Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Dzień Dziecka w Koniemłotach

W tym dniu każda klasa i oddziały przedszkolne zaprezentowały swoje talenty muzyczne , plastyczne i taneczne. Po barwnych i pełnych radości występach rozpoczęły się spotkania w poszczególnych punktach z atrakcjami, które przedstawiały się następująco: Grupa ENEA, Bank PKO BP, Nadleśnictwo Staszów, ZGOK Rzędów, KPP w Staszowie, OSP Koniemłoty, KGW ,,Złota Podkowa” w Koniemłotach.
07.06.2022
Czytaj więcej

Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka

W środę, 1 czerwca, dzieci z Przedszkola nr 3 świętowały w Parku im. Adama Bienia w Staszowie. Już po godz. 10:00 alejki wypełniły się kolorowo ubranymi i uśmiechniętymi Przedszkolakami. W słoneczne, środowe przedpołudnie, dzieci w radosnej atmosferze obchodziły Międzynarodowy Dzień Dziecka.
06.06.2022
Czytaj więcej

„Stacja LITERAcka – mobilny świat młodzieży” - spotkanie z Piotrem Dorosińskim

Biblioteka Publiczna w Staszowie zaprasza na spotkanie z Piotrem Dorosińskim, na co dzień redaktorem naczelnym „Musick Magazine”, autorem książki „Rzeźpospolita”, który zabierze słuchaczy w podróż – mniej lub bardziej sentymentalną – do czasów, które dawno minęły, ale były świadkami tworzenia się bogatej i prężnej ekstremalnej sceny metalowej w Polsce.
06.06.2022
Czytaj więcej

Turniej "Magic The Gathering z SOKiem"

11 czerwca, Staszowski Ośrodek Kultury, wstęp bezpłatny. Rozgrywki odbędą się w formacie proxy pauper. Istnieje możliwość wypożyczenia tali osobom ich nieposiadających. Wstęp bezpłatny, a na uczestników czekają nagrody. Więcej szczegółów na stronie: https://www.facebook.com/skgfarcanum
06.06.2022
Czytaj więcej

Koncert na leżakach

Spędź czas na świeżym powietrzu, słuchając muzyki na żywo. 8 czerwca, godz. 18:00, Park im. Adama Bienia w Staszowie. Marcin Walas (saksofon) jest muzykiem, muzykoterapeutą i pedagogiem. Od 20 lat zawodowo odkrywa przed ludźmi tajemnicę muzyki.
06.06.2022
Czytaj więcej

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

03.06.2022
Czytaj więcej

Jawor u źródeł kultury – Bitwa Regionów

5 czerwca, godz. 16:00-20:00, Zalew nad Czarną. W programie: Bitwa Regionów – konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, występy kapel i zespołów ludowych z terenu powiatu staszowskiego, zespoły artystyczne SOK, zabawy animacyjne dla dzieci, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz stoiska artystyczne: Grażyna Szlęk, Jadwiga Kotlarz, Władysław Sadłocha, Józef Żak.
03.06.2022
Czytaj więcej

Konkurs fotograficzny – „Moje miasto – oczami młodzieży”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: „Moje miasto – oczami młodzieży”. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 14-20 lat, każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia, fotografie muszą być wykonane samodzielnie.
03.06.2022
Czytaj więcej

Jawor u źródeł kultury – koncert

5 czerwca, godz. 18.00-20.00, Zalew nad Czarną. Wystąpią: „Kapela od Połańca”, Duet Dorota i Gustaw Kozłowscy, Zespół „Wesołe Nutki” Szkoła Podstawowa w Sichowie Dużym, Chór dziecięco-młodzieżowy Staszowskiego Ośrodka Kultury, Zespół „Połaniecka Nuta” - Klub Piosenki „Rytm” Staszowskiego Ośrodka Kultury, - KGW Czerwona Malina w Kiełczynie - Kapela „Sami Swoi” z gminy Bogoria - Staszicówka Endriu_Band * zaproszenie dotyczy Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej - „Jawor u źródeł kultury” 26 czerwca 2022 r. 11:00-18:00 w Parku Etnograficznym w Tokarni
03.06.2022
Czytaj więcej

Staszowski Piknik Lekkoatletyczny

9-10 czerwca, godz. 10:00, Stadion Miejski w Staszowie. Współzawodnictwo odbywać będzie się w następujących dyscyplinach: skok wzwyż dziewcząt i chłopców, bieg na 100 m dziewcząt i chłopców, biegi na 300 m dziewcząt i chłopców, biegi na 600 m dziewcząt, bieg 1000 m dziewcząt, bieg na 2000 m chłopców, sztafeta 4x100 m dziewcząt i chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców, rzut oszczepem dziewcząt i chłopców. Zawody sędziować będą sędziowie Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.
02.06.2022
Czytaj więcej

Kabaret KaŁaMaSz w programie „Dezynfekcja”

W wyjątkowej odsłonie wystąpią aktorzy znani z serialu „Ranczo”, bywalcy „ławeczki”. Skład kabaretu: Bogdan Kalus , Jacek Łapot , Sylwester Maciejewski oraz Dariusz Szweda. Podczas występu odbędzie się losowanie 3; szczęśliwych numerków; (3 bilety). Ich posiadaczom (pełnoletnim) Hadziuk i Solejuk wręczą po butelce Mamrota z autografami.
02.06.2022
Czytaj więcej

Biblioteka będzie czynna 4 czerwca

W sobotę, 4 czerwca, Biblioteka w Staszowie będzie czynna w godzinach: 8:00-14:00.
02.06.2022
Czytaj więcej

Raport o Stanie Miasta i Gminy Staszów za 2021 rok

Raport o Stanie Miasta i Gminy Staszów za rok 2021
01.06.2022
Czytaj więcej

10,5 miliona na drogi w centrum miasta

Rozstrzygnięto wnioski do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Kwota dofinansowania, jaką otrzymała gmina Staszów, to ponad 10,5 miliona złotych.
01.06.2022
Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze: fascynujących przygód, mnóstwa uśmiechu, radości i samych beztroskich dni!
01.06.2022
Czytaj więcej

Kolorowy i radosny Dzień Dziecka w Staszowie

Cóż to był za dzień! Dziecięcym śmiechom, radości i beztroskiej zabawie nie było końca. W niedzielę, 29 maja, Park Miejski im. Górników Siarkowych należał do najmłodszych mieszkańców gminy, którzy tego dnia świętowali Dzień Dziecka.
31.05.2022
Czytaj więcej

XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

W dniach 6-8 czerwca zapraszamy na XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Wyjątkowe spotkania i koncerty odbędą się w Parku Rekreacyjno-Sportowym “Zalew nad Czarną, w Staszowskim Ośrodku Kultury oraz w Parku im. Adama Bienia.
31.05.2022
Czytaj więcej

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Informujemy, że w miesiącach lipiec-sierpień 2022 r. przedszkola będą pełnić dyżury według następującego harmonogramu.
30.05.2022
Czytaj więcej

Koncert fortepianowy z cyklu „Z klasyką przez Polskę”

19 czerwca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury . Na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury zagra Łukasz Krupiński. Wybitny polski pianista mieszkający w Londynie, półfinalista Konkursu Chopinowskiego. Występował m.in. w Carnegie Hall/Stern Auditorium w Nowym Jorku, Cadogan Hall, St. Martin in the Fields Royal Albert Hall w Londynie oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncertował z Jerusalem Symphony Orchestra, The Chicago Philharmonic,The Orchestra of the America, Sinfonią Varsovią i Santander Orchestra. 17 października 2021 wystąpił w Wigmore Hall w Londynie podczas Uroczystej Gali 50-lecia Chopin Society UK w obecności JKW księżniczki Alexandry oraz Jego Królewskiej Wysokości Księcia Kentu Edwarda. Łukasz Krupiński jest Artystą Steinwaya i finalistą UK Piano Open, zdobywcą Grand Prix w San Marino.
30.05.2022
Czytaj więcej

Światowy Dzień bez Tytoniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie przypomina, iż jak co roku 31 maja obchodzony  jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, ustanowiony prze Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Hasło przewodnie Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2022 roku to „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska” nawiązujące do kryzysu klimatycznego. Kampania ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat wpływu tytoniu na środowisko i dać osobom palącym dodatkowy powód do rzucenia palenia.  Światowa Organizacja Zdrowia w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu wskazuje na szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko poprzez uprawę, produkcję, dystrybucję, konsumpcję i odpady pokonsumpcyjne. Wszystkie te elementy branży tytoniowej zatruwają naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Ponad 4,5 biliona niedopałków papierosów jest nieodpowiednio usuwanych każdego roku na całym świecie, generując toksyczne odpady uwalniając tysiące chemikaliów do wody i gleby. Co roku przemysł tytoniowy emituje do powietrza 84 000 000 ton dwutlenku węgla, podnosząc globalną temperaturę. Dym tytoniowy również przyczynia się do zanieczyszczeń powietrza, zawiera szereg szkodliwych substancji i gazów, miedzy innymi trzy rodzaje gazów cieplarnianych. Na całym świecie każdego roku wykorzystywanych jest około 3,5 miliona hektarów ziemi pod uprawę tytoniu, która w wyniku tej uprawy jest niszczona. Uprawa tytoniu przyczynia się do wylesienia 200 000 hektarów lasów i ścinki 600 000 000 drzew na papierosy rocznie. Ponadto wyczerpuje ona  planetę z zasobów wody której 22 000 000 000 litrów używa się do produkcji papierosów.
27.05.2022
Czytaj więcej

„Dzień zdrowego ducha”

Baza Staszowskiego Wolontariatu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie zapraszają młodzież na „Dzień zdrowego ducha” w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”.
27.05.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Samorządowego

Dziś 27 maja, Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji wszystkim Samorządowcom, Pracownikom Urzędów, Radnym i Sołtysom składamy najserdeczniejsze życzenia nieustającej satysfakcji z wykonywanych zadań oraz wytrwałości i sukcesów w wykonywanej pracy.
27.05.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Mamy

26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy zdrowia, wytrwałości i codziennej radości.
25.05.2022
Czytaj więcej

Szkolenie z obsługi maszyn żniwnych

Szkolenie z obsługi kombajnu zbożowego oraz samobieżnej sieczkarni polowe lub prasy wysokiego stopnia zgniotu. Szkolenia z obsługi: przyczepy samozbierającej oraz wozu paszowego. Rozpoczęcie zajęć: 30 maja.
25.05.2022
Czytaj więcej

Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nabór do VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.
25.05.2022
Czytaj więcej

Zlot Food Trucków w Staszowie

W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych pojawią się : całkowicie nowe food trucki i kuchnie, przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka oraz strefa dla najmłodszych i młodzieży. Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/3171638286438184?ref=newsfeed
24.05.2022
Czytaj więcej

Spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju MOF Staszowa

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne w związku trwającymi konsultacjami społecznymi projektu dokumentu pn. Strategia Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa na lata 2022–2030. Konsultacje społeczne trwają od dnia 18.05.2022 r. do dnia 22.06.2022 r.
24.05.2022
Czytaj więcej

Wakacyjne kursy dla Seniorów

W ofercie są dwa kursy dla Seniorów, które są całkowicie darmowe, a od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu.
24.05.2022
Czytaj więcej

Rodzinny czas w Kurozwękach

Boisko szkolne w Kurozwękach wypełnił dziecięcy gwar i głośny śmiech. 21 maja, w sobotę, odbył się Piknik Rodzinny. Zarówno na młodszych, jak i starszych czekała moc atrakcji.
24.05.2022
Czytaj więcej

Przedszkoliada ponownie w Staszowie

Przez dwa dni scena Staszowskiego Ośrodka Kultury należała do dzieci! Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Staszowskiego Ośrodka Kultury powróciła Przedszkoliada. Podczas dwóch dni koncertów we wtorek 17 i środę 18 maja swoje wokalne, taneczne oraz aktorskie umiejętności zaprezentowało łącznie 450 najmłodszych mieszkańców całego powiatu staszowskiego.
23.05.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.