Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Z Wojewodą o programie 500+

W poniedziałek, 30 maja do Staszowa, na zaproszenie burmistrza Leszka Kopcia przyjechała Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, która w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie spotkała się z rodzinami, wręczając decyzje o przyznaniu świadczenia. W poniedziałek Staszów odwiedził również mobilny punkt konsultacyjny dotyczący rządowego programu „Rodzina 500 plus”.
01.06.2016
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Kurozwękach

Stowarzyszenie Miłośników i Przyjaciół Kurozwęk oraz Zespół Pałacowy Sp. z o.o. przy wsparciu finansowym Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego zapraszają na otwarte warsztaty muzyczne dla dzieci.
31.05.2016
Czytaj więcej

Międzynarodowa wizyta w Staszowie

Przedstawiciele Stowarzyszenia Polskiego Stanisława Leszczyńskiego w Nancy, we Francji, przyjechali z krótką wizytą do Staszowa. Pochodząca ze Staszowa, Jolanta Adamowicz Prezes Stowarzyszenia Polskiego Stanisława Leszczyńskiego, wraz z Thierry Convolte, członkiem Stowarzyszenia spotkali się z Burmistrzem Leszkiem Kopciem.
30.05.2016
Czytaj więcej

Mniej azbestu w Gminie Staszów

Gmina Staszów planuje w 2016 roku usunąć ponad 20,5 tysiąca metrów kwadratowych materiałów zawierających azbest z nieruchomości osób fizycznych oraz nieruchomości stanowiących własność Gminy Staszów.
30.05.2016
Czytaj więcej

KONDOLENCJE

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. lek. med. Barbary Michalskiej z domu Kotlarz.
28.05.2016
Czytaj więcej

Przetarg w PKS Sp. z o.o. w Staszowie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Staszowie informuje o ogłoszeniu przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej obejmującej działkę o nr 2511/11 o pow. 0,1895 ha wraz z prawem własności budynków i budowli na niej usytuowanych. Treść przetargu dostępna jest na stronie BIP Spółki.
27.05.2016
Czytaj więcej

Siatkarki staszowskiej "Trójki" mistrzyniami województwa

We wtorek 24 maja, w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt "Kinder + Sport 2016". Młode staszowianki z "Integro-PSP3 Staszów" wywalczyły Mistrzostwo i wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego.
27.05.2016
Czytaj więcej

Modernizacja stadionu miejskiego (migawki)

Trwa modenizacja stadionu miejskiego w Staszowie. Zmiany na placu budowy i zaawansowanie prac oglądali z bliska burmistrz Leszek Kopeć i zastępca burmistrza Ewa Kondek.
26.05.2016
Czytaj więcej

Udane zawody dla naszych lekkoatletów

W sobotę 21 maja na stadionie Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje regionalne Nestle CUP w Trójboju Szkół Podstawowych i Czwórboju ukierunkowanym Gimnazjum w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.
25.05.2016
Czytaj więcej

Rozwijamy gminną infrastrukturę

W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie podpisano umowę na przebudowę drogi gminnej Czajków Północny - Wiśniowa. dofinansowanie na realizację tego zadania Gmina Staszów pozyskała z programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych.
25.05.2016
Czytaj więcej

Ogłoszenie: XXV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 31 maja 2016 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
24.05.2016
Czytaj więcej

Dzień Dziecka 2016 w Staszowie

Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Będzie moc zabawy i atrakcji. Na scenie zagra zespół "Red Lips". Zapraszamy do "Parku nad Czarną", w niedzielę 29 maja. Początek od godziny 14.30. Wstęp wolny.
24.05.2016
Czytaj więcej

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza po ZIP do Staszowa

W czwartek, 2 czerwca 2016 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie przy ul. Opatowskiej 31 będzie można odebrać hasło i login dostępu do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomią tu mobilne stanowisko ZIP w godz. 10.00-14.00.
23.05.2016
Czytaj więcej

Staszów podczas targów turystycznych w Chorzowie

Atrakcje turystyczne Staszowa i okolic zostały zaprezentowane na stoisku LGD BIAŁE ŁUGI, podczas Targów Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW, które odbyły się w dniach 13-15 maja w Chorzowie. Targi corocznie odbywają się w Parku Śląskim. Wystawcy pochodzący z różnych regionów Polski prezentowali walory krajobrazowe, obiekty, miejsca noclegowe i atrakcje. Wydarzeni to także prezentacja produktów lokalnych.
20.05.2016
Czytaj więcej

Staszowska młodzież wierna Kościuszce

W piątek 13 maja w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie uczniowie i nauczyciele, wraz z zaproszonymi gośćmi, uroczyście świętowali obchody Tygodnia Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki. W uroczystościach uczestniczyła zastępca burmistrza Staszowa - dr Ewa Kondek.
19.05.2016
Czytaj więcej

Viva Espana ne deskach SOK

We wtorek, 17 maja, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się wieczór artystyczny, podczas którego podsumowano tegoroczną edycję Festiwalu Kultury Szkół w Staszowie. Impreza przygotowana przez Staszowski Ośrodek Kultury była swoistym podziękowaniem dla dzieci i młodzieży, a także przedstawicieli szkół uczestniczących w Festiwalu.
19.05.2016
Czytaj więcej

Rajd Samorządowców

Rajd SAMORZĄDOWCÓW Patronat Honorowy: Burmistrz M i G w Staszowie ORGANIZATORZY: Koło Grodzkie PTTK w Staszowie Urząd Miasta i Gminy w Staszowie CEL RAJDU: Propagowanie krajoznawstwa i aktywnych form wypoczynku Poznanie i promocja Ziemi Staszowskiej
18.05.2016
Czytaj więcej

SIGMA z kolejnymi medalami

Piątek trzynastego maja okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Agnieszki Wawrzkiewicz, którzy zdobyli medale i uzyskali bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Zrzeszenia LZS juniorów, juniorów młodszych i młodzików. LZS Sigma-OSiR Staszów może pochwalić się złotym medalem w rzucie oszczepem uzyskanym przez Mateusza Cecelona (35,75 m) i brązowym medalem Kamili Legieckiej, która o 6 sekund poprawiła rekord życiowy, w biegu na 600m młodziczek z wynikiem 1:45,75. Pochwalić należy także postawę zdobywców IV miejsc: Tomasza Ziarno (skok w dal - 5,75 m), Mateusza Podsiedlika (bieg na 300m) oraz Izabeli Jastrząb (bieg na 200m).
18.05.2016
Czytaj więcej

Papieska sala w Muzeum

W dniu 17 maja 2016 roku otwarto izbę pamięci Papieża Jana Pawła II przy Muzeum Ziemi Staszowskiej. Uroczyście otworzył i poświęcił muzealną salę papieską Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej Ksiądz Biskup dr Krzysztof Nitkiewicz.
18.05.2016
Czytaj więcej

Z PKS Staszów nad morze !

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie przygotowało wakacyjną ofertę dla podróżnych. Od 26 czerwca uruchomiona zostanie linia, dzięki której będzie można pojechać nad Polski Bałtyk.
18.05.2016
Czytaj więcej

Piłkarskie półfinały na Orliku

Na staszowskim Orliku, przy ul. Mickiewicza odbyły się dwa turnieje piłkarskie. Były to półfinały wojewódzkie turnieju "Mała piłkarska kadra czeka" w kategorii chłopców i dziewcząt z rocznika 2003.
17.05.2016
Czytaj więcej

Kto czyta, ten dwa razy żyje

W czwartek, 12 maja, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie świętowano Dzień Bibliotekarza.
16.05.2016
Czytaj więcej

Działaj Lokalnie - spotkanie informacyjne

Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa ogłosiła nabór wniosków do konkursu grantowego „Działaj Lokalnie“. Program Działaj Lokalnie adresowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na rzecz DOBRA WSPÓLNEGO na terenie powiatu staszowskiego (gminy: Staszów, Rytwiany, Bogoria, Osiek, Łubnice, Połaniec, Oleśnica, Szydłów).
13.05.2016
Czytaj więcej

Ogłoszenie: XXIV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 17 maja 2016 roku (wtorek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXIV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
12.05.2016
Czytaj więcej

Decydujesz, pomagamy w Tesco

W Hipermarkecie Tesco w Galerii Staszowskiej trwa niecodzienna akcja pt. „Decydujesz, pomagamy” mająca na celu wspieranie inicjatyw lokalnych. Biorą w niej udział dwa projekty z Gminy Staszów, tj.: „Gramy w bule” Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki” i „Letnie Kino Plenerowe” które chce zrealizować Stowarzyszenie Aktywna Kraina. Obie inicjatywy popierane są przez Władze Miasta i Gminy Staszów. W rozpoczęciu głosowania w staszowskim Tesco wzięli udział burmistrz Leszek Kopeć i zastępca Ewa Kondek.
12.05.2016
Czytaj więcej

Dyżury przedszkoli w okresie wakacyjnym

Urząd Miasta i Gminy Staszów informuje, że w miesiącach lipiec - sierpień 2016 r. przedszkola będą pełnić dyżury według następującego harmonogramu:
11.05.2016
Czytaj więcej

Na dobry początek! Gmina Staszów dla przedszkolaków

W trzech placówkach przedszkolnych Gminy Staszów realizowany jest projekt pn.: „Na dobry początek! Gmina Staszów dla przedszkolaków”.
09.05.2016
Czytaj więcej

Festiwal pełen wrażeń

Już po raz XIV Staszów był gospodarzem Festiwalu Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana przez Staszowski Ośrodek Kultury zgromadziła wielu uczestników i liczną publiczność.
09.05.2016
Czytaj więcej

VII Memoriał Zdzisława Furmanka

W niedzielę 8 maja na stadionie MOSiR w Kielcach odbył się VII Memoriał Zdzisława Furmanka. Było to popołudnie z wielkimi gwiazdami lekkiej atletyki. Był Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow, Rafał Kownatke, Katarzyna Furmanek, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki. Zawodnicy ci dostarczyli nam wiele emocji bijąc swoje rekordy życiowe i uzyskując minima kwalifikacyjne.
09.05.2016
Czytaj więcej

W Oględowie powstaną mieszkania socjalne

W dniu 6 maja 2016 roku Burmistrz Leszek Kopeć podpisał umowę na realizację zadania pn. "Przebudowa budynku po byłej Szkole Podstawowej z przeznaczeniem na lokale socjalne, w tym jedno mieszkanie chronione, w Oględowie".
09.05.2016
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.