Trwa nabór do programu „Premie dla młodych rolników”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o trwającym naborze wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników”.
O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które:
- nie ukończyły 41. roku życia,
- rozpoczynają działalność rolniczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 24 miesiące,
- posiadają kwalifikacje rolnicze lub zobowiążą się do ich uzupełnienia.
Wysokość premii wynosi:
- 300 tys. zł – dla osób prowadzących produkcję zwierzęcą,
- 200 tys. zł – dla pozostałych rodzajów działalności rolniczej.
Nabór trwa do 30 lipca 2026 r.
Wnioski przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR (PUE ARiMR).
Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są w placówkach oraz serwisach informacyjnych ARiMR.
Źródło: ARiMR
