fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Złoto i awans staszowskiej sztafety dziewcząt

Znakomity wynik odniosły na stadionie w Strawczynie, młode zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Staszowie, które podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2016 we wspaniałym stylu wywalczyły złoty medal na dystansie 4x100 metrów i awansowały bezpośrednio do Mistrzostw Polski.

Podczas zawodów rozegranych 30 maja, Staszów reprezentowały cztery sztafety: 4x100m dziewcząt, 4x100m chłopców, sztafeta szwedzka (100-200-300-400m) dziewcząt i chłopców. Wszystkie z Gimnazjum nr 2 w Staszowie. Po udanym starcie naszych dziewcząt i chłopców w Indywidualnych Powiatowych Zawodach z Lekkiej Atletyki, na których wygrali rywalizację medalową, przyszedł czas na sprawdzenie swojego przygotowania na szczeblu wojewódzkim.

- Rywalizacji sportowej w biegach rozstawnych zawsze towarzyszy wiele emocji, gdyż zwycięzcy poszczególnych sztafet reprezentują nasze województwo w zawodach ogólnopolskich. Śledząc ostatnie wyniki w województwie na zawodach klubowych oraz znając możliwości naszych uczniów i uzyskiwane przez nich rezultaty na poszczególnych dystansach miałyśmy świadomość, iż nasze sztafety mogą powalczyć o najwyższe laury - mówią Bernadeta Wieczorek i Barbara Malinowska, trenerki i opiekunki sztafet.

Nie myliły się. Na koronnym dystansie 4X100 metrów ich podopieczne odprawiły z kwitkiem pozostałe ekipy, wygrywając między innymi z gospodyniami - sztafetą ze Strawczyna. Sztafeta w składzie: Natalia Bednarska, Izabela Jastrząb, Kamila Legiecka, Kinga Krawczyk w wielkim stylu zdobyła złoty medal i awans na Mistrzostwa Polski. Sukces jest tym większy, że cały proces przygotowawczy odbywał się poza Staszowem. - Ze względu na modernizację naszego stadionu, wyjeżdżałyśmy z dziewczynami do Bogorii, aby tam trenować i ćwiczyć zmiany na bieżni. Czekamy na nasz stadion lekkoatletyczny, aby przygotować się jeszcze bardziej do Mistrzostw Polski - mówią trenerki złotej sztafety.

W pozostałych biegach sztafety ze Staszowa również pokazały się z bardzo dobrej strony. Podium w biegu 4X100 wywalczyli chłopcy w składzie: Patryk Chamerski, Kacper Krawczyk, Dawid Jakubik, i Dominik Kukiełka, którzy zajęli II miejsce, ustępując tylko znakomicie dysponowanym zawodnikom ze Strawczyna. Uczennice, które spróbowały swoich sił w sztafecie szwedzkiej 100m+200+300+400m zajęły piąte miejsce poprawiając wynik z zeszłego roku o 4 pozycje. Wystąpiły w składzie: Patrycja Kot, Aleksandra Kargulewicz, Natalia Kobylnicka, Żaneta Chynek. Natomiast chłopcy, w sztafecie szwedzkiej zajęli dalszą, ósmą lokatę, występując w składzie: Szymon Kotyra, Wiktor Majka, Mateusz Podsiedlik, Jakub Strzępek.