Miasto i Gmina Staszów

Zebranie w OSP Niemścice i Łukawica

Za nami kolejne z cyklu spotkań sprawozdawczo-wyborczych jednostek OSP. Tym razem spotkania miały miejsce w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemścicach i Łukawicy. Zebrania były okazją do podsumowań minionego roku oraz wyboru nowych władz jednostki.

31 stycznia 2026 r. odbyło się spotkanie w Niemścicach. Po przedstawieniu sprawozdania za poprzedni rok, zarząd OSP otrzymał absolutorium. Następnie wybrano zarząd na kolejną kadencję. Prezesem OSP Niemścice ponownie został wybrany Wiesław Jakóbik. Stanowisko wiceprezesa-naczelnika ponownie objął Jacek Dziewięcki. Wiceprezesem został Adrian Krakówka, zastępcą naczelnika Jakub Krakówka, a funkcję skarbnika będzie pełnił nadal Czesław Krakówka. Sekretarzem został ponownie wybrany Marcin Chojna, a gospodarzem Stanisław Malec. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Mateusz Sojka, a sekretarzem Kacper Myśliwiec.

7 lutego 2026 r. miało miejsce zebranie w OSP w Łukawicy. Po otrzymaniu absolutorium przez zarząd, nastąpił wybór władz jednostki. Skład zarządu nie zmienił się w stosunku do poprzedniej kadencji. Prezesem OSP ponownie został Jarosław Sierant. Funkcję wiceprezesa naczelnika będzie nadal pełnił Piotr Ozdoba, a zastępcy naczelnika Artur Dwojewski. Sekretarzem został wybrany Paweł Dziedzic, a skarbnikiem Weronika Charyga. Gospodarzem został Jan Dyl, a kronikarzem Anna Dziedzic. Na przewodniczącą Komisji Rewizyjnej wybrano Renatę Sierpniak, na sekretarza Ewę Baradziej, a członkiem Komisji został Paweł Paprocki.

W spotkaniach sprawozdawczo-wyborczych uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego oraz Zarządów Oddziałów Wojewódzkiego, Powiatowego i Miejsko-Gminnego ZOSP RP. Zebrania były okazją do złożenia podziękowań druhom ochotnikom za ich oddaną służbę na rzecz społeczności lokalnej. W obu jednostkach przedstawiono także plany na kolejny rok działalności jednostki.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności