Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Zakłócenia w dostawie wody - ujęcie w Sztombergach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z prowadzonymi pracami na ujęciu w Sztombergach możliwe będą zakłócenia w dostawie wody w dniu 11.03.2024 roku w godzinach od 4ºº do 6ºº . Za utrudnienia przepraszamy. (-) Grzegorz Orzechowski Prezes Zarządu PGKiM Sp. z o.o.
08.03.2024
Czytaj więcej

Zmiana miejsca akcji poboru krwi

Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach informujemy, że w dniach 11.03.2024 i 25.03.2024 oraz 8.04.2024 i 22.04.2024 ulega zmianie miejsce akcji poboru krwi.
08.03.2024
Czytaj więcej

Poprawa jakości dostarczanej wody

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie aktywnie podejmuje działania mające na celu poprawę jakości dostarczanej wody. W ramach tych zadań, PGKiM systematycznie modernizuje infrastrukturę wodociągową. Jakość wody jest jednym z priorytetów działalności Przedsiębiorstwa, a modernizacje stanowią kluczowy krok w zapewnieniu bezpiecznego zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy Staszów.
07.03.2024
Czytaj więcej

Nabór do chóru dziecięco-młodzieżowego

Czy Twoje dziecko uwielbia śpiewać i chciałoby rozwijać swoje muzyczne talenty? To świetnie! Specjalnie dla Was otwieramy nabór do chóru dziecięco-młodzieżowego i zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i młodzież, które kochają muzykę!
06.03.2024
Czytaj więcej

I Igrzyska Przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy Was na I Igrzyska Przedszkolaka, które odbędą się 20 marca o godzinie 10:00 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych uczestników.
06.03.2024
Czytaj więcej

Nabór wystawców na tegoroczny Jarmark Wielkanocny

Czy jesteś gotowy, aby zaprezentować swoje wyjątkowe produkty na jednym z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń tego sezonu? Otwieramy nabór wystawców, którzy chcą dołączyć do naszej rodzinnej atmosfery podczas Staszowskiego Jarmarku Wielkanocnego!
06.03.2024
Czytaj więcej

DANE KONTAKTOWE - przebudowa ul. Ogrodowa, Kościelna, Partyzantów

Dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za przebieg realizacji robót związanych z przebudową:
06.03.2024
Czytaj więcej

Zapisy do Szkółki Tenisa Ziemnego dla dzieci

Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku 7 – 9 lat na lekcje tenisowa ziemnego, w ramach których dzieci poprzez zabawę rozwiną sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Tenis to niezwykle wszechstronny sport; w zależności od warunków można go trenować na zewnątrz lub w hali, samemu lub z partnerem. Regularne treningi pozytywnie wpływają na siłę i wytrzymałość młodego zawodnika. Podczas gry kontakt z rówieśnikami rozwija kompetencje społeczne i umiejętności współpracy. Forma prowadzenia zajęć dopasowywana jest do wieku uczestników:
06.03.2024
Czytaj więcej

Trwa modernizacja infrastruktury w PGKiM

Modernizacje mają na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektów odpowiedzialnych za zaopatrzenie w wodę.
05.03.2024
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Staszowie

W piątek, 1 marca br., w kościele pw. Ducha Świętego, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, w kruchcie kościoła dolnego miała miejsce uroczystość, podczas której oddano hołd Żołnierzom Niezłomnym.
05.03.2024
Czytaj więcej

Rekrutacja do Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2024

Gmina Staszów jest w trakcie podpisywania umowy na realizację zadania „Opieka Wytchnieniowa”- edycja 2024, pozyskując tym samym środki, z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 217 076,40 zł.
05.03.2024
Czytaj więcej

Wielkanocna zbiórka żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie pod patronatem Stowarzyszenia ,,Kielecki Bank Żywności"­ w Kielcach, organizuje świąteczną zbiórkę żywności w placówkach handlowych na terenie miasta i gminy Staszów. Zbiórka żywności z udziałem wolontariuszy organizowana będzie w dniach 15.03.2024 r. i 16.03.2024 r.
05.03.2024
Czytaj więcej

Kosmiczne warsztaty w SOWA Staszów

Zapraszamy na kosmiczną przygodę do SOWA Staszów – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności! Warsztaty astronomiczne to interaktywne zajęcia, w których uczniowie aktywnie uczestniczą testując, przeprowadzając eksperymenty czy badając właściwości substancji.
04.03.2024
Czytaj więcej

Spotkanie z wolontariuszami wielkanocnej zbiórki żywności

W dniu 29 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie z uczniami szkół podstawowych i średnich ze Staszowa, którzy zgłosili się jako wolontariusze do wielkanocnej zbiórki żywności.
04.03.2024
Czytaj więcej

Oddaj głos w konkursach: „Samorząd Przyjazny KGW” oraz „Samorządowiec przyjazny KGW”

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddania głosu na gminę Staszów w plebiscycie “Samorząd Przyjazny KGW” oraz na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Staszowie i sołtysa sołectwa Wola Wiśniowska, Tomasza Klimka, w konkursie „Samorządowiec przyjazny KGW”. Plebiscyt organizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, a głosowanie potrwa do 15 marca.
02.03.2024
Czytaj więcej

Konsultacje dotyczące inwestycji na Starym Mieście

W środę, 28 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyły się konsultacje społeczne, podczas których rozmawiano o sprawach dotyczących rozpoczynającej się kompleksowej przebudowy trzech staszowskich ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów. Omówiono również organizację ruchu na czas trwania prac. Przedmiotowe inwestycje są elementem większego projektu, którym jest rewitalizacja staszowskiego Starego Miasta. Dlatego drugim tematem podejmowanym tego dnia była przebudowa głównego placu miasta wraz z otoczeniem.
01.03.2024
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Aktywny Dzień Kobiet! Na wszystkie panie 6 marca o godzinie 17:00 w hali OSiR czekać będą: maraton fitness – zumba, fitness oraz zdrowy kręgosłup, konkurencje sportowe z nagrodami, spotkanie z dietetykiem, dietetyczny poczęstunek, pomiar ciśnienia krwi, pomiar cukru we krwi, pomiar BMI i analiza składu ciała oraz nauka badania piersi na fantomach.
01.03.2024
Czytaj więcej

Gmina Staszów kupiła dwa nowe autobusy

Dwa nowoczesne autobusy za ponad 2 miliony złotych trafią do gminy Staszów. 29 lutego burmistrz Leszek Kopeć podpisał umowę z wykonawcami za zakup pojazdów. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „Edycja Trzecia PGR”.
29.02.2024
Czytaj więcej

Pożegnanie wieloletnich pracownic ZPO – PSP i P w Wiązownicy Dużej

Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek. Taki etap nastąpił dla wieloletnich pracownic Zespołu Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej: Pani Henryki Komańskiej oraz Pani Joanny Gil. Obie Panie, będące pracownicami obsługi, odeszły na zasłużoną emeryturę.
29.02.2024
Czytaj więcej

Kultura, zabawa i historia: Pałac Kołłątajów przyciąga gości

Wyremontowany obiekt stał się prawdziwym centrum życia kulturalnego gminy Staszów. Pałac Kołłątajów w Wiśniowej odzyskał swój blask i jest nie tylko miejscem historycznym, ale także przestrzenią, w której odbywają się spotkania, konferencje, koncerty i wystawy. Dzięki licznym warsztatom kreatywnym i manualnym, dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swojej wyobraźni i umiejętności twórczych przez cały rok. Pałac to miejsce, w którym kultura i historia łączą się, a mieszkańcy gminy Staszów oraz turyści mogą czerpać z niego inspirację i wiedzę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania o dwóch przykładowych dniach z życia w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej.
28.02.2024
Czytaj więcej

Warsztaty Recyklingowe w ZGOK

Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z o.o. w Rzędowie zaprasza na Warsztaty Recyklingowe połączone ze zwiedzaniem ZGOK. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu gmin należących do Spółki.
28.02.2024
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Burmistrz MiG Staszów, Proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie zapraszają na uroczystość 1 marca 2024 r. (piątek), godz. 14:30, kościół pw. Ducha Świętego, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie (kościół dolny).
28.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Moja Pisanka 2024”

Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja pisanka 2024”. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych
27.02.2024
Czytaj więcej

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Kościelnej i Ogorodowej w Staszowie

Firma Usługowo-Budowlana „KDBUD” Krzysztof Dychała z siedzibą ul. Młyńska 12, 26-035 Raków zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na zadaniu pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa – ul. Kościelna, ul. Ogrodowa” w terminie: 04.03.2024 r. - 31.10.2024 r.
27.02.2024
Czytaj więcej

Wieczór z okazji Dnia Kobiet

W atmosferze wiosennego optymizmu, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na niezwykły wieczór z okazji Dnia Kobiet. Dołączcie do nas 9 marca o godzinie 19:00 podczas koncertu z udziałem Piotra Polka i jego zespołu. Razem będziemy celebrować moc i niezwykłość wszystkich kobiet. To będzie wieczór pełen emocji, muzyki i hołdu dla Waszej siły!
27.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną 2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do wzięcia udziału w Konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną 2024. Niech twórczość Waszych rąk stanie się wyjątkowym elementem tegorocznych świąt.
26.02.2024
Czytaj więcej

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024

Rusza kolejna edycja programu wspierającego osoby niepełnosprawne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie po raz piąty przystępuje do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Kwota dofinansowania zadania w edycji 2024 r., w ramach środków Funduszu Solidarnościowego, wynosi 585 938,98 zł.
23.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs ,,Tradycyjny Sad"

Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach, już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskim konkursie grantowym ,,TRADYCYJNY SAD", Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.
23.02.2024
Czytaj więcej

Centrum Informacji Turystycznej chwilowo nieczynne

W dniach 23.02 – 01.03.2024 r. Centrum Informacji Turystycznej będzie NIECZYNNE. Kontakt: Wydział Promocji i Informatyki UMiG Staszów.
22.02.2024
Czytaj więcej

Konsultacje w sprawie przebudowy Starego Miasta w Staszowie

Serdecznie zapraszam Mieszkańców oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów w Staszowie do udziału w dyskusji.
21.02.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.