Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

X Ogólnopolski Turniej Strzelecki Pracowników Oświaty

Trzydzieści osób rywalizowało ze sobą w X Ogólnopolskim Turnieju Strzeleckim Pracowników Oświaty. Zawody rozegrano na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół im. S. Staszica w Staszowie. O puchary walczyli nauczyciele i pracownicy oświaty dziesięciu trzyosobowych drużyn reprezentujących ogniska ZNP z województwa świętokrzyskiego. W zawodach zmierzyli się ze sobą uczestnicy ze Staszowa, Sandomierza, Małogoszcza, Rytwian, Połańca, Opatowa i Klimontowa.
04.10.2022
Czytaj więcej

I eko, i logicznie

Pod takim hasłem staszowska młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie przygotowała ekologiczny happening. W czwartek, 22 września, ulicami miasta przeszedł korowód z proekologicznymi plakatami.
03.10.2022
Czytaj więcej

10 lat pełne pasji i talentu

Okrągły, dziesiąty jubileusz istnienia świętowało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „TALENT”. Uroczystości rocznicowe odbyły się w czwartek, 22 września, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury.
30.09.2022
Czytaj więcej

Dodatek - inne źródła ciepła

21 września 2022 r. w życie weszły rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie wniosków o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych dotyczące niektórych źródeł ciepła.
29.09.2022
Czytaj więcej

Strażacy-ochotnicy z całego województwa rywalizowali w Staszowie

14 drużyn jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 10 Kobiecych Drużyn Pożarniczych z terenu całego województwa świętokrzyskiego rywalizowało ze sobą w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych. Strażackie zmagania odbyły się w niedzielę, 25 września, na stadionie miejskim w Staszowie.
28.09.2022
Czytaj więcej

V Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starosta Staszowski, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Staszów oraz Łagów, a także Koła Łowieckie z powiatu staszowskiego zapraszają na V Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką.
28.09.2022
Czytaj więcej

Podsumowanie projektu „Na świętokrzyskim podwórku”

„Na świętokrzyskim podwórku” – to tytuł projektu realizowanego przez Staszowski Ośrodek Kultury w ramach Programu EtnoPolska. Edycja 2022 Narodowego Centrum Kultury. W najbliższy piątek, 30 września, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się jego podsumowanie. O godzinie 11:00 zapraszamy na wykład z prezentacją "Historia ubioru świętokrzyskiego", który poprowadzi dr Karolina Sideł-Kozieł.
28.09.2022
Czytaj więcej

Świętujemy 5-lecie WOT

27 września – Dzień Polskiego Państwa Podziemnego to od pięciu lat również święto Terytorialsów. W tym czasie powstało 18 Brygad Obrony Terytorialnej, Centrum Szkolenia WOT a wśród nich 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Uruchomiona została również szkoła podoficerska SONDA i kurs kształcący kadry oficerskie – Agrykola.
28.09.2022
Czytaj więcej

"Bieg ultra z Sandomierza do Krakowa, aby pomóc Bartoszkowi"

Wsparcie dla Bartoszka Jędrasika, który choruje na SMA, płynie z całego świata. Chętnych do pomocy nie brakuje, tak jak i pomysłów na zbiórkę pieniędzy. Na nietypowy pomysł wpadł Miłosz Kaczor – przyszły student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Już w piątek, 30 września, pobiegnie z Sandomierza do Krakowa. Wyzwanie ma cel charytatywny i wesprze zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Do akcji dołączą także mieszkańcy Staszowa.
27.09.2022
Czytaj więcej

Warsztaty z obszaru ekonomii społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach stacjonarnych z obszaru ekonomii społecznej.
27.09.2022
Czytaj więcej

VII Otwarte Mistrzostwa Staszowa - Ogólnopolskie zawody pływackie

Zapraszamy do kibicowania w sobotę 24 września na pływalni PCS. Program zawodów: 9:00-11:00 - rozgrzewka, 10:00 - zawody. Finały: 15 minut po zakończeniu sztafet.
23.09.2022
Czytaj więcej

Bieg Golejowskim Szlakiem

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Golejowskim Szlakiem i marszu Nordic Walking. Niemalże cała trasa przebiega leśnymi duktami. Jeśli chcecie poczuć prawdziwą, biegową, polską złotą jesień, organizatorzy zapraszają do Golejowa. Impreza rozpocznie się w sobotę, 8 października o godzinie 11:00. Organizatorzy zadbali o profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu i atrakcyjne nagrody dla najszybszych zawodników biegu i marszu oraz o nagrodę dla Najlepszej Staszowianki i Najlepszego Staszowianina.
22.09.2022
Czytaj więcej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP

W zawodach sportowo-pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wzięło łącznie udział 23 drużyny, w tym: 9 drużyn OSP, 4 drużyny KDP, 6 drużyn MDP chłopców oraz 4 drużyny MDP dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami.
22.09.2022
Czytaj więcej

Strefa Zdrowia „Zdrowe Życie” w Busku-Zdroju

„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, NFZ i PZU. Patronat Honorowy nad projektem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
22.09.2022
Czytaj więcej

Rozpoczęcie sezonu grzewczego 2022/2023

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie Sp. z o.o. informuje, że od dnia 21 września 2022 r. rozpoczął sezon grzewczy 2022/2023.
21.09.2022
Czytaj więcej

Ekologiczny piknik rodzinny - Rajd dookoła Aktywnej Krainy

25 września, plac przy altanie w Woli Wiśniowskie. Podczas Pikniku planowany jest Trzeci Rajd dookoła Aktywnej Krainy. Trasa Rajdu, o długości 20 lub 10 km, przebiegać będzie przez sześć miejscowości Gminy Staszów: Czajków Południowy, Czajków Północny, Smerdyna, Łukawica, Wiśniowa, a start i metę zaplanowano na Placu przy Altanie w Woli Wiśniowskiej.
21.09.2022
Czytaj więcej

Laptopy trafiły już do dzieci z Kurozwęk i Staszowa

Gmina Staszów przekazała komputery kupione w ramach projektu „Granty PGR”. Wszystkie 64 laptopy trafią do dzieci i wnuków byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Pierwsze 24 zestawy przekazano dzieciom w Szkole Podstawowej w Kurozwękach, a 11 nowoczesnych laptopów z oprogramowaniem do nauki zdalnej trafiło do uczniów w ZPO nr 1 w Staszowie. Sprzęt komputerowy wręczali: burmistrz miasta i gminy, Staszów, dr Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza dr inż. Ewa Kondek.
21.09.2022
Czytaj więcej

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP i KDP w Staszowie

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i KDP. 25 września 2022 r., godz. 9:30, Stadion Miejski w Staszowie.
20.09.2022
Czytaj więcej

Mistrz świata w trikach bilardowych odwiedził Staszów

14 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie mogli zobaczyć w akcji mistrza świata w trikach bilardowych – Bogdana Wołkowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Świętokrzyskie Gra w Bilard”.
19.09.2022
Czytaj więcej

Wyremontowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy zachwyca

15 września, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, w staszowskim Szpitalu, został oficjalnie oddany do użytku po gruntownej modernizacji. Zakres inwestycji objął przebudowę i modernizację bloku porodowego, który dostosowano do nowoczesnych standardów. Na oddziale powstała nowa sala porodów rodzinnych oraz sala cięć cesarskich. Zmodernizowano także dwustanowiskową salę porodową oraz wyodrębniono pokój obserwacji poporodowej. Zakupiono także sprzęt, który poprawi jakość usług medycznych na Oddziale. Wartość inwestycji to blisko 5 mln zł.
19.09.2022
Czytaj więcej

LXXII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W czwartek, 15 września, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się LXXII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podjęli trzy uchwały. Podczas sesji Radni Rady Miejskiej w Staszowie przyjęli „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Staszowa na lata 2022-2030”. Jest to dokument strategiczny stworzony w celu zaspokojenia potrzeb mobilności ludzi oraz gospodarki w miastach i ich otoczeniu, dla lepszej jakości życia. Projekt SUMP poddany był konsultacjom społecznym od 18 lutego 2022 roku do 21 marca 2022 roku.
19.09.2022
Czytaj więcej

Noc Bibliotek 2022

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na „Bajkową Noc Bibliotek”! W podróż do bajkowej krainy zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Będą gry i zabawy oraz inne atrakcje. A to wszystko już 1 października 2022 r. (sobota).
19.09.2022
Czytaj więcej

II Nocny Turniej w Piłce Nożnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Nocnym Turnieju w Piłce Nożnej, który odbędzie się 23 września 2022r. o godzinie 16:00 na Boisku "Orlik" w Staszowie.
19.09.2022
Czytaj więcej

Nowy obraz trafi do Pałacu Kołłątajów

Obraz autorstwa Tadeusz Blicharza na stałe znajdzie swoje miejsce na ścianach wyremontowanego Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. 13 września artysta przekazał swoje dzieło na ręce burmistrza miasta i gminy Staszów. Praca przedstawia odrestaurowany obiekt od frontu. Obraz był częścią wystawy „Sztuka sercem malowana”, którą mieszkańcy i zaproszeni goście mogli oglądać podczas uroczystego otwarcia wyremontowanego Pałacu.
16.09.2022
Czytaj więcej

Piknik "Rodzice na boisko - gramy dla Ani" - zmiana terminu

Z powodu prognozowanych złych warunków atmosferycznych (18.09.2022 r.) termin Pikniku "Rodzice na boisko - gramy dla Ani" został zmieniony. Zapraszamy 2 października.
16.09.2022
Czytaj więcej

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Staszowie w sprawie wysoce zjadliwej grypie ptaków (HAPAI).
15.09.2022
Czytaj więcej

Bezpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT STASZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
15.09.2022
Czytaj więcej

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach 26 – 30 września 2022r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
15.09.2022
Czytaj więcej

Nabór do Staszowskiej Orkiestry Młodzieżowej

Odkryj swój talent i miłość do muzyki na zajęciach! Podszkolimy warsztat muzyczny, spędzimy kreatywnie czas i finalnie zagramy koncerty! Liczą się chęci, zaangażowanie i systematyczność. Startujemy już od października.
14.09.2022
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE: Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest oraz zbiorników bezodpływowych

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że na terenie miasta i gminy Staszów do 31 października 2022 r. odbędzie się inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest oraz zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków.
14.09.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.