Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Zapraszamy do zapoznania się z programem XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, który odbędzie się w dniach 2-10 lipca 2022 r.
22.06.2022
Czytaj więcej

„Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” - trwa nabór

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza do składania wniosków w trwającym naborze w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.
20.06.2022
Czytaj więcej

Tydzień Profilaktyki w Czajkowie

„Nie czas na nudę” - takie hasło przyświecało Tygodniowi Profilaktyki obchodzonemu w dniach 06- 10 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie. Był to czas wypełniony atrakcyjnymi spotkaniami i zajęciami, które miały na celu promowanie zachowań prozdrowotnych oraz integrację uczniów.
20.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

1 lipca, godz. 16.00, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przy hali OSiR . Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 30.06.2022 r. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.osir.staszow.pl
17.06.2022
Czytaj więcej

„Dzień Zdrowego Ducha”

Zadanie promujące zdrowy styl życia zostało zrealizowane przez Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie, w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”. Młodzież przygotowując projekt powiedziała „w codziennym biegu zapominamy o rzeczach najważniejszych, a nie ma większego dobra niż zdrowie i życie człowieka”. Stąd właśnie pomysł na spotkanie profilaktyczne skierowane do kolegów i koleżanek
17.06.2022
Czytaj więcej

Turniej piłkarski Progress Cup

W niedzielę, 12 czerwca, na Stadionie Miejskim w Staszowie rywalizowało 15 drużyn piłkarskich z rocznika 2011 i młodsi. Piłkarze przyjechali z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. To był dzień pełen sportowych emocji i zmagań. Młodych zawodników dopingował burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć
17.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej

5-6 lipca, Boisko "Orlik" przy ulicy Mickiewicza. Serdecznie zapraszamy piłkarzy do wzięcia udziału w Turnieju. 5 lipca, godz. 9:00 - szkoły średnie, 6 lipca, godz. 9:00 - klasy VII – VIII. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 4 lipca w hali OSiR lub elektronicznie pod adresem: biuro@osir.staszow.pl. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.osir.staszow.pl
17.06.2022
Czytaj więcej

Konsultacje społeczne projektu Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu dokumentu Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszowa na lata 2022–2030
15.06.2022
Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w Staszowie

11 czerwca br., w Powiatowym Centrum Sportowym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.
15.06.2022
Czytaj więcej

Zawody sportowo-pożarnicze

W niedzielę, 26 czerwca o godzinie 9:30 na terenie Stadionu Miejskiego w Staszowie w zawodach sportowo-pożarniczych zmierzą się ze sobą Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Staszów. Zapowiada się naprawdę zacięta walka! Już dziś zapraszamy do kibicowania!
15.06.2022
Czytaj więcej

Wystawa „Metafory” w Sandomierzu

10 czerwca w Sandomierzu otworzono wystawę „Metafory” autorstwa dr Lucyny Gozdek. W Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu obejrzeć możemy prace staszowskiej artystki z zakresu oryginalnych ozdób szklanych oraz trójwymiarowych obrazów. W otwarciu wystawy uczestniczył m.in. burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, który osobiście pogratulował artystce kolejnego sukcesu.
15.06.2022
Czytaj więcej

III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 21 czerwca 2022 roku o godz. 11:00 odbędzie się III SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie § 10 ust. 4 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
15.06.2022
Czytaj więcej

„zGRAne wakacje” – warsztaty teatralne (półkolonia w SOK)

„zGRAne wakacje…” - skupiać się będą na relacji przeszłość-współczesność, stare vs. nowe. Idea ta koncentrować się będzie wokół zabaw i gier tradycyjnych z przeszłości oraz współczesnych gier komputerowych. Prowadzone warsztaty empirycznie wykorzystają odpowiednie narzędzia, dziedziny kultury oraz zmysły: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, a dodatkowo ruch. Ukażemy wpływ zabaw i gier na kreatywność, integrację, otaczające środowisko, dźwięki, które im towarzyszyły, zapach itp. Wyniki zestawimy z grami komputerowymi. Będziemy więc węszyć, patrzeć, słuchać i dotykać, poszukiwać informacji w przestrzeni publicznej. Popracujemy podczas zajęć plastycznych, grafiki i animacji komputerowej, warsztatów tanecznych, aktorskich i dźwiękowych.
15.06.2022
Czytaj więcej

Podsumowanie Roku Artystycznego w SOK

Rok artystyczny 2021/2022 dobiega końca. Wiele wydarzeń, koncertów, spektakli, prezentacji, spotkań, wystaw, wernisaży, imprez plenerowych, setki dzieci, młodzieży i dorosłych uczęszczających na zajęcia, dziesiątki tysięcy widzów. Zapraszamy na koncert i wernisaż z udziałem młodych artystów oraz gości. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
14.06.2022
Czytaj więcej

Lekkoatletyczne mistrzostwa w Staszowie

9 i 10 czerwca 2022 r. na Stadionie Miejskim w Staszowie odbywał się Staszowski Piknik Lekkoatletyczny – Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Mistrzostwa oficjalnie otworzył dr Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. Serdecznie witam wszystkich na naszym nowoczesnym obiekcie sportowym, w gościnnym Staszowie – mówił burmistrz. - Mam nadzieję, że pogoda oraz koleżeńska, sportowa atmosfera przyczynią się, do ustanowienia wielu nowych rekordów życiowych we wszystkich konkurencjach. Burmistrz życzył młodym sportowcom sukcesów, a przede wszystkim udanej zabawy.
14.06.2022
Czytaj więcej

Aplikuj do Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Trwa nabór Kandydatów do Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska. Do udziału w naborze zapraszamy młodych ludzi, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski.
14.06.2022
Czytaj więcej

Nowy termin „Koncertu na leżakach”!

Już w najbliższą sobotę, 1️8 czerwca o godz. 1️8:00 zapraszamy do Parku im. Adama Bienia w Staszowie! Na saksofonie zagra dla was - Marcin Walas! Jest on muzykiem, muzykoterapeutą i pedagogiem. Od 20 lat zawodowo odkrywa przed ludźmi tajemnicę muzyki. Koncert odbędzie się w ramach XIX Festiwalu Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Spędźcie ten wieczór razem z Nami. Złapcie oddech i zrelaksujcie się przy muzyce na świeżym powietrzu
14.06.2022
Czytaj więcej

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne - będzie pomoc dla rolników

Będzie pomoc dla rolników, którzy w 2021 roku ponieśli straty w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.
14.06.2022
Czytaj więcej

Kupuj bilety online na wydarzenia w SOK!

Wystartowała możliwości zakupu biletów on-line na wydarzenia odbywające się w Staszowskim Ośrodku Kultury. Teraz możesz kupić bilet na sta.systembiletowy.pl.
13.06.2022
Czytaj więcej

Projekt „Młodzi, Aktywni z POWER-em”

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości realizuje projekt „Młodzi, Aktywni z POWER-em” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
13.06.2022
Czytaj więcej

Aleksandra Jop ze staszowskiej „Dwójki” laureatką ogólnopolskiego konkursu „Twoje bezpieczne wakacje”

8 czerwca 2022 roku przyszedł czas na podsumowanie drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego na najciekawsze opowiadanie lub bajkę pod hasłem „Twoje bezpieczne wakacje” organizowanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Laureatką konkursu, a zarazem ambasadorem bezpieczeństwa ruchu drogowego została Aleksandra Jop, uczennica klasy VI a, która zajęła II miejsce w kategorii: klasy 6–7. Opiekunem uczennicy była polonistka Małgorzata Rajca.
10.06.2022
Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików KZ LZS w zapasach w stylu wolnym

10-11 czerwca 2022 r., Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie. Program zawodów: 10 czerwca od godz. 16:00: weryfikacja zawodników, odprawa techniczna, waga i kontrola medyczna. 11 czerwca 2022 r. : godz. 9:30, uroczyste otwarcie Mistrzostwa, godz. 10:00 – 14:00 - walki eliminacyjne w grupach, godz. 16:00 – 19:30 – finały o miejsce I-III, godz. 19:30 – dekoracje finalistów i zamknięcie Mistrzostw.
10.06.2022
Czytaj więcej

Spotkanie z pisarką - Katarzyną Krakówką

15 czerwca godz. 17:00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie. Biblioteka zaprasza na spotkanie z debiutującą w roli pisarki, mieszkanką ziemi staszowskiej – Katarzyną Krakówką – autorką powieści „Miłość w kroplach deszczu”.
10.06.2022
Czytaj więcej

XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

Od 6 do 8 czerwca br., w Staszowie odbywał się XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenia ma na celu między innymi prezentację i promowanie ich dorobku artystycznego. Festiwal nie tylko promuje pozytywny wizerunek, ale również umożliwia integrację osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną. Jest również świetną okazją do wymiany doświadczeń dla pracowników instytucji opiekuńczych.
10.06.2022
Czytaj więcej

Za nami XIV Memoriał im. Danuty Batóg

Rozpoczęcie zawodów poprzedziło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na cmentarzu parafialnym w Kurozwękach. Memoriał organizowany jest od 2006 roku ku pamięci Danuty Batóg, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach, która zmarła w wieku 45 lat. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji, wspólnego spędzania czasu, a także integracja uczniów i nauczycieli z różnych szkół. Co roku w biegu przełajowym licznie bierze udział młodzież z terenu całej gminy Staszów.
09.06.2022
Czytaj więcej

„Na świętokrzyskim podwórku” - nabór

W letnie słoneczne dni zapraszamy Was „Na świętokrzyskie podwórko”. To tytuł projektu, który Staszowski Ośrodek Kultury realizować będzie przez okres letnio-jesienny. Zapraszamy Was na: warsztaty przędzenia wełny, warsztaty tkackie, koncert zespołów ludowych: śpiewaczych, pieśni i tańca, kapel, spotkania otwarte na temat historii ubioru ludowego oraz gwary świętokrzyskiej, wystawę malarstwa „Pasiak Świętokrzyski” autorstwa Karoliny Sideł-Kozieł.
08.06.2022
Czytaj więcej

Piesza Pielgrzymka Staszów – Sulisławice

Zapisy na Pielgrzymkę możliwe w dniach 10.06 – 24.06.2022 r. w kancelarii parafialnej przy kościele św. Bartłomieja i św. Barbary. W programie: 24.06.2022 – piątek, godz. 19:00 - Msza św. - cmentarz choleryczny na Pocieszce. 25.062022 – sobota, godz. 8:00 – 8:50 – przygotowanie do wyjścia, godz. 9:00 – Msza św. w kościele św. Bartłomieja, ok. godz. 10:10 – wyjście na trasę, godz. 10: 25 – poświęcenie nowego krzyża przy ul. 11-go Listopada, godz. 11:30 - I odpoczynek (chrzest nowicjuszy), godz. 12:50 – II odpoczynek, ok. godz. 14:30 – III odpoczynek, ok. godz. 16:00 – IV odpoczynek, ok. godz 17:00 - Krzyż Staszowski, ok. godz. 17:40 – dojście do Sulisławic, godz. 19:00 – Apel Jasnogórski, od godz. 22:00 – cisza nocna. 26.06.2022 – niedziela godz. 8:00 – Droga Krzyżowa, godz. 9:30 – Msza św Staszowska, ok. godz. 12:30 – wyjście w drogę powrotną, ok. godz. 13:30 – I odpoczynek, ok. godz. 15:00 – II odpoczynek, ok. godz 16:20 – III odpoczynek, ok. godz. 17:40 – IV odpoczynek, ok. godz. 19:00 – dojście do Staszowa i zakończenie Pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę w dniach 10.06 – 24.06.2022 r. w kancelarii parafialnej przy kościele św. Bartłomieja i św. Barbary. Udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność, dzieci do lat 15-tylko pod opieką dorosłych. Serdecznie zapraszamy do udziału.
08.06.2022
Czytaj więcej

Niedziela w Staszowie z ludową muzyką i regionalną kuchnią

Wydarzenia, jakie miały miejsce w niedzielę, 5 czerwca w Parku „Zalew nad Czarną” były nie lada gratką dla miłośników ludowej muzyki oraz regionalnej kuchni. Po raz pierwszy w Staszowie odbyły się wydarzenia: „Jawor u źródeł kultury. Zaproszenie” oraz „Bitwa Regionów”. Były koncerty regionalnych kapel, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.
07.06.2022
Czytaj więcej

„Żyjmy Zdrowo – na Sportowo” - bezpłatne zajęcia badmintona dla seniorów

Projekt "Żyjmy Zdrowo – na Sportowo" powstał z myślą o wszystkich seniorach, którzy tak jak my uważają, że badminton jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego oraz pragną poznać tajniki tego coraz bardziej popularnego w Polsce sportu. Skierowany jest on do mieszkańców Gminy Staszów w wieku 50+.
07.06.2022
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

07.06.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.