Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Ogłoszenie: Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W dniu 28 września 2021 roku odbędą się posiedzenia: Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego i Komisji Budżetu, Finansów Publicznych Rady Miejskiej w Staszowie.
27.09.2021
Czytaj więcej

LI Sesja Rady Miejskiej W Staszowie

W dniu 28 września 2021 r. o godz. 12:00 odbędzie się LI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2021 roku, poz. 1372) w zdalnym trybie obradowania z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej).
27.09.2021
Czytaj więcej

Akcja społeczna: Ocieplam dom i walczę ze SMOGIEM

Od wielu lat mamy w Polsce problem smogu. To wszechobecny temat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę ze szkodliwości wdychania zanieczyszczonego powietrza, jednak niewiele osób wie, że to nie przemysł i transport są głównymi przyczynami powstawania smogu, tylko źle ocieplone budynki jednorodzinne, w których do ogrzewania wykorzystuje się stare i nieefektywne piece.
27.09.2021
Czytaj więcej

Hazard? Nie daj się wciągnąć

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2018 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi.
24.09.2021
Czytaj więcej

Narodowy Spis Powszechny – został ostatni tydzień!

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza do Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (parter) od poniedziałku 27 września 2021r. do czwartku 30 września 2021r. w godzinach od 7.00 do 19.00 (włącznie), w celu umożliwienia dokonania spisu w NSP 2021 dla osób, które jeszcze tego nie dokonały.
24.09.2021
Czytaj więcej

W Staszowie powstanie SOWA

W poniedziałek, 20 września, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zainaugurował w Piotrkowie Trybunalskim działalność pierwszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. SOWA powstanie również w Staszowie! W uroczystościach udział wzięła dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza miasta i gminy, Staszów.
22.09.2021
Czytaj więcej

„Podróż do przeszłości"- spotkanie z regionalistą

Spotkanie autorskie z regionalistą Józefem Żakiem organizowane w ramach cyklu „Pasje wokół nas”. 28 września, godz. 16:00, Biblioteka, ul. Szkolna 14.
22.09.2021
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta i Gminy Staszów
21.09.2021
Czytaj więcej

Koło ARiMR w sercu wsi - konkurs dla KGW

Świętokrzyski Oddział Regionalny ARIMR Kielce organizuje kolejną edycję Konkursu "Koło ARiMR w sercu wsi" dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego.
21.09.2021
Czytaj więcej

„Świętokrzyskie Orły” rywalizowały w Staszowie

W niedzielę, 19 września, na Stadionie Miejskim w Staszowie odbyły się eliminacje do "Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły”. Na obiekcie przy ul. Koszarowej pojawili się młodzi zawodnicy z powiatu staszowskiego. Pomimo jesiennej aury w powietrzu wyczuwalny był duch zdrowej rywalizacji. Na staszowskim stadionie wystąpiło prawie 200 zawodniczek i zawodników w kategorii do 11 lat..
21.09.2021
Czytaj więcej

Rozpoczęcie sezonu grzewczego 2021/2022

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie Sp. z o.o. informuje, że od dnia 21 września 2021 r. rozpoczął sezon grzewczy 2021/2022.
21.09.2021
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE w sprawie zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zawiadamia o konsultacjach społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji
21.09.2021
Czytaj więcej

Ankieta dotycząca preferencji przewozowych

Zapraszamy do udziału w anonimowym badaniu ankietowym, które dotyczy preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim.
20.09.2021
Czytaj więcej

L Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

17 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się L Sesja Rady Miejskiej. Radni podczas obrad podjęli trzy uchwały oraz apel do Ministra Infrastruktury.
20.09.2021
Czytaj więcej

„EKO-KINO” na Placu Artystów w Kielcach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach serdecznie zaprasza Państwa na wydarzenie plenerowe pn. „Eko Kino”, które odbędzie się w Kielcach na Placu Artystów dniu 20 września 2021 roku w godz. 9-17.
17.09.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Konkurs na spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19: Zadanie konkursowe polega na stworzeniu spotu (max. 15 sekund), który będzie spełniał warunki i cele konkursu, opublikowaniu go na swoim profilu w jednej z platform społecznościowych oraz przesłaniu wymaganego kompletnego zgłoszenia do organizatora, zgodnie z zasadami wskazanymi w Regulaminie. Celem strategicznym działania jest informowanie o korzyściach szczepienia przeciw COVID-19 oraz zachęcanie do szczepień mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Konkurs prowadzony będzie w czterech kategoriach (trzy kategorie wiekowe dla osób indywidualnych oraz osobna kategoria dla organizacji). Uczestnikami mogą być osoby fizyczne (dzieci za zgodą opiekuna prawnego/rodzica) oraz organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy. Dla zwycięzców konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody finansowe. Będą one przyznawane w dwóch etapach konkursu w ramach nagród tygodniowych oraz głównych. Liczba nagród tygodniowych przyznanych w każdym tygodniu zależna będzie od ilości i jakości złożonych prac. Ostateczną decyzję o liczbie przyznawanych nagród podejmuje Komisja. Zgłoszenia Konkursowe będą przyjmowane od 20.09.2021 r. do wyczerpania środków finansowych na „nagrody tygodnia”, jednak nie dłużej niż do 26.11.2021 r.
17.09.2021
Czytaj więcej

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Staszowie w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągi "STASZÓW".
17.09.2021
Czytaj więcej

Konkurs: „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. świętokrzyskim. II edycja"

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!
17.09.2021
Czytaj więcej

Wydłużono czas pracy infolinii spisowej!

Od 13 do 30 września bieżącego roku wydłużono godziny pracy infolinii spisowej. Od tego tygodnia aż do końca spisu infolinia działa również w sobotę i niedzielę.
17.09.2021
Czytaj więcej

Warsztaty kulinarne „EtnoFit na talerzu"

Warsztaty kulinarne dla Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetów Ludowych. Listopad 2021-Sierpień 2022.
17.09.2021
Czytaj więcej

82. rocznica ataku ZSRR na Polskę

Dziś mija 82 lata od kiedy Armia Czerwona, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, wkroczyła na tereny II Rzeczpospolitej. 17 września 1939 roku zadała decydujący cios państwu walczącemu przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych Związku Radzieckiego Wiaczesława Mołotowa w sierpniu 1939 roku w Moskwie. Kraj został podzielony między okupantów, których celem było zniszczenie narodu polskiego i ostateczna likwidacja Rzeczypospolitej.
17.09.2021
Czytaj więcej

Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa

Niezwykły spektakl historyczny, przenoszący rekonstruktorów i widzów w okres realiów II Wojny Światowej i działalności majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” rozegrał się w „Zakątku Świętokrzyskim” w Grzybowie.
16.09.2021
Czytaj więcej

Dwa nowe Miejskie Punkty Elektroodpadów

W Staszowie pojawiły się dwa kolejne Miejskie Punkty Elektroodpadów, w których można pozbyć się drobnej elektroniki, przepalonych żarówek baterii, lub starych płyt CD. Pierwszy z nich zamontowany został przy ul. Sudeckiej obok siedziby Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”, drugi pojawił się przy skrzyżowaniu ul. Łącznik i ul. Sikorskiego. Na terenie miasta znajduje się już 5 specjalnych punktów, w których pozbędziemy się drobnych elektrośmieci.
16.09.2021
Czytaj więcej

Świętokrzyskie Orły – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski

W niedzielę, 19 września, o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim w Staszowie odbędą się "Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły" z udziałem zawodników rocznika 2011 i młodszych (dziewczynki i chłopcy). Zwycięzcy staszowskiego turnieju będą grać o cenne nagrody w turnieju finałowym w Kielcach. Nikt tego dnia nie będzie się nudził. Turniej zorganizowany jest na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PRZEŻYWANIA EMOCJI SPORTOWYCH. DRUŻYNY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ROZGRYWKACH I KIBICÓW DO KIBICOWANIA. DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ O GODZINIE 10. 00 NA STADIONIE MIEJSKIM W STASZOWIE !!!
16.09.2021
Czytaj więcej

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej.
15.09.2021
Czytaj więcej

Ponad 247 ton azbestu mniej w gminie Staszów

Gmina Staszów sukcesywnie pozbywa się szkodliwego dla zdrowia azbestu. Co roku prowadzona jest akcja demontażu, odbioru, transportu i unieszkodliwiania takich. materiałów.
15.09.2021
Czytaj więcej

Punkt spisowy w oddziale ZUS w Staszowie

Biuro Terenowe ZUS w Staszowie ul. Długa 10 zaprasza do punktu spisu powszechnego. W poniedziałki (20 i 27 września) w godz. 9:00-18:00 oraz w środy (15, 22 i 29 września) w godz. 9:30-14:00.
14.09.2021
Czytaj więcej

Hubertus w stajni „Mam Pasję”

Hubertus – święto myśliwych i jeźdźców. 2 października, Stajnia „Mam Pasję” w Staszowie. W programie: pokaz jeździecki, poszukiwanie lisa. zręcznościowe zawody konne, mini gonitwa za lisem, GONITWA za lisem, wybór najszykowniejszego Jeźdźca.
14.09.2021
Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ulic Kościuszki i Towarowej

Projekt czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania przebudowy ulicy Kościuszki oraz Towarowej w Staszowie.
10.09.2021
Czytaj więcej

Rusza Punkt Informacyjno-Kontaktowy PGNiG

W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie rusza Punkt Informacyjno-Kontaktowy PGNiG. Zapraszamy do korzystania z niego już od godz. 10:00.
10.09.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.