fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Mistrzostwa Świata Juniorów w siatkówce ze staszowskim akcentem

Reprezentacja Polski U19 po raz drugi w historii zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata FIVB! Biało-Czerwoni w meczu, który odbył się 2 września, mocnym 3:0 pokonali w finale Bułgarię. Dla Staszowa to podwójny powód do radości, gdyż w kadrze narodowej na pozycji libero gra 18-letni mieszkaniec podstaszowskich Mostek – Kuba Hawryluk.

Polscy siatkarze zmierzyli się w finale z Bułgarami, pokonując ich 3:0 – 25:20, 25:19. 25:19. Zawodnicy trenera Michała Bąkiewicza w drodze do finału wygrywali wszystkie mecze, ze stratą zaledwie jednego seta. W 1/8 finału siatkarze pokonali Kolumbię, w ćwierćfinale wyeliminowali Niemców, zaś w półfinale wygrali z gospodarzem mistrzostw – z Iranem.

Kolejny rok z rzędu reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 wraca do kraju z medalem Mistrzostw Świata. W 2020 roku Biało-Czerwoni przywieźli z Włoch brązowy medal. Na najwyższym miejscu na podium Polacy stanęli ostatnio w 2015 roku

Kuba Hawryluk na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Pochodzący ze Staszowa 18-latek trenuje siatkówkę od dziesięciu lat, był zawodnikiem Siatkarza Staszów. Gra na pozycji libero.

- Zarówno Kubie, jak i całej reprezentacji składam ogromne gratulacje. Bardzo się cieszę, że mieszkaniec naszej gminy osiąga tak wielkie sukcesy. Kuba, jesteśmy z Ciebie niezwykle dumni - powiedział Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.