Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Warsztaty pt. „Naukowa ekspedycja” w Strefie SOWA

Zapraszamy na warsztaty pt. „Naukowa ekspedycja”, podczas których tworzyć będziemy hologramy, czy też soczewki w Strefie SOWA! Wspólnie przeniesiemy się w świat niesamowitych doświadczeń i trójwymiarowej rzeczywistości.
20.05.2024
Czytaj więcej

Do 10 tys. zł dla KGW na działania ekologiczne

Do 10 tys. zł mogą otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich w programie grantowym „Eko-gospodyni”. Dofinansowanie można pozyskać na działania związane z edukacją ekologiczną i promocją postaw proekologicznych w lokalnym środowisku.
20.05.2024
Czytaj więcej

Broszura zawierająca informacje nt. Honorowego Krwiodawstwa - „Łączy nas krew, która ratuje życie”

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przedstawia broszurę zawierającą informacje nt. Honorowego Krwiodawstwa. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na krew i jej składniki w naszym regionie, niezbędnym jest uświadomienie potencjalnych krwiodawców o potrzebie dzielenia się tym bezcennym lekiem.
17.05.2024
Czytaj więcej

Ogłoszenie o pracach w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych

W dniach 17-21 maja w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych będą prowadzone prace związane z utrwaleniem żywicą nawierzchni pieszo-rowerowych. W związku z tym prosimy o niekorzystanie z ciągów pieszo-rowerowych w tych dniach. Umożliwi to sprawne i prawidłowe wykonanie prac.
17.05.2024
Czytaj więcej

204. Piesza Pielgrzymka Staszów – Sulisławice

Zapisy na pielgrzymkę w dniach 20.05 - 08.06.2024r. w kancelarii parafialnej przy kościele św. Bartłomieja i św. Barbary oraz w sklepie Pani Marii Pyrek - ul. Rytwiańska 7.
17.05.2024
Czytaj więcej

Stowarzyszenie Trasy Rowerowe Mielec i PTTK Staszów w Pałacu Kołłątajów

W sobotę, 11 maja 2024 roku, grupa członków Stowarzyszenia Trasy Rowerowe Mielec i sympatyków PTTK Staszów wybrała się na wycieczkę do Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Uczestnicy mieli okazję poznać historię tego imponującego obiektu oraz podziwiać różnorodne wystawy.
16.05.2024
Czytaj więcej

Możliwe krótkotrwałe przerwy w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przełączeniowymi sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Staszowie w dniach: 16.05-17.05.2024 roku mogą występować krótkotrwałe przerwy w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.
16.05.2024
Czytaj więcej

XXI Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

Zapraszamy na XXI Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 10- 11 czerwca 2024 roku w Parku Rekreacyjno-Sportowym „Zalew nad Czarną”.
15.05.2024
Czytaj więcej

Piknik Rodzinny w Kurozwękach

18 maja 2024 r. rozpoczęcie godzina 15.00, Szkoła Podstawowa w Kurozwękach – boisko szkolne, Piknik organizowany w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”
15.05.2024
Czytaj więcej

Warsztaty pt. „Odlotowa przygoda” w Strefie SOWA

13 maja w SOWA Staszów rozpoczęliśmy warsztaty pt. „Odlotowa przygoda”. Tego dnia naszą strefę odwiedzili uczniowie klasy I oraz II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Łaskiego w Staszowie. Wspólnie zgłębiliśmy wiedzę na temat wiatru, jego pozytywnych oraz negatywnych skutkach, dowiedzieliśmy się jak powstaje ten żywioł i czy jest w ogóle potrzebny. Nie zabrakło również licznych eksperymentów, które najlepiej obrazują wiedze teoretyczną w praktyce.
15.05.2024
Czytaj więcej

I SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

7 maja 2024 roku odbyła się uroczysta I Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Podczas sesji inaugurującej nową kadencję Rady Miejskiej w Staszowie ślubowanie składali nowo wybrani Radni oraz burmistrz miasta i gminy Staszów. Dr Leszek Kopeć po raz trzeci zdobył zaufanie wyborców i objął urząd burmistrza. Jest pierwszym włodarzem w historii naszej gminy, któremu udało się to osiągnąć.
13.05.2024
Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody na ul. Kościelnej

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z prowadzonymi pracami przy wymianie sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Staszowie nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu 14.05.2024 od godz. 10:00 do godz. 15:00 przy w/w ulicy. Za utrudnienia przepraszamy. (-) Grzegorz Orzechowski Prezes Zarządu PGKIM Sp. z o.o.
13.05.2024
Czytaj więcej

Koncert z okazji Dnia Matki

Już 24 maja o godz. 18:00 w Staszowskim Ośrodku Kultury będziecie mogli usłyszeć magiczne dźwięki, które przeniosą Was z codzienności w inny wymiar emocji. Na scenie wystąpi niezwykła formacja muzyczna - Kompania Jazzpogodna. To połączenie dojrzałego brzmienia z młodzieńczą werwą, fuzja nowatorskich pomysłów i muzycznego wyrachowania. Swoim czarującym głosem poprowadzi Was Maja Wojtaszek, natomiast wspierać ją będą muzycznie: Sebastian Sipa (bas), Kuba Mazur (perkusja) oraz Łukasz Mazur (pianino). Zaprezentują repertuar oparty o starannie dobrane oraz zaskakująco zaaranżowane przeboje muzyki polskiej i zagranicznej.
10.05.2024
Czytaj więcej

Płukanie sieci wodociągowej na terenie miasta i gminy Staszów

PGKiM rozpoczyna program płukania sieci wodociągowej na terenie miasta i gminy Staszów wg załączonego harmonogramu. Szczegółowa informacja dla mieszkańców poszczególnych ulic będzie publikowana z trzydniowym wyprzedzeniem na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy, PGKiM oraz na FB.
10.05.2024
Czytaj więcej

Płukanie sieci wodociągowej od ronda ul. Opatowska do ul. Mickiewicza obok banku

Może nastąpić okresowe pogorszenie parametru mętności wody. Zakłócenia mogą występować na ulicach: Mickiewicza, Kilińskiego, Kołłątaja, KEN, Konstytucji 3 Maja,
10.05.2024
Czytaj więcej

UWAGA! Skrzyżowanie ul. Szpitalnej i 11 Listopada w Staszowie zamknięte

W związku z przebudową skrzyżowania ulic: Kościelnej, Szpitalnej i 11 Listopada w Staszowie od godz. 14:00, 8 maja 2024 roku (środa) skrzyżowanie zostaje zamknięte. Prace potrwają do końca sierpnia 2024 roku.
08.05.2024
Czytaj więcej

Rusza Działaj Lokalnie 2024 w powiecie staszowskim!

Rusza nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego Działaj Lokalnie 2024. Regulamin, i szczegóły dotyczące programu oraz składania wniosków znajdziecie na stronie internetowej https://www.fundacjafarma.pl/edycja-2024/
08.05.2024
Czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. A. Mickiewicza w Staszowie

Informujemy, że w związku z wymianą nawierzchni asfaltowej na ul. A. Mickiewicza w Staszowie (na odcinku od Zajezdni do placu zabaw przy boisku „Orlik”) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na Osiedlu Wschód. Mogą wystąpić czasowe, całkowite zamknięcia drogi. Prace mają potrwać do 20 maja 2024 r.
08.05.2024
Czytaj więcej

Dzień Bibliotekarza - życzenia

Wszystkim Bibliotekarzom i pracownikom bibliotek składamy codziennie, nie tylko od Święta, najlepsze życzenia
08.05.2024
Czytaj więcej

VI Bieg do serca Kołłątaja

Po raz szósty biegacze z całej Polski wzięli udział w „Biegu do serca Kołłątaja”. W tym roku 10-kilometrową trasę do Wiśniowej pokonało łącznie 127 sportowców. To wydarzenie rokrocznie przyciąga wielu biegaczy i „kijkarzy”.
07.05.2024
Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Łaskiego w Staszowie

Burmistrz Miasta i Gminy w Staszowie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie
07.05.2024
Czytaj więcej

Wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez przymrozki wiosenne

Jeszcze do 10 maja 2024 r. można składać wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez przymrozki wiosenne w gminie Staszów.
07.05.2024
Czytaj więcej

Wojciech Leks wystartuje w finale mistrzostw w minisiatkówce

Młody staszowianin awansował do Wielkiego Finału XXX Edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving. Wojciech Leks jest uczniem klasy II „c” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie i odnosi coraz większe sukcesy sportowe.
06.05.2024
Czytaj więcej

Dzień Strażaka

Druhny i Druhowie, z okazji Dnia Strażaka składam podziękowania za Waszą pełną poświęcenia służbę na rzecz mieszkańców miasta i gminy Staszów. Niech św. Florian otacza Was i Wasze rodziny opieką, a trudna służba niech będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.
04.05.2024
Czytaj więcej

Członkowie PTTK z Krakowa zwiedzali Pałac Kołłątajów w Wiśniowej

W minioną niedzielę, 28 kwietnia 2024 r., członkowie Koła Grodzkiego PTTK im. Ludomira Sawickiego w Krakowie mieli okazję wyruszyć na wyjątkową wycieczkę. Celem ich podróży był Pałac Kołłątajów w Wiśniowej, świętokrzyska rezydencja rodu, z którego wywodził się jeden z najwybitniejszych Polaków, Hugon Kołłątaj.
02.05.2024
Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic: Kościelnej, Szpitalnej i 11-ego Listopada

Zakres robót (oznaczony kolorem zielonym na załączniku graficznym) obejmuje między innymi przebudowę elementów uzbrojenia terenu w zakresie sieci wodociągowej kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, zmianę geometrii jezdni oraz chodników, które to wykonane zostaną z nawierzchni kamiennej. Wykonanie tak szerokiego zakresu robót powoduje konieczność wyłączenia z ruchu fragmentów wspomnianych ulic i ograniczenie ruchu w sposób przedstawiony na załączonym schemacie czasowej organizacji ruchu.
02.05.2024
Czytaj więcej

Warsztaty pt. „Odlotowa przygoda” w Strefie SOWA

Zapraszamy na warsztaty pt. „Odlotowa przygoda” w Strefie SOWA. Podczas zajęć wciągniemy uczestników w świat fascynujących doświadczeń, zjawisk atmosferycznych i fizycznych właściwości powietrza. Poprzez interaktywne i angażujące działania, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajemnice tej niezwykłej siły natury.
30.04.2024
Czytaj więcej

Wyjątkowy koncert i wystawa we wsi z sercem

W podróż przez dźwięki inspirowane muzyką ludową zabrali zgromadzonych 28 kwietnia w Pałacu Kołłątajów Anna Tokarska oraz Tomasz Krawczyk. Muzycy poruszyli serca i umysły publiczności wyjątkowym koncertem pt. „Z serc do serc”. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy „Wiśniowa, wieś z sercem”.
30.04.2024
Czytaj więcej

Bezpłatna mammografia i cytologia w Staszowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki gminy Staszów na badania mammograficzne i cytologiczne.
30.04.2024
Czytaj więcej

Uczniowie ze szkoły w Cieślach z wizytą w Pałacu Kołłątajów

25 kwietnia 2024 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach przekroczyli progi Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, wyruszając w podróż w czasie. Bogato zdobione sale, meble i dzieła sztuki przeniosły ich do świata dawnych czasów, a opowieści przewodnika o historii pałacu i jego mieszkańcach odkryły przed nimi fascynujące karty przeszłości.
29.04.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.