fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

We wtorek, 17 kwietnia, na staszowskim Orliku rozegrano Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy”. Sportowe rozgrywki zostały zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Piłkarskim zmaganiom uczennic przyglądał się burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, który gorąco dopingował zawodniczki.

W turnieju uczestniczyły dziewczęta z klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Mecze rozegrały uczennice reprezentujące PSP nr 1 w Staszowie, PSP nr 2 w Staszowie, PSP nr 3 w Staszowie, PSP w Czajkowie oraz ZPO w Smerdynie, ZPO w Koniemłotach oraz ZPO w Mostkach.

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, wręczył zwycięskim zespołom pamiątkowe puchary, a każdą zawodniczkę uhonorował medalem. Włodarz miasta pogratulował piłkarkom sportowej postawy i ekscytującej gry. W wyniku emocjonującej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna ULKS „Jedrusie” ze Szkoły Podstawowej w Smerdynie, która w finale pokonała 1 do 0 zespół Integro Staszów z PSP nr 3, zajął on tym samym drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie, która w rzutach karnych pokonała drużynę ULKS ze Szkoły nr 2 w Staszowie, w stosunku 2 do 1.

Organizatorami turnieju był Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.