji pojazdów

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Staszowie uprzejmie informuje, że z przyczyn niezależnych od tutejszego urzędu występują problemy z rejestracją pojazdów. Powyższe utrudnienia występują w całej Polsce i związane są z wdrażaniem programu CEPIK 2.0, który służy m.in. do rejestracji pojazdów. Pomimo licznych monitów kierowanych do wprowadzającego nowy system Ministerstwa Cyfryzacji usterki nie zostały usunięte i w chwili obecnej nie jest znany ostateczny termin ich usunięcia. Za utrudnienia przepraszamy.
16.01.2018
Czytaj więcej

Konkurs "S.O.S. - Smog, Odpady, Spalanie!"

Rusza konkurs na pracę plastyczną w formie plakatu o tematyce antysmogowej pt. "S.O.S - Smog, Odpady, Spalanie!". Konkurs organizuje Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z O. O. wraz z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej. Udział w nim wziąć mogą uczniowie klas IV - VII szkół podstawowych z terenu 18 gmin należących do Spółki.
11.01.2018
Czytaj więcej

Nowe radiowozy staszowskiej policji

W piątek, 5 stycznia, na terenie placu apelowego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyło się oficjalne przekazanie kilkudziesięciu nowych pojazdów służbowych jednostkom z terenu województwa świętokrzyskiego. W uroczystościach udział wzięli Komendant Świętokrzyskiej Policji, insp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz starosta staszowski, Michał Skotnicki.
10.01.2018
Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli w Staszowie

6 stycznia przez staszowskie ulice przeszedł Orszak Trzech Króli. Trzy barwne korowody przemierzały ulice miasta, by razem złożyć pokłon Dzieciątku w szopce na staszowskim Rynku.
10.01.2018
Czytaj więcej

Nowoczesny ambulans dla staszowskiego szpitala

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie wzbogacił się o nowoczesną karetkę. Nowy ambulans został zakupiony ze środków dotacji celowej z budżetu Wojewody Świętokrzyskiego. Karetka dotarła do Staszowa 4 grudnia i zastąpi najbardziej wysłużony pojazd.
08.01.2018
Czytaj więcej

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Staszów na 2018 rok
05.01.2018
Czytaj więcej

Akcja krwiodawstwa. Harmonogram na 2018 rok

Harmonogram akcji poboru krwi w Staszowie na 2018 rok
04.01.2018
Czytaj więcej

Diamentowe Gody 2017

Dwanaście par z terenu Miasta i Gminy Staszów świętowało Jubileusz Diamentowych Godów. Z tej okazji włodarze Staszowa złożyli jubilatom życzenia oraz wręczyli upominki.
04.01.2018
Czytaj więcej

Sylwester w Staszowie

Staszowianie przywitali Nowy Rok 2018 na Rynku w Staszowie. Życzenia mieszkańcom złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć wraz zastępcą dr Ewą Kondek i Przewodniczącym Rady Miejskiej Dominikiem Rożkiem.
03.01.2018
Czytaj więcej

LV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W czwartek, 28 grudnia br., o godzinie 12:00 odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Podczas spotkania Radni głosowali nad dziesięcioma projektami uchwał. Oprócz tego przyjęto projekt uchwały budżetowej na rok 2018.
03.01.2018
Czytaj więcej

Uczniowie szkoły z Czajkowa mistrzami i wicemistrzami Małej Ligi Piłki Ręcznej

Koniec 2017 roku przyniósł zawodnikom Zespołu Szkół w Czajkowie duży sportowy sukces. W 14 edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej nasze zespoły zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo w swoich kategoriach wiekowych.
02.01.2018
Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli 2018

Orszaki Trzech Króli przemierzać będzie ulice Staszowa, aby spotkać się, modlić i kolędować przy Dzieciątku w Stajence Betlejemskiej, na staszowskim Rynku. Zapraszamy.
29.12.2017
Czytaj więcej

Sylwester na staszowskim Rynku

Zapraszamy do udziału w szampańskiej zabawie na staszowskim Rynku. W programie powitania Nowego Roku 2018, o godzinie 23.45 życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Leszka Kopcia, o godznie 0.00 pokaz pirotechniczny. Imprezie towarzyszyć będzie blok muzyczny. rozpoczęcie o godzinie 23.00, a zakończenie o 1.00.
29.12.2017
Czytaj więcej

Praca, poświęcenie, sukces. "Dwójka" liderem

Ciężka praca, zaangażowanie i poświęcenie prowadzą do sukcesu. Wiedzą o tym nauczyciele, dyrekcja i zawodnicy staszowskiej "Dwójki". Nasza szkoła wygrała wojewódzką klasyfikację współzawodnictwa sportowego.
22.12.2017
Czytaj więcej

Mikołajki dla Mikołaja

W niedzielne popołudnie, 17 grudnia, w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie odbyła się akcja charytatywna pn. „Mikołajki dla Mikołaja”.
22.12.2017
Czytaj więcej

Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza

Za nami Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, który odbył się w sobotę, 16 grudnia, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Sobotni turniej piłki halowej rozegrano w kategorii młodzik starszy, rocznik 2005/2006. Rozgrywki młodych zawodników oficjalnie otworzył burmistrz Leszek Kopeć. Włodarz życzył piłkarzom dobrej zabawy i gry bez kontuzji. Burmistrz poprosił także wszystkich obecnych o pomoc choremu Mikołajowi z Łazisk dla którego zorganizowano zbiórkę charytatywną. Chłopiec choruje na guza mózgu i potrzebuje wsparcia finansowego by wyzdrowieć i żyć. W turnieju piłki nożnej udział wzięło siedem drużyn chłopców. Nagrody i puchary zawodnikom wręczali Leszek Kopeć oraz Ewa Kondek, zastępca Burmistrza. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna „Korona” Kielce. Na drugim miejscu podium stanęła „Juventa” Starachowice, a na trzecim zespół „Siarka” Tarnobrzeg. Czwarte miejsce zajęła pierwsza drużyna „Pogoni” Staszów, a piąte „Unia” z Tarnowa. Miejsce szóste przypadło „Baszcie” Rytwiany, a na siódmej pozycji uplasowała się druga drużyna „Pogoni” Staszów. Organizatorami turnieju był Urząd Miasta i Gminy Staszów, MKS Pogoń Staszów oraz OSiR Staszów. Na koniec sportowych zmagań burmistrz, który objął turniej patronatem, dziękował zawodnikom, rodzicom oraz trenerom za udział w rozgrywkach i wkład w organizację wydarzenia. - To piękny sport, piękne zaangażowanie – podsumował Leszek Kopeć.
22.12.2017
Czytaj więcej

LIV NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

20 grudnia odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Zebranie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie było tym bardziej wyjątkowe, że staszowscy harcerze przekazali burmistrzowi Leszkowi Kopciowi Betlejemskie Światło Pokoju.
22.12.2017
Czytaj więcej

II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Trzech Hal

W sobotę, 16 grudnia, odbył się jeden z trzech planowych meczów w ramach II Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej Trzech Hal – tym razem w sportowych zmaganiach wzięli udział piłkarze z rocznika 2007 oraz młodsi. Rozgrywki odbyły się w hali Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie.
22.12.2017
Czytaj więcej

Miasto w świątecznej szacie

W Staszowie rozbłysło świąteczne oświetlenie. Na słupach i drzewach pojawiły się piękne iluminacje. Umieszczono je w różnych częściach miasta
21.12.2017
Czytaj więcej

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Staszowie, Dominik Rożek składają wszystkim Mieszkańcom Gminy Staszów najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
20.12.2017
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE - LV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 28 grudnia 2017 roku (czwartek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
20.12.2017
Czytaj więcej

Apel Inspekcji Weterynaryjnej

20.12.2017
Czytaj więcej

Poświęcili łódź podczas mikołajkowego spotkania

W sobotę, 16 grudnia, w Kurozwękach miała miejsce wyjątkowa uroczystość – w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie łodzi ratowniczej. Okolicznościowa impreza została połączona ze spotkaniem mikołajkowo-opłatkowym.
19.12.2017
Czytaj więcej

Staszowianie ubrali choinkę

W niedzielne przedpołudnie, 17 grudnia, mieszkańcy Miasta i Gminy Staszów wspólnie ubrali choinkę przy miejskim ratuszu. Uroczyste strojenie bożonarodzeniowego drzewka to tradycja, która przed pięcioma laty na stałe wpisała się w historię miasta i co roku przyciąga na rynek całe rodziny.
19.12.2017
Czytaj więcej

Pogoda sprzyja, będą nowe drogi

Rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach dróg gminnych. Wykonawcy korzystają z dobrych warunków pogodowych, by zadania mogły zostać wykonane jeszcze w tym roku.
19.12.2017
Czytaj więcej

Modernizacja hali OSiR tuż, tuż

W czwartek, 7 grudnia, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie podpisano umowę na modernizację hali widowiskowo sportowej OSiR przy ulicy Mickiewicza. Inwestycję Gminy Staszów dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prace wkrótce się rozpoczną.
19.12.2017
Czytaj więcej

Parafialne biegi barbórkowe

Już po raz dziewiąty zorganizowano pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, Leszka Kopcia, uliczne biegi parafialne „Barbórka 2017”. Udział w zawodach wzięło blisko 100 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorami tegorocznych biegów były parafia rzymsko-katolicka pw. św. Barbary w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, powiatowe i miejsko-gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Trasa biegu przebiegała ulicami Mickiewicza, Komisji Edukacji Narodowej, Konstytucji 3 Maja, z metą przy hali OSiR. Zawody rozgrywane były w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
18.12.2017
Czytaj więcej

Rak to nie wyrok – badaj się

14 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
18.12.2017
Czytaj więcej

Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu św. Mikołaja.

W sobotę, 16 grudnia, z terenu Parku im. Adama Bienia w Staszowie wyruszył IV Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu św. Mikołaja. Zawodników zebranych na starcie powitał burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza dr Ewa Kondek. Włodarze wręczyli wszystkim uczestnikom słodycze i życzyli powodzenia w poszukiwaniach.
18.12.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.