Miasto i Gmina Staszów

Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu”

14 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie, mające duże znaczenie dla przyszłości współpracy staszowskiego samorządu z Kopalniami i Zakładami Chemicznymi Siarki „Siarkopol” w Grzybowie. W rozmowach uczestniczyli Józef Bryk – wojewoda świętokrzyski, Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, Ewa Kondek – zastępca burmistrza oraz przedstawiciele zarządu „Siarkopolu” – Mirosław Michalski – prezes zarządu, Rafał Czerw – członek zarządu oraz Magdalena Gondek – dyrektor Biura Wsparcia Grupy Azoty.

Głównym tematem spotkania była przyszłość współpracy na poziomie wojewódzkim i gminnym. Szczególną uwagę poświęcono projektowi intermodalnego portu przeładunkowego w Grzybowie, który ma szansę stać się ważnym punktem logistycznym w regionie. Burmistrz Leszek Kopeć przedstawił nowemu zarządowi „Siarkopolu” szczegóły dokumentacji analityczno-prognostycznej związanej z koncepcją budowy portu oraz rolę, jaką zakład może odegrać w tym przedsięwzięciu.

Spotkanie było okazją do szerszej dyskusji na temat przyszłości Spółki i jej roli w regionie. Bieżąca sytuacja finansowa, kadrowa i gospodarcza „Siarkopolu” nie są obojętne zarówno władzom samorządowym, jak i wojewódzkim, dlatego też poruszono temat wyzwań przed jakimi stoi kopalnia.

Podczas spotkania podjęto również temat, który ma nie tylko znaczenie gospodarcze, ale także kulturalne – przyszłości Górniczej Orkiestry Dętej „Siarkopolu”. Orkiestra ta jest nieodłącznym elementem tożsamości lokalnej i od lat wzbogaca życie kulturalne mieszkańców gminy Staszów podczas ważnych uroczystości. Ze strony przedstawicieli Spółki padło zapewnienie, że dalsze funkcjonowanie Orkiestry na chwilę obecną nie jest zagrożone.

Galeria zdjęć

Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu” (14.03.2025 r.) 5 Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu” (14.03.2025 r.) 4 Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu” (14.03.2025 r.) 3 Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu” (14.03.2025 r.) 2 Spotkanie władz samorządowych z zarządem „Siarkopolu” (14.03.2025 r.) 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności