Miasto i Gmina Staszów

„Pielgrzymi Nadziei”

Takie hasło towarzyszy w tym roku pątnikom z diecezji zamojsko -lubaczowskiej, którzy 8 sierpnia br. odwiedzili nasze miasto. Ich celem jest Jasna Góra, do której dotrą po pokonaniu ponad trzystu pięćdziesięciu kilometrów.

W piątkowy wieczór, o godzinie 20:00, pielgrzymi oraz mieszkańcy Staszowa zgromadzili się na wspólnej modlitwie w kościele pw. św. Barbary. Na gościnnej ziemi staszowskiej pielgrzymów powitał burmistrz Staszowa - Leszek Kopeć.  

Przed Apelem Jasnogórskim odbyła się prezentacja poszczególnych grup tworzących tegoroczną pielgrzymkę. Śpiewem i muzyką zaprezentowały się grupy reprezentujące: Ziemię Biłgorajską, Lubaczowską, Tomaszowską, Zamojską oraz Hrubieszowską. 

Rozważania na temat roli Najświętszej Maryi Panny w Kościele wygłosił do zgromadzonych ks. biskup Marian Rojek, Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Czuwanie modlitewne zakończył Apel Jasnogórski.

W sobotni poranek, po Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. Ducha Świętego, Sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył ks. prał. Szczepan Janas – dziekan dekanatu staszowskiego, po której pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę w kierunku Częstochowy, do której zamierzają dotrzeć 14 sierpnia. 

Galeria zdjęć

01-IMG_7765 02-IMG_7771 03-IMG_7780 04-IMG_7784 05-IMG_7790 06-IMG_7811 07-IMG_7817 08-IMG_7830 09-IMG_7841 10-IMG_7848 11-IMG_7855 12-IMG_7859 14-IMG_7863 15-IMG_7871 16-IMG_7879 17-IMG_7925 19-IMG_7935 20-IMG_7941 21-IMG_7950 22-IMG_7953 23-IMG_7954 24-IMG_7969 25-IMG_7985 26-IMG_7995 27-IMG_7999 28-IMG_8002 29-IMG_8037 30-IMG_8038 31-IMG_8044
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności