fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Staszowska "Dwójka" wicemistrzem województwa w Biegach Przełajowych

W czwartek, 14 września, na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni, odbyły się XX Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza. W zawodach wystartowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 uczniów ( 9 dziewcząt i 3 chłopców), Wszyscy startujący pokazali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walczyli o jak najlepsze pozycje. Opłaciła się walka do ostatnich sił, gdyż w klasyfikacji drużynowej sportowcy ze staszowskiej „Dwójki" zajęli II miejsce w województwie. Indywidualnie wśród dziewcząt doskonale spisała się Kamila Legiecka z klasy III A wygrywając bieg na 1000 m. Julia Przytuła również z klasy III A zajęła 6 miejsce, a Olga Słomka z klasy III B ukończyła bieg na 10 pozycji. W kategorii chłopców drugie miejsce na dystansie 1500m zdobył Mateusz Podsiedlik z klasy III B, a miejsce trzecie wywalczył Dawid Siejka z klasy II D.

Szkołę reprezentowali: Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Jolanta Makuch, Olga Słomka, Nikola Cepil, Kinga Janik, Marta Jędryka, Agata Dziewierz, Zofia Dudek, Mateusz Podsiedlik, Jakub Zięba, Dawid Siejka. Opiekunem podczas zawodów była pani Bernadeta Wieczorek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach.

Tekst: Bernadeta Wieczorek