Laboratorium sztucznej inteligencji dla szkoły w Koniemłotach

NIEODPŁATNE PRZEKAZANIE SPRZĘTU W RAMACH PROJEKTU KPO C13L/AI/17832/2026
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Koniemłotach w dniu 12 czerwca 2026 roku otrzymała dostawę jednego zestawu do wyposażenia szkół w laboratoria sztucznej inteligencji (AI) zgodnie z podpisaną umową z dnia 21 stycznia 2026 roku.
Gmina Staszów w dniu 21 stycznia 2026 roku zawarła umowę ze Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji reprezentowanym przez NASK-PIB, w wyniku której Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Koniemłotach otrzyma nieodpłatnie zestaw do wyposażenia szkół w laboratoria sztucznej inteligencji (AI), w ramach działania „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii
i matematyki (STEM) utworzone w szkołach”.
Kwota dofinansowania z UE – 1 949 100 000,00 PLN (w skali kraju),
Lista lokalizacji, w których realizowany będzie wskaźnik to: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Koniemłotach.
Sprzęt przyznany szkole to zestaw do wyposażenia szkół w laboratoria sztucznej inteligencji (AI), każdy składający się z następujących elementów:
- Laptopy (15 dla uczniów + 1 dla nauczyciela),
- Jednostka centralna usług AI, katalogowych i plikowych (deskopowa stacja robocza),
- Urządzenie sieciowe AP z WiFi,
- Mobilna szafka na urządzenia z funkcją ładowania laptopów,
- Zasilanie gwarantowane UPS dla jednostki centralnej,
- Monitor interaktywny o przekątnej ekranu min. 75 cali (min. 188,5 cm) ze stojakiem,
- Kamera HD USB wraz z mikrofonem oraz statywem (2 sztuki),
- Oprogramowanie (1 komplet).





