fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

"Lekkoatletyka dla Każdego" po raz piąty

We wtorek 29 listopada 2016r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się V Finałowy Event Międzyszkolny dla klas I-III Szkoły Podstawowej w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W sportowej rywalizacji wzięły udział cztery szkoły podstawowe z terenu Gminy Staszów: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP Kurozwęki, które są w programie od samego początku. Każdy udział w zawodach dostarcza im wiele wrażeń i emocji, a o zwycięstwie niejednokrotnie decyduje odrobina szczęścia. Podczas zawodów finałowych rozegrano pięć konkurencji: sztafetę wahadłową sprintersko-płotkarską, bieg przez drabinkę koordynacyjną, skoki w krzyżaku, rzut vortexem przez przeszkodę, rzut piłką lekarską w przód z klęku w trzech kategoriach wiekowych. Otwarcia zawodów dokonał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie pan Rafał Glegoła.

W klasyfikacji końcowej w kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa Ia z PSP nr 2 uzyskując łącznie 13pkt., drugie miejsce przypadło klasie I z PSP nr 3 z wynikiem 10 pkt. i na trzecim miejscu uplasowała się klasa I z PSP nr 1 z, która zgromadziła na swoim koncie 7pkt.

W kategorii klas drugich najwięcej, bo 18 pkt. zdobyła klasa IIa z PSP nr 1, po 12 punktów uzyskały klasy IIb z PSP nr 2 i IIa z PSP nr 3, a PSP Kurozwęki zdobyły 9 pkt. Najwięcej emocji dostarczyła nam rywalizacja w kategorii klas trzecich. O miejscu zadecydowała dogrywka. W bezpośredniej rywalizacji lepsza okazała się klasa IIIc z PSP nr 2 przed klasą IIIb z PSP nr 3. Na trzecim miejscu z wynikiem 14 pkt. stanęła klasa III z PSP Kurozwęki, a miejsce tuż za podium zajęła klasa IIIa z PSP nr 1.

Nauczyciele z sercem przygotowali swoje pociechy do startu, przeżywając każdy ich najmniejszy ruch. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami i medalami. Dekoracji dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć oraz zastępca Burmistrza dr Ewa Kondek. Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwali wolontariusze, a event poprowadziła koordynator OLA Kielce - Agnieszka Wawrzkiewicz.

„Lekkoatletyka dla każdego” to program realizowany w gminie Staszów od września 2014r. Finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przy wsparciu sponsorów i Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ramach programu trzy szkoły otrzymały sprzęt sportowy ze środków MSiT, a czwarty komplet zakupiony został ze środków własnych gminy Staszów. Dzięki niemu nauczyciele mogą uatrakcyjniać lekcje z wychowania fizycznego w szkole i przygotowywać się do zawodów lekkoatletycznych. Sprzęt ten jest bezpieczny, funkcjonalny i dostosowany do wieku uczniów. W ramach współpracy z klasami I-III szkoły podstawowej rozgrywane są eventy szkolne i międzyszkolne, a dzieci z klas IV-VI uczestniczące w grupach szkoleniowych biorą udział w zawodach ogólnopolskich i regionalnych. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas IV-VI na zajęcia treningowe, które odbywają się w poniedziałki i w piątki w godz. 14.30-16.00 w hali OSiR Staszowie.

Tekst: Agnieszak Wawrzkiewicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, które publikujemy na naszym profilu facebook