Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

MECZ III LIGI SIATKÓWKI MĘŻCZYZN

MECZ III LIGI SIATKÓWKI MĘŻCZYZN
05.02.2019
Czytaj więcej

E-akta „Program Płatnik"- nie czekaj pobierz nową wersję

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) udostępnił nową wersję programu Płatnik
04.02.2019
Czytaj więcej

Ferie w Bibliotece - "Zimowe dni, książka i Ty..."

Ach, co to były za ferie! Kolorowe, pełne śmiechu, rozmów i zabaw. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci osób uczestniczących w zajęciach zorganizowanych w bibliotece. Artystyczne zabawy z książką – czyli proponowany przez nas sposób spędzania wolnego czasu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Podczas ferii odbyły się cztery spotkania, w których czynny udział wzięły dzieci, młodzież, a nawet dorośli.
04.02.2019
Czytaj więcej

V Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

26 stycznia odbył się V Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego. Przemarsz rozpoczął się w Rybnicy, poprzez Wiązownicę-Kolonię, by zakończyć się w Rytwianach. – Jesteśmy tu dzisiaj po raz piąty. Najważniejsze, że chcemy uczcić pamięć tych, którzy walcząc pokazali drogę do niepodległości. Bez tego dzisiejszej Polski by nie było – mówił Leszek Kopeć, burmistrz Miasta i Gminy Staszów w Pałacu „Dzięki” w Wiązownicy-Kolonii.
01.02.2019
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 6 lutego 2019 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miejskiej w Staszowie.
01.02.2019
Czytaj więcej

Szkolenie "Ochrona danych osobowych w firmach i instytucjach"

01.02.2019
Czytaj więcej

Ferie z Aktywną Krainą

„To były najlepsze ferie w moim życiu” – powiedziała 9-letnia Sandra jedna z uczestniczek kursu narciarstwa zjazdowego, w którym brały udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat z terenu Gminy Staszów.
01.02.2019
Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkoli i klas I szkół podstawowych 2019/2020

Informacja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Publicznych Szkół Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Staszów.
31.01.2019
Czytaj więcej

Uczniowie ze szkoły w Czajkowie ratują dzieci na świecie!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
31.01.2019
Czytaj więcej

Akcja Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej w Czajkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przeprowadzają ankiety z rodzinami, sporządzają ich anonimowe opisy i umieszczają na specjalnej stronie internetowej.
30.01.2019
Czytaj więcej

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości otwarte

W poniedziałek, 28 stycznia przy ul. Sudeckiej 9 w Staszowie otwarto Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Biuro powstało z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi" i jego głównym zadaniem jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości. W nowo powstałym budynku prowadzone będzie bezpłatne doradztwo księgowe i prawne oraz szkolenia i konsultacje.
29.01.2019
Czytaj więcej

Kodowanie w Bibliotece

Miło nam jest poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie bierze udziału w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie.
25.01.2019
Czytaj więcej

Wprowadzenie rządowego programu priorytetowego "Czyste powietrze"

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, dotycząca wprowadzenia rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
24.01.2019
Czytaj więcej

Akademia Menadżera Innowacji PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje do Państwa zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.
24.01.2019
Czytaj więcej

Decydujesz, pomagamy

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Staszowa.
24.01.2019
Czytaj więcej

Brama startowa już w Staszowie

We wtorek, 23 stycznia, Staszowski Ośrodek Kultury wzbogacił się o reklamową bramę stałociśnieniową oraz namiot ekspresowy. Urząd Miasta i Gminy pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nowemu wyposażeniu przyjrzeli się włodarze miasta: burmistrz Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek.
24.01.2019
Czytaj więcej

Nowy rok 2019. Konferencja dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zapraszają na konferencję pt. "Nowy Rok 2019. Nowe możliwości dla przedsiębiorców"
23.01.2019
Czytaj więcej

V SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

17 stycznia 2019 roku odbyła się V Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Oprócz planowanych obrad miało miejsce także wystąpienie Szefa Wydziału Rekrutacji z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Sandomierza na temat rekrutacji wojskowej oraz uczczenie minutą ciszy zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.
21.01.2019
Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w Wiązownicy Dużej

„No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło. Kto by bajki opowiadał? Kto by mądre rady dawał?”- to słowa refrenu jednej z piosenek z repertuaru dziecięcego. O kim mowa? Oczywiście o kochanej babci i kochanym dziadku, których 11 stycznia zaproszono do ZPO PSP i P w Wiązownicy Dużej na radosne, pełne tańca i śpiewu występy artystyczne przygotowane przez dzieci z przedszkola i z zerówki.
21.01.2019
Czytaj więcej

Kino VISA w SOK

11 lutego w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędą się seanse objazdowego kina VISA. Tego dnia wyświetlane będą "Sekretny Świat Kotów", "Chłopiec z burzy", "Planeta Singli 3", "Lego Przygoda 2", "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3", "Underdog".
21.01.2019
Czytaj więcej

Strażacka grochówka i kwesta

W sobotę 19 stycznia, strażacy ochotnicy, harcerze i zuchy rozpoczynają zbiórkę pieniędzy dla staszowianina Roberta Matraszka, zmagającego się z ciężką chorobą. W niedzielę 20 stycznia organizatorzy będą częstować wyśmienitą grochówką na placu pod kościołem św. Barbary.
18.01.2019
Czytaj więcej

Program azotanowy

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Kielcach informuje, że na stronie www.schr.gov.pl zamieszczony został materiał pn. "Program azotanowy", zawierający kluczowe dane dotyczące zmniejszenia zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu, w związku z wprowadzaniem nowych regulacji prawnych w ww. zakresie.
17.01.2019
Czytaj więcej

V Marsz szlakiem Powstania Styczniowego

W sobotę, 26 stycznia odbędzie się V Marsz szlakiem Powstania Styczniowego. Uczestnicy przejdą z Rybnicy, przez Wiązownicę-Kolonię do Rytwian.
15.01.2019
Czytaj więcej

Bieg Walentynkowy

10 lutego odbędzie się Bieg Walentynkowy organizowany przez stowarzyszenie STARiS. Trasa biegu rozpoczyna się w Parku Adama Bienia przy pomniku, w niedzielę o godzinie 16.00.
15.01.2019
Czytaj więcej

Przyjdź do Biblioteki i odbierz książkę dla swojego dziecka

Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie kontynuowana jest ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”, organizowana przez Instytut Książki. Tym razem Wyprawki Czytelnicze otrzymają dzieci urodzone w roku 2016, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy.
15.01.2019
Czytaj więcej

Rozbudowane Przedszkole nr 8 uroczyście otwarte

Długo wyczekiwana inwestycja dobiegła końca. W Staszowie uroczyście otwarto rozbudowane Przedszkole nr 8 im. Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie.
14.01.2019
Czytaj więcej

"Tradycyjny sad" - konkurs dla szkół

Rusza druga edycja projektu "Tradycyjny Sad", który polega na promocji starych odmian drzew owocowych, stworzeniu mini sadu składającego się własnie z tych drzew oraz na zdobyciu wiedzy nt. sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Konkurs organizowany w ramach projektu ma zachęcić szkoły do zakładania tradycyjnych sadów grusz.
11.01.2019
Czytaj więcej

Ogłoszenie: V Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 17 stycznia 2019 roku (czwartek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się V sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
11.01.2019
Czytaj więcej

Plan posiedzeń Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 16 stycznia 2019 roku i w dniu 17 stycznia 2019 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
11.01.2019
Czytaj więcej

Noworoczna Gala Akademii Piłkarskiej Pogoń Staszów

4 stycznia, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się Noworoczna Gala Akademii Piłkarskiej Pogoń Staszów. W trakcie uroczystego spotkania podsumowano działalność Akademii w 2018 roku oraz nagrodzono młodych piłkarzy.
11.01.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.