Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

XL SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

30 marca odbyła się XL Sesja Rady Miejskiej w Staszowie, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Obradowano w trybie zdalnym nad 14 uchwałami.
07.04.2021
Czytaj więcej

Twój e-PIT

Plakat informacyjny - Twój e-PIT czeka na Ciebie
02.04.2021
Czytaj więcej

Aktualizacja godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej

Informujemy o aktualizacji godzin przyjmowania pacjentów chcących wykonać testy na koronawirusa w Punkcie Diagnostyki Mobilnej COVID-19 przy ul. Opatowskiej 31 (parking przy Delikatesach Centrum).
02.04.2021
Czytaj więcej

Daj się wysłuchać!

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.
02.04.2021
Czytaj więcej

W Wielki Piątek tut. Urząd pracuje do godz. 13:00

W dniu 2 kwietnia 2021 roku (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Staszowie czynny będzie do godz. 13:00. Kasa Urzędu czynna będzie do godz. 12:00
01.04.2021
Czytaj więcej

Trwa montaż nowego oświetlenia LEDowego

W Staszowie trwa montaż nowego oświetlenia. W miejsce starych opraw oświetleniowych instalowane są nowe- energooszczędne.
01.04.2021
Czytaj więcej

Godziny pracy biblioteki (Wielki Piątek)

Informujemy, że 2.04.2021r. (Wielki Piątek) Biblioteka w Staszowie będzie czynna od 8:00 do 14:00.
01.04.2021
Czytaj więcej

Milion na intermodalny port przeładunkowy w Grzybowie

Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę intermodalnego portu przeładunkowego w Grzybowie. Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazała w środę, 31 marca na ręce Leszka Kopcia, Burmistrza Miasta i Gminy Staszów symboliczny czek.
31.03.2021
Czytaj więcej

Uczniowie i przedszkolaki z Kurozwęk wykonali piękne ozdoby wielkanocne

Stroiki, kurczaczki, jajeczka, zajączki, koszyczki, takie przepiękne kompozycje przygotowali uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Kurozwękach z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.
31.03.2021
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Wszystkim mieszkańcom Gminy Staszów życzymy zdrowych, bezpiecznych, pogodnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
31.03.2021
Czytaj więcej

Tydzień Spisowy – zmiana terminu

Urząd Statystyczny w Kielcach informuje, że z uwagi na sytuację epidemiczną termin Tygodnia Spisowego zostaje przesunięty na tydzień następny, tj. od 12 do 16 kwietnia.
30.03.2021
Czytaj więcej

Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Talent" w partnerstwie ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury przygotowało dla Państwa warsztaty, które pozwolą uczestnikom do artystycznego spojrzenia na świat. Mimo trudnego czasu wspaniałe pobudzą wyobraźnię i zaangażują do aktywności zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
30.03.2021
Czytaj więcej

Hala OSiR wyłączona z użytkowania

Informujemy, że w związku z trwającym remontem, w dniach od 29 marca do 30 kwietnia 2021 r. hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie w całości wyłączona zostanie z użytkowania.
29.03.2021
Czytaj więcej

O staszowskim chronometrze ratuszowym

W dziejach Staszowa do połowy XIX w. spotykamy, aż nadto dowodów zainteresowania rozwojem miasta i sytuacją jego mieszkańców ze strony właścicieli dóbr staszowskich. Niewątpliwym przykładem jest zafundowanie staszowianom zegara na wieży ratuszowej, przez ówczesnego dziedzica „państwa staszowskiego”, hrabiego Alfreda Potockiego, w 1825 roku. Konstruktorem chronometru został wybrany „obywatel miasta Krakowa, zegarmistrz Wojciech Żebrawski".
29.03.2021
Czytaj więcej

Pochwal się swoim świątecznym stołem – konkurs

Podzielcie się ze wszystkimi zdjęciami kolorowych pisanek, stroików i pięknie przystrojonego stołu. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 kwietnia do godz. 12.00! Fotki przysyłajcie na adres: konkursy@sok.info.pl, podając jednocześnie imię i nazwisko, adres i tel. kontaktowy. Zdjęcia opublikujemy na fanpage Staszowskiego Ośrodka Kultury za pomocą którego odbędzie się głosowanie. Każdy użytkownik portalu będzie mógł zagłosować na zdjęcie dając wybranemu uczestnikowi konkursu swój głos. Wygra ten kto zdobędzie najwięcej reakcji.
29.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera - transmisja odwołana

Z przykrością informujemy, że premiera opery Don Giovanni zaplanowana na 26 marca o godz. 18.00 nie może być transmitowana na żywo. Powodem jest kolejny lockdown i nowe restrykcje. W zamian za to, produkcja zostanie nagrana i udostępniona w późniejszym terminie. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
26.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich – wydłużenie terminu zgłoszeń

Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 18 kwietnia br. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.
26.03.2021
Czytaj więcej

W Parku im. Adama Bienia w Staszowie widać już pierwsze oznaki wiosny

Park im. A. Bienia stroi się w wiosenne barwy. Pojawiły się tam pierwsze krokusy nieśmiało zwiastując ocieplenie i nadejście wiosny. Na jesieni, na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie posadziło 200 sztuk cebulek krokusów w Parku im. A. Bienia. Kolorowe kwiaty już zdobią trawnik naszego Parku i cieszą nasze oczy.
25.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wspaniałe wydarzenie jakim jest premiera opery Don Giovanni, w której wystąpi Agata Kowalik ze Staszowa.
24.03.2021
Czytaj więcej

Powitanie wiosny w Przedszkolu w Kurozwękach

22 marca 2021 r., Przedszkolaki z grupy starszej „Wesołe Misie” i grupy młodszej „Słoneczka” uroczyście powitały Wiosnę. Przedszkolna sala grupy „Słoneczka” zamieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów. Dzieci powitały najpiękniejszą porę roku piosenką, wierszem oraz wykonały pracę plastyczną pt. : „Pani Wiosna". Na zakończenie Słoneczka odbyły spacer z kolorowymi symbolami wiosny. Mamy nadzieję, że Wiosna na dobre pozostanie z nami.
24.03.2021
Czytaj więcej

Tysiąc bratków posadzono w Staszowie

Gmina Staszów coraz wyraźniej pięknieje i kwitnie. Mimo, iż pogoda na razie nastraja mało wiosennie, władze samorządowe robią wszystko, by wnieść w nasz krajobraz radość i kolor. Do barwnej palety barw dołączyło dziś około tysiąc bratków, które zostały nasadzone we wszystkich betonowych donicach w Staszowie.
24.03.2021
Czytaj więcej

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021
24.03.2021
Czytaj więcej

Dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Koniemłotach

W związku z tym, że w szkole dzieci chronią środowisko, tradycyjne topienie Marzanny zamieniliśmy na uroczyste i ekologiczne powitanie Wiosny. Celem spotkania było integrowanie całej społeczności szkolnej i przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach , kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.
23.03.2021
Czytaj więcej

Badanie ankietowe mieszkańców miasta i gminy Staszów

Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy z Ośrodkiem Badań Społecznych „Indeks” w Poznaniu przystąpił do prac związanych z przeprowadzeniem diagnozy społecznej naszej Gminy.
23.03.2021
Czytaj więcej

Akcja krwiodawstwa w Ratuszu

W poniedziałek, 22 marca w staszowskim Ratuszu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W wydarzeniu udział wzięło 14 krwiodawców, którzy oddali ponad 6 litrów krwi. Staszowianie kolejny raz odpowiedzieli na apel RCKiK w Kielcach i przyczynili się do uzupełnienia niedoborów krwi w naszym regionie.
23.03.2021
Czytaj więcej

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19!

Od 23 marca trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60-69 lat (rocznik 1952-61). Wszyscy pozostali chętni, już teraz mogą skorzystać z formularza dostępnego pod adresem https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Jak tylko uruchomione zostaną szczepienia dla Twojej grupy wiekowej, otrzymasz telefon z konkretnym terminem. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie: gov.pl/szczepimysie .
23.03.2021
Czytaj więcej

Ciekawe zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Kurozwękach

W trakcie pandemii też można uczyć, jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady komunalne. Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. Na zaproszenie pani Weroniki Orzechowskiej uczniów z klas I-III odwiedziły panie z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie i przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia ekologiczne.
22.03.2021
Czytaj więcej

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021”

Gmina Staszów przystąpiła do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021” – realizatorem Programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie.
22.03.2021
Czytaj więcej

XXIX Tydzień Kultury Języka w PSP w Wiązownicy Dużej

W dniach 15-20 marca w województwie świętokrzyskim odbył się XXIX Tydzień Kultury Języka. Motywem przewodnim było hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Główna idea projektu to stworzenie uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.
22.03.2021
Czytaj więcej

Kapelusze Pani Wiosny

Nadchodząca wiosna przynosi nadzieję na lepsze dni. Potwierdzili to uczniowie z Wiązownicy Dużej. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny ogłoszono dwa konkursy – zadaniem uczniów klas 1 – 3 było zrobienie kapelusza Pani Wiosny, natomiast uczniowie klas 4 – 8 mieli za zadnie napisać wiersz o wiośnie. Klasa 4 miała wybór, które zadanie chce wykonać.
22.03.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.