Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Podsumowanie akcji „Umiem Pływać 2017”

5 grudnia, na pływalni w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbyły się zawody "Mali Pływacy". Było to jednocześnie podsumowanie projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Umiem Pływać 2017”.
07.12.2017
Czytaj więcej

Wspieramy inwestycje na drogach wojewódzkich

22 listopada Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy reprezentujący Gminę Staszów, przy kontrasygnacie Joanny Pokory, Skarbnika Gminy, podpisał umowę z Województwem Świętokrzyskim, reprezentowanym przez Adama Jarubasa, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Jana Maćkowiaka, Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego. Umowa dotyczy pomocy finansowej udzielonej Województwu przez Gminę.
06.12.2017
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE - LIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 12 grudnia 2017 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
06.12.2017
Czytaj więcej

Dwa złota "Kleksów" w Mielcu

W piątek, 24 listopada, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik”.
06.12.2017
Czytaj więcej

Biało-czerwone kwiaty dla Naczelnika

We wtorek, 5 grudnia w wielu miasta w Polsce obchodzono 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. O honorowym obywatelu Staszowa nie zapomnieli włodarze miasta.
05.12.2017
Czytaj więcej

Staszowskie gabinety szkolne lepiej wyposażone

Przyznano dofinansowanie na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną dla staszowskich szkół. W pomoce do doraźnej pomocy medycznej doposażone zostaną gabinety w Zespole Placówek Oświatowych – Publicznej Szkole nr 1 im. T. Kościuszki i Przedszkolu nr 4 im. T. Kościuszki, Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Łaskiego.
05.12.2017
Czytaj więcej

Staszowscy górnicy świętowali Barbórkę

W piątek 1 grudnia w Restauracji „Lord” odbyły się uroczyste obchody „Barbórki”. Świętowali górnicy siarkowi Grupy Azoty Kopalń i Zakładów Chemicznych Siarki „Siarkopol” w Grzybowie.
04.12.2017
Czytaj więcej

Walczyli o puchar Burmistrza

W środę 29 listopada w Hali OSiR odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. O zwycięstwo w turnieju i puchary walczyło pięć zespołów.
01.12.2017
Czytaj więcej

Szkoła w Czajkowie bezpieczna i przyjazna

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajkowie walczy z dyskryminacją i agresją rówieśniczą opartą na stereotypach i uprzedzeniach poprzez przystąpienie do programu rządowego „Bezpieczna+”. W ramach tego programu placówka realizowała projekt edukacyjny „Żyj inaczej – działaj i pomagaj”, który miał na celu kształtowanie umiejętności psychospołecznych i komunikacyjnych. W projekt, który oficjalnie zakończono 29 listopada br., włączyła się cała społeczność szkolna z Czajkowa.
01.12.2017
Czytaj więcej

Staszowskie Przedszkole docenione

Przedszkole Nr 8 im. J. Ch. Andersena z oddziałami integracyjnymi w Staszowie otrzymało nominację do nagrody w ogólnopolskim konkursie o „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. 24 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień dla wybranych placówek, które zgłosiły się do konkursu.
01.12.2017
Czytaj więcej

Rozpoczęli budowę ośrodka w Kurozwękach

Staszowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną od lat przełamuje bariery. Zespół specjalistów pomaga swoim podopiecznym i ich rodzinom akceptować siebie i wychodzić z cienia niemocy, a lokalnej społeczności pokazuje, że stereotypy przeszkadzają w rozumieniu drugiego człowieka. Pełni pasji, zaangażowania i wielkiego ducha. Wiosną 2019 roku będą mieli nowy, piękny dom. Budowa właśnie ruszyła.
30.11.2017
Czytaj więcej

Pomagamy małemu Mikołajowi

W niedzielę, 17 grudnia, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie odbędzie się impreza charytatywna "Mikołajki dla Mikołaja". Początek od godziny 14. Akcję wspierają: Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, Stowarzyszenie "Aktywna Kraina", PSP im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie.
30.11.2017
Czytaj więcej

Zasady Segregacji Odpadów Komunalnych

Segregujemy w naszym kraju śmieci od kilku lat, ale dopiero od 1 lipca bieżącego roku, dzięki rozporządzeniu Ministra Środowiska, obowiązuje w Polsce ujednolicony system segregacji odpadów. Samorządy mają czas do 1 stycznia 2018 r., aby dostosować system zbiórki do nowych wymagań Ministerstwa. Do tej pory każda gmina mogła ustalić własny system segregacji. Zbierano dane frakcje surowców do różnych, odmiennych kolorów pojemników, albo prowadzono system segregacji z podziałem na tzw. odpady suche i tzw. „mokre”. Teraz system segregacji będzie jednakowy i nie ważne, czy pojedziemy do Gdańska, czy Krakowa - będziemy segregować odpady w taki sam sposób.
29.11.2017
Czytaj więcej

„Strumyk” pomaga już 24 lata

W sobotę, 25 listopada br., odbyły się 24. obchody rocznicy powstania Staszowskiego Ośrodka Trzeźwości „Strumyk” i działalności profilaktycznej na terenie Miasta i Gminy Staszów. Uroczystości towarzyszyła ogólnopolska kampania „Postaw na Rodzinę”.
28.11.2017
Czytaj więcej

V Turniej Barbórkowy

25 listopada, w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, odbył się V Barbórkowy Turniej o Puchar Prezesa Zarządu „Siarkopolu” S.A. Grupy Azoty. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą grając w siatkówkę oraz w halową piłkę nożną pięcioosobową.
28.11.2017
Czytaj więcej

„SZKLANE ABERRACJE” – wystawa Lucyny Gozdek

24 listopada, w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim otworzono wystawę „Szklane aberracje” autorstwa Lucyny Gozdek. W galerii obejrzeć można twórczość staszowskiej artystki z zakresu oryginalnych ozdób szklanych, malarstwa olejnego oraz akrylowego
28.11.2017
Czytaj więcej

LII SESJA RADY MIEJSKIEJ

W piątek, 24 listopada br., o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LII Sesja Rady Miejskiej. Radni głosowali nad projektami 10 uchwał, które dotyczyły między innymi zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
28.11.2017
Czytaj więcej

Nowoczesna karetka trafi do szpitala w Staszowie

Z udziałem Burmistrza Staszowa Leszka Kopcia odbyło się w Kielcach uroczyste przekazanie dotacji na zakup ambulansu dla staszowskiego szpitala. Dokument podpisali Agata Wojtyszek, Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Michał Skotnicki, Starosta Staszowski.
27.11.2017
Czytaj więcej

Grant na nowy plac zabaw

Dzięki zwycięstwu projektu stowarzyszenia Aktywna Kraina w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, powstanie Aktywny Plac Zabaw w Woli Wiśniowskiej. W czwartek, 23 listopada, odbyło się oficjalne przekazanie grantu zwycięzcom konkursu organizowanego przez Fundację Tesco.
24.11.2017
Czytaj więcej

Zadbają o Pałac Kołłątajów w Wiśniowej

Zabytkowy Pałac Kołłątajów w Wiśniowej będzie poddany renowacji. Gmina Staszów pozyskała dofinansowanie na to zadanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.
24.11.2017
Czytaj więcej

Pokaz mody w SOK-u

W czwartkowe popołudnie w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt „Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze”. W ramach zakończenia projektu odbył się pokaz mody i ręcznie wykonanej biżuterii oraz koncert Klubu Piosenki „Rytm”.
24.11.2017
Czytaj więcej

Piąta edycja programu „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED od 2013 roku prowadzi program edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. 21 listopada br., mobilny punkt dentystyczny zorganizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
23.11.2017
Czytaj więcej

Park Górników Siarkowych za dwa lata

Nowe drzewa i krzewy, chodniki i ścieżki rowerowe, staw, budki lęgowe i ścieżka edukacyjna. Ponadto plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne i ogród sensoryczny. To elementy ogromnego projektu zagospodarowania terenów zielonych w Staszowie, który powstanie blisko centrum miasta już za dwa lata.
23.11.2017
Czytaj więcej

Kolejne drogi gotowe

Stale poprawia się stan techniczny dróg na terenie Miasta i Gminy Staszów. We wtorek, 21 listopada dokonano odbioru prac odbudowy nawierzchni i utwardzenia poboczy, na dwóch odcinkach drogi powiatowej Wólka Żabna – Podmaleniec. Łączna długość wyremontowanych odcinków to 2 068 m. W odbiorze inwestycji uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć.
23.11.2017
Czytaj więcej

Ślubowanie klas pierwszych

We wszystkich szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Staszów, naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 261 uczniów.
23.11.2017
Czytaj więcej

Zdrowo i bezpiecznie – spotkanie z pierwszakami

W piątek, 17 września, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury ponad 250 pierwszoklasistów z terenu Miasta i Gminy Staszów wzięło udział w nietypowej lekcji o zdrowiu i bezpieczeństwie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Jutrzenkowe stwory i potwory

Strażak, pirat i czerwony kapturek próbowali przewidzieć przyszłość za pomocą wróżb, a księżniczka, czarownica, rajdowiec i pingwin królowali na parkiecie w rytmie disco. Takie i inne cuda miały miejsce w sobotę, 18 listopada, na zabawie andrzejkowej. W filii PWD „Jutrzenka” w Grzybowie, wraz z wychowawcami, spotkały się dzieci z 12 „Jutrzenek”.
21.11.2017
Czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

- Swoimi codziennymi działaniami prospołecznymi i prorodzinnymi pracownicy staszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmując społeczne wyzwania udzielają wsparcia i pomocy ludziom, którzy jej potrzebują – serdecznie dziękuję za Wasze oddanie i dzielenie się pomocą - mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, który w piątek, 17 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył życzenia wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz wyróżniony w Warszawie

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć został wyróżniony tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2017” za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.
20.11.2017
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 24 listopada 2017 roku (piątek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
20.11.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.