Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Staszowskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Rada i Zarząd Powiatu w Staszowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Rada Miejska w Staszowie zapraszają na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
29.04.2022
Czytaj więcej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy Sejmu RP z 20 lutego 2004 roku. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z trzech najważniejszych symboli państwa polskiego, obok hymnu narodowego oraz godła. Biało-Czerwona to również symbol wspólnoty, jednoczący wszystkich Polaków.
29.04.2022
Czytaj więcej

Niech Staszów stanie się biało-czerwony

Przed nami majowy weekend oraz trzy ważne dla Polaków święta. 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja.
29.04.2022
Czytaj więcej

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami , które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
29.04.2022
Czytaj więcej

Majówka w Wiśniowej

W programie: wręczenie nagród w „IV Biegu do Serca Kołłątaja”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz wręczenie nagród, biegi dzieci i młodzieży, występy artystyczne Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz solistek Klubu Piosenki Rytm, występy artystyczne dzieci z przedszkola w Wiśniowej, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Staszów, zabawy i konkursy z Frajdą, wspólne grillowanie, o oprawę muzyczną zadba Dj Amigo.
28.04.2022
Czytaj więcej

IV Bieg do Serca Kołłątaja

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w IV edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Po dwóch latach przerwy Bieg wraca do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie gminy Staszów. Impreza odbędzie się we wtorek 3 maja w Staszowie. Bieg jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie jest częścią obchodów przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
28.04.2022
Czytaj więcej

„Natura od kuchni” - konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni”, który skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł mogą trafić do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów.
27.04.2022
Czytaj więcej

Dwudziestotysięczna umowa na „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał już dwadzieścia tysięcy umów na realizację programu „Czyste Powietrze”. 20-tysięczną beneficjentką programu w Województwie Świętokrzyskim została mieszkanka gminy Staszów – Milena Łosin, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 18 tysięcy złotych na wymianę starego pieca węglowego oraz centralnego ogrzewania.
27.04.2022
Czytaj więcej

Zmiana miejsca zbiórki i wydawania darów

Informujemy, że od 28 kwietnia (czwartek) ulega zmianie miejsce zbiórki darów oraz punkt ich wydawania dla uchodźców z Ukrainy. W związku z remontem staszowskiego Ratusza punkt zbiórki darów oraz ich wydawania zostaje przeniesiony do Centrum Integracji Społecznej w Staszowie (ul. Parkowa 6).
26.04.2022
Czytaj więcej

Nocny Turniej w Piłce Nożnej

6 maja 2022 r., godz. 16:30, boisko „Orlik” w Staszowie. Zagrają: DTKS Casablanca, Old Boy Staszów, Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A., FC Geriatria, HMP Strojny Recykling.
26.04.2022
Czytaj więcej

Konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży

Weź udział w konkursie wokalnym i zaprezentuj swój talent!. Osoby zakwalifikowane do II etapu wystąpią na dużej scenie podczas koncertu finałowego - „Enea Połaniec Festiwal”. 10 maja - termin nadsyłania zgłoszeń, 12 maja – przesłuchania konkursowe, 21 maja – koncert finałowy.
26.04.2022
Czytaj więcej

Staszowskie Dni dla Ziemi

Na wszystkich, którzy przynieśli do Parku elektrośmieci czekały specjalnie przygotowane sadzonki drzewek, kwiaty oraz cebulki kwiatowe przygotowane przez Nadleśnictwo Staszów oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Staszowa. Starym i zużytym sprzętem został wypełniony cały kontener na odpady. Burmistrz Leszek Kopeć ufundował także specjalne nagrody dla szkół, które włączyły się w akcję i przyniosły elektroodpady.
25.04.2022
Czytaj więcej

Pierwsze spotkanie Komitetu Monitorującego ZIT

W środę, 20 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Monitorującego ZIT. Jest to forum współpracy i dialogu z samorządami partnerstwa Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa.
25.04.2022
Czytaj więcej

MOF Staszowa: Spotkanie informacyjno-warsztatowe

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na spotkanie informacyjno-warsztatowe w związku z trwającym procesem opracowania projektu dokumentu Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa.
22.04.2022
Czytaj więcej

Obóz harcerski hufca ZHP Staszów w Głuchołazach

24.07 – 03.08 Głuchołazy, Ośrodek „Banderoza”. Organizator zapewnia : zakwaterowanie w pokojach, pełne wyżywienie, opiekę kwalifikowanej kadry, atrakcyjny program, niezapomniane chwile.
22.04.2022
Czytaj więcej

Kursy edukacyjne - „Przyjazna edukacja krokiem do przyszłości”

W ramach realizacji projektu „Przyjazna edukacja krokiem do przyszłości” dofinansowanego z Funduszy Europejskich – program POWER w dniach 14.03.2022 – 25.03.2022 odbyła się druga mobilność nauczycieli z Przedszkola nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie do St. Julien’s na Malcie.
21.04.2022
Czytaj więcej

LGD "Białe Ługi": nabór wniosków 1/2022 oraz 2/2022

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami o naborach wniosków 1/2022 oraz 2/2022, które będą trwały od 4 do 18 maja 2022 r.
20.04.2022
Czytaj więcej

Film animowany Basia 2

Basia 2 (film z lektorem ukraińskim) - kontynuacja przygód rezolutnej 5-letniej dziewczynki, znanej fanom książek Zofii Staneckiej i Marianny Okleyak. Wyjątkowa animacja skierowana do najmłodszych widzów. Aby wejść na seans, należy pobrać bezpłatny bilet w kasie kina. Serdecznie zapraszamy najmłodszych fanów kina.
20.04.2022
Czytaj więcej

BNP Paribas Idę do kina

5 maja w Staszowie aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Czy są z nami fani Harry'ego Pottera? Specjalnie dla Was - "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a". Idźcie do kina całą rodziną na kolejne przygody Sonica! Ponadto kontynuujemy wyświetlanie krótkich filmów animowanych, które emitujemy bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy. Tym razem jest to zestaw czterech odcinków filmu "Basia".
19.04.2022
Czytaj więcej

PIW: Rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny wśród kotów

Na obszarze powiatu staszowskiego wprowadza się obowiązek szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.
19.04.2022
Czytaj więcej

Pochwal się swoim wielkanocnym koszyczkiem

Prześlij zdjęcie i weź udział w konkursie! Na Wasze zdjęcia czekamy do 19 kwietnia do godz. 12.00! Przysyłajcie je na adres: konkursy@sok.info.pl, podając jednocześnie imię i nazwisko, adres i tel. kontaktowy. Zdjęcia opublikujemy 20 kwietnia na fanpage Staszowskiego Ośrodka Kultury za pomocą którego odbędzie się głosowanie. Szczegóły i regulamin na: www.sok.info.pl
15.04.2022
Czytaj więcej

W Wielki Piątek Urząd Miasta i Gminy w Staszowie będzie czynny krócej

15 kwietnia 2022 r. (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Staszowie czynny będzie do godz. 13:00. Kasa Urzędu czynna będzie do godz. 12:00.
14.04.2022
Czytaj więcej

Transport ze Staszowa dotarł do Kalwarii Pacławskiej

Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a nasi sąsiedzi nadal potrzebują naszej pomocy. Kolejny transport z darami pojechał na wschodnią granicę do Kalwarii Pacławskiej w środę, 13 kwietnia.
14.04.2022
Czytaj więcej

Szczepienie ochronne lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

w dniach 22 – 26 kwietnia 2022r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
14.04.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz radosnego Alleluja.
14.04.2022
Czytaj więcej

„Pamięć o Katyniu to nasz moralny obowiązek...”

82 lata temu prawie 22 tysiące polskich obywateli II Rzeczypospolitej zostało rozstrzelanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Zginęli między innymi oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, lekarze, prawnicy, a także artyści. Wśród ofiar zbrodni byli również mieszkańcy ziemi staszowskiej. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń w środę, 13 kwietnia, przedstawiciele władz samorządu lokalnego i wojewódzkiego, duchowieństwa, Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Staszowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie złożyli symboliczne kwiaty oraz zapalili znicze pod Pomnikiem Katyńskim w Parku im. Adama Bienia.
14.04.2022
Czytaj więcej

Staszowskie Dni Dla Ziemi

Masz w domu elektroodpady? W zamian możesz otrzymać sadzonkę! Wystarczy w dniu 22.04 w godzinach 10-12 przynieść elektroodpady na parking, przy Parku Miejskim im. Górników Siarkowych i wyrzucić je do podstawionego kontenera. W zamian można otrzymać sadzonkę drzewa, kwiatu lub cebulkę kwiatową.
14.04.2022
Czytaj więcej

Gmina Staszów dba o ptasich przyjaciół

Budki lęgowe dla ptaków to miejsca zastępujące im naturalne miejsca gniazdowe, gdzie mogą wychować swoje pisklęta. W całej gminie do tej pory znajdowało się ich 34 . Samorząd dba o dogodne warunki mieszkaniowe dla ptasich przyjaciół, dlatego w ostatnim czasie pojawiło się kolejnych 30 nowych budek lęgowych. Budki lęgowe dla ptaków to zarazem najprostszy, jak i najskuteczniejszy sposób ich aktywnej ochrony – jest to osłona przed drapieżnikami, a także przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Gmina Staszów od lat mocno stawia na ekologię, dlatego magistrat włączył się w akcję pomocy ptasim przyjaciołom i wieszania budek lęgowych, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Staszów. Do tej pory 6 drewnianych konstrukcji, które znalazły już swoich mieszkańców, pojawiło się między innymi w Parku im. Adama Bienia, przy ulicy Krakowskiej, a także w Sielcu. Dzięki wolontariuszom Bazy Staszowskiego Wolontariatu, którzy realizują projekt pn. „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych, sadzenie drzew” 22 budki lęgowe znalazły swoje miejsce w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych oraz przy 6 szkołach z terenu gminy Staszów, biorących udział w projekcie. - W naszej gminie nie powinno zabraknąć zwierząt, dlatego warto im stworzyć takie warunki, żeby zechciały zamieszkać wśród zieleni – mówi burmistrz Leszek Kopeć. - Do wychowania młodych ptaki potrzebują spokojnego miejsca, gdzie mogą się skryć. Wieszając w gminie budki lęgowe troszczymy się o naszych ptasich przyjaciół, zapewniając im schronienie – podsumowuje włodarz. Aby ułatwić ptasim przyjaciołom rozmnażanie, na terenie całej gminy zamontowano kolejnych 30 sztuk budek lęgowych. Zostały one ufundowane przez staszowskiego miłośnika przyrody. Ptasie mieszkania pojawiły się przy ulicy Koszarowej, na terenie parku przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, w Parku im. Adama Bienia, przy ulicy Niskiej, a także przy boisku „Wembley”. W akcję wieszania budek włączyły się także szkoły z terenów wiejskich oraz staszowskie przedszkola – nr 3 i nr 8, które otrzymały po dwie ptasie budki i zawiesiły je na terenie swoich placówek.
14.04.2022
Czytaj więcej

Niepodległościowy turniej w piłce siatkowej

23 kwietnia, godz. 9:00, Hala OSiR. Zagrają: Gryf Rytwiany, Huragan Staszów, Jedynka Staszów I, Jedynka Staszów II. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do aktywnego kibicowania.
13.04.2022
Czytaj więcej

Czas na biznes - dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości realizuje projekt „Czas na biznes” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
12.04.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.