Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

„EKO-KINO” na Placu Artystów w Kielcach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach serdecznie zaprasza Państwa na wydarzenie plenerowe pn. „Eko Kino”, które odbędzie się w Kielcach na Placu Artystów dniu 20 września 2021 roku w godz. 9-17.
17.09.2021
Czytaj więcej

Konkurs: „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. świętokrzyskim. II edycja"

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!
17.09.2021
Czytaj więcej

Warsztaty kulinarne „EtnoFit na talerzu"

Warsztaty kulinarne dla Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetów Ludowych. Listopad 2021-Sierpień 2022.
17.09.2021
Czytaj więcej

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Staszowie w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągi "STASZÓW".
17.09.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Konkurs na spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19: Zadanie konkursowe polega na stworzeniu spotu (max. 15 sekund), który będzie spełniał warunki i cele konkursu, opublikowaniu go na swoim profilu w jednej z platform społecznościowych oraz przesłaniu wymaganego kompletnego zgłoszenia do organizatora, zgodnie z zasadami wskazanymi w Regulaminie. Celem strategicznym działania jest informowanie o korzyściach szczepienia przeciw COVID-19 oraz zachęcanie do szczepień mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Konkurs prowadzony będzie w czterech kategoriach (trzy kategorie wiekowe dla osób indywidualnych oraz osobna kategoria dla organizacji). Uczestnikami mogą być osoby fizyczne (dzieci za zgodą opiekuna prawnego/rodzica) oraz organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy. Dla zwycięzców konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody finansowe. Będą one przyznawane w dwóch etapach konkursu w ramach nagród tygodniowych oraz głównych. Liczba nagród tygodniowych przyznanych w każdym tygodniu zależna będzie od ilości i jakości złożonych prac. Ostateczną decyzję o liczbie przyznawanych nagród podejmuje Komisja. Zgłoszenia Konkursowe będą przyjmowane od 20.09.2021 r. do wyczerpania środków finansowych na „nagrody tygodnia”, jednak nie dłużej niż do 26.11.2021 r.
17.09.2021
Czytaj więcej

Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa

Niezwykły spektakl historyczny, przenoszący rekonstruktorów i widzów w okres realiów II Wojny Światowej i działalności majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” rozegrał się w „Zakątku Świętokrzyskim” w Grzybowie.
16.09.2021
Czytaj więcej

Świętokrzyskie Orły – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski

W niedzielę, 19 września, o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim w Staszowie odbędą się "Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły" z udziałem zawodników rocznika 2011 i młodszych (dziewczynki i chłopcy). Zwycięzcy staszowskiego turnieju będą grać o cenne nagrody w turnieju finałowym w Kielcach. Nikt tego dnia nie będzie się nudził. Turniej zorganizowany jest na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PRZEŻYWANIA EMOCJI SPORTOWYCH. DRUŻYNY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ROZGRYWKACH I KIBICÓW DO KIBICOWANIA. DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ O GODZINIE 10. 00 NA STADIONIE MIEJSKIM W STASZOWIE !!!
16.09.2021
Czytaj więcej

Dwa nowe Miejskie Punkty Elektroodpadów

W Staszowie pojawiły się dwa kolejne Miejskie Punkty Elektroodpadów, w których można pozbyć się drobnej elektroniki, przepalonych żarówek baterii, lub starych płyt CD. Pierwszy z nich zamontowany został przy ul. Sudeckiej obok siedziby Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”, drugi pojawił się przy skrzyżowaniu ul. Łącznik i ul. Sikorskiego. Na terenie miasta znajduje się już 5 specjalnych punktów, w których pozbędziemy się drobnych elektrośmieci.
16.09.2021
Czytaj więcej

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej.
15.09.2021
Czytaj więcej

Ponad 247 ton azbestu mniej w gminie Staszów

Gmina Staszów sukcesywnie pozbywa się szkodliwego dla zdrowia azbestu. Co roku prowadzona jest akcja demontażu, odbioru, transportu i unieszkodliwiania takich. materiałów.
15.09.2021
Czytaj więcej

Punkt spisowy w oddziale ZUS w Staszowie

Biuro Terenowe ZUS w Staszowie ul. Długa 10 zaprasza do punktu spisu powszechnego. W poniedziałki (20 i 27 września) w godz. 9:00-18:00 oraz w środy (15, 22 i 29 września) w godz. 9:30-14:00.
14.09.2021
Czytaj więcej

Hubertus w stajni „Mam Pasję”

Hubertus – święto myśliwych i jeźdźców. 2 października, Stajnia „Mam Pasję” w Staszowie. W programie: pokaz jeździecki, poszukiwanie lisa. zręcznościowe zawody konne, mini gonitwa za lisem, GONITWA za lisem, wybór najszykowniejszego Jeźdźca.
14.09.2021
Czytaj więcej

Ważne: Akcje krwiodawstwa - zmiana miejsca

Przypominamy, że akcja poboru krwi została przeniesiona do Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, przy ulicy Opatowskiej 31. Zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 13 września, od godziny 9:00.
10.09.2021
Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ulic Kościuszki i Towarowej

Projekt czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania przebudowy ulicy Kościuszki oraz Towarowej w Staszowie.
10.09.2021
Czytaj więcej

Rusza Punkt Informacyjno-Kontaktowy PGNiG

W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie rusza Punkt Informacyjno-Kontaktowy PGNiG. Zapraszamy do korzystania z niego już od godz. 10:00.
10.09.2021
Czytaj więcej

Rozmawiali na temat Krajowego Kluczowego Klastra Energii w Staszowie

W staszowskim magistracie w środę, 8 września, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Krajowego Kluczowego Klastra Energii w Staszowie. Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali na temat możliwości jego utworzenia oraz funkcjonowania na terenie gminy.
09.09.2021
Czytaj więcej

Zagłosuj i zdobądź nagrody dla staszowskiej Biblioteki

Biblioteka Publiczna w Staszowie została zgłoszona do konkursu „Przerwa na Wspólne Czytanie". Organizatorzy nagrodzą 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. Do wygrania wiele nagród m.in. spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem oraz zestawy książek. Gorąco zachęcamy do głosowania!
09.09.2021
Czytaj więcej

Planszówki z SOKiem

Pierwszy weekend września był nie lada gratką dla miłośników fantastyki oraz gier planszowych. Wydarzenie “Planszówki z SOKiem” przyciągnęło mnóstwo osób w różnym wieku zainteresowanych kreatywnym sposobem spędzenia wolnego czasu. Na miejscu czekała wypożyczalnia gier oraz turniej z nagrodami w grę “Osadnicy z Catanu”. Frekwencja dopisała, a chętnych do rozgrywek nie brakowało!
09.09.2021
Czytaj więcej

Rodzinny Rajd Rowerowy – Mała Pętla Staszowska

„Mała Pętla Staszowska” to forma aktywności fizycznej oraz propozycja alternatywnej dla samochodu metody poruszania się, którą zamierzamy zaproponować przy okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
09.09.2021
Czytaj więcej

Punkt PGNiG w UMiG w Staszowie

Informujemy, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, w pokoju 4a (parter) w każdy drugi piątek miesiąca od 10:00 do 14:00 (rozpoczynając od piątku 10 września 2021 r.) czynny będzie nieodpłatny Punkt Informacyjno-Kontaktowy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Obrót Detaliczny.
08.09.2021
Czytaj więcej

Otylia Jędrzejczak poprowadzi zajęcia w Staszowie

Już w październiku w Staszowie odbędą się zajęcia sportowe oraz edukacyjne organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Polska pływaczka odwiedziła Staszów i opowiedziała o projektach realizowanych w naszym mieście.
08.09.2021
Czytaj więcej

Konkurs "Być jak Ona"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji konkursu "Być jak ona".
08.09.2021
Czytaj więcej

„Moralność Pani Dulskiej” wybrzmiała na staszowskim Rynku

Staszów po raz kolejny włączył się w akcję Narodowego Czytania. W sobotę, 4 września, na staszowskim Rynku odbyła się już 10. edycja tego wydarzenia. Lekturą jubileuszowej edycji była „Moralność Pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
07.09.2021
Czytaj więcej

28. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie dobiegły końca

W hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie podsumowano 28. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. Walki finałowe odbyły się w sobotę, 4 września.
07.09.2021
Czytaj więcej

Nabór do pracowni w SOK na rok 2021/22

Staszowski Ośrodek Kultury rozpoczął zapisy do pracowni plastycznej, tanecznej, muzycznej, teatralnej, historycznej, artystycznej oraz gier planszowych. Zapoznaj się z sekcjami, klubami i zespołami artystycznymi w nowym roku artystycznym.
07.09.2021
Czytaj więcej

„Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa"

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych AVITO VIVIT HONORE zaprasza na inscenizację historyczną „Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa."
06.09.2021
Czytaj więcej

Maraton Fitness z okazji Narodowego Dnia Sportu

W piątek, 10 września zapraszamy na Maraton Fitness z okazji Narodowego Dnia Sportu. Start godz. 17.00, hala OSiR, udział jest bezpłatny.
06.09.2021
Czytaj więcej

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!".
06.09.2021
Czytaj więcej

„Świętokrzyskie Orły – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski” - trwają zapisy

Turniej Świętokrzyskie Orły odbędzie się 19 września w Staszowie na Stadionie Miejskim. Uczestnikiem turnieju mogą być chłopcy rocznika 2011 i młodsi oraz dziewczynki rocznika 2010 i młodsze (dopuszcza się możliwość udziału drużyn mieszanych).
06.09.2021
Czytaj więcej

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego odbyła się w Staszowie

W staszowskim Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. S. Wyszyńskiego odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022.
03.09.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.