Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Przystanek Happy Bus

Wakacje powinny być dla dzieci czasem pełnym przygód i niezapomnianych wrażeń. Zapewni Wam je Happy Bus, który zatrzyma się w parku im. A. Bienia 29-31 lipca i będzie otwarty w godzinach 10:00-17:00.
12.07.2022
Czytaj więcej

Zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów

30 czerwca zarząd Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości dokonał zmian w „Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów w ramach XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023 (Segment IA) poprzez dodanie paragrafu Obowiązki stypendysty. Regulamin w nowym brzmieniu został zamieszczony na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.
11.07.2022
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne podstawowe

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to 14 godzin - szkolenie podstawowe (2-dniowe). Miejsce szkolenia: UMiG w Staszowie ul. Opatowska 31.
11.07.2022
Czytaj więcej

Pieszo po ziemi staszowskiej

W sobotę, 2 lipca 2022 r., odbył się „I Staszowski Maraton Pieszy „Po Krainie Bizonów”. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
11.07.2022
Czytaj więcej

Tymczasowa organizacja ruchu na DP 0833T Sielec - Koniemłoty

W dniach 19-22.07. 2022 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z realizacją zadania pn. "Remont nawierzchni przejazdu kat. D linii LHS Gr. Państwa - Sławków Płd."
11.07.2022
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu Prognoza Oddziaływania na Środowisko Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa na lata 2022–2030.
08.07.2022
Czytaj więcej

Piknik rodzinny w Niemścicach

Piknik odbędzie się w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Postaw na rodzinę”. W programie: dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy z „Frajdą”, konkursy z nagrodami, pokaz strażacki OSP Niemścice, grill, wata cukrowa, popcorn, pierogi przygotowane przez KGW, zabawa taneczna.
08.07.2022
Czytaj więcej

Zmiana terminu Pikniku Rekreacyjno - Sportowego "Aktywny Golejów"

W związku z zapowiadanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, uprzejmie informujemy o zmianie terminu Pikniku Rekreacyjno - Sportowego "Aktywny Golejów".
08.07.2022
Czytaj więcej

Strefa drewnianych gier wielkoformatowych - zmiana terminu

Ze względu na przewidywane ciągłe opady deszczu, zmieniamy termin zabawy w Strefie Drewnianych Gier Wielkoformatowych. Wkrótce poinformujemy Was o nowej dacie. Bądźcie uważni!
08.07.2022
Czytaj więcej

Autobusem ze Staszowa do Ostrowca Świętokrzyskiego

Na pasażerów czeka nowa linia autobusowa. Uruchomiono linię na trasie ze Staszow - Ostrowca Świętokrzyskiego przez Opatów.
07.07.2022
Czytaj więcej

Potańcówka "na dechach"

Zapraszamy do Parku „Zalew nad Czarną”, by dać się ponieść najlepszej zabawie w rytmie super przebojów z DJ KATIĄ. Będzie to nastrojowa noc, gdyż „dechy” zostaną oświetlone girlandami z żarówek.
07.07.2022
Czytaj więcej

Sukces uczniów z PSP w Czajkowie w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych!

21 czerwca 2022 roku w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego etapu Przeglądu Małych Form Teatralnych. W finale udział wzięło jedenaście zespołów wyłonionych w I etapie, jako reprezentacje powiatów województwa świętokrzyskiego. Prezentowane spektakle dotyczyły zasad bezpiecznego zachowywania się na drogach, promowania zdrowego stylu życia oraz ukazywania alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla uczniów szkół podstawowych. Poziom artystyczny przedstawień był bardzo wysoki i wszystkie zespoły zaprezentowały repertuar spełniający kryteria konkursowe.
07.07.2022
Czytaj więcej

Dołącz do Zespołu Inicjatywnego

Jeśli jesteś osobą pomysłową, kreatywną, chcącą rozwijać lokalny potencjał wypełnij Formularz zgłoszeniowy i dołącz do Zespołu Inicjatywnego tworzącego nową Lokalną Strategię Rozwoju dla obszaru LGD Białe Ługi.
07.07.2022
Czytaj więcej

„Historia ubioru świętokrzyskiego” - wykład

9 lipca godz. 16:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Wykład zatytułowany: “Historia ubioru świętokrzyskiego”. Dr Karolina Sideł-Kozieł jest absolwentką kieleckiego „plastyka" na specjalności „tkanina artystyczna"; posiada doktorat w dziedzinie "sztuki piękne". Uczestniczy w wielu profesjonalnych warsztatach tkackich Stowarzyszenia „Świętokrzyskie Tkaczki”; doceniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku. Podczas wykładu zaprezentuje tradycyjne stroje regionu oraz zapewni wiedzę, która pomoże bardziej docenić świętokrzyskie wartości.
07.07.2022
Czytaj więcej

OPS: terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Terminy składania wniosków o świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres 2022/2023.
07.07.2022
Czytaj więcej

Wsparcie dla producentów trzody chlewnej – trwa nabór wniosków

Do 15 lipca 2022 r. można się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń”. Do 4 lipca 2022 r. złożono 228 wniosków o pomoc
07.07.2022
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu

Prognoza Oddziaływania na Środowisko Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Staszowa na lata 2022–2030.
01.07.2022
Czytaj więcej

Wyjątkowa uroczystość w Przedszkolu nr 8

21 czerwca 2022 roku w przedszkolu nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie odbyła się uroczystość, w trakcie której podziękowano Wiesławie Czerwiec za długoletnią pracę w przedszkolu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, z – ca burmistrza dr Ewa Kondek oraz prezes ZNP Zbigniew Błasiński. Dyrektor placówki, Alicja Misiak, przedstawiła przebieg pracy pedagogicznej Wiesławy Czerwiec, jej osiągnięcia i sukcesy zawodowe. Następnie wychowankowie z grupy „Smerfy” pożegnały swoją Panią wierszem, piosenką i pięknymi tańcami. Zaproszeni goście wraz z Dyrektorem placówki podziękowali Wiesławie Czerwiec za długoletnią pracę, życząc na emeryturze dużo zdrowia, wypoczynku, radości i wszystkiego co najlepsze. Były kwiaty, upominki, a nawet zakręciła się łezka w oku – „ech, kiedy to zleciało…”. Na koniec Chór „ALEMA 8” wykonał wiązankę muzyczną i piosenkę „Remedium” z repertuaru Maryli Rodowicz.
30.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjna Sokowirówka

W lipcu nuda nie będzie Wam grozić. Staszowski Ośrodek Kultury przygotował dla Was wypełniony po brzegi harmonogram wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach pod numerem: 15 864 4112 oraz na stronie Staszowskiego Ośrodka Kultury.
30.06.2022
Czytaj więcej

Pan Korek z szalonymi naukowcami w Przedszkolu nr 8

Michał Szydłowski Dyrektor Laboratorium Pana Korka, podróżuje po całej Polsce, przybliżając piękno nauki na wybuchowych pokazach i odlotowych warsztatach. W 2014 roku otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Agencji Prasowej. Zrealizował ze swoją ekipą 22 odcinki programu popularnonaukowego „Pod lupą”.
30.06.2022
Czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Staszowskiego. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim. Pomoc świadczona jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
29.06.2022
Czytaj więcej

50 lat razem, czyli Złote Gody w gminie Staszów

70 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Staszów obchodziło Jubileusz Złotych Godów, czyli 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji w staszowskim magistracie odbyły się uroczyste spotkania Jubilatów z przedstawicielami władz samorządowych.
29.06.2022
Czytaj więcej

„Koncert na leżakach"

15 lipca o godz. 18:00 czeka Was kolejna okazja do miłego spędzania wieczoru. Odetchniecie na świeżym powietrzu słuchając muzyki na żywo. Tym razem w parku im Adama Bienia swoją obecnością zaszczyci akordeonista -Maciej Gucik. Podczas występu usłyszycie instrumentalne aranżacje znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej, a także utwory z jego autorskiej płyty.
29.06.2022
Czytaj więcej

Wodne kurtyny dla ochłody w mieście

Upał mocno daje się we znaki. Ochłody można zaznać nie tylko nad wodą, ale również w mieście, a to wszystko za sprawą wodnych kurtyn. W ostatnim czasie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie postawiło urządzenia w Parku im. Adama Bienia oraz na Rynku.
29.06.2022
Czytaj więcej

Coraz mniej azbestu w gminie Staszów

Od lat gmin Staszów sukcesywnie pozbywa się szkodliwego dla ludzkiego zdrowia i życia azbestu. Co roku prowadzony jest jego demontaż, odbiór oraz transport.
29.06.2022
Czytaj więcej

LXIX Sesji Rady Miejskiej w Staszowie

Podczas LXIX Sesji Rady Miejskiej w Staszowie Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, uzyskał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w środę, 29 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
29.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej – zmiana terminu

Zapraszamy na Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej, który odbędzie się 9 lipca o godz. 10.00. Zostanie on rozegrany na Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są drogą elektroniczną na adres mailowy: biuro@osir.staszow.pl z dopiskiem "Piłka nożna plażowa" - do 7 lipca br. do godziny 15:00. W zgłoszeniu należy podać: nazwę zespołu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz osobę do kontaktu. Regulamin i niezbędne zgody do pobrania na stronie www.osir.staszow.pl Brak podpisanej zgody rodzica (opiekuna) i zgody RODO stanowi w rozumieniu regulaminu brak możliwości udziału w turnieju.
29.06.2022
Czytaj więcej

Zanieśli swoje prośby do sulisławskiej Matki

Po raz 202. staszowscy pątnicy zanieśli swoje prośby i błagania do Matki Bożej Sulisławskiej. W tegorocznej pieszej pielgrzymce do Sulisławic, w sobotę, 25 czerwca, wzięło udział 420 mieszkańców miasta i gminy Staszów.
29.06.2022
Czytaj więcej

Koncert „Piękno wspólnego śpiewania”

3 lipca o godz. 19:00, kościół pw. św. Barbary w Staszowie (wstęp bezpłatny). Wystąpią: Chór mieszany Gaude Vitae, Adrian Janus - baryton, Klara Janus-Kraj- fortepian, Monika Kuca - akompaniament do utworów chóralnych, Ewa Woynarowska - dyrygent, prowadzenie koncertu.
29.06.2022
Czytaj więcej

Pełne emocji podsumowanie roku artystycznego „KLEKSÓW”

Zespoły Taneczne „KLEKS” zakończyły sezon występów na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Podsumowanie pracy artystycznej „KLEKSÓW” w roku artystycznym 2021/2022 odbyło się w piątek, 24 czerwca, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportowego.
28.06.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.