Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Prawie milion złotych dofinansowania na staszowskie drogi

12 czerwca w Kielcach Leszek Kopeć burmistrz Miasta i Gminy Staszów odebrał promesę dotyczącą dofinansowania na rozbudowę ulic na Osiedlu Staszówek w Staszowie, w zakresie ulic Wiśniowej, Akacjowej i Czereśniowej.
15.06.2018
Czytaj więcej

Rodzice przedszkolakom

7 czerwca, rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 w Staszowie przygotowali dla swoich pociech szczególny prezent z okazji Dnia Dziecka. Na dużej scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury wystawili przedstawienie „Kopciuszek”. Przed spektaklem życzenia najmłodszym złożył burmistrz, Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć. Na dzieci czekały również słodkie upominki.
14.06.2018
Czytaj więcej

"Wdzięczni Bohaterom"

5 czerwca 2018 roku ruszył rządowy, otwarty konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Wdzięczni Bohaterom”. Jest on skierowany do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, w tym m.in. stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, spółek akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, klubów sportowych oraz wszystkich, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
13.06.2018
Czytaj więcej

LXVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

7 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LXVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podjęli dwie uchwały.
13.06.2018
Czytaj więcej

Rekordowa Pielgrzymka Staszowska do Sulisławic

9 czerwca wyruszyła 198. Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Sulisławskiej, w której udział wzięło około 230 wiernych. To rekordowa pielgrzymka staszowska pod względem liczby pątników od lat.
12.06.2018
Czytaj więcej

„Jutrzenka” jest z dziećmi już 5 lat

Placówka Wsparcia Dziennego w Staszowie – Świetlica „Jutrzenka” obchodziła 5-lecie działania. Z tej okazji 9 czerwca na placu przy ul. Szkolnej świętowano Jubileusz oraz Dzień Mamy i Taty.
12.06.2018
Czytaj więcej

Szachowisko w plenerze

W dniu 29.05.2018r. uczniowie klas I -III, IV i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie uczestniczyli w zajęciach szachowych w plenerze. Uczestnicy mieli możliwość poznania tajników tej królewskiej gry przy wykorzystaniu szachów plenerowych. Szkolenie przeprowadziła Pani Agnieszka Klimek, która swoje umiejętności poszerza w ramach programu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej” realizowanego na terenie województwa świętokrzyskiego. Natomiast pod okiem Pani Anny Łabęckiej i Małgorzaty Seremak uczniowie klasy IV rozegrali mini turniej szachowy. Zmaganiom szachistów towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra na świeżym powietrzu to jest to.
12.06.2018
Czytaj więcej

Dobry występ w Mielcu młodych szczypiornistów z Czajkowa

W niedzielę, 3 czerwca, rozegrano w Mielcu turniej finałowy Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na parkiet wyprowadzona została Flaga Polski oraz odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. W hali przy ulicy Grunwaldzkiej 7 stawiły się najlepsze zespoły w regionie. Po kilku tygodniach zmagań wreszcie przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Gminę Staszów reprezentowały dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie Południowym. Drużyny z Czajkowa w kategorii IV-V i VI-VII zdobyły drugie miejsce. Opiekunem drużyn był pan Grzegorz Kwasek.
12.06.2018
Czytaj więcej

Ogłoszenie: wynajem pomieszczeń biurowych PKS

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie Spółka z o.o. posiada do wynajęcia pomieszczenie biurowe, które składa się z trzech pokoi o łącznej powierzchni 44m2 . Pomieszczenie po generalnym remoncie, stan techniczny bardzo dobry.
12.06.2018
Czytaj więcej

"Dobry Start" dla ucznia

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.
12.06.2018
Czytaj więcej

Współpraca się opłaca! Stowarzyszenie Dolina Kacanki z wyróżnieniem podczas Gali Super Samorząd 2018!

W piątek, 25 maja na Zamku Królewskim, wręczono nagrody „Super Samorząd 2018” siedmiu spośród piętnastu inicjatyw z całej Polski. Co jest wyjątkowego w nagrodzie „Super Samorząd”? Jest to wyróżnienie przyznawane za współpracę pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Za umiejętność kompromisu, rozmowy i wspólne pozytywne wpływanie na miejsce zamieszkania. Wśród wyróżnionych jest także Stowarzyszenie Dolina Kacanki, które mocno dopingowało wprowadzeniu inicjatywy lokalnej w gminie Staszów.
11.06.2018
Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski w Staszowie. Mamy bilety.

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej oraz Miasto i Gmina Staszów zapraszają na Finał Pucharu Polski Okręgu Świętokrzyskiego.
09.06.2018
Czytaj więcej

Piknik Charytatywny w Smerdynie

08.06.2018
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Wiązownicy Dużej

1 czerwca przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej obchodziły Dzień Dziecka. Dzięki zaangażowaniu szkoły, Rady Rodziców i wsparciu Doliny Kacanki, która dostała na to zadanie wsparcie finansowe od Urząd Miasta i Gminy w Staszowie w ramach zadania publicznego, był to wyjątkowy dzień dla dzieci i rodziców.
08.06.2018
Czytaj więcej

III Międzypokoleniowy Turniej im. Michała Sikory w Piłce Ręcznej

24 czerwca, na Hali Sportowej w Czajkowie, odbędzie się III Międzypokoleniowy Turniej im. Michała Sikory w Piłce Ręcznej. Start godzina 15.00.
08.06.2018
Czytaj więcej

Zgłoś swoje dziecko na zajęcia dla Młodych Cykloturystów UECT

Cele Zajęć dla Młodych Cykloturystów UECT (ZMC UECT) Celem jest stworzenie ram imprezy, która pozwoli na aktywny udział rodzin z dziećmi w wydarzeniach cykloturystycznych UECT: promowanie turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży ;  umożliwienie młodym rowerzystom poznawania krajów europejskich i nawiązywania przyjacielskich więzi z europejskimi rówieśnikami;  uwrażliwienie młodych na piękno i bogactwo środowiska naturalnego oraz na ekologie ; zachęcenie młodych do odkrywania kultur europejskich i poprzez te działania udział w formowaniu postaw obywatelskich wśród dzieci i młodzieży.
08.06.2018
Czytaj więcej

MotoWyrypa 2018

W sobotni wieczór, 2 czerwca, teren Ośrodka Wypoczynkowego „Wilga” zapełnił się motocyklami. Malowniczy Golejów stał się ostatnią bazą rajdu „MotoWyrypa 2018”.
06.06.2018
Czytaj więcej

Bubble Football

Stowarzyszenie Aktywna Kraina zaprasza do udziału w projekcie „Aktywnie - zdrowo i sportowo. Staszowska Liga Bubble Football”, realizowanym w ramach Projektu Grantowego „Promocja zdrowego stylu życia na obszarze „LGD Białe Ługi" poprzez szereg wydarzeń, działań promujących i pozytywnie wpływających na świadomość mieszkańców z zakresu prozdrowotności, a także wprowadzania zdrowych nawyków”.
05.06.2018
Czytaj więcej

II Turniej z okazji Dnia Dziecka 2018

2 czerwca na Stadionie Miejskim w Staszowie odbył się turniej piłki nożnej. W rywalizacji z okazji Dnia Dziecka udział wzięły 24 zespoły z województwa świętokrzyskiego i województwa podkarpackiego.
05.06.2018
Czytaj więcej

Kolorowy Dzień Dziecka

Eksplozja kolorów, mnóstwo atrakcji i tysiące uśmiechów – tak w skrócie można opisać tegoroczne obchody Dnia Dziecka. Mieszkańcy Staszowa wspólnie świętowali 27 maja w Parku Zalew nad Czarną.
05.06.2018
Czytaj więcej

Olimpiada „Sprawni razem 2018”

29 maja odbyła się kolejna edycja olimpiady „Sprawni Razem”. Konkurencje sportowe rozgrywały się na boiskach przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie.
05.06.2018
Czytaj więcej

"Czerwona Nitka"

Zapraszamy na ogólnopolskie wydarzenie promujące honorowe krwiodawstwo. 9 czerwca, Amfiteatr „Kadzielnia” w Kielcach.
04.06.2018
Czytaj więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim

25 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczystości związane z Dniem Samorządu Terytorialnego. Ewa Kondek, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną i samorządową oraz na rzecz społeczności lokalnej.
30.05.2018
Czytaj więcej

Święto Patrona ZPO nr 1 – Tadeusza Kościuszki

29 maja odbyły się obchody z okazji Święta Patrona Szkoły w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie.
30.05.2018
Czytaj więcej

Ogłoszenie: LXVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 6 czerwca 2018 roku (środa) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
30.05.2018
Czytaj więcej

25-lecie Publicznej Szkole Podstawowej nr 3

24 maja odbył się jubileusz 25-lecia powstania Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie. Szkolna brać i zaproszeni goście razem świętowali okrągłą rocznicę istnienia placówki.
29.05.2018
Czytaj więcej

Kolejny inwestor w strefie „A”

Kolejna działka na strefie „A” sprzedana. Akt notarialny podpisany. Nowy inwestor chce wybudować nowoczesny zakład produkujący meble. W Grzybowie planuje zainwestować na początku około 1 miliona złotych i zatrudnić co najmniej 10 osób.
29.05.2018
Czytaj więcej

Modernizacja dla ekologii

Trwa montaż nowego kotła w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Staszowie. Nowy kocioł będzie spełniał surowe normy ekologiczne, zużyje mniej paliwa, wyemituje mniej szkodliwych pyłów, a do mieszkańców więcej ciepła.
28.05.2018
Czytaj więcej

Boisko plażowe już gotowe

Dobiegła końca inwestycja na terenie Hali OSiR w Staszowie. Ekipy wykonały wszystkie elementy w ramach modernizacji obiektu oraz w jego otoczeniu.
28.05.2018
Czytaj więcej

Złożyli hołd Marszałkowi

Ponad 100 uczestników przeszło z Kurozwęk do Oględowa w pieszym rajdzie „Śladami Józefa Piłsudskiego”.
28.05.2018
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.