Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w Staszowie

Zapraszamy na uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości- 11 XI 2023: godz. 9.30 - Piknik historyczny w wykonaniu stowarzyszenia Avito Vivit Honore (prezentacje dioram historycznych i sylwetek żołnierzy Legionów, grochówka żołnierska) - Park im. Adama Bienia w Staszowie. godz. 10.50 - Wymarsz z Parku im. Adama Bienia, do kościoła pw. Ducha Świętego - Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie. godz. 11.00 - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. godz. 12.00 - Przemarsz na Rynek - wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, - wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Staszów i zaproszonych gości, - złożenie kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, - przemarsz do Staszowskiego Ośrodka Kultury i zakończenie uroczystości. W ramach obchodów odbędą się: 4-5.11., godz. 20.00 - IV Nocny Maraton Pływacki, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie. 10.11., godz. 10.00 - Konferencja naukowa „Staszów u zarania niepodległości”, Pałac Kołłątajów w Wiśniowej. 10.11., godz. 9.00 - Turniej tenisa stołowego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, hala OSiR. 10.11., godz. 16.00 - Turniej badmintona, hala OSiR. 10.11., godz. 17.00 - Koncert finałowy 3. Świętokrzyskiego Konkursu Piosenki Niepodległej, sala widowiskowa SOK. 11.11., godz. 15.00 - Marsz nordic walking z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Park im. Adama Bienia.
06.11.2023
Czytaj więcej

Warsztaty ozdób choinkowych

Dekorowanie choinki to jedno z najbardziej magicznych chwil corocznych świątecznych przygotowań. Aby wprowadzić nastrój tradycyjnego wyczekiwania, zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w warsztatach wykonywania ozdób choinkowych. Waszymi pracami udekorowana zostanie choinka na staszowskim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego!
03.11.2023
Czytaj więcej

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. ​
03.11.2023
Czytaj więcej

Zmarł śp. Roman Karaś, Zasłużony dla Miasta Staszowa

Śp. Roman Karaś był aktywnym działaczem społecznym, w pełni oddanym dla staszowskiego sportu, przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Miejsko-Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Staszowie, był także wieloletnim przewodniczącym Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS. Organizator i pomysłodawca wielu sportowych wydarzeń dla dzieci i młodzieży w całej gminie Staszów, między innymi przygotowywał takie wydarzenia jak Uliczny Bieg Niepodległości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Uliczny Bieg Barbórkowy, turnieje tenisa stołowego oraz Memoriał im. Henryka Miśkiewicza w lekkiej atletyce. Pełnił również funkcję animatora sportu na terenach wiejskich, czynnie uczestniczył w sołeckich piknikach, organizując sportowe zmagania dla najmłodszych. Został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Miasta” Staszowa w 2015 roku.
02.11.2023
Czytaj więcej

Rajd dookoła Aktywnej Krainy

30 października odbył się IV Rajd dookoła Aktywnej Krainy. Wydarzenie przyciągnęło wielu młodych amatorów kolarstwa. Trasę rowerowego Rajdu pokonała młodzież z publicznych szkół podstawowych ze Smerdyny, Czajkowa i Mostek.
02.11.2023
Czytaj więcej

Ponad 900 tys. zł na remonty dróg!

Ponad 900 tys. zł dofinansowania otrzymała gmina Staszów na zadania związane z usuwaniem skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Dzięki pozyskanym środkom, łącznie przebudowany zostanie prawie kilometr dróg: w Staszowie, Oględowie i Mostkach.
31.10.2023
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W dniu 30 października 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
30.10.2023
Czytaj więcej

CI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 30 października 2023 roku (poniedziałek) o godz. 13:00 odbędzie się CI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
30.10.2023
Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach, które odbędą się w dniach 3-5 listopada 2023 r. w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. - 4 listopada, godz. 9:30 – uroczyste otwarcie mistrzostw, - 5 listopada, godz. 13:00 – 13:30 – dekoracje finalistów. Wstęp wolny
30.10.2023
Czytaj więcej

,,Jesienne Inspiracje" w Koniemłotach

19 października odbyło się w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie, realizowane w ramach projektu ,,EKO- patrol" LGD Białe Ługi pod hasłem ,,Jesienne Inspiracje". Na naszą uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz przyjaciele szkoły.
27.10.2023
Czytaj więcej

PGKiM: Prośba o nie parkowanie na ul. Ogrodowej

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o.o. informuje, że w związku pracami związanymi z remontem sieci wodociągowej prosimy o nie parkowanie pojazdów na ul. Ogrodowej od dnia 30.10.2023 roku do odwołania.
27.10.2023
Czytaj więcej

IV Rajd dookoła Aktywnej Krainy

Zachęcamy do udziału w IV Rajdzie dookoła Aktywnej Krainy, który nie odbył się z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Start już w najbliższy poniedziałek, 30 października o godz. 10:00 z placu przy altanie w Woli Wiśniowskiej. Trasa rajdu: Wola Wiśniowska – Czajków Południowy – Czajków Północny – Smerdyna – Łukawica – Wiśniowa Dla każdego uczestnika: - medal - posiłek regeneracyjny - Zgłoszenia w dniu rajdu-
27.10.2023
Czytaj więcej

25 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Staszowie

19 października w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Staszowie. Była to okazja do zaprezentowania dotychczasowego dorobku placówki i jej pracy na przestrzeni dwudziestu pięciu lat. To także okoliczność do podziękowań, gratulacji oraz życzeń. Jubileusz rozpoczęła powitaniem gości Pani kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Staszowie, Grażyna Borycka, która poprowadziła całość wydarzenia. Spotkanie w Pałacu w Wiśniowej zgromadziło wielu gości, którzy przybyli na jubileusz wraz z życzeniami. Kierownik ŚDS przypomniała historię placówki i jej aktywność w ciągu ostatnich 25 lat. Na wydarzenie specjalnie przygotowano kilkuminutową prezentację, na której zawarto zdjęcia z wyjątkowymi momentami z życia staszowskiego Domu Samopomocy. Projekcja była udokumentowaniem tego, jak wiele zmieniło się w staszowskiej placówce. Były to chwile wzruszenia zarówno dla pracowników, podopiecznych, jak i osób i instytucji wspierających ŚDS. Kierownik podkreśliła, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia władz miasta oraz instytucji i ludzi wspierających, dzięki którym placówka może się nadal rozwijać.
27.10.2023
Czytaj więcej

Muzyczny hołd dla św. Jana Pawła II

„Drogą pielgrzyma” – pod takim tytułem, 22 października w Pałacu w Wiśniowej, odbył się koncert oddający hołd pamięci świętego Jana Pawła II. Tym wyjątkowym wydarzeniem zainaugurowano obchody Święta Patrona Miasta.
26.10.2023
Czytaj więcej

Przetarg pisemny nieograniczony nr 266/23

Ogłoszenie o przetargu Nr 266/23 na sprzedaż działek położonych w Grzybowie, oznaczonych nr ewidencyjnymi: 331/2 i 332/4, objętych granicami Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" - Podstrefa Staszów.
24.10.2023
Czytaj więcej

Uczniowska Strefa Relaksu w szkole w Mostkach

Szkoła zwykle kojarzy się z obowiązkami, ciężką pracą i wymaganiami. Jak sprawić by stała się takim miejscem, do którego uczniowie wchodzą z radością i uśmiechem? Czasem wystarczy tylko dać im przestrzeń, z której tylko oni korzystają, o którą się troszczą, i do której nauczyciele zaglądają tylko po to, by zadbać o bezpieczeństwo.
24.10.2023
Czytaj więcej

Zaangażowanie społeczne w środowisku lokalnym - ANKIETA

Serdecznie zapraszamy MŁODZIEŻ w wieku 13-19 lat do udziału w badaniu ankietowym. Wyniki ankiety pomogą nam w poznaniu opinii młodzieży na temat możliwości angażowania się w działania społeczne i pozwolą na sformułowanie diagnozy środowiska lokalnego. Ankietę prowadzimy do 10 LISTOPADA
24.10.2023
Czytaj więcej

80. rocznica zbrodni w Sielcu

22 października w kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sielcu upamiętniono trzech żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu AK Staszów, którzy osiemdziesiąt lat temu stracili życie z rąk niemieckich żandarmów – Jana Kozioła, Stanisława Nowaka i Franciszka Kalicińskiego.
24.10.2023
Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w 14 edycji Staszowskiej Ligi Halowej

W tej edycji znosimy limit zawodników grających czynnie w rozgrywkach podokręgów, oraz reprezentujących szczebel centralny PZPN. Drużyna może liczyć maksymalnie 12 zawodników. Każdy z zawodników musi mieć ukończone 18 lat. - Wpisowe do SLH wynosi 300 zł. - Dopuszcza się zgłoszenie zawodnika niepełnoletniego, pod warunkiem, że osiągnie on pełnoletność w trakcie trwania rozgrywek. Zawodnik taki nie może występować w meczach do momentu ukończenia 18 lat.
24.10.2023
Czytaj więcej

W Staszowie powstanie integracyjny plac zabaw

Gmina Staszów wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. W naszym mieście zostanie zbudowany bezpieczny i przystępny dla wszystkich dzieci integracyjny plac zabaw. Koło Przedszkola nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Staszowie powstanie miejsce do zabawy z którego bez ograniczeń będą mogły korzystać dzieci, także z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będzie to pierwszy taki plac zabaw w całej gminie.
23.10.2023
Czytaj więcej

Nadanie Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego – X edycja 2023 rok

Do 27 października 2023 r. można składać wnioski o nadanie Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego. Jest to szczególne wyróżnienie ustanowione przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego za zasługi w działalności państwowej i społecznej na rzecz rozwoju naszego regionu.
23.10.2023
Czytaj więcej

C uroczysta SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE z okazji obchodów Święta Patrona Miasta Staszowa św. Jana Pawła II

W dniu 25 października 2023 roku (środa) o godz. 13:00 odbędzie się C uroczysta SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE z okazji obchodów Święta Patrona Miasta Staszowa św. Jana Pawła II, zwołana na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
20.10.2023
Czytaj więcej

Koncert i wystawa w Wiśniowej - zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie „Drogą pielgrzyma”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października, o godzinie 17:00 w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Tym muzycznym wydarzeniem zainaugurujemy obchody Święta Patrona Miasta Staszowa – św. Jana Pawła II. W ten sposób pragniemy oddać hołd pamięci papieża Polaka. W repertuarze będzie można usłyszeć piosenki i pieśni, do których sam Jan Paweł II napisał teksty stanowiące wyraz jego głębokiej wiary i przesłania miłości, a także inne wzruszające piosenki religijne i pielgrzymkowe, w tym niezapomniane „Ty tylko mnie poprowadź – Tobie powierzam mą drogę". Przed publicznością wystąpią Julia Kamińska - wokal, Magdalena Sitkowska – wokal oraz Piotr Sitkowski - fortepian. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa pt. „Samarytanie z Markowej, Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Będzie można ją oglądać od 18 do 31 października.
20.10.2023
Czytaj więcej

Zmarł śp. Aleksander Wydmański, Zasłużony dla Miasta Staszowa

Śp. Aleksander Wydmański pełnił funkcję Radnego Rady Miejskiej w Staszowie przez trzy kadencje, w latach 1990-2002. W roku 1998 został uhonorowany odznaką okolicznościową „Zasłużony dla Miasta” Staszowa. W pracy zawodowej dał się poznać jako wspaniały specjalista, zawsze pomocny i życzliwy człowiek, który w przystępny sposób potrafił przekazywać wiedzę. Śp. Aleksander Wydmański wychował wiele pokoleń nowych geodetów. Przez wiele lat współpracował także ze staszowskim magistratem, przygotowując dokumenty geodezyjne.
20.10.2023
Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Literacki

Rozpoczyna się nabór prac do trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. "Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II", organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich Oddział w Kielcach oraz Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Wiersze, opowiadania i wspomnienia można nadsyłać do 27 listopada.
20.10.2023
Czytaj więcej

Dzień Edukacji w Przedszkolu nr 3

Na 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. To wyjątkowe, ogólnopolskie święto obchodzone jest we wszystkich placówkach gminy Staszów. 12 października br. w Przedszkolu nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Staszowie odbyła się uroczystość z okazji święta wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników administracyjnych szkół.
19.10.2023
Czytaj więcej

Święto Patrona Miasta Staszowa św. Jana Pawła II

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć, Proboszcz parafii św. Bartłomieja Szczepan Janas oraz Proboszcz parafii św. Barbary Grzegorz Jeż zapraszają na Święto Patrona Miasta Staszowa św. Jana Pawła II, które odbędzie się w dniach 22-25 października 2023 r.
18.10.2023
Czytaj więcej

Wypełnij ankietę i wyraź swoją opinię

Województwo Świętokrzyskie jako partner w projekcie „BIOWIND” – Zwiększenie akceptacji społecznej dla energii wiatrowej w regionach UE poprzez planowanie oparte na środowisku i społeczności lokalnej przeprowadza badania wśród mieszkańców regionu w zakresie terytorialnych społeczno-ekonomicznych czynników powodujących sprzeciw społeczeństwa wobec projektów energetyki wiatrowej.
18.10.2023
Czytaj więcej

Mała książka - wielki człowiek

Biblioteka Publiczna w Staszowie po raz kolejny zakwalifikowała się do projektu „Mała książka — wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
18.10.2023
Czytaj więcej

Urocze szczeniaczki szukają domu

Gmina Staszów odda pięć małych piesków w dobre ręce. Szczeniaczki odnaleziono w lesie w Wiśniowej Poduchownej. Teraz szukają nowych właścicieli, którzy się nimi zaopiekują oraz ciepłego domu, w którym będą mogły czuć się bezpiecznie. Gmina Staszów zapewnia maluchom darmową sterylizację, odrobaczanie oraz pierwsze szczepienie. Wszystkich zainteresowanych przygarnięciem piesków prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Staszów, Łukaszem Urbanem, który udzieli szczegółowych informacji na temat adopcji. Telefon kontaktowy: 15 864 83 45 lub 606 725 320.
18.10.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.