Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Kolorowy i radosny Dzień Dziecka w Staszowie

Cóż to był za dzień! Dziecięcym śmiechom, radości i beztroskiej zabawie nie było końca. W niedzielę, 29 maja, Park Miejski im. Górników Siarkowych należał do najmłodszych mieszkańców gminy, którzy tego dnia świętowali Dzień Dziecka.
31.05.2022
Czytaj więcej

XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

W dniach 6-8 czerwca zapraszamy na XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Wyjątkowe spotkania i koncerty odbędą się w Parku Rekreacyjno-Sportowym “Zalew nad Czarną, w Staszowskim Ośrodku Kultury oraz w Parku im. Adama Bienia.
31.05.2022
Czytaj więcej

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Informujemy, że w miesiącach lipiec-sierpień 2022 r. przedszkola będą pełnić dyżury według następującego harmonogramu.
30.05.2022
Czytaj więcej

Koncert fortepianowy z cyklu „Z klasyką przez Polskę”

19 czerwca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury . Na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury zagra Łukasz Krupiński. Wybitny polski pianista mieszkający w Londynie, półfinalista Konkursu Chopinowskiego. Występował m.in. w Carnegie Hall/Stern Auditorium w Nowym Jorku, Cadogan Hall, St. Martin in the Fields Royal Albert Hall w Londynie oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncertował z Jerusalem Symphony Orchestra, The Chicago Philharmonic,The Orchestra of the America, Sinfonią Varsovią i Santander Orchestra. 17 października 2021 wystąpił w Wigmore Hall w Londynie podczas Uroczystej Gali 50-lecia Chopin Society UK w obecności JKW księżniczki Alexandry oraz Jego Królewskiej Wysokości Księcia Kentu Edwarda. Łukasz Krupiński jest Artystą Steinwaya i finalistą UK Piano Open, zdobywcą Grand Prix w San Marino.
30.05.2022
Czytaj więcej

Światowy Dzień bez Tytoniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie przypomina, iż jak co roku 31 maja obchodzony  jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, ustanowiony prze Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Hasło przewodnie Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2022 roku to „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska” nawiązujące do kryzysu klimatycznego. Kampania ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat wpływu tytoniu na środowisko i dać osobom palącym dodatkowy powód do rzucenia palenia.  Światowa Organizacja Zdrowia w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu wskazuje na szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko poprzez uprawę, produkcję, dystrybucję, konsumpcję i odpady pokonsumpcyjne. Wszystkie te elementy branży tytoniowej zatruwają naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Ponad 4,5 biliona niedopałków papierosów jest nieodpowiednio usuwanych każdego roku na całym świecie, generując toksyczne odpady uwalniając tysiące chemikaliów do wody i gleby. Co roku przemysł tytoniowy emituje do powietrza 84 000 000 ton dwutlenku węgla, podnosząc globalną temperaturę. Dym tytoniowy również przyczynia się do zanieczyszczeń powietrza, zawiera szereg szkodliwych substancji i gazów, miedzy innymi trzy rodzaje gazów cieplarnianych. Na całym świecie każdego roku wykorzystywanych jest około 3,5 miliona hektarów ziemi pod uprawę tytoniu, która w wyniku tej uprawy jest niszczona. Uprawa tytoniu przyczynia się do wylesienia 200 000 hektarów lasów i ścinki 600 000 000 drzew na papierosy rocznie. Ponadto wyczerpuje ona  planetę z zasobów wody której 22 000 000 000 litrów używa się do produkcji papierosów.
27.05.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Samorządowego

Dziś 27 maja, Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji wszystkim Samorządowcom, Pracownikom Urzędów, Radnym i Sołtysom składamy najserdeczniejsze życzenia nieustającej satysfakcji z wykonywanych zadań oraz wytrwałości i sukcesów w wykonywanej pracy.
27.05.2022
Czytaj więcej

„Dzień zdrowego ducha”

Baza Staszowskiego Wolontariatu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie zapraszają młodzież na „Dzień zdrowego ducha” w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”.
27.05.2022
Czytaj więcej

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nabór do VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.
25.05.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Mamy

26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy zdrowia, wytrwałości i codziennej radości.
25.05.2022
Czytaj więcej

Szkolenie z obsługi maszyn żniwnych

Szkolenie z obsługi kombajnu zbożowego oraz samobieżnej sieczkarni polowe lub prasy wysokiego stopnia zgniotu. Szkolenia z obsługi: przyczepy samozbierającej oraz wozu paszowego. Rozpoczęcie zajęć: 30 maja.
25.05.2022
Czytaj więcej

Spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju MOF Staszowa

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne w związku trwającymi konsultacjami społecznymi projektu dokumentu pn. Strategia Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa na lata 2022–2030. Konsultacje społeczne trwają od dnia 18.05.2022 r. do dnia 22.06.2022 r.
24.05.2022
Czytaj więcej

Rodzinny czas w Kurozwękach

Boisko szkolne w Kurozwękach wypełnił dziecięcy gwar i głośny śmiech. 21 maja, w sobotę, odbył się Piknik Rodzinny. Zarówno na młodszych, jak i starszych czekała moc atrakcji.
24.05.2022
Czytaj więcej

Zlot Food Trucków w Staszowie

W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych pojawią się : całkowicie nowe food trucki i kuchnie, przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka oraz strefa dla najmłodszych i młodzieży. Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/3171638286438184?ref=newsfeed
24.05.2022
Czytaj więcej

Wakacyjne kursy dla Seniorów

W ofercie są dwa kursy dla Seniorów, które są całkowicie darmowe, a od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu.
24.05.2022
Czytaj więcej

Przedszkoliada ponownie w Staszowie

Przez dwa dni scena Staszowskiego Ośrodka Kultury należała do dzieci! Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Staszowskiego Ośrodka Kultury powróciła Przedszkoliada. Podczas dwóch dni koncertów we wtorek 17 i środę 18 maja swoje wokalne, taneczne oraz aktorskie umiejętności zaprezentowało łącznie 450 najmłodszych mieszkańców całego powiatu staszowskiego.
23.05.2022
Czytaj więcej

INFORMACJA

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie uprzejmie informuje, iż zgodnie z art. 28 aa ust. 1 i 2 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 559), wójt (burmistrz, prezydent miasta ) co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.
23.05.2022
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Staszowie

29 maja od godz. 15:00, Park Miejski im. Górników Siarkowych. W programie: eksplozja kolorów, zabawy animacyjne z Grupą Frajda, zespoły taneczne KLEKS, spektakl pt. „Cyrk Tarabumba” w wykonaniu Teatru Klinika Lalek, Szkoła „Enigma”, Klub Tańca Towarzyskiego FLESZ, Klub Piosenki RYTM. Atrakcje dodatkowe: kąciki artystyczne (plastyczne, muzyczne SOK) i sportowe (OSiR), zabawy integracyjne, pokazy strażackie i policyjne, konkursy, wesołe miasteczko.
20.05.2022
Czytaj więcej

Wernisaż wystawy Elżbiety Nowak „Kolorem przez życie”

Malarstwo i rysunek to pasje, które towarzyszą Elżbiecie Nowak od zawsze. Maluje obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Dotychczas jej prace wystawiano podczas wystaw w Kielcach, Ciekotach, Łupusznie i Stąporkowie.
19.05.2022
Czytaj więcej

Finał konkursu wokalnego „Enea wspiera muzyczne talenty”

21 maja, godz. 15:00, Muszla Koncertowa w Połańcu. Koncert odbędzie się w ramach „Enea Połaniec Festiwal”. Na scenie zaprezentuje się 13 uzdolnionych wokalistów z powiatu staszowskiego w wieku 8-15 lat, którzy swoją charyzmą i umiejętnościami zawładną Muszlą Koncertową w Połańcu. Towarzyszyć im będzie zespół na żywo. Ponadto gościnnie wystąpią uczestnicy piątej edycji The Voice Kids - Maja Janowska oraz Max Kononow. Maja Janowska - uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Rytwianach, oprócz śpiewu gra również na pianinie. Jest uczestnikiem jazzowego projektu Acoustic Duo przy Staszowskim Ośrodku Kultury. W programie The Voice Kids występowała w drużynie Barona i Tomsona przechodząc pomyślnie przez kolejne etapy programu takie jak "Przesłuchania w ciemno", "Bitwy", "Sing off". Max Kononow - utalentowany kielczanin mający na swoim koncie wiele sukcesów, jednym z nich to udział w programie i występ na scenie The Voice Kids. Maximilian zaprezentował się w Finale wśród najlepszych uczestników programu w drużynie Cleo. Partnerami wydarzenia są: Enea Elektrownia Połaniec, Just for Music, Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
19.05.2022
Czytaj więcej

„Dotacje dla młodych” - zaproszenie do projektu

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości po raz kolejny ogłasza nabór do projektu „Dotacje dla młodych”. Nabór rusza 23 maja i będzie trwał do 9 czerwca. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędzie pracy lub biernych zawodowo. Szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej https://www.opiwpr.org.pl/projekty/dotacje oraz pod numerami tel.: siedziba główna w Sandomierzu: (15) 833-34-04, biuro w Busku - Zdroju: (41) 378-13-16
19.05.2022
Czytaj więcej

Komunikat ZEC. Przebudowa sieci cieplnej.

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie w związku z przebudową sieci cieplej na odcinku od wymiennikowni W-1 przy ul.11 Listopada do ul. Polnej informuje iż od dnia 18.05.2022 zamierza rozpocząć prace związane z budową tej sieci, które będą prowadzone na części działek nr 5862/4, 5867/21, 1975/2.
18.05.2022
Czytaj więcej

Warsztaty online z obszaru ekonomii społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online z obszaru ekonomii społecznej realizowanych w ramach projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”.
18.05.2022
Czytaj więcej

Trwa nabór wniosków w konkursie „Po pierwsze Rodzina!”

Do 23 maja trwa nabór wniosków do trzeciej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!” skierowanego do organizacji pozarządowych. Tegoroczna kwota przeznaczona na projekty wzmacniające rodziny wynosi łącznie 8,4 miliona zł. Odpowiadamy na najczęstsze pytania.
18.05.2022
Czytaj więcej

Przetarg pisemny nieograniczony nr 256/22

Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A. z siedzibą w Starachowicach, ul. Radomska 29, 27-200 Starachowice, tel. +48 41 275 41 01, www.sse.com.pl Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział KRS nr 0000070790; Kapitał zakładowy 16 688 700 PLN w całości opłacony, REGON: 290914494 NIP: 664-17-78-096 jako Zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” działając na zlecenie Gminy Staszów, w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. 2020, poz. 1990 z poźn. zm.), ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz.U. 2020 poz. 1752 t.j.), oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. 2014r. poz. 1490) zaprasza do uczestnictwa w przetargu pisemnym nieograniczonym nr 256/22 mającym na celu wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo do nieruchomości opisanej w pkt. 2. [...]
16.05.2022
Czytaj więcej

Akcja honorowego oddawania krwi „Krew darem życia"

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi "KREW DAREM ŻYCIA", która odbędzie się 29 maja 2022 r., w godzinach od 10:00 - 13:00 na parkingu przy ul. Mickiewicza, obok boiska "Orlik".
16.05.2022
Czytaj więcej

Władze samorządowe Staszowa uczciły rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

12 maja 1935 roku zmarł marszałek Józef Piłsudski. W 87. rocznicę śmierci przedstawiciele władz samorządowych oddali mu hołd.
13.05.2022
Czytaj więcej

„zGRAne wakacje…” z SOK

Staszowski Ośrodek Kultury otrzymał 38 000 zł dofinansowania z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w ramach Programu LATO W TEATRZE na realizację projektu „zGRAne wakacje…”
13.05.2022
Czytaj więcej

Remont Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej na finiszu

Pałac Kołłątajów w Wiśniowej to wyjątkowe miejsce na mapie staszowskiej turystyki. Pałac jest jednym z najpiękniejszych obiektów w gminie Staszów – od 2018 roku trwa tutaj remont, który ma przywrócić obiektowi dawną świetność. Dziś prace powoli dobiegają końca. Koszt renowacji Pałacu w Wiśniowej to prawie 2,5 miliona złotych.
13.05.2022
Czytaj więcej

Moc życzeń dla staszowskich Bibliotekarzy

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie 12 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczystość wpisała się w obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
13.05.2022
Czytaj więcej

Zarządzenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

W sprawie ustalenia zasad dotyczących wydawania indywidualnych zezwoleń na niestosowanie się do znaku zakazu B-18 „12 t” na DW 764 Staszów – Połaniec. Szczegółowe zasady wydawania indywidualnych zezwoleń na przejazd pojazdów ciężarowych o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 12 ton przez drogę wojewódzką nr 764 określa regulamin stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
12.05.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.