Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie
5 lutego 2026 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie odbyły się dwa ważne wydarzenia – roczna odprawa służbowa oraz uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji.
W sali narad staszowskiej komendy przeprowadzono odprawę roczną z udziałem pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasza Jarosza. Kierownicy poszczególnych wydziałów przedstawili podsumowanie pracy funkcjonariuszy za 2025 rok, a insp. Tomasz Jarosz podziękował policjantom oraz kierownictwu jednostki za bardzo dobrą realizację zadań oraz wzorową współpracę z samorządami oraz instytucjami z terenu powiatu staszowskiego.
W wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych terenu powiatu staszowskiego oraz instytucji, firm współpracujących ze staszowską policją.
Po zakończeniu narady przekazano funkcjonariuszom nowe samochody i sprzęt specjalistyczny zakupione ze środków budżetu państwa oraz przy wsparciu samorządów. Wśród przekazanego wyposażenia znalazły się samochody: Ford Transit Custom - przeznaczony do przewozu psów służbowych, samochód osobowy Audi Q3 oraz dron. Za udzieloną pomoc finansową podziękował samorządowcom Komendant Powiatowy Policji - mł. insp. Dariusz Kuroś.
Bezpośrednio po odprawie odbyła się uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie. Od 6 lutego 2026 roku mł. insp. Dariusz Kuroś objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast kierowanie staszowskim garnizonem przejął mł. insp. Marcin Cieśla.
Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano zaangażowanie i profesjonalizm ustępującego komendanta, który od lutego 2023 roku kierował staszowską jednostką.
Za trzy lata owocnej współpracy podziękował ustępującemu komendantowi, w imieniu władz samorządowych Staszowa, dr Leszek Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów wraz z zastępczynią dr Ewą Kondek oraz komendantką Straży Miejskiej w Staszowie – Joanną Tutak.
Młodszy inspektor Marcin Cieśla karierę w Policji rozpoczął w 1999 roku w pionie prewencji w Warszawie, po czym kontynuował ją w pionie kryminalnym. Od 2011 roku był związany z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, gdzie zdobywał doświadczenie między innymi w zwalczaniu przestępczości gospodarczej oraz handlu ludźmi. W 2022 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a następnie awansował na Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji, by w 2024 roku przejąć kierownictwo nad tym wydziałem. Za zasługi otrzymał brązowy Medal „Za Długoletnią Służbę” oraz brązową i srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”.
Nowy komendant zwracając się od obecnych podziękował za ciepłe przyjęcie oraz zadeklarował otwartość na współpracę z władzami samorządowymi z terenu powiatu staszowskiego.
