Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Przedszkoliada – Staszów 2022

Śpiew, taniec, recytacja, inscenizacje, prace plastyczne i nie tylko. Po przerwie ponownie na staszowskiej scenie zobaczymy najmłodszych i zapoznamy się z dorobkiem artystycznym przedszkoli z terenu powiatu staszowskiego. Na koncerty zapraszamy 17 i 18 maja. Zapewniamy, że uśmiech i satysfakcja dzieci, które stawiają pierwsze kroki na scenie, są bezcenne.
10.05.2022
Czytaj więcej

Konkurs „I ja mogę być EKO"

LGD Białe Ługi zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz instytucje kultury do udziału w konkursie „I ja mogę być EKO” w ramach projektu współpracy „EKOlogiczni Liderzy LGD”. Termin składania prac konkursowych: 10 czerwca Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: I miejsce - 1200 zł II miejsce - 800 zł III miejsce – 500 zł Regulamin i formularz zgłoszeniowy: http://www.bialelugi.eu
10.05.2022
Czytaj więcej

LXVII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

28 kwietnia odbyła się LXVII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podczas obrad podjęli 13 uchwał. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów zgromadzili się także wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego - Świetlic „Jutrzenka” z terenu całej gminy.
09.05.2022
Czytaj więcej

Projekt zmiany Studium uwarunkowań

OBWIESZCZENIE o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu fragmentu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Staszów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
09.05.2022
Czytaj więcej

Pałac w Wiśniowej – umowa na IV etap prac podpisana

Zakończenie prac restauratorskich w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej coraz bliżej. W czwartek, 5 maja, w staszowskim magistracie podpisano umowę na IV, etap renowacji tego zabytku.
09.05.2022
Czytaj więcej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja przypada Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji ulicami miasta przeszedł barwny korowód pełen czerwonych balonów i kwiatów. Przemarsz w ten dzień staszowskimi ulicami to coroczna tradycja, w której rokrocznie bierze udział kilkaset osób.
09.05.2022
Czytaj więcej

OSP Kurozwęki z nowym wozem strażackim

Strażacy ochotnicy z Kurozwęk mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy – IVECO Daily 4x2 z częściowym wyposażeniem . Uroczyste przekazanie odbyło się w sobotę, 7 maja.
09.05.2022
Czytaj więcej

KOMUNIKAT: Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-22

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że w dniach 9 - 13 maja 2022 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX 20.
06.05.2022
Czytaj więcej

„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Biblioteka Publiczna w Staszowie wraz z filiami przygotowała szereg propozycji pokazujących bibliotekę jako miejsce wielofunkcyjne. 6 maja - „Szlakiem niedźwiedzia Wojtka” - spotkanie z uczniami klas I-III szkół podstawowych, 7 maja, sobota godz. 10:00 - „ Czas na bajkę” - spotkanie z Teatrzykiem Kamishibai – wstęp wolny, 9 maja – pasowanie uczniów na Czytelników Biblioteki, 10 maja - „W świecie pszczół” spotkanie z uczniami klas I-III szkół podstawowych, 11 maja – filmowy seans podróżniczy, 12 maja -Dzień Bibliotekarza – uroczyste spotkanie, 13 maja – „Podróże po dziecięcej literaturze” - spotkanie z przedszkolakami.
06.05.2022
Czytaj więcej

Koncert fortepianowy “Romantyczne inspiracje”

Kompozycje wykona niezwykle utalentowany młody pianista - Daniil Andreev (Ukraina). To wielokrotny laureat konkursów ogólnoukraińskich i międzynarodowych (Grand Prix, I, II i III miejsce m.in. w Kijowie, Wiedniu, Ameryce, Mediolanie), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Kijowa. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, rok później wziął udział w międzynarodowym konkursie i zdobył II nagrodę. W wieku 12 lat dał swój pierwszy recital, który stał się coroczną tradycją. Obecnie przygotowuje się do egzaminu do konserwatorium w Paryżu.
06.05.2022
Czytaj więcej

PKN ORLEN wspiera strażaków

Zwiększenie możliwości bojowych Państwowych i Ochotniczych jednostek Straży Pożarnej w całej Polsce oraz poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności – to główny cel programu „ORLEN dla Strażaków” – który Fundacja ORLEN prowadzi już od ponad 20 lat. 4 maja – w Międzynarodowy Dzień Strażaka rusza nabór do kolejnej edycji. Wnioski można składać do 4 lipca. Na wsparcie dla Straży Pożarnej koncern przeznaczy 2 mln złotych. Program „ORLEN dla Strażaków” jest odzwierciedleniem realizacji celów społecznych PKN ORLEN, takich jak poprawa bezpieczeństwa i rozwój lokalnych społeczności.
06.05.2022
Czytaj więcej

Jubileuszowy medal od Działkowców

W sobotę, 30 kwietnia, podczas Walnego Zebrania ROD im. J. Kilińskiego w Staszowie, burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć otrzymał Medal Jubileuszowy Bene Meritus za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców. Pamiątkowy medal i dyplom wręczył prezes Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców, Edward Galus. Uroczystość odbyła się w Domu Działkowca przy ul. Piłsudskiego w Staszowie.
05.05.2022
Czytaj więcej

VIII edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorządy) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.
05.05.2022
Czytaj więcej

Niech się święci 3 maja!

3 maja to data, która jest jedną z ważniejszych w kalendarzu świąt patriotycznych w Polsce. Tego dnia, w 1791 roku, uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Mieszkańcy gminy Staszów wraz z władzami miasta licznie wzięli udział w uroczystych obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
05.05.2022
Czytaj więcej

Po raz czwarty pobiegli do serca Kołłątaja

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie gminy Staszów powrócił „Bieg do serca Kołłątaja”. Zawody zorganizowano już po raz czwarty. Na metę przy pałacu Kołłątajów w Wiśniowej dotarło prawie stu biegaczy i „kijkarzy”. W ten sposób uczczono 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
05.05.2022
Czytaj więcej

Majówka przy Pałacu w Wiśniowej

Park przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej po wielu latach przerwy na nowo wypełnił wesoły, dziecięcy gwar. Do Wiśniowej wróciła Rodzinna Majówka – chętnych do udziału w zabawie 3 maja nie brakowało. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla całych rodzin.
05.05.2022
Czytaj więcej

Dzień Strażaka - życzenia

4 maja obchodzimy dzień św. Floriana – patrona Strażaków. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych. Życzymy Wam wytrwałości i satysfakcji z pełnienia strażackiej służby oraz bezpiecznych powrotów z akcji.
04.05.2022
Czytaj więcej

Druga edycja akcji #MojaBiałoCzerwona

Zachęcamy do włączenia się w drugą edycję akcji #MojaBiałoCzerwona. Wydarzenie organizowane jest w ramach przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i trwa od 25.04.2022 r. do 05.05.2022 r.
02.05.2022
Czytaj więcej

Nabór do III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do III kadencji Młodzieżowego Sejmiku i zachęca młodych ludzi do zgłaszania swoich kandydatur.
02.05.2022
Czytaj więcej

Komunikat: Chemiczne odchwaszczanie torów linii LHS

PKP LHS sp. z o.o. w Zamościu - Sekcja Drogowa Wola Baranowska informuje, że w dniach 11, 12, 13, 16 i 17 maja 2022 na linii kolejowej szerokotorowej LHS na odcinku Niekrasów - Staszów i Staszów - Grzybów planowane jest przeprowadzenie chemicznego odchwaszczania torów kolejowych przy użyciu opryskiwacza spalinowego zamontowanego na drezynie motorowej. Użyty zostanie środek chemiczny Kosmik 360 SL.
02.05.2022
Czytaj więcej

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Wydanie specjalne oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych powiatu staszowskiego na rok szkolny 2022/2023 dla młodzieży szkół podstawowych.
02.05.2022
Czytaj więcej

Staszowskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Rada i Zarząd Powiatu w Staszowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Rada Miejska w Staszowie zapraszają na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
29.04.2022
Czytaj więcej

Niech Staszów stanie się biało-czerwony

Przed nami majowy weekend oraz trzy ważne dla Polaków święta. 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja.
29.04.2022
Czytaj więcej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy Sejmu RP z 20 lutego 2004 roku. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z trzech najważniejszych symboli państwa polskiego, obok hymnu narodowego oraz godła. Biało-Czerwona to również symbol wspólnoty, jednoczący wszystkich Polaków.
29.04.2022
Czytaj więcej

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami , które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
29.04.2022
Czytaj więcej

Majówka w Wiśniowej

W programie: wręczenie nagród w „IV Biegu do Serca Kołłątaja”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz wręczenie nagród, biegi dzieci i młodzieży, występy artystyczne Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz solistek Klubu Piosenki Rytm, występy artystyczne dzieci z przedszkola w Wiśniowej, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Staszów, zabawy i konkursy z Frajdą, wspólne grillowanie, o oprawę muzyczną zadba Dj Amigo.
28.04.2022
Czytaj więcej

IV Bieg do Serca Kołłątaja

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w IV edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Po dwóch latach przerwy Bieg wraca do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie gminy Staszów. Impreza odbędzie się we wtorek 3 maja w Staszowie. Bieg jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie jest częścią obchodów przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
28.04.2022
Czytaj więcej

Dwudziestotysięczna umowa na „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał już dwadzieścia tysięcy umów na realizację programu „Czyste Powietrze”. 20-tysięczną beneficjentką programu w Województwie Świętokrzyskim została mieszkanka gminy Staszów – Milena Łosin, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 18 tysięcy złotych na wymianę starego pieca węglowego oraz centralnego ogrzewania.
27.04.2022
Czytaj więcej

„Natura od kuchni” - konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni”, który skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł mogą trafić do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów.
27.04.2022
Czytaj więcej

Nocny Turniej w Piłce Nożnej

6 maja 2022 r., godz. 16:30, boisko „Orlik” w Staszowie. Zagrają: DTKS Casablanca, Old Boy Staszów, Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A., FC Geriatria, HMP Strojny Recykling.
26.04.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.