Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

II Staszowski Przegląd Zespołów Ludowych “Świętokrzyską Nutą Pisane”

23 lipca zapraszamy Was na II Staszowski Przegląd Zespołów Ludowych “Świętokrzyską Nutą Pisane” w Parku “Zalew nad Czarną”. Zeszłoroczne wydarzenie, podczas swojego debiutu, zachwyciło wszystkich, którym muzyka ludowa w duszy gra.
17.07.2023
Czytaj więcej

Porozumienie międzygminne w sprawie transportu zbiorowego

Gmina Staszów została organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Tuczępy. 29 czerwca 2023 r. zostało zawarte porozumienie w sprawie organizacji transportu zbiorowego użyteczności publicznej pomiędzy gminami. Operatorem komunikacji został PKS w Staszowie.
17.07.2023
Czytaj więcej

SOWA Staszów ma teraz swojego facebook'a!

Zachęcamy do obserwowania, aby być na bieżąco z działaniami Strefy. Na fanpage’u dowiecie się czym jest SOWA i kiedy jest otwarta, będziecie mieli możliwość oglądania relacji z najświeższych wydarzeń i odwiedzin oraz dowiecie się jakie atrakcje czekają na Was w najbliższym czasie.
14.07.2023
Czytaj więcej

Koncert na leżakach

Kolejny weekend, kolejny przyjemny koncert na leżakach wśród natury. 15 lipca Park im. Adama Bienia w Staszowie rozbrzmi wspaniałymi dźwiękami saksofonu. Będzie to idealna okazja, aby sobotni wieczór spędzić na odpoczynku przy muzyce na żywo.
12.07.2023
Czytaj więcej

Bezpłatna mammografia i cytologia w Staszowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki gminy Staszów na badania mammograficzne i cytologiczne. Cytomammobus będzie dyżurował od 12.07.23 do 17.07.23 w godz. 10:00-16:00 na parkingu przy boisku „ORLIK” w Staszowie (ul. A. Mickiewicza).
12.07.2023
Czytaj więcej

Ważna informacja Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotycząca choroby kotów

Na podstawie informacji przekazanych przez Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, dotyczących występowania w ostatnim czasie wzmożonych przypadków padnięć kotów na terenie kraju informuję, że wyniki badań laboratoryjnych uzyskane z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, wskazują jako przyczynę w 16 z 29 badanych przypadków, chorobę wywołaną przez podtyp wirusa grypy ptaków H5N1, odpowiedzialny także za grypę ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI).
12.07.2023
Czytaj więcej

Strefa drewnianych gier wielkoformatowych

W te wakacje mamy coś dla każdego! 14 lipca w Parku im. Adama Bienia zatrzyma się strefa drewnianych gier wielkoformatowych. Gwarantujemy świetną zabawę zarówno dla rodzin jak i pojedynczych graczy!
11.07.2023
Czytaj więcej

Akcja lato w gminie Staszów!

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Staszowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie. W ramach akcji "Lato w gminie Staszów" organizowane są różne wydarzenia i atrakcje dla mieszkańców i turystów.
11.07.2023
Czytaj więcej

XCV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

XVC Sesja Rady Miejskiej w Staszowie odbyła się 6 lipca 2023 r., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Głównym tematem poruszanym na sesji była budowa nowych mieszkań w Staszowie, w ramach współpracy ze spółką SIM SMS. - Ponieważ potrzeby lokalowe naszych mieszkańców rosną, zależy nam na budowie nowych mieszkań. Jesteśmy coraz bliżej, do zrealizowania tak potrzebnej w Staszowie inwestycji - komentuje burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć.
11.07.2023
Czytaj więcej

Zapraszamy do SOWA Staszów – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Szukacie sposobu na kreatywne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem w czasie wakacji? A może chcecie podjąć wyzwanie konstrukcyjno-logiczne?
07.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej 22.07.2023 r. - Kompleks Sportowo - Rekreacyjny przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie godz. 9:00. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 20.07.2023 r.
07.07.2023
Czytaj więcej

Razem pomagamy owadom

Gmina Staszów otrzymała hotel dla dzikich zapylaczy i włącza się w ogólnopolską akcję pomocy owadom, które zapylają rośliny. Wspólne przedsięwzięcie sklepów Biedronka i Lasów Państwowych ma na celu powstrzymanie utraty różnorodności biologicznej poprzez wsparcie owadów zapylających i prowadzenie kampanii informacyjnej, uświadamiającej ich ważną rolę w ekosystemie.
07.07.2023
Czytaj więcej

Chopin w Wiśniowej

Wspaniały klimat muzyki klasycznej zawitał do Wiśniowej. 2 lipca, w Pałacu Kołłątajów, odbył się koncert pn. „Fryderyk Chopin w oryginale i opracowaniach". Swój kunszt publiczności pokazali muzycy światowej sławy. Wydarzenie organizowane było w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
07.07.2023
Czytaj więcej

Pomóżmy staszowskiej trójce zdobyć wyposażenie sali do SI

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie bierze udział w konkursie na wyposażenie sali do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej, o wartości siedemnastu tysięcy złotych.
07.07.2023
Czytaj więcej

Świętokrzyski Rajd Seniorów ZNP w Staszowie

30 czerwca odbył się VIII Świętokrzyski Rajd Seniorów Oświaty zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przedstawiciele 19 Sekcji Emerytów i Rencistów z województwa świętokrzyskiego odwiedzili Pałac Kołłątajów w Wiśniowej i Zespół Pałacowy w Kurozwękach.
07.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjny kurs nad morze

PKS w Staszowie uruchomił wakacyjną linię nad morze. Staszów – Kołobrzeg przez Kielce, Łódź, Konin, Piłę, Koszalin.
05.07.2023
Czytaj więcej

II Staszowski Maraton Pieszy Po Krainie Bizonów

Ponad 160 uczestników z całej Polski wzięło udział w „II Staszowskim Maratonie Pieszym Po Krainie Bizonów”, który odbył się 1 i 2 lipca w Staszowie. Miłośnicy pieszych wędrówek pokonali łącznie 50 kilometrów, zwiedzając piękną Ziemię Staszowską.
04.07.2023
Czytaj więcej

Trzecioklasiści odwiedzili Urząd Miasta i Gminy

Wycieczka uczniów z trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odwiedziła Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Trzecioklasiści, mając za przewodnika burmistrza miasta i gminy Staszów dr. Leszka Kopcia, zwiedzili staszowski magistrat oraz salę konferencyjną, gdzie mogli obserwować pracę Komisji Rady Miejskiej i poczuć się przez chwilę jak staszowscy radni.
04.07.2023
Czytaj więcej

Zajęcia z samoobrony dla kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zapraszają na bezpłatne szkolenia z samoobrony dla Pań w dniach 8-9 lipca 2023 r., w Parku Miejskim im. Adama Bienia w Staszowie, zbiórka o godz. 9:30 (zajęcia w godz. 10:00 – 13:00).
04.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. 14 lipca, Kompleks Sportowo - Rekreacyjny przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 12.07.2023 r.
03.07.2023
Czytaj więcej

Wakacyjne godziny pracy biblioteki

Informujemy, że w dniach od 3.07.2023 r. do 1.09.2023 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie wprowadza wakacyjne godziny pracy!
03.07.2023
Czytaj więcej

Enigma z przytupem podsumowała rok

Szkoła Tańca "Enigma" zakończyła koncertem kolejny rok artystyczny. W czwartek, 21 czerwca, w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, staszowianie mogli podziwiać wspaniałe występy tancerzy w wieku od czterech do siedemnastu lat. Po roku wymagających treningów parkietem zawładnęły formacje, duety oraz solistki, a ich taneczne popisy oglądali rodzice, członkowie rodziny, przyjaciele oraz fani "Enigmy".
03.07.2023
Czytaj więcej

80. rocznica śmierci Skurskich i Szybów

23 czerwca pod pomnikiem upamiętniającym tragiczną śmierć rodziny Skurskich i Szybów w poddębowskim lesie, w 80. rocznicę tych wydarzeń odbyły się rocznicowe uroczystości.
30.06.2023
Czytaj więcej

XCIV Sesji Rady Miejskiej w Staszowie

Podczas XCIV Sesji Rady Miejskiej w Staszowie burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, uzyskał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w środę, 28 czerwca, w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu.
30.06.2023
Czytaj więcej

Potańcówka „Na dechach"

W ciepłe, letnie wieczory aż szkoda siedzieć w domu! W piątek, 7 lipca, zabierz koleżankę, kolegę, chłopaka, dziewczynę, żonę, męża, przyjaciół czy znajomych i przyjdźcie bawić się na dechach w Parku „Zalew nad Czarną”! Startujemy z potańcówką punkt o 20:00, a zabawa potrwa aż do 1:00 w nocy! Najlepszą muzykę zapewni Wam DJ KATIA.
30.06.2023
Czytaj więcej

Dzieje się w Staszowie!

Trwa budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Staszowie, gdzie trwają prace mające na celu wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni prawie 500 m2 przystosowanego dla osób dorosłych, ze szczególnymi potrzebami. Trwają także prace nad atrakcjami dla młodszych staszowian. Przy staszowskiej "Trójce" powstaje miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mieszkańcy będą mogli solidnie przygotować się do egzaminu na kartę rowerową oraz pumptrack, czyli utwardzony tor z zakrętami i muldami. Trwają także prace remontowane w budynku Ratusza. Prace modernizacyjne polegają między innymi na wyburzeniu ścian pod nowa konstrukcję dachu oraz myciu dachówki.
30.06.2023
Czytaj więcej

Rusza budowa ulicy Polnej

Gmina Staszów poczyniła pierwsze kroki w kierunku budowy ulicy Polnej w Staszowie. 22 czerwca została podpisana umowa na budowę tej drogi opiewająca na kwotę prawie 2 milionów złotych. Wykonawca przejął już plac budowy.
29.06.2023
Czytaj więcej

Wakacje czas zacząć!

Były uroczyste akademie, piękne podziękowania i uśmiech połączony ze łzami wzruszenia. W gminie Staszów prawie 1900 uczniów szkół podstawowych oraz ponad 800 wychowanków przedszkoli zakończyło rok szkolny 2022/2023.
29.06.2023
Czytaj więcej

Radosne pikniki w Dobrej i Czajkowie Północnym

Mieszkańcy Dobrej i okolic spędzili sobotnie popołudnie, 24 czerwca, bawiąc się na pikniku rodzinnym. Zarówno na młodszych, jak i starszych czekała moc atrakcji. Wydarzenie rokrocznie spotyka się z entuzjazmem wśród mieszkańców. W pikniku rodzinnym w Dobrej uczestniczył burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, który podkreślił, że bardzo cieszy go organizacja takich wydarzeń. - Tworzenie wspólnych momentów jest bardzo ważne. Piknik rodzinny wzmacnia nasze więzi i pozwala nam wzajemnie się poznawać i razem spędzać czas. Włodarz podziękował także wszystkim organizatorom za zaangażowanie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także radni Rady Miejskiej w Staszowie, prezesi gminnych spółek, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Dobrej i okolic.
29.06.2023
Czytaj więcej

Podsumowanie roku artystycznego formacji "KLEKS"

Zespoły artystyczne "KLEKS" z okazji zakończenia kolejnego roku artystycznego przygotowały wyjątkowe widowisko. 23 czerwca w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie miał miejsce energetyzujący spektakl podsumowujący rok pracy tancerzy i ich opiekunów. Oprócz wspaniałych choreografii, całej masy talentu i wdzięku nie zabrakło także łez wzruszenia oraz niekończących się wręcz owacji na stojąco.
29.06.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.