fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

„Dwójka” ze złotymi i srebrnymi medalami!

Pierwszy tydzień czerwca przyniósł uczniom staszowskiej „Dwójki” kolejne sportowe sukcesy. Tym razem zawodnicy zdobyli w Kielcach mistrzostwo oraz wicemistrzostwo w lekkoatletycznych zawodach.

W poniedziałek i wtorek, 5 i 6 czerwca, w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce. Gimnazjum nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie, pod opieką Bernadety Wieczorek i Iwony Szercer, reprezentowało łącznie 22 uczniów – w tym 12 dziewcząt oraz 10 chłopców.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki, które uzyskały dziewczęta, bowiem w biegu na 100 m, do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy uczennice. II miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa, ustanawiając życiowy rekord (13,11), zajęła Kamila Legiecka. Za podium natomiast z równie dobrymi wynikami znalazły się Jolanta Makuch (14,01) na miejscu VI oraz Patrycja Kot na miejscu VIII. W klasyfikacji chłopięcej, wśród zawodników z „Dwójki”, najlepszy wynik w biegu na 100 m uzyskał Dominik Kukiełka (12,17), plasując się na IX pozycji. Kolejny sukces to złoty medal Kamili Legieckiej na dystansie 300 m – uzyskując znakomity wynik (44,02) ustanowiła nowy rekord życiowy oraz rekord szkoły. VII miejsce w tej samej konkurencji zajęła Natalia Bednarska, zaś XI Julia Przytuła. W biegu na 300 m wśród chłopców V miejsce zajął Mateusz Podsiedlik, a zaraz za nim na VI miejscu był Kamil Skałbania.

W skoku wzwyż na drugim miejscu na podium stanął uczeń Gimnazjum nr 2 – Jakub Samiec, osiągając wynik 164 cm. W skoku w dal staszowską „Dwójkę” na podium reprezentował Kacper Skuza – z wynikiem 5,65 m zajął II miejsce, uzyskując tym samym tytuł Wicemistrza Województwa.

Kolejny, wielki sukces odniosły dziewczęta biorące udział w sztafecie 4x100 w składzie: Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Jolanta Makuch oraz Patrycja Kot – zajęły one I miejsce, uzyskując tym samym zaszczytny tytuł Mistrza Województwa. Sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Jakub Samiec, Mateusz Podsiedlik, Dawid Siejka oraz Dominik Kukiełka zajęła II miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach naszych uczniów:

100 m dziewcząt: 2 - Kamila Legiecka 13,11, 6 - Jolanta Makuch 14,01, 8 - Patrycja Kot 14,11,

10 - Natalia Bednarska 14,30, 13- Julia Sojka 14,38, 18 - Kamila Wrona 14,56

300 m dziewcząt: 1 - Kamila Legiecka 44,02, 7 - Natalia Bednarska 47,98, 11 - Julia Przytuła 50,24

600 m dziewcząt: 7 - Julia Pitek 1:59,75 8 - Marta Jędryka 2:07,69

1000 m dziewcząt: 10 - Olga Słomka 3:45,67

1000 m chłopców: 11 - Jakub Zięba 3:10,46 13 - Kacper Śledź 3:13,36

skok w dal dziewcząt: 7 - Julia Sojka 4,24 13 - Jolanta Makuch 3,92 16 - Emilia Jaworska 3,74

pchnięcie kulą dziewcząt: 16 - Natalia Wąs, 17 - Julia Socha

skok w dal chłopców: 2 - Kacper Skuza 5,65

skok wzwyż chłopców: 2 - Jakub Samiec 164cm , 7 - Kamil Skałbania 150cm

sztafeta 4x100 m dziewcząt: 1 - Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Jolanta Makuch, Patrycja Kot - 54,71

Sztafeta 4x100m chłopców:2 - Jakub Samiec, Mateusz Podsiedlik, Dawid Siejka, Dominik Kukiełka- 48,88

100 m chłopców: 9 - Dominik Kukiełka 12,17, 30 - Dawid Siejka 12,90, 38 - Kamil Skałbania 13,03

300 m chłopców: 5 - Mateusz Podsiedlik 39,45 6 - Kamil Skałbania 40,96 8 - Dawid Siejka 41,42

rzut oszczepem: 8 - Wiktor Potocki 31,22 15 - Mateusz Podsiedlik 22,74 17 - Jakub Samiec 15,77

pchnięcie kulą chłopców: 7 - Jakub Kawalec 9,98

Klasyfikacja końcowa w biegu sztafetowym 4x100m dziewcząt: