Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej 22.07.2023 r. - Kompleks Sportowo - Rekreacyjny przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie godz. 9:00. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 20.07.2023 r.
07.07.2023
Czytaj więcej

Razem pomagamy owadom

Gmina Staszów otrzymała hotel dla dzikich zapylaczy i włącza się w ogólnopolską akcję pomocy owadom, które zapylają rośliny. Wspólne przedsięwzięcie sklepów Biedronka i Lasów Państwowych ma na celu powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej poprzez wsparcie owadów zapylających i prowadzenie kampanii informacyjnej, uświadamiającej ich ważną rolę w ekosystemie.
07.07.2023
Czytaj więcej

Chopin w Wiśniowej

Wspaniały klimat muzyki klasycznej zawitał do Wiśniowej. 2 lipca, w Pałacu Kołłątajów, odbył się koncert pn. „Fryderyk Chopin w oryginale i opracowaniach". Swój kunszt publiczności pokazali muzycy światowej sławy. Wydarzenie organizowane było w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
07.07.2023
Czytaj więcej

Pomóżmy staszowskiej trójce zdobyć wyposażenie sali do SI

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie bierze udział w konkursie na wyposażenie sali do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej, o wartości siedemnastu tysięcy złotych.
07.07.2023
Czytaj więcej

Świętokrzyski Rajd Seniorów ZNP w Staszowie

30 czerwca odbył się VIII Świętokrzyski Rajd Seniorów Oświaty zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przedstawiciele 19 Sekcji Emerytów i Rencistów z województwa świętokrzyskiego odwiedzili Pałac Kołłątajów w Wiśniowej i Zespół Pałacowy w Kurozwękach.
07.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjny kurs nad morze

PKS w Staszowie uruchomił wakacyjną linię nad morze. Staszów – Kołobrzeg przez Kielce, Łódź, Konin, Piłę, Koszalin.
05.07.2023
Czytaj więcej

II Staszowski Maraton Pieszy Po Krainie Bizonów

Ponad 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w „II Staszowskim Maratonie Pieszym Po Krainie Bizonów”, który odbył się 1 i 2 lipca w Staszowie. Miłośnicy pieszych wędrówek pokonali łącznie 50 kilometrów, zwiedzając piękną Ziemię Staszowską.
04.07.2023
Czytaj więcej

Trzecioklasiści odwiedzili Urząd Miasta i Gminy

Wycieczka uczniów z trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odwiedziła Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Trzecioklasiści, mając za przewodnika burmistrza miasta i gminy Staszów dr. Leszka Kopcia, zwiedzili staszowski magistrat oraz salę konferencyjną, gdzie mogli obserwować pracę Komisji Rady Miejskiej i poczuć się przez chwilę jak staszowscy radni.
04.07.2023
Czytaj więcej

Zajęcia z samoobrony dla kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zapraszają na bezpłatne szkolenia z samoobrony dla Pań w dniach 8-9 lipca 2023 r., w Parku Miejskim im. Adama Bienia w Staszowie, zbiórka o godz. 9:30 (zajęcia w godz. 10:00 – 13:00).
04.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. 14 lipca, Kompleks Sportowo - Rekreacyjny przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 12.07.2023 r.
03.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjne godziny pracy biblioteki

Informujemy, że w dniach od 3.07.2023 r. do 1.09.2023 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie wprowadza wakacyjne godziny pracy!
03.07.2023
Czytaj więcej

Enigma z przytupem podsumowała rok

Szkoła Tańca "Enigma" zakończyła koncertem kolejny rok artystyczny. W czwartek, 21 czerwca, w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, staszowianie mogli podziwiać wspaniałe występy tancerzy w wieku od czterech do siedemnastu lat. Po roku wymagających treningów parkietem zawładnęły formacje, duety oraz solistki, a ich taneczne popisy oglądali rodzice, członkowie rodziny, przyjaciele oraz fani "Enigmy".
03.07.2023
Czytaj więcej

80. rocznica śmierci Skurskich i Szybów

23 czerwca pod pomnikiem upamiętniającym tragiczną śmierć rodziny Skurskich i Szybów w poddębowskim lesie, w 80. rocznicę tych wydarzeń odbyły się rocznicowe uroczystości.
30.06.2023
Czytaj więcej

XCIV Sesji Rady Miejskiej w Staszowie

Podczas XCIV Sesji Rady Miejskiej w Staszowie burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, uzyskał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w środę, 28 czerwca, w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu.
30.06.2023
Czytaj więcej

Potańcówka „Na dechach"

W ciepłe, letnie wieczory aż szkoda siedzieć w domu! W piątek, 7 lipca, zabierz koleżankę, kolegę, chłopaka, dziewczynę, żonę, męża, przyjaciół czy znajomych i przyjdźcie bawić się na dechach w Parku „Zalew nad Czarną”! Startujemy z potańcówką punkt o 20:00, a zabawa potrwa aż do 1:00 w nocy! Najlepszą muzykę zapewni Wam DJ KATIA.
30.06.2023
Czytaj więcej

Dzieje się w Staszowie!

Trwa budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Staszowie, gdzie trwają prace mające na celu wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni prawie 500 m2 przystosowanego dla osób dorosłych, ze szczególnymi potrzebami. Trwają także prace nad atrakcjami dla młodszych staszowian. Przy staszowskiej "Trójce" powstaje miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mieszkańcy będą mogli solidnie przygotować się do egzaminu na kartę rowerową oraz pumptrack, czyli utwardzony tor z zakrętami i muldami. Trwają także prace remontowane w budynku Ratusza. Prace modernizacyjne polegają między innymi na wyburzeniu ścian pod nowa konstrukcję dachu oraz myciu dachówki.
30.06.2023
Czytaj więcej

Rusza budowa ulicy Polnej

Gmina Staszów poczyniła pierwsze kroki w kierunku budowy ulicy Polnej w Staszowie. 22 czerwca została podpisana umowa na budowę tej drogi opiewająca na kwotę prawie 2 milionów złotych. Wykonawca przejął już plac budowy.
29.06.2023
Czytaj więcej

Wakacje czas zacząć!

Były uroczyste akademie, piękne podziękowania i uśmiech połączony ze łzami wzruszenia. W gminie Staszów prawie 1900 uczniów szkół podstawowych oraz ponad 800 wychowanków przedszkoli zakończyło rok szkolny 2022/2023.
29.06.2023
Czytaj więcej

Radosne pikniki w Dobrej i Czajkowie Północnym

Mieszkańcy Dobrej i okolic spędzili sobotnie popołudnie, 24 czerwca, bawiąc się na pikniku rodzinnym. Zarówno na młodszych, jak i starszych czekała moc atrakcji. Wydarzenie rokrocznie spotyka się z entuzjazmem wśród mieszkańców. W pikniku rodzinnym w Dobrej uczestniczył burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, który podkreślił, że bardzo cieszy go organizacja takich wydarzeń. - Tworzenie wspólnych momentów jest bardzo ważne. Piknik rodzinny wzmacnia nasze więzi i pozwala nam wzajemnie się poznawać i razem spędzać czas. Włodarz podziękował także wszystkim organizatorom za zaangażowanie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także radni Rady Miejskiej w Staszowie, prezesi gminnych spółek, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Dobrej i okolic.
29.06.2023
Czytaj więcej

Podsumowanie roku artystycznego formacji "KLEKS"

Zespoły artystyczne "KLEKS" z okazji zakończenia kolejnego roku artystycznego przygotowały wyjątkowe widowisko. 23 czerwca w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie miał miejsce energetyzujący spektakl podsumowujący rok pracy tancerzy i ich opiekunów. Oprócz wspaniałych choreografii, całej masy talentu i wdzięku nie zabrakło także łez wzruszenia oraz niekończących się wręcz owacji na stojąco.
29.06.2023
Czytaj więcej

Aktywny Samorząd

Powiat Staszowski, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpił do realizacji pilotażowego programu "Aktywny Samorząd", w ramach którego osoby niepełnosprawne o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także dzieci zaliczane do osób niepełnosprawnych mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu m.in. protez kończyn, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, kosztów uzyskania prawa jazdy (osoby pełnoletnie), kosztów zakupu sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania, kosztów pobierania nauki na poziomie wyższym, kosztów zakupu wózków lub skuterów inwalidzkich o napędzie elektrycznym, a także kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego, wózka lub skutera o napędzie elektrycznym.
29.06.2023
Czytaj więcej

Enea wspiera muzyczne talenty

Dopiero co 15 i 16 maja odbyły się eliminacje, a dziś już jesteśmy po finale konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat „Enea wspiera muzyczne talenty”!
28.06.2023
Czytaj więcej

Nowy samochód dla mieszkańców z niepełnosprawnościami

Nowy, 20-miejscowy autobus będzie służył najmłodszym, niepełnosprawnym mieszkańcom gminy Staszów. 23 czerwca na placu przed staszowskim magistratem dokonano oficjalnego odbioru pojazdu.
28.06.2023
Czytaj więcej

Sołtys roku 2022

24 i 25 czerwca w Wąchocku odbył się XXVIII Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego oraz XXIV Krajowy Turniej Sołtysów „Sołtys – Wąchock 2023”. Barbara Suchorowska, sołtys sołectwa Niemścice, otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Staszów oraz została ambasadorem Programu "Czyste Powietrze".
28.06.2023
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W dniu 28 czerwca 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
27.06.2023
Czytaj więcej

Nagrody dla wybitnych uczniów

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów dr Leszek Kopeć w szczególny sposób wyróżnił najzdolniejszych uczniów naszej gminy. 22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz nagród dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, uczniów, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach rangi ogólnopolskiej oraz absolwentów szkół podstawowych, którzy wypracowali najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2022/2023.
27.06.2023
Czytaj więcej

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej: 04.07.2023 r. - klasy VII - VIII, 06.07.2023 r. - szkoły średnie. Hala Sportowa OSiR w Staszowie.
26.06.2023
Czytaj więcej

II Staszowski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych „Świętokrzyską Nutą Pisane”

Już w lipcu wracamy z drugą edycją Staszowskiego Przeglądu dla Kapel i Zespołów Ludowych "Świętokrzyską Nutą Pisane". Przegląd stanowi formę konkursu i jest organizowany w celu popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym twórczości artystycznej, zwiększenia świadomości i regionalnej tożsamości kulturowej społeczeństwa w kontekście świętokrzyskich tradycji ludowych.
26.06.2023
Czytaj więcej

Bezpłatna mammografia i cytologia w Staszowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza Panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania będzie można wykonać w nowoczesnym cytomammobusie, który w dniach 12 - 17 lipca 2023 r., w godzinach od 10.00 do 16.00, będzie stacjonował, na parkingu przy boisku „ORLIK” w Staszowie (ul. A. Mickiewicza 42). Zadzwoń i zarejestruj się! Tel. 661 911 300.
26.06.2023
Czytaj więcej

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży z terenu gminy Staszów

Od miesiąca marca 2023 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie realizuje projekt pn. "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży z terenu gminy Staszów". Projekt obejmuje przygotowanie zawodników do szkolenia i współzawodnictwa sportowego. Zapewnia optymalne warunki oraz możliwości udziału zawodnikom we współzawodnictwie sportowym oraz możliwości podnoszenia poziomu sportowego dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Staszów.
26.06.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.