Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

70-lecie Polskiego Radia Kielce

Polskie Radio Kielce towarzyszy swoim słuchaczom już 70 lat! 7 listopada dr Leszek Kopeć, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, uczestniczył w obchodach urodzin Radia w Kielcach.
13.10.2022
Czytaj więcej

II Świętokrzyski Konkurs Piosenki Niepodległej

Listopad jest miesiącem pamięci o tych, którzy walczyli i zabiegali o wolność Ojczyzny, o wydarzeniach znaczących dla przyszłości Polaków. Historia naszego kraju często przedstawia tragiczne fakty, mimo wszystko należy o niej pamiętać i mówić. Często zapisana jest w słowach poezji, opowiadań, w dźwiękach muzyki. Dawały siłę, odwagę, satysfakcję i optymizm. W tym duchu chcemy też uczcić zbliżające się Święto Niepodległości. Dlatego też postanowiliśmy po raz drugi ogłosić konkurs piosenki niepodległej.
12.10.2022
Czytaj więcej

Dyktando z okazji Święta Edukacji Narodowej

Portal www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na specjalne dyktando z nagrodami!
11.10.2022
Czytaj więcej

Święto myśliwych i leśników – V Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką za nami

Uroczystym sygnałem myśliwskim odegranym przez zespół „Raróg” z grupą wabiarzy, w Parku „Zalew nad Czarną”, 9 października rozpoczęły się Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką. To już piąta edycja tego wydarzenia.
11.10.2022
Czytaj więcej

Pobiegli golejowskim szlakiem

10 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy Biegu Golejowskim Szlakiem. Trasa zawodów, które odbyły się 8 października, prowadziła przez malownicze leśne dukty. W biegu głównym wzięło udział ponad 30 osób, zaś w marszu nordic walking ponad 15.
11.10.2022
Czytaj więcej

Hubertus Stajni „Mam Pasję”

8 października w Stajni „Mam Pasję” odbył się Hubertus – święto jeźdźców i myśliwych. Piękna pogoda dopisała pasjonatom, którzy zmagali się ze sobą w licznych konkurencjach jeździeckich, a następnie biesiadowali i celebrowali ten wyjątkowy dla jeźdźców dzień przy ognisku.
11.10.2022
Czytaj więcej

Przerwy w dostawie wody

Mogą wystąpić przerwy w dostawie wody, w miejscowościach: Ziemblice, Kurozwęki, Zagrody, Oględów, Niemścice, Ponik, Sielec, Stefanówek, Koniemłoty, Gaj Koniemłocki, Grzybów, Krzywołęcz, Krzczonowice oraz Lenartowice.
10.10.2022
Czytaj więcej

Podsumowanie projektu w Przedszkolu nr 8

6 października w Przedszkolu nr 8 im J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie podsumowano projekt ,,Przyjazna edukacja krokiem do przyszłości” organizowany w ramach akcji KA 1 ,,Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Dzięki projektowi wzrosły kompetencje nauczycieli i jakość nauczania w staszowskiej placówce. „Jestem dumny, że w Przedszkolu nr 8 jest kadra, która chce więcej” – podkreślał dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów.
10.10.2022
Czytaj więcej

Wystawa Plenerowa Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W czwartek, 29 września, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Kurozwękach odbyła się Wystawa Plenerowa Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wychowankowie placówek w Staszowie i Kurozwękach mogli po raz kolejny zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców.
07.10.2022
Czytaj więcej

Przebudowa ulicy Maleniec zakończona

Zakończono przebudowę drogi w Staszowie – ulicy Maleniec, na działce 417/54. To kolejna inwestycja w infrastrukturę drogową w gminie Staszów.
06.10.2022
Czytaj więcej

"Czyste Serce" 2022 - Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego

Do 14 października 2022 r. można składać wnioski o przyznanie tegorocznej Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego „Czyste Serce”. Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom za bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego, ma ona charakter honorowy. W tym roku zostanie wręczona w pięciu kategoriach: „Instytucja”, „Organizacja pozarządowa”, „Wydarzenie/akcja”, „Osoba fizyczna” oraz „Pomoc uchodźcom w związku z konfliktem w Ukrainie”.
06.10.2022
Czytaj więcej

Piknik rodzinny w Woli Wiśniowskiej

8 października, plac przy altanie w Woli Wiśniowskiej. Podczas Pikniku planowane są: Trzeci Rajd dookoła Aktywnej Krainy oraz Turniej Piłki Nożnej 2022. Program: godz. 13:00 – gry i Zabawy z grupą Frajda, godz. 14:00 – Turniej Piłki Nożnej 2022, godz. 15:00 – Rajd dookoła Aktywnej Krainy (Rajd rowerowy współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie)
05.10.2022
Czytaj więcej

Razem dla Bartoszka chorującego na SMA

Staszowianie już nie raz pokazali, że mają ogromne serca. W piątek, 30 września, odbył się charytatywny happening dla Bartoszka Jędrasika – chłopca chorującego na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Wolontariuszom oraz wszystkim, którzy zebrali się by pomóc, nie przeszkodziła deszczowa pogoda.
04.10.2022
Czytaj więcej

LXXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

30 września, w piątek, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się nadzwyczajna, LXXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podjęli siedem uchwał.
04.10.2022
Czytaj więcej

X Ogólnopolski Turniej Strzelecki Pracowników Oświaty

Trzydzieści osób rywalizowało ze sobą w X Ogólnopolskim Turnieju Strzeleckim Pracowników Oświaty. Zawody rozegrano na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół im. S. Staszica w Staszowie. O puchary walczyli nauczyciele i pracownicy oświaty dziesięciu trzyosobowych drużyn reprezentujących ogniska ZNP z województwa świętokrzyskiego. W zawodach zmierzyli się ze sobą uczestnicy ze Staszowa, Sandomierza, Małogoszcza, Rytwian, Połańca, Opatowa i Klimontowa.
04.10.2022
Czytaj więcej

Autobus dla osób niepełnosprawnych

Kolejne udogodnienie dla osób ze specjalnymi potrzebami z terenu naszej Gminy. Zostanie zakupiony autobus przystosowany dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Pojazd ma usprawnić dojazd do placówek rehabilitacyjnych spoza terenu gminy Staszów.
04.10.2022
Czytaj więcej

Konkurs "EKOlider"

Termin składania prac: od 30 września do 31 października 2022 r. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: gospodarstwa domowe produkcyjne (rolnicy), gospodarstwa domowe nieprodukcyjne (domy, mieszkania), firmy, instytucje, biura, organizacje pozarządowe (w tym placówki oświatowe).
04.10.2022
Czytaj więcej

I eko, i logicznie

Pod takim hasłem staszowska młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie przygotowała ekologiczny happening. W czwartek, 22 września, ulicami miasta przeszedł korowód z proekologicznymi plakatami.
03.10.2022
Czytaj więcej

10 lat pełne pasji i talentu

Okrągły, dziesiąty jubileusz istnienia świętowało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „TALENT”. Uroczystości rocznicowe odbyły się w czwartek, 22 września, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury.
30.09.2022
Czytaj więcej

Dodatek - inne źródła ciepła

21 września 2022 r. w życie weszły rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie wniosków o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych dotyczące niektórych źródeł ciepła.
29.09.2022
Czytaj więcej

Strażacy-ochotnicy z całego województwa rywalizowali w Staszowie

14 drużyn jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 10 Kobiecych Drużyn Pożarniczych z terenu całego województwa świętokrzyskiego rywalizowało ze sobą w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych. Strażackie zmagania odbyły się w niedzielę, 25 września, na stadionie miejskim w Staszowie.
28.09.2022
Czytaj więcej

Świętujemy 5-lecie WOT

27 września – Dzień Polskiego Państwa Podziemnego to od pięciu lat również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało 18 Brygad Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia WOT a wśród nich 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
28.09.2022
Czytaj więcej

Podsumowanie projektu „Na świętokrzyskim podwórku”

„Na świętokrzyskim podwórku” – to tytuł projektu realizowanego przez Staszowski Ośrodek Kultury w ramach Programu EtnoPolska. Edycja 2022 Narodowego Centrum Kultury. W najbliższy piątek, 30 września, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się jego podsumowanie. O godzinie 11:00 zapraszamy na wykład z prezentacją "Historia ubioru świętokrzyskiego", który poprowadzi dr Karolina Sideł-Kozieł.
28.09.2022
Czytaj więcej

V Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starosta Staszowski, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Staszów oraz Łagów, a także Koła Łowieckie z powiatu staszowskiego zapraszają na V Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką.
28.09.2022
Czytaj więcej

Warsztaty z obszaru ekonomii społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach stacjonarnych z obszaru ekonomii społecznej.
27.09.2022
Czytaj więcej

"Bieg ultra z Sandomierza do Krakowa, aby pomóc Bartoszkowi"

Wsparcie dla Bartoszka Jędrasika, który choruje na SMA, płynie z całego świata. Chętnych do pomocy nie brakuje, tak jak i pomysłów na zbiórkę pieniędzy. Na nietypowy pomysł wpadł Miłosz Kaczor – przyszły student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Już w piątek, 30 września, pobiegnie z Sandomierza do Krakowa. Wyzwanie ma cel charytatywny i wesprze zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Do akcji dołączą także mieszkańcy Staszowa.
27.09.2022
Czytaj więcej

VII Otwarte Mistrzostwa Staszowa - Ogólnopolskie zawody pływackie

Zapraszamy do kibicowania w sobotę 24 września na pływalni PCS. Program zawodów: 9:00-11:00 - rozgrzewka, 10:00 - zawody. Finały: 15 minut po zakończeniu sztafet.
23.09.2022
Czytaj więcej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP

W zawodach sportowo-pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wzięło łącznie udział 23 drużyny, w tym: 9 drużyn OSP, 4 drużyny KDP, 6 drużyn MDP chłopców oraz 4 drużyny MDP dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami.
22.09.2022
Czytaj więcej

Bieg Golejowskim Szlakiem

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Golejowskim Szlakiem i marszu Nordic Walking. Niemalże cała trasa przebiega leśnymi duktami. Jeśli chcecie poczuć prawdziwą, biegową, polską złotą jesień, organizatorzy zapraszają do Golejowa. Impreza rozpocznie się w sobotę, 8 października o godzinie 11:00. Organizatorzy zadbali o profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu i atrakcyjne nagrody dla najszybszych zawodników biegu i marszu oraz o nagrodę dla Najlepszej Staszowianki i Najlepszego Staszowianina.
22.09.2022
Czytaj więcej

Strefa Zdrowia „Zdrowe Życie” w Busku-Zdroju

„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, NFZ i PZU. Patronat Honorowy nad projektem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
22.09.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.