Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Kultura, zabawa i historia: Pałac Kołłątajów przyciąga gości

Wyremontowany obiekt stał się prawdziwym centrum życia kulturalnego gminy Staszów. Pałac Kołłątajów w Wiśniowej odzyskał swój blask i jest nie tylko miejscem historycznym, ale także przestrzenią, w której odbywają się spotkania, konferencje, koncerty i wystawy. Dzięki licznym warsztatom kreatywnym i manualnym, dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swojej wyobraźni i umiejętności twórczych przez cały rok. Pałac to miejsce, w którym kultura i historia łączą się, a mieszkańcy gminy Staszów oraz turyści mogą czerpać z niego inspirację i wiedzę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania o dwóch przykładowych dniach z życia w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej.
28.02.2024
Czytaj więcej

Wieczór z okazji Dnia Kobiet

W atmosferze wiosennego optymizmu, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na niezwykły wieczór z okazji Dnia Kobiet. Dołączcie do nas 9 marca o godzinie 19:00 podczas koncertu z udziałem Piotra Polka i jego zespołu. Razem będziemy celebrować moc i niezwykłość wszystkich kobiet. To będzie wieczór pełen emocji, muzyki i hołdu dla Waszej siły!
27.02.2024
Czytaj więcej

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Kościelnej i Ogorodowej w Staszowie

Firma Usługowo-Budowlana „KDBUD” Krzysztof Dychała z siedzibą ul. Młyńska 12, 26-035 Raków zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na zadaniu pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa – ul. Kościelna, ul. Ogrodowa” w terminie: 04.03.2024 r. - 31.10.2024 r.
27.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Moja Pisanka 2024”

Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja pisanka 2024”. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych
27.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną 2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do wzięcia udziału w Konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną 2024. Niech twórczość Waszych rąk stanie się wyjątkowym elementem tegorocznych świąt.
26.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs ,,Tradycyjny Sad"

Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach, już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskim konkursie grantowym ,,TRADYCYJNY SAD", Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.
23.02.2024
Czytaj więcej

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024

Rusza kolejna edycja programu wspierającego osoby niepełnosprawne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie po raz piąty przystępuje do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Kwota dofinansowania zadania w edycji 2024 r., w ramach środków Funduszu Solidarnościowego, wynosi 585 938,98 zł.
23.02.2024
Czytaj więcej

Centrum Informacji Turystycznej chwilowo nieczynne

W dniach 23.02 – 01.03.2024 r. Centrum Informacji Turystycznej będzie NIECZYNNE. Kontakt: Wydział Promocji i Informatyki UMiG Staszów.
22.02.2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie robót na ulicy Ogrodowej

W związku z zawarciem umowy na realizacje przebudowy ulicy Ogrodowej w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa", informujemy iż z dniem 22.02.2024 roku wykonawca robót Firma Usługowo-Budowlana "KDBUD" Krzysztof Dychała, z siedzibą w Rakowie przy ul. Młyńskiej 12, przystąpi do realizacji robót w zakresie ulicy Ogrodowej, która zostanie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego. W celu uniknięcia niedogodności w komunikacji w tej części miasta, wdrożony zostanie projekt czasowej organizacji ruchu.
21.02.2024
Czytaj więcej

Podsumowanie roku w OSP w Wiśniowej

Podczas spotkania sprawozdawczego druhowie OSP w Wiśniowej omawiali miniony rok i jednomyślnie udzielili absolutorium zarządowi jednostki za okres sprawozdawczy. Wręczono także odznaki członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
21.02.2024
Czytaj więcej

Konsultacje w sprawie przebudowy Starego Miasta w Staszowie

Serdecznie zapraszam Mieszkańców oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów w Staszowie do udziału w dyskusji.
21.02.2024
Czytaj więcej

Bezgotówkowe Kino Objazdowe

Bezgotówkowe Kino Objazdowe ponownie odwiedzi nasze miasto! 1 marca serdecznie zapraszamy na seans filmowy do Staszowskiego Ośrodka Kultury.
20.02.2024
Czytaj więcej

Nabór do trzech projektów Fundacji BOŚ

Fundacja BOŚ ogłosiła nabór w ramach trzech proekologicznych projektów, które skierowane są do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół wyższych, ośrodków kultury, bibliotek i innych placówek o charakterze edukacyjnym i kulturalnym:
19.02.2024
Czytaj więcej

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

ZAPROSZENIE do udziału w szkoleniu w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 14 godzin-szkolenie podstawowe
19.02.2024
Czytaj więcej

V Marsz Powstańców Styczniowych

9 lutego br., już po raz piąty odbył się Marsz Powstańców Styczniowych, na trasie Staszów - Kurozwęki. Uczestnicy uczcili 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz oddali hołd uczestnikom zwycięskiej bitwy o Staszów, z 17 lutego 1863 roku. Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Kurozwękach oraz Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
16.02.2024
Czytaj więcej

Czasowa zmiana organizacji ruchu na byłej drodze woj. nr 765 w Osieku

Zawiadamiam, że w dniu 21.02.2024 r. nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na byłej drodze wojewódzkiej nr 765 (dz. nr ewid. 1484/3) w miejscowości Osiek.
16.02.2024
Czytaj więcej

Zakochani w szkle

W przeddzień walentynek, święta zakochanych, w magicznej atmosferze Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, odbył się wernisaż wystawy „Zakochani w szkle”, który przeniósł wszystkich uczestników w świat miłości, pasji i piękna. Całości dopełnił koncert utalentowanego artysty – Wiktora Kowalskiego.
16.02.2024
Czytaj więcej

X edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”

Chcesz poprawić wygląd i jakość Twojego otoczenia, zmienić zaniedbane tereny wspólne, wprowadzić w nie zieleń i stworzyć warunki do odpoczynku i przyjemnego spędzania czasu? Zbierz grupę sąsiedzką, zarejestrujcie się do konkursu, stwórzcie projekt i wygrajcie grant na miniogrod z ławką na Waszym osiedlu!
15.02.2024
Czytaj więcej

Fundusze Europejskie dla Rybactwa

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa będzie wspierał cele wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb), polityki morskiej UE oraz międzynarodowych zobowiązań UE w dziedzinie zarządzania oceanami, co przyczyni się do promowania zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury, rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki oraz zapewnienia zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także do zrównoważonego zarządzania nimi.
15.02.2024
Czytaj więcej

W ferie odwiedź SOWA Staszów – odkrywaj, twórz, baw się!

Wspólnie z dziećmi eksperymentujmy, rozwijajmy wyobraźnię i odkrywajmy tajemnice nauki. Czekamy na Was. Niech ferie w SOWA Staszów będą pełne radości i niezapomnianych chwil!
15.02.2024
Czytaj więcej

Trwają ferie w SOWA Staszów - zapraszamy na warsztaty

Bilet wstępu w okresie ferii zimowych: 10 zł. SOWA znajduje się przy ulicy Wysokiej 39, 28-200 Staszów, wejście B. Zapraszamy osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 735 236 197
15.02.2024
Czytaj więcej

Awaria wodociągu w Koniemłotach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią wodociągu na ul. Leśnej w Koniemłotach w dniu 13.02.2024 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Gaj Koniemłocki oraz Koniemłoty ul. Leśna.
13.02.2024
Czytaj więcej

Najlepsi z najlepszych!

Duma ze sportowych osiągnięć wypełniła 8 lutego Staszowski Ośrodek Kultury. Tego dnia, podczas Staszowskiej Gali Sportu, uhonorowano ponad 90 wybitnych sportowców i trenerów z terenu gminy Staszów, dziękując im za wkład w rozwój lokalnego sportu.
13.02.2024
Czytaj więcej

Informacja o programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024

Osoby z niepełnosprawnością z terenu Gminy Staszów, po raz kolejny będą objęte pomocą asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością.
13.02.2024
Czytaj więcej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Internecie w Szkole Podstawowej w Kurozwękach

Dnia 6 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa w założeniu ma promować bezpieczne zasady korzystania z sieci i przestrzec internautów przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Również Szkoła w Kurozwękach zaangażowała się w obchody tego dnia. Z tej okazji odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024. Działajmy razem” zorganizowany przez panią Weronikę Orzechowską, panią Agnieszkę Mysłek i panią Katarzynę Basińską. Na konkurs przybyła pani Danuta Batóg, specjalista ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w staszowskim magistracie. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół:
12.02.2024
Czytaj więcej

Uroczy wieczór pełen muzyki

27 stycznia scena Staszowskiego Ośrodka Kultury otworzyła się na niezwykłą muzyczną ucztę, której głównymi bohaterami byli utalentowani artyści, a kluczowym tematem operetka w swojej najpiękniejszej formie. Publiczność zgromadzona na sali nie spodziewała się, że tego wieczoru zanurzy się w świat melodii, pasji i niepowtarzalnego klimatu, rodem z wielkich scen operowych.
09.02.2024
Czytaj więcej

Zakochani w szkle

09.02.2024
Czytaj więcej

Uczniowie z Wiązownicy Dużej w SOWA Staszów

SOWA Staszów – witamy w świecie małych i dużych odkrywców! We wtorek, 6 lutego Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności odwiedziły dzieci i uczniowie klasy I z Zespołu Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej. Mali badacze zgłębiali wiedzę na temat elektrostatyki, gęstości cieczy, poznali metodę rozdzielania kolorów. Interaktywna nauka i zabawa to najlepsze połączenie angażujące zmysły, stymulujące rozwój, ale także „zmuszające” do kontaktu czy współpracy.
08.02.2024
Czytaj więcej

FERIE 2024 W MIEŚCIE I GMINIE STASZÓW

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na FERIE ZIMOWE 2024 w MIEŚCIE i GMINIE STASZÓW przygotowane przez jednostki organizacyjne .
08.02.2024
Czytaj więcej

X Zimowy Turniej Badmintona

Turniej odbędzie się 20.02.2024 r. w Hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie o godz. 18:00.
07.02.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.