fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

„Mała Piłkarska Kadra Czeka” - finały wojewódzkie

Staszów był gospodarzem wojewódzkich finałów Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dziewcząt i chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, w której uczestniczyli uczniowie w wieku 14 lat i młodsi – zwycięzcy eliminacji rejonowych.

W kategorii dziewcząt, na staszowskim „Orliku”, wystąpiły w dniu 12 czerwca zespoły: KSP Kielce, Szkoły Podstawowej nr 3 z Kazimierzy Wielkiej oraz ULKS „Wisła” Nowy Korczyn.

Zwycięzcą finałowego turnieju dziewcząt została KSP Kielce, pokonując kolejno: Kazimierzę Wielką – 7:1 i ULKS „Wisłę” Nowy Korczyn – 2:0. Dziewczyny wywalczyły tym samym prawo reprezentowania województwa świętokrzyskiego w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 17-19 lipca bieżącego roku.

W turnieju chłopców bezkonkurencyjny okazał się zespół Szkoły Podstawowej z Łopuszna, który odniósł zwycięstwa nad staszowską „Dwójką” 2:0 i Szkołą Podstawową nr 3 z Kazimierzy Wielkiej 6:1. W meczu o drugie miejsce zespół Szkoły Podstawowej nr 2 ze Staszowa pokonał Kazimierzę Wielką 4:1.

Wszystkie zespoły uczestniczące w obu turniejach otrzymały ufundowane przez Świętokrzyskie Zrzeszenie LZS pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Staszów – Leszek Kopeć i prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS – Jerzy Kula.