Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Spektakl „Król Maciuś"

25 marca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Spektakl "Król Maciuś" w wykonaniu krakowskiej Grupy O!Teatr, łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Trudne zadanie, nieprawdaż?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty.... A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?
07.03.2022
Czytaj więcej

LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

1 marca w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu odbyła się LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podczas obrad podjęli 11 uchwał.
07.03.2022
Czytaj więcej

Punkt skoordynowanej pomocy dla Ukrainy

Przekraczając granicę RP masz zagwarantowaną bezpłatną pomoc w zakresie transportu, wyżywienia, zakwaterowania i opiekę medyczną.
06.03.2022
Czytaj więcej

Ogłoszenie: MOF Staszowa- nabór na członków Komitetu Monitorującego ZIT

Gminy: Staszów, Rytwiany i Oleśnica tworzą Miejski Obszar Funkcjonalny Staszowa (dalej: MOF Staszów). Rady Miejskie Gmin podjęły stosowne uchwały w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy między gminami celem współdziałania w ramach MOF Staszów oraz przystąpienia do opracowania Strategii. Na mocy ww. uchwał w dniu 8 czerwca 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica oraz Wójt Gminy Rytwiany podpisali Porozumienie Międzygminne w sprawie współdziałania celem realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszów.
04.03.2022
Czytaj więcej

Seans filmowy w Bibliotece

8 marca, godz. 15:30, hol Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie (I piętro). Klub Filmowy zaprasza wszystkie Panie na polską komedię romantyczną.
04.03.2022
Czytaj więcej

„Dotacje dla młodych” - ruszył nabór do projektu

W marcu 2022 r. ruszył nabór do projektu. Osobom zainteresowanym założeniem własnej firmy, które nie ukończyły 30 roku życia oferujemy: wsparcie finansowe oraz możliwość ubiegania się o bezzwrotne środki finansowe w wysokości 38 650,00 zł (dotacja inwestycyjna 23 050,00 i wsparcie pomostowe przez okres pierwszych 6 mies. funkcjonowania firmy 15 600,00 zł).
03.03.2022
Czytaj więcej

Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.
03.03.2022
Czytaj więcej

Staszów pamięta o Żołnierzach Wyklętych

1 marca w Staszowie, wspólną modlitwą i złożeniem kwiatów, uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się w w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie – kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Staszowianie z szacunkiem uczcili pamięć polskiego, powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, które stawiało opór sowietyzacji i nie poddało się ZSRR.
03.03.2022
Czytaj więcej

Staszów pomaga ptakom w mieście

Wiosna tuż-tuż! Daje się to odczuć w całej gminie Staszów. Na drzewach pojawia się coraz więcej pąków, słoneczne dni są coraz dłuższe, a ptasi śpiew niesie się echem po całym mieście. Gmina Staszów od lat mocno stawia na ochronę środowiska. Działania ekologiczne trwały całą zimę i będą niezmiennie kontynuowane.
03.03.2022
Czytaj więcej

Staszów dla Ukrainy – Zlot Samochodowy

6 marca 2022 r. godz. 15:00 – 19:00, Plac Targowy w Staszowie. Zbiórka darów rzeczowych i finansowych. Zbiórka obejmuje: środki opatrunkowe, żywność, artykuły higieniczne, odzież. Szczegółowa lista: www.osir.staszow.pl.
03.03.2022
Czytaj więcej

Staszów pomaga Ukrainie

Transport z darami organizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie dotarł dziś na przejście graniczne w Hrubieszowie. Wypełniony darami serca samochód dostawczy wyruszył na granicę ze Staszowa w czwartkowy poranek, 3 marca.
03.03.2022
Czytaj więcej

Biblioteka będzie czynna 5 marca

W sobotę, 5 marca, Biblioteka w Staszowie będzie czynna w godzinach: 8:00-14:00.
02.03.2022
Czytaj więcej

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy - aktualizacja

Skala pomocy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Darów dla mieszkańców Ukrainy jest bardzo wiele, jednak zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy wciąż trwa. Na chwilę obecną prosimy o przekazywanie w szczególności: żywności z długim terminem przydatności, - środków higienicznych dla dzieci (pampersy, chusteczki nawilżane, płyny do kąpieli dla dzieci, zasypki, maści na odparzenia itp.), środków higieny osobistej dla dorosłych (żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów, grzebienie, dezodoranty, maszynki i pianki do golenia, podpaski i wkładki higieniczne, itp.), chemii domowej (płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy itp.) - nowych ręczników, pościeli oraz koców, - śpiworów, karimaty i materace, - ubrań dla dzieci w każdym rozmiarze, nowych lub niezniszczonych, - nowych ubrań dla dorosłych.
02.03.2022
Czytaj więcej

Nasi strażacy ochotnicy pomagają druhom z Ukrainy

Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Strażacy ochotnicy z terenu miasta i gminy Staszów odpowiedzieli na apel komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, ogłoszony w niedzielę 27 lutego.
01.03.2022
Czytaj więcej

Woda ze źródła „Pod dębem" w Golejowie nieprzydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie poinformował, że w wyniku badania wody ze źródła „Pod dębem" w Golejowie, pobranej w dniu 22.02.2022 r. stwierdzono obecność:
01.03.2022
Czytaj więcej

Zbiórka najpotrzebniejszych środków pomocy dla mieszkańców Ukrainy na terenie gminy Staszów

Zbiórka najpotrzebniejszych środków pomocy dla mieszkańców Ukrainy na terenie gminy Staszów trwa. Najpotrzebniejsze rzeczy, których listę przedstawiamy poniżej, można przynosić do poniższych punktów:
28.02.2022
Czytaj więcej

Umowy na dwa przejścia dla pieszych podpisane

W czwartek 24 lutego, w starostwie powiatowym w Staszowie burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć podpisał ze starostą staszowskim, Józefem Żółciakiem oraz wicestarostą, Leszkiem Guzalem dwie umowy dotyczące przebudowy przejść dla pieszych. Dokumenty podpisano w obecności zastępcy burmistrza miasta i gminy Staszów, dr Ewy Kondek oraz dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Mirosława Bernysia. Przebudowane zostanie przejście na skrzyżowaniu ul. 11-go Listopada i ul. Langiewicza oraz przejście w ciągu drogi powiatowej Sielec – Koniemłoty.
28.02.2022
Czytaj więcej

II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 8 marca 2022 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
28.02.2022
Czytaj więcej

W Staszowie protestowano przeciw wojnie w Ukrainie

W piątek, 25 lutego, w Parku im. Adama Bienia w Staszowie miał miejsce protest przeciw wojnie na Ukrainie. Kilkudziesięciu mieszkańców Staszowa wraz z samorządowcami wyrazili zdecydowany głos oburzenia przeciw zbrojnej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
28.02.2022
Czytaj więcej

Jeśli wśród naszych mieszkańców znajdują się osoby, które udzieliły mieszkańcom Ukrainy wsparcia

Jeśli wśród naszych mieszkańców znajdują się osoby, które udzieliły mieszkańcom Ukrainy wsparcia i przyjęły potrzebujących pod swój dach, bądź też udostępniły lokale mieszkalne prosimy o kontakt. Gmina Staszów w ramach zbiórki darów, którą na bieżąco wspierają mieszkańcy, przekaże uchodźcom najpotrzebniejsze wyposażenie (ubrania, środki czystości, koce, itp.) Prosimy o kontakt mailowy (promocja@staszow.pl) lub telefoniczny z zastępcą burmistrza, dr Ewą Kondek (15 864 83 05 lub 798 729 934)
28.02.2022
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Staszowie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchody w Staszowie, 1 marca 2022 r., Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie (kościół dolny), godz. 15:00.
28.02.2022
Czytaj więcej

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia Ukrainy

Masz chęć i możliwość przyjąć potrzebujących schronienia pod swój dach, bądź też dysponujesz lokalem mieszkalnym? Prosimy o kontakt mailowy (promocja@staszow.pl lub gabriel.gajdowski@staszow.pl) lub telefoniczny z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, Gabrielem Gajdowskim (15 864 83 15 lub 606 255 649). W wiadomości mailowej proszę podać podstawowe informacje: Ile osób można przyjąć? Jakie są możliwości? Jakie są warunki? Jakie jest wyposażenie? Jakie są potrzeby?
28.02.2022
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 7 godzin-szkolenie uzupełniające.
25.02.2022
Czytaj więcej

Aktywny Dzień Kobiet z OSiR

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie aktywne kobiety do udziału w Aktywnym Dniu Kobiet z OSiR zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie oraz Stowarzyszeniem Sigma Staszów. Zachęcamy do aktywnego spędzenia tego wyjątkowego czasu. Dbajmy o siebie i swoje samopoczucie. Umilmy sobie czas treningiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
25.02.2022
Czytaj więcej

Spektakl komediowy pt. „Szał ciał” został odwołany

Informujemy, że zaplanowany w sobotę (26.02.2022 r.) spektakl komediowy pt. „Szał ciał” został odwołany.
25.02.2022
Czytaj więcej

LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 1 marca 2022 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Staszowie odbędzie się LXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
24.02.2022
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 1 marca 2022 roku o godz. w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
24.02.2022
Czytaj więcej

O Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszej gminy ...

22 lutego, w sali konferencyjnej tutejszego magistratu odbyło się, drugie w tym roku, spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
24.02.2022
Czytaj więcej

Zmarła śp. Irena Stypa - kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Ireny Stypy, emerytowanej nauczycielki Zespołu Placówek Oświatowych w Mostkach, odznaczonej: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
23.02.2022
Czytaj więcej

Ponad 5 milionów dla gminy Staszów na remont dróg

Sześć staszowskich ulic doczeka się remontu. Wszystko to dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rządowe wsparcie w łącznej kwocie 5 214 212,00 złotych uzyskało cztery drogowe zadania w gminie Staszów.
22.02.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.