Miasto i Gmina Staszów

XXVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

17 czerwca 2025 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się XXVIII Sesja Rady Miejskiej. Podczas sesji podjęto siedem uchwał oraz udzielono wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta i gminy Staszów za rok 2024 burmistrzowi miasta i gminy Staszów Leszkowi Kopciowi. Radni zatwierdzili także większością głosów sprawozdanie finansowe za miniony rok.

Na początku sesji odbyła się debata nad Raportem o stanie miasta i gminy Staszów za rok 2024. Radni dyskutowali nad danymi i sposobem ich przedstawienia w dokumencie. Na pytania radnych odpowiedzi udzielali burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, skarbnik miasta i gminy Henryka Skowron, kierownicy jednostek i prezesi spółek. Następnie poprzez głosowanie udzielono burmistrzowi wotum zaufania.

Kolejnym punktem obrad sesji było rozpatrzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta i gminy Staszów za 2024 rok. Skarbnik Henryka Skowron omówiła także stan mienia komunalnego za poprzedni rok. Następnie przedstawiła opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach dotyczącą wyżej wspomnianych dokumentów. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Stanisław Altenberg przedstawił także wniosek Komisji Rewizyjnej RM w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi miasta i gminy Staszów oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach na temat tego wniosku. Opinie i wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Następnie Radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2024 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta i gminy Staszów za miniony rok i udzielenia absolutorium burmistrzowi Leszkowi Kopciowi. 

W dalszej części sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejsko-Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie za 2024 rok. Wyrażono także zgodę na zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Staszów i Tuczępy. W Staszowie umowy dotyczą linii komunikacyjnych Staszów – Jasień (przez Wólkę Żabną, Czernicę), Łaziska – Staszów (przez Łukawicę, Wiśniową Staszów Szpital), Staszów – Mostki – Staszów (przez Staszów, ul. Pocieszka, Dobra) oraz linii Staszów – Staszów (przez Kurozwęki, Ponik), Staszów – Staszów (przez Lenartowice, Gaj Koniemłocki), Staszów – Wiązownica-Kolonia (przez Wiśniową, Czajków Południowy). Świadczenie usług w zakresie transportu publicznego zbiorowego na terenie gminy Staszów i gminy Tuczępy dotyczyło linii: Staszów-Tuczępy (przez Koniemłoty, Niziny) oraz Staszów – Brzozówka (przez Rzędów, Grzybów). Radni wyrazili także zgodę na zawarcie porozumienia międzygminnego - przejęcie od gminy Tuczępy części zadania publicznego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego, w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Tuczępy oraz podpisanie stosownej umowy w zakresie komunikacji zbiorowej, polegającej na przewozie osób na trasie Staszów – Kargów (przez Grzybów, Grzymała). Publiczny transport zbiorowy będzie prowadzony także na terenie gminy Szydłów na liniach: Staszów – Rudki (przez Jabłonicę) i Staszów – Korytnica (przez Gacki, Brzeziny).

 

Galeria zdjęć

01-IMG_1318 02-IMG_1323 03-IMG_1326 04-IMG_1327 05-IMG_1328 06-IMG_1332 07-IMG_1334 09-IMG_1343 10-IMG_1345 12-IMG_1351 13-IMG_1353 16-IMG_1387 17-IMG_1393 18-IMG_1398 19-IMG_1404 20-IMG_1413 21-IMG_1419 23-IMG_1437 24-IMG_1440 25-IMG_1445 26-IMG_1448 27-IMG_1451 28-IMG_1452 29-IMG_1456 30-IMG_1470 31-IMG_1472 32-IMG_1474 33-IMG_1476 34-IMG_1488 35-IMG_1492
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności