fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Pobiegli golejowskim szlakiem

10 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy Biegu Golejowskim Szlakiem. Trasa zawodów, które odbyły się 8 października, prowadziła przez malownicze leśne dukty. W biegu głównym wzięło udział ponad 30 osób, zaś w marszu nordic walking ponad 15.

Na starcie uczestników biegu przywitali Anna Krupka – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm RP oraz dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów. Parlamentarzystka i włodarz życzyli biegaczom ustanowienia nowych, życiowych rekordów oraz powodzenia na trasie biegu.

Jako pierwszy wśród mężczyzn na mecie golejowskiego biegu pojawił się Andrzej Starżyński z Końskowoli, z czasem 34:15. Tuż za nim 10-kilometrową trasę w 34:22 pokonał Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Trzecie miejsce w biegu głównym zajął Dariusz Gardyński z Rytwian, kończąc bieg w 40:43. Wśród Pań nie miała sobie równych Lidia Czarnecka z Bliżyna (44:25). Drugie miejsce w udziale przypadło Katarzynie Pawłowskiej z Chęcin (47:33). Najlepszą trójkę zamknęła Małgorzata Gad z Wiśniowej, z czasem 53:30.

W nordic walkingu wśród mężczyzn zwyciężył Jerzy Krakowski z Mielca (1:14:47), tuż za nim był Piotr Maj ze Staszowa (1:15:53), zaś na trzecim miejscu znalazł się Zbigniew Gancarz z Mielca(1:28:34). W kategorii kobiecej nagrodę główną zdobyła Julia Maj ze Staszowa (1:23:36). Drugie miejsce zajęła Bogumiła Mroczkowska z Gliwic (1:29:11), zaś na trzecim miejscu podium znalazła się Irena Wiktor z Mielca (1:33:55).

W golejowskim biegu wyróżniono również najlepszego staszowianina oraz najlepszą staszowiankę. Tytuły przypadły Patrykowi Dudzicowi oraz Małgorzacie Gad.

Wszyscy uczestnicy Biegu Golejowskim Szlakiem otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe. Nagrody pieniężne zwycięzcom biegu oraz marszu wręczył dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza oraz Rafał Glegoła – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.

Biegowi głównemu towarzyszyły również zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400 i 800 metrów. W biegach młodzieżowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Staszów, z klas I – III, IV – VI i VII – VIII oraz młodzież ze szkół średnich.

Wyniki poszczególnych kategorii prezentują się następująco:

Klasy I – III chłopcy (200 m)

I miejsce – Wiktor Przewoźnik (PSP Koniemłoty)

Klasy I – III dziewczęta (200 m)

I miejsce – Emilia Kamińska (PSP Kurozwęki)

II miejsce – Jena Kasperek (PSP w Koniemłotach)

III miejsce – Julia Gęca (PSP w Koniemłotach)

Klasy IV – VI chłopcy (400 m)

I miejsce – Kacper Skowron (PSP nr 1)

II miejsce – Hubert Paliś (PSP nr 1)

III miejsce – Michał Drzymalski (PSP nr 2)

Klasy IV – VI dziewczęta (400 m)

I miejsce – Vanessa Bystrzanowska (PSP Koniemłoty)

II miejsce – Jenna Dolińska (PSP nr 2)

III miejsce – Victoria Agliena (PSP nr 1)

Klasy VII – VIII dziewczęta (800 m)

I miejsce – Oliwia Sosnowska (PSP nr 1)

II miejsce – Kinga Warzecha (PSP nr 2)

III miejsce – Anna Bugaj (PSP Kurozwęki)

Szkoły średnie dziewczęta (800 m)

I miejsce – Emilia Lech (LO im. Wyszyńskiego)

II miejsce – Zuzanna Bąk (LO im. Wyszyńskiego)

III miejsce – Martyna Mazur (LO im. Wyszyńskiego)

Szkoły średnie chłopcy

I miejsce - Mateusz Bugaj (ZS im. Stanisława Staszica)

II miejsce - Mikołaj Sapa ( LO im. Wyszyńskiego)

Bieg Golejowskim Szlakiem i marsz Nordic Walking został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sigma Staszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Partnerami wydarzenia byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Grupa Enea – Elektrownia Połaniec S.A oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Staszów. Patronat honorowy nad biegiem objęła Anna Krupka – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.