Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Staszowie włącza się po raz kolejny w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. To już XX edycja akcji promującej czytelnictwo i biblioteki. Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.
09.05.2023
Czytaj więcej

Niech się święci 3 maja!

Święto Konstytucji 3 Maja to wyjątkowa okazja do bycia razem i budowania więzi narodowej. Mieszkańcy gminy Staszów wraz z władzami miasta i powiatu licznie wzięli udział w uroczystych obchodach 232. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Trzeciomajowe obchody to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu świąt patriotycznych w Polsce.
09.05.2023
Czytaj więcej

Bieg do serca Kołłątaja po raz piąty

„Bieg do serca Kołłątaja” to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga wielu biegaczy i „kijkarzy” z całej Polski, a w tym roku nawet z Europy! Tym razem na metę przy pałacu Kołłątajów w Wiśniowej dotarło łącznie prawie stu sportowców. To już piąta edycja tego sportowego wydarzenia.
08.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Bibliotekarza - życzenia

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim pracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia.
08.05.2023
Czytaj więcej

Staszowianie dbają o swoją planetę

Jak ważne jest dbanie o planetę oraz ochrona przyrody, wiedzą wszyscy mieszkańcy gminy Staszów. 22 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Ziemi, rozpoczęły się Staszowskie Dni dla Ziemi, które swój finał miały 28 kwietnia.
08.05.2023
Czytaj więcej

XC SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

25 kwietnia 2023 r. odbyła się XC Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni zajmowali się dziewięcioma uchwałami. Gmina Staszów dofinansuje przebudowy dróg powiatowych w ramach pomocy finansowej Powiatowi Staszowskiemu oraz utworzy Centrum Usług Wspólnych, które będzie obsługiwało jednostki organizacyjne gminy Staszów. Scentralizowanie obsługi administracyjnej i finansowej usprawni działanie placówek oświatowych i wsparcia dziennego.
05.05.2023
Czytaj więcej

Rolniku! Sprzedaj zboże i uzyskaj dopłaty

Rolniku! Przygotuj magazyn przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj dopłaty. Dopłatę 2200 zł do hektara pszenicy z budżetu państwa,, dopłatę do pozostałych zbóż, tj.: kukurydzy, jęczmienia, pszenżyta, żyta, owsa, mieszanek zbożowych, gryki,
05.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Strażaka - życzenia

Z okazji Dnia Strażak składam wszystkim Druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej podziękowania za pełną poświęcenia służbę ratującą życie i mienie mieszkańców miasta i gminy Staszów.
04.05.2023
Czytaj więcej

„Czytamy z flagą”

Dołączcie do nas w świętowaniu Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! Odwiedźcie 2 maja br. Bibliotekę w Staszowie lub jedną z jej pięciu filii, skorzystajcie z wybranych przez siebie usług i odbierzcie w prezencie flagę!
28.04.2023
Czytaj więcej

Staszów w okresie Konstytucji 3-go maja – konferencja w Wiśniowej

Interesującymi prelekcjami o współtwórcach Konstytucji 3 maja oraz roli Staszowa w tamtym czasie uczczono 498. rocznicę nadania praw miejskich dla Staszowa. 27 kwietnia w miejscu szczególnie związanym z majową Konstytucją – w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej odbyła się konferencja pt. „Staszów w okresie Konstytucji 3-go maja”.
28.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z PSP nr 1

28 kwietnia Pałac Kołłątajów w Wiśniowej odwiedzili uczniowie klasy II z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Swoją przygodę w budynku rozpoczęli od biblioteki, w której zagłębiły się w świecie legend i baśni regionalnych, które ukształtowały Naszą „małą ojczyznę”. Od dzisiaj wiedzą, gdzie ukryty jest skarb na Kopaninie, zatopiony kościół w Staszowie czy skąd wzięła się siarka w Grzybowie. Swoją bogatą wiedzą historyczną podzieliła się z nimi Pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiedziała o zamieszkujących Wiśniowiecką ziemię przodkach oraz dziejach pałacu na przestrzeni wieków.
28.04.2023
Czytaj więcej

Ekologiczny Festyn w Koniemłotach

Jak ważna jest ekologia, wiedzą o tym uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Koniemłotach. Podopieczni wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali I Festyn z okazji Dnia Ziemi, który odbył się 23 kwietnia na boisku sołeckim w Koniemłotach. Piękna pogoda przyciągnęła na boisko sołeckie całe rodziny. Wszystkich zebranych powitała inicjatorka przedsięwzięcia, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych – Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Koniemłotach, Marzena Sobiegraj. Wśród uczestników festynu znalazł się burmistrz Leszek Kopeć, który objął wydarzenie patronatem honorowym.
27.04.2023
Czytaj więcej

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Staszowie

23 kwietnia w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Staszowie.
27.04.2023
Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa

​Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, obchodzonych pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. 31. edycja wydarzenia odbędzie się w dwa weekendy września – 9 i 10 oraz 16 i 17.
27.04.2023
Czytaj więcej

Koncert zespołu Judica Quartet podczas Benefisu „Jadzi od aniołów”

Jednym z elementów zbliżającego się Benefisu „Jadzi od aniołów” jest koncert zespołu Judica Quartet. Składa się on z doświadczonych muzyków mających na koncie wiele sukcesów i grających z licznymi orkiestrami. Członkowie zespołu postanowili połączyć swoje muzyczne siły i talenty i w ten sposób od roku występują razem. Judica Quartet na swoich koncertach prezentuje szeroki repertuar rozrywkowy, większość piosenek to kompozycje autorskie, ale nie brakuje znanych coverów i standardów jazzowych.
27.04.2023
Czytaj więcej

Zostań rodziną zastępczą

Dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych czekają na bezpieczny i szczęśliwy dom! Może szukamy właśnie Ciebie?
27.04.2023
Czytaj więcej

Koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”

Na scenie SOK zagra Kwartet Śląski. Jest to jeden z czołowych polskich zespołów kameralnych, działający nieprzerwanie od 1978 roku. Jego obecny skład wykrystalizował się w 2001 roku, należą do niego: Szymon Krzeszowiec - skrzypce I, Arkadiusz Kubica - skrzypce II, Łukasz Syrnicki - altówka, Piotr Janosik – wiolonczela.
27.04.2023
Czytaj więcej

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na uroczystości z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program: - 08:00 - uroczysta Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wiśniowej, złożenie kwiatów przed tablicą z sercem ks. H. Kołłątaja; - 11:00 - zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy, jednostek straży pożarnych, młodzieży szkolnej, górniczej orkiestry Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie w Parku im. Adama Bienia w Staszowie ; Uroczystości z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - 08:00 - uroczysta Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wiśniowej, złożenie kwiatów przed tablicą z sercem ks. H. Kołłątaja;
26.04.2023
Czytaj więcej

Majówka 2023

Serdecznie zapraszamy na Majówkę 2023. 2 maja (wtorek) Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Rozdawanie flag przez Burmistrza Miasta i Gminy Staszów na staszowskim Rynku oraz w Urzędzie Miasta i Gminy. - 3 maja 2023 r. (środa) Uroczystości z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. - 08:00 - uroczysta Msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wiśniowej, złożenie kwiatów przed tablicą z sercem ks. H. Kołłątaja; - 11:00 - zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji zakładów pracy, jednostek straży pożarnych, młodzieży szkolnej, górniczej orkiestry Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie w Parku im. Adama Bienia w Staszowie ; - 11:15 - przemarsz kolumny do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie; - 11:30 - uroczysta Msza św. za Ojczyznę; - 12:30 - przemarsz kolumny na Rynek; wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego i uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe wystąpienie Starosty Staszowskiego, złożenie kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki; - ok. 13:30 - przemarsz przed Staszowski Ośrodek Kultury - zakończenie uroczystości. Wydarzenia towarzyszące: - 13:00 – „V Bieg do serca Kołłątaja”, biegi dzieci przy pałacu w Wiśniowej; - 14:00 – „V Bieg do serca Kołłątaja”, bieg główny i marsz Nordic Walking na trasie 10 km Staszów (ul. Cmentarna) – Wiśniowa (Pałac). - 12:00 - 18:00 - piknik „Majówka rodzinna” w Wiśniowej. Od 25.IV.2023 r. - Pałac Kołłątajów w Wiśniowej, wystawa pt. „Polaków drogi do niepodległości”
26.04.2023
Czytaj więcej

Konferencja „Staszów w okresie Konstytucji 3-go Maja"

Konferencja „Staszów w okresie Konstytucji 3-go Maja" z okazje 498. rocznicy nadania praw miejskich dla Staszowa, miejsce konferencji: Wiśniowa „Pałac Kołłątajów", 27 kwietnia 2023 r., godz. 10:00.
24.04.2023
Czytaj więcej

,,Młodzi dla środowiska”

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególnie dbamy o naszą planetę. To właśnie 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, coroczne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę ochrony środowiska, gdyż dbanie o przyrodę jest niezwykle ważne dla przetrwania naszej planety i zachowania jej w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.
24.04.2023
Czytaj więcej

Festyn z okazji Dnia Ziemi w Koniemłotach

Już 23 kwietnia na boisku sołeckim w Koniemłotach o godzinie 14:00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Ziemi. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji! W harmonogramie znajdują się występy artystyczne, podsumowanie konkursu na „EKOLUDKA”, zawody sportowe oraz energetyczna zumba, a także mnóstwo zabaw dla całych rodzin. Nie zabraknie również pysznego jedzenia, o które zadbają Koła Gospodyń Wiejskich z Gacek i Mokrego. Ponadto na uczestników czekać będą stoiska z rozsadami warzyw i kwiatów, stoisko firmy „EKOPLON”, a także loteria fantowa. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
21.04.2023
Czytaj więcej

V Bieg do Serca Kołłątaja

Serdecznie zapraszamy na V Bieg do Serca Kołłątaja, który odbędzie się 3 maja 2023 r.. Start: godz. 14:00 przy ul. Cmentarnej w Staszowie, meta: Pałac Kołłątajów w Wiśniowej.
20.04.2023
Czytaj więcej

Koncert muzyki filmowej z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18:00 w SOK odbędzie się koncert muzyki filmowej z udziałem młodych utalentowanych artystów: Sylwii Przetak i Michała Grobelnego. Po koncercie zapraszamy na wernisaż wystawy niezwykłej fotografii pn. „Pejzaż z natury minimalny” Grzegorza Sidła.
20.04.2023
Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Staszowskiego

W Staszowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu staszowskiego. W spotkaniu prezentującym nowe możliwości dla kół uczestniczyli między innymi Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, pomysłodawczyni ogólnopolskiego związku KGW oraz burmistrz miasta i gminy Staszów dr Leszek Kopeć.
20.04.2023
Czytaj więcej

Uczniowie ze szkoły w Smerdynie Mistrzami Powiatu!

Na stadionie Czarnych Połaniec w ramach XXIII edycji turnieju „Puchar Tymbarku” 18 kwietnia 2023 r. rozegrany został finał powiatowy chłopców w kategorii U10.
20.04.2023
Czytaj więcej

Dni otwarte w „Staszicówce”

Dni otwarte w „Staszicówce” połączone z dniami techniki oraz festiwalem zawodów, które odbyły się 18 i 19 kwietnia, przyciągnęły uczniów z całego powiatu staszowskiego. W Zespole Szkół im. S. Staszica w Staszowie z myślą o przyszłych absolwentach szkół podstawowych zorganizowano szereg warsztatów, przedstawiono ofertę edukacyjną i zaprezentowano firmy oraz instytucje, które na stałe współpracują z placówką.
19.04.2023
Czytaj więcej

Konkurs „EKO-patrol"

LGD "Białe ŁUGI" zaprasza do udziału w Konkursie "EKO-patrol" uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej. Termin składania prac konkursowych do 25 maja 2023 r.
19.04.2023
Czytaj więcej

Odkrywaj Staszów z naszą aplikacją mobilną!

Rozpoczyna się sezon wiosennych i letnich wędrówek. Gmina Staszów to atrakcyjne miejsce dla turystów. Region obfituje w wiele atrakcji – zabytkowe kościoły, zamki, pałace, pełen jest pięknej flory i fauny oraz miejsc do wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby zwiedzanie było nie tylko przyjemne, ale także wygodne, polecamy korzystanie z aplikacji „Odkryj Staszów”, która od 2022 roku pomaga turystom zwiedzać najciekawsze zakątki Ziemi Staszowskiej.
19.04.2023
Czytaj więcej

Staszów razem dla Franka!

To była wyjątkowa niedziela! Dopisała pogoda i uczestnicy. 16 kwietnia na Golejowie odbył się piknik charytatywny „Razem dla Franka”. Wolontariusze z komitetu społecznego kwestowali na rzecz sześcioletniego Franka Szostaka ze Staszowa, który w wyniku choroby prawie całkowicie stracił wzrok. Szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie za granicą.
18.04.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.