Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Talent" w partnerstwie ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury przygotowało dla Państwa warsztaty, które pozwolą uczestnikom do artystycznego spojrzenia na świat. Mimo trudnego czasu wspaniałe pobudzą wyobraźnię i zaangażują do aktywności zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
30.03.2021
Czytaj więcej

Hala OSiR wyłączona z użytkowania

Informujemy, że w związku z trwającym remontem, w dniach od 29 marca do 30 kwietnia 2021 r. hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie w całości wyłączona zostanie z użytkowania.
29.03.2021
Czytaj więcej

O staszowskim chronometrze ratuszowym

W dziejach Staszowa do połowy XIX w. spotykamy, aż nadto dowodów zainteresowania rozwojem miasta i sytuacją jego mieszkańców ze strony właścicieli dóbr staszowskich. Niewątpliwym przykładem jest zafundowanie staszowianom zegara na wieży ratuszowej, przez ówczesnego dziedzica „państwa staszowskiego”, hrabiego Alfreda Potockiego, w 1825 roku. Konstruktorem chronometru został wybrany „obywatel miasta Krakowa, zegarmistrz Wojciech Żebrawski".
29.03.2021
Czytaj więcej

Pochwal się swoim świątecznym stołem – konkurs

Podzielcie się ze wszystkimi zdjęciami kolorowych pisanek, stroików i pięknie przystrojonego stołu. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 kwietnia do godz. 12.00! Fotki przysyłajcie na adres: konkursy@sok.info.pl, podając jednocześnie imię i nazwisko, adres i tel. kontaktowy. Zdjęcia opublikujemy na fanpage Staszowskiego Ośrodka Kultury za pomocą którego odbędzie się głosowanie. Każdy użytkownik portalu będzie mógł zagłosować na zdjęcie dając wybranemu uczestnikowi konkursu swój głos. Wygra ten kto zdobędzie najwięcej reakcji.
29.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich – wydłużenie terminu zgłoszeń

Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 18 kwietnia br. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.
26.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera - transmisja odwołana

Z przykrością informujemy, że premiera opery Don Giovanni zaplanowana na 26 marca o godz. 18.00 nie może być transmitowana na żywo. Powodem jest kolejny lockdown i nowe restrykcje. W zamian za to, produkcja zostanie nagrana i udostępniona w późniejszym terminie. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
26.03.2021
Czytaj więcej

W Parku im. Adama Bienia w Staszowie widać już pierwsze oznaki wiosny

Park im. A. Bienia stroi się w wiosenne barwy. Pojawiły się tam pierwsze krokusy nieśmiało zwiastując ocieplenie i nadejście wiosny. Na jesieni, na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie posadziło 200 sztuk cebulek krokusów w Parku im. A. Bienia. Kolorowe kwiaty już zdobią trawnik naszego Parku i cieszą nasze oczy.
25.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wspaniałe wydarzenie jakim jest premiera opery Don Giovanni, w której wystąpi Agata Kowalik ze Staszowa.
24.03.2021
Czytaj więcej

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021
24.03.2021
Czytaj więcej

Powitanie wiosny w Przedszkolu w Kurozwękach

22 marca 2021 r., Przedszkolaki z grupy starszej „Wesołe Misie” i grupy młodszej „Słoneczka” uroczyście powitały Wiosnę. Przedszkolna sala grupy „Słoneczka” zamieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów. Dzieci powitały najpiękniejszą porę roku piosenką, wierszem oraz wykonały pracę plastyczną pt. : „Pani Wiosna". Na zakończenie Słoneczka odbyły spacer z kolorowymi symbolami wiosny. Mamy nadzieję, że Wiosna na dobre pozostanie z nami.
24.03.2021
Czytaj więcej

Tysiąc bratków posadzono w Staszowie

Gmina Staszów coraz wyraźniej pięknieje i kwitnie. Mimo, iż pogoda na razie nastraja mało wiosennie, władze samorządowe robią wszystko, by wnieść w nasz krajobraz radość i kolor. Do barwnej palety barw dołączyło dziś około tysiąc bratków, które zostały nasadzone we wszystkich betonowych donicach w Staszowie.
24.03.2021
Czytaj więcej

Badanie ankietowe mieszkańców miasta i gminy Staszów

Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy z Ośrodkiem Badań Społecznych „Indeks” w Poznaniu przystąpił do prac związanych z przeprowadzeniem diagnozy społecznej naszej Gminy.
23.03.2021
Czytaj więcej

Akcja krwiodawstwa w Ratuszu

W poniedziałek, 22 marca w staszowskim Ratuszu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W wydarzeniu udział wzięło 14 krwiodawców, którzy oddali ponad 6 litrów krwi. Staszowianie kolejny raz odpowiedzieli na apel RCKiK w Kielcach i przyczynili się do uzupełnienia niedoborów krwi w naszym regionie.
23.03.2021
Czytaj więcej

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19!

Od 23 marca trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60-69 lat (rocznik 1952-61). Wszyscy pozostali chętni, już teraz mogą skorzystać z formularza dostępnego pod adresem https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Jak tylko uruchomione zostaną szczepienia dla Twojej grupy wiekowej, otrzymasz telefon z konkretnym terminem. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie: gov.pl/szczepimysie .
23.03.2021
Czytaj więcej

Dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Koniemłotach

W związku z tym, że w szkole dzieci chronią środowisko, tradycyjne topienie Marzanny zamieniliśmy na uroczyste i ekologiczne powitanie Wiosny. Celem spotkania było integrowanie całej społeczności szkolnej i przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach , kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.
23.03.2021
Czytaj więcej

Kapelusze Pani Wiosny

Nadchodząca wiosna przynosi nadzieję na lepsze dni. Potwierdzili to uczniowie z Wiązownicy Dużej. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny ogłoszono dwa konkursy – zadaniem uczniów klas 1 – 3 było zrobienie kapelusza Pani Wiosny, natomiast uczniowie klas 4 – 8 mieli za zadnie napisać wiersz o wiośnie. Klasa 4 miała wybór, które zadanie chce wykonać.
22.03.2021
Czytaj więcej

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021”

Gmina Staszów przystąpiła do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021” – realizatorem Programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie.
22.03.2021
Czytaj więcej

Ciekawe zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Kurozwękach

W trakcie pandemii też można uczyć, jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady komunalne. Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. Na zaproszenie pani Weroniki Orzechowskiej uczniów z klas I-III odwiedziły panie z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie i przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia ekologiczne.
22.03.2021
Czytaj więcej

XXIX Tydzień Kultury Języka w PSP w Wiązownicy Dużej

W dniach 15-20 marca w województwie świętokrzyskim odbył się XXIX Tydzień Kultury Języka. Motywem przewodnim było hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Główna idea projektu to stworzenie uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.
22.03.2021
Czytaj więcej

Premie dla młodych rolników

Już 31 marca 2021 r. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.
19.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs „Zostań Ambasadorem NSP2021”

Jesteś mieszkańcem województwa świętokrzyskiego w wieku od 1 4 do 25 lat? Chcesz wziąć udział w wydarzeniu, które zdarza się raz na 10 lat? Weź udział w konkursie i zostań ambasadorem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
19.03.2021
Czytaj więcej

PKS w Staszowie zaprasza na dni otwarte

Przygotuj swoje auto do sezonu letniego. PKS w Staszowie zaprasza na dni otwarte. 26-27 marca RABAT na usługi wulkanizacyjne.
19.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

1 kwietnia br. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Już dziś Urząd Statystyczny w Kielcach zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Konkursie pt. „WKOŁO SPISU”. Wystarczy się zgłosić, wykonać pracę zawierającą napis ”SPISZ SIĘ SAM W NSP 2021” i przesłać nam zdjęcia rękodzieła.
19.03.2021
Czytaj więcej

Program „Wspieraj Seniora – edycja 2021”

Celem strategicznym programu, jest zapewnienie usługi wsparcia seniorów, w wieku po 70 roku życia, którzy ze względu na stan epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia seniorów polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
19.03.2021
Czytaj więcej

Strażacy z OSP pomogą w dotarciu do punktów szczepień

Strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Staszów pomagają osobom niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do punktów szczepień. Druhowie z OSP w Staszowie, Oględowie, Wiśniowej, Koniemłotach, Krzczonowicach i Woli Osowej do 21 marca będą prowadzić akcję informacyjną dla mieszkańców gminy Staszów. Kolportowane ulotki pomogą w podjęciu decyzji i zgłoszeniu chęci do szczepienia się przeciwko SARS CoV-2.
18.03.2021
Czytaj więcej

79. rocznica bohaterskiej śmierci redaktorów "Odwetu"

W środę 17 marca minęło 79 lat od bohaterskiej śmierci redaktorów gazety "Odwet", którzy zginęli w Wiśniówce koło Staszowa. Ze względu na obostrzenia epidemiczne tegoroczne obchody miały skromniejszy wymiar w porównaniu do ubiegłych lat. Uroczystość odbyła się przy mogile redaktorów “Odwetu” w Wiśniówce, gdzie włodarze Gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze.
18.03.2021
Czytaj więcej

Prawdopodobieństwo zamknięcia biblioteki

W związku z prawdopodobnym zamknięciem biblioteki od poniedziałku (22.03.2021r.), radzimy zrobić zapasy książkowe jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj (czwartek, 18.03.21) pracujemy w godzinach 11:00 – 15:00 oraz jutro (piątek, 19.03.21)) jesteśmy otwarci od godz. 8:00 do godz. 16:00! Informujemy również, że na naszych Czytelników czekają bezpłatne kody do IBUK Libra oraz Legimi. Przypominamy, że książki można zwracać do wrzutni, która jest dostępna 24/7.
18.03.2021
Czytaj więcej

Ograniczenia w działalności obiektów sportowych OSiR

Od 20 marca do 9 kwietnia w związku z pandemią COVID-19 ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów sportowych obejmą cały kraj. Swoją działalność muszą zawiesić również obiekty sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
18.03.2021
Czytaj więcej

Konsultacje dot. zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Staszów

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Staszów to dokument o charakterze strategicznym. Wyznacza najważniejsze kierunki rozwoju przestrzennego naszej Gminy.
17.03.2021
Czytaj więcej

Termomodernizacja SOK i OSiR

Trwają prace remontowe budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Staszowskiego Ośrodka Kultury w Staszowie. W Ośrodku Sportu i Rekreacji prowadzone są prace polegające na wymianie oświetlenia zewnętrznego. W Staszowskim Ośrodku Kultury wykonywane są prace przy izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, docieplany jest strop, a także wymieniane jest pokrycie dachowe. Ekipy wykonają również docieplenie ścian i nową elewację budynku. Są to dwa z trzech budynków na terenie miasta, które zostaną wyremontowane w ramach projektu pn. „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Staszów”. Łącznie prace termomodernizacyjne obejmą budynki Urzędu Miasta i Gminy, Staszowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Koszt łączny inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych, a pozyskane przez Gminę dofinansowanie to ponad 3 miliony złotych, ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
17.03.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.