Miasto i Gmina Staszów

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie

5 lutego 2026 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie odbyły się dwa ważne wydarzenia – roczna odprawa służbowa oraz uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji.

W sali narad staszowskiej komendy przeprowadzono odprawę roczną z udziałem pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasza Jarosza. Kierownicy poszczególnych wydziałów przedstawili podsumowanie pracy funkcjonariuszy za 2025 rok, a insp. Tomasz Jarosz podziękował policjantom oraz kierownictwu jednostki za bardzo dobrą realizację zadań oraz wzorową współpracę z samorządami oraz instytucjami z terenu powiatu staszowskiego. 
W wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych terenu powiatu staszowskiego oraz instytucji, firm współpracujących ze staszowską policją.

Po zakończeniu narady przekazano funkcjonariuszom nowe samochody i sprzęt specjalistyczny zakupione ze środków budżetu państwa oraz przy wsparciu samorządów. Wśród przekazanego wyposażenia znalazły się samochody: Ford Transit Custom - przeznaczony do przewozu psów służbowych, samochód osobowy Audi Q3 oraz dron. Za udzieloną pomoc finansową podziękował samorządowcom Komendant Powiatowy Policji - mł. insp. Dariusz Kuroś.

Bezpośrednio po odprawie odbyła się uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie. Od 6 lutego 2026 roku mł. insp. Dariusz Kuroś objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast kierowanie staszowskim garnizonem przejął mł. insp. Marcin Cieśla.
Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano zaangażowanie i profesjonalizm ustępującego komendanta, który od lutego 2023 roku kierował staszowską jednostką. 

Za trzy lata owocnej współpracy podziękował ustępującemu komendantowi, w imieniu władz samorządowych Staszowa, dr Leszek Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów wraz z zastępczynią dr Ewą Kondek oraz komendantką Straży Miejskiej w Staszowie – Joanną Tutak. 

Młodszy inspektor Marcin Cieśla karierę w Policji rozpoczął w 1999 roku w pionie prewencji w Warszawie, po czym kontynuował ją w pionie kryminalnym. Od 2011 roku był związany z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, gdzie zdobywał doświadczenie między innymi w zwalczaniu przestępczości gospodarczej oraz handlu ludźmi. W 2022 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a następnie awansował na Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji, by w 2024 roku przejąć kierownictwo nad tym wydziałem. Za zasługi otrzymał brązowy Medal „Za Długoletnią Służbę” oraz brązową i srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”. 

Nowy komendant zwracając się od obecnych podziękował za ciepłe przyjęcie oraz zadeklarował otwartość na współpracę z władzami samorządowymi z terenu powiatu staszowskiego. 

Galeria zdjęć

IMG_6543 IMG_6550 IMG_6558 IMG_6560 IMG_6570 IMG_6572 IMG_6576 IMG_6580 IMG_6603 IMG_6605 IMG_6610 IMG_6617 IMG_6631 IMG_6634 IMG_6637 IMG_6641 IMG_6648 IMG_6650 IMG_6654 IMG_6656 IMG_6658 IMG_6662 IMG_6664 IMG_6674 IMG_6682 IMG_6687 IMG_6696 IMG_6706 IMG_6712 IMG_6716 IMG_6723 IMG_6732 IMG_6746 IMG_6753 IMG_6767 IMG_6771
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności