e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Turnieje Piłkarskie Enea

Na staszowskich obiektach sportowych znów królowała piłka nożna pod patronatem firmy ENEA Elektrownia Połaniec.

14 grudnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej rocznika 2010. Wzięło w nim udział 8 drużyn: Galacticos Ostrowiec, Baszta Rytwiany, DAP Kielce, Kadet Ostrowiec, Korona Kielce, Czarni Połaniec oraz dwie drużyny AP Pogoń Staszów. Na miejscu pierwszym uplasowała się drużyna DAP Kielce, miejsce drugie zajęła drużyna Kadet Ostrowiec, trzecie Korona Kielce, zaś kolejne miejsca przypadły drużynom AP Pogoń Staszów II, Galacticos Ostrowiec, Czarnym Połaniec, AP Pogoń Staszów I, Baszta Rytwiany. Indywidualne nagrody przyznano: Filipowi Pietrzykowi - zawodnikowi Kadetu Ostrowiec, który został najlepszym zawodnikiem, Mikołajowi Palce - zawodnikowi DAP Kielce, który został królem strzelców oraz Adamowi Sikorze, najlepszemu bramkarzowi turnieju, który występuję w drużynie Korony Kielce.

15 grudnia miał miejsce finałowy turniej Trzech Hal ENEA w halowej piłce nożnej, który został rozegrany na obiekcie Powiatowego Centrum Sportowego. W turnieju tym wystąpiło 7 drużyn rocznika 2011: CKM Mielec, DAP Kielce, AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, Wisan Skopanie, Galacticos Ostrowiec oraz dwie drużyny gospodarzy AP Pogoń Staszów czarni i zieloni. Zwycięzcą turnieju została drużyna Galacticos Ostrowiec, miejsce drugie przypadło DAP Kielce zaś trzecie zespołowi AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. W turnieju tym również zostały przyznane indywidualne wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem został Tymoteusz Glibowski z Galacticos Ostrowiec, najlepszym bramkarzem Jan Ilicewicz z kieleckiego DAP, a królem strzelców Karol Piechota z Wisanu Skopanie. Jak zwykle nie zabrakło sportowej rywalizacji, niesamowitych akcji i bramek.

Wszystkie turnieje miały na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz integrację wśród dzieci i młodzieży. Miała liczyć się przede wszystkim dobra zabawa i to w 100 % udało się zrealizować.

Organizatorem całego cyklu turniejów był MKS Olimpia Pogoń Staszów przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Staszów, Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie, Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, firmy Cass Construction and Steel Structures, Grupy Azoty oraz rodziców młodych piłkarzy. Całe wydarzenie odbywało się pod patronatem firmy ENEA Połaniec.

W bieżącym tygodniu młodzi adepci AP Pogoń Staszów w ramach kolejnego projektu realizowanego wraz z firmą ENEA Elektrownia Połaniec pod nazwą "Piłkarska jesień z ENEA" szkolić się będą poprzez rozegranie szeregu sparingów, zaś grupa rocznika 2011 uczestniczyć będzie w turnieju o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach, który odbędzie się na hali PCS.

Tekst i zdjęcia: MKS Olimpia Pogoń Staszów