Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Staszowie

18 kwietnia 2023 roku o godz. 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Staszowie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
17.04.2023
Czytaj więcej

Komunikat: Chemiczne odchwaszczanie torów linii LHS

PKP LHS sp. z o.o. w Zamościu - Sekcja Drogowa Wola Baranowska informuje o planowanym chemicznym odchwaszczaniu torów kolejowych linii szerokotorowej na terenie działania Sekcji Drogowej Wola Baranowska na odcinku od km 137.400 mijanka Huta Deręgowska do km 274.400 stacja Gołuchów linii nr 65 Most na rz. Bug - Sławków Płd.
17.04.2023
Czytaj więcej

W Staszowie powstanie miasteczko ruchu drogowego

Kolejna sportowa atrakcja przy staszowskiej „Trójce” już jesienią tego roku. W mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli solidnie przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.
17.04.2023
Czytaj więcej

Staszowskie Dni Dla Ziemi

Serdecznie zapraszamy na Staszowskie Dni dla Ziemi, które odbędą się od 22 do 28 kwietnia 2023.
14.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2

13.04 śladami Kołłątajów podążyła II klasa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Swoją eksplorację pałacu w Wiśniowej rozpoczęli od biblioteki i spotkania z wierszami, bajkami i legendami o Naszej lokalnej historii i tradycjach. Kolejnym punktem zwiedzania była XIX wieczna, odrestaurowana klatka schodowa, Izba Pamięci Hugona Kołłątaja, gabinet, sale konferencyjne, Sala Ślubów i wystawy takie jak: naczynia szklane z Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, miniaturowe szaty uszyte przez Wiolettę Barę z dawnych epok, obrazy z pleneru malarskiego oraz „Pasiak świętokrzyski” dr Karoliny Sideł-Kozieł, czyli osobista interpretacja tradycyjnych deseni świętokrzyskiego ubioru.
14.04.2023
Czytaj więcej

Benefis „Jadzi od Aniołów"

W programie benefisu „Jadzi od aniołów” zaplanowany jest wernisaż wystawy zatytułowanej „Między Aniołami”. Część muzyczną wypełni zespół „Judica Quartet”.
14.04.2023
Czytaj więcej

Piknik charytatywny „RAZEM dla Franka"

16 kwietnia 2023 roku, godz. 14:00-18:00, Golejów. W programie: ostatnie morsowanie, oprawa muzyczna zespół ”RAZ”, malowanie twarzy, bańki, mydlane, popcorn, wata cukrowa, sprężynki ziemniaczane, kącik słodkości, kawa i herbata, grill
13.04.2023
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Markiem Wojewodzicem

27 kwietnia 2023 r. zapraszamy miłośników powieści historycznych na spotkanie z Markiem Wojewodzicem – autorem książki „W cieniu buławy i korony”. „W cieniu buławy i korony” to powieść, która naświetla życie i osobowość księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, Sienkiewiczowskiego bohatera z „Ogniem i mieczem”. Ukazuje też historię ziem wschodnich Rzeczypospolitej w I połowie XVII wieku.
13.04.2023
Czytaj więcej

Przywrócenie obowiązkowych szkoleń w zakresie środków ochrony roślin i badań sprzętu do ich stosowania

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach informuje, że z dniem 4 maja 2023 r. zostaje przywrócony obowiązek posiadania ważnych zaświadczeń o ukończeniu szkoleń w zakresie środków ochrony roślin oraz obowiązek badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin.
12.04.2023
Czytaj więcej

21. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Zapraszamy Państwa na 21 Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. 14 - 21 kwietnia 2023, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Szkolna 14, 28-200 Staszów. Program: 14.04, godz. 14:30 - Sfora, 14.04, godz. 15:30 - Duchy Morii, 21.04, godz. 14:30 - Adopciaki.
12.04.2023
Czytaj więcej

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach 17 – 21 kwietnia 2023r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
12.04.2023
Czytaj więcej

Wywieś flagę w Święto Chrztu Polski

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.
12.04.2023
Czytaj więcej

Dlaczego krzyż?

Na to pytanie postawione w tytule próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych – Publiczna Szkoła i Przedszkole w Mostkach podczas montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów klasy V i VIII pod okiem nauczycieli: pani Katarzyny Śledź, pani Doroty Wasilewskiej i pani Agnieszki Wawrzkiewicz na podstawie scenariusza pani Sabiny Wawr
12.04.2023
Czytaj więcej

Bezpłatna pomoc w sporządzaniu wniosków obszarowych

Doradcy PZDR Staszów ŚODR Modliszewice udzielają bezpłatnych porad dotyczących zasad przygotowania wniosków o płatności bezpośrednie za 2023 rok.
12.04.2023
Czytaj więcej

Sołtysi spotkali się w sprawie „Czystego Powietrza”

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu, 6 kwietnia, odbyło się spotkanie z sołtysami oraz przewodniczącymi osiedla w sprawie nowych zasad udzielania wsparcia w ramach programu „Czyste Powietrze”. Rozdano materiały informacyjne oraz wyjaśniono zmiany jakie nastąpiły w programie.
11.04.2023
Czytaj więcej

XXIV Festiwal Kultury Szkół

Już po raz dwudziesty czwarty będziemy mogli podziwiać talenty uczniów z terenu powiatu staszowskiego. Dzieci i młodzież wystąpią w Staszowskim Ośrodku Kultury w ramach niezwykle popularnego Festiwalu Kultury Szkół. Zaprezentują nie tylko piękne wokale, ale też znakomicie zagrane przedstawienia, czy pełne humoru skecze kabaretowe.
11.04.2023
Czytaj więcej

Promesa na nowy wóz dla OSP Koniemłoty

Ochotnicza Straż Pożarna z Koniemłotów otrzymała 950 000,00 zł dofinansowania do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Promesy na zakup wozów strażackich odebrały 32 jednostki OSP z regionu świętokrzyskiego.
06.04.2023
Czytaj więcej

Rusza budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Kolejny krok w stronę budowy centrum opiekuńczo-mieszkalnego wykonany. 6 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie podpisano umowę z wykonawcą.
06.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie

W dniu 05.04 Pałac Kołłątajów w Wiśniowej witał w swoich progach uczniów I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego czytania legend i opowiastek o ziemi staszowskiej. Celem tych spotkań ma być promowanie nawyku do sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych czy też spotkania z podróżnikami i osobami pochodzącymi i mieszkającymi w Staszowie. Pani przewodnik oprowadziła zaciekawioną grupę uczniów, po wyremontowanych pomieszczeniach i zakamarkach pałacu. Uczestnicy podziwiali XIX wieczną klatkę schodową, Izbę Pamięci Hugona Kołłątaja, gabinet, Salę Ślubów, sale konferencyjne i wystawy takie jak: naczynia szklane z Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, miniaturowe szaty uszyte przez Wiolettę Barę z dawnych epok oraz „Pasiak świętokrzyski” dr Karoliny Sideł-Kozieł inspirowany regionalnym motywem ludowym.
06.04.2023
Czytaj więcej

W Staszowie powstaną nowe mieszkania

28 nowych mieszkań czynszowych z możliwością dojścia do własności powstanie w Staszowie. W poniedziałek 3 kwietnia w budynku Centrum Kultury w Jędrzejowie, przedstawiciele spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SMS z siedzibą w Jędrzejowie oficjalnie podpisali umowę z wykonawcami na realizację budowy ponad 500 mieszkań w województwach świętokrzyskim, śląskim i małopolskim.
06.04.2023
Czytaj więcej

Franek wciąż potrzebuje naszej pomocy

Franek mieszka z rodzicami w Staszowie. Chłopiec ma 6 lat. Zdiagnozowano u niego zakrzepicę zatok żylnych na oponach mózgowych, która zaatakowała również oczy. Aby Franiu mógł normalnie funkcjonować, potrzebne jest kosztowne leczenie i nasza pomoc. Ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie chłopca.
06.04.2023
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszelkiej pomyślności, wzajemnej życzliwości, a przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju. Niech ten wyjątkowy czas sprawi, że w naszych sercach zagości radość, a Zmartwychwstanie Pańskie napełni nas wiarą, nadzieją i miłością.
05.04.2023
Czytaj więcej

83. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Dnia Katyńskiego, które odbędą się 13.04.2023 r., o godz. 10:00, w Parku im. A. Bienia w Staszowie.
05.04.2023
Czytaj więcej

Bezpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT STASZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
05.04.2023
Czytaj więcej

Kampania STOP Pożarom Traw

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.
05.04.2023
Czytaj więcej

„Pasiak Świętokrzyski” w Pałacu Kołłątajów

„Pasiak Świętokrzyski” - to tytuł wystawy dr Karoliny Sideł-Kozieł, którą można oglądać w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Prawie 30 obrazów inspirowanych regionalnym motywem ludowym ozdobiło pałacowe wnętrza. Wystawę dzieł dr Karoliny Sideł-Kozieł można oglądać do 21 kwietnia.
04.04.2023
Czytaj więcej

Jarmark Wielkanocny zagościł w Staszowie

Palmy, pisanki i smakołyki – Jarmark Wielkanocny znów zawitał do Staszowa. Ustawione w Parku im. Adama Bienia jarmarczne stoiska przyciągały mieszkańców nie tylko regionalnymi przysmakami, ale również rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Jarmark w Staszowie odbył się 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową.
04.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej

3 kwietnia odbyły się warsztaty klasy IV, VI i VII uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej pt. „Renowacja pałacu w Wiśniowej – IV etap”. Pierwsze kroki młodzież skierowała ku bibliotece, gdzie zapoznała się z mitami i legendami z miasta i gminy Staszów, często sobie nieznanych. Grupa z zainteresowaniem wsłuchała się w zaczarowany świat opowieści. Następnie Pani przewodnik oprowadziła uczniów po Pałacu Kołłątajów opowiadając o jego historii i imprezach kulturalnych odbywających się w budynku. Izba Pamięci oraz zgromadzone w niej listy, fotografie, pamiątki oraz książki skłoniły młodzież do refleksji i pozwoliły zdobyć wiedzę o współtwórcy Konstytucji 3 maja – Hugo Kołłątaju.
04.04.2023
Czytaj więcej

Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II

Wydarzenie rozpoczęło się 2 kwietnia br. w niedzielny wieczór. Pomimo dżdżystej pogody mieszkańcy licznie wzięli udział w uroczystym nabożeństwie. Rozważania poszczególnych stacji męki Jezusa Chrystusa prowadzone były w nawiązaniu do przemyśleń i nauk św. Jana Pawła II. Uczestnicy swoją obecnością i modlitwą pragnęli również zamanifestować swoje przywiązanie do osoby Papieża Polaka - jego głoszenia wiary i postępowania według jej zasad.
04.04.2023
Czytaj więcej

Przedszkolaki ze Smerdyny z wizytą w Pęcławicach

Przedszkolaki ze Smerdyny po raz kolejny odwiedziły Mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Pęcławicach. I tym razem nie zabrakło życzeń, tańców i piosenek. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Dla mieszkańców DPS były to chwile radości i wzruszenia, że ktoś o nich pamięta. Każda osoba z zewnątrz zmienia ich codzienność. Dla mieszkańców Domu Opieki to trochę namiastka rodziny, czasem wspomnień z własnego dzieciństwa, ale przede wszystkim WIELKA RADOŚĆ. Obecność dzieci, wszechogarniająca wrzawa uczą komunikacji. Ten ruch powoduje, że zwykły dzień robi się nieco inny. Szczególnie dla tych osób, których nikt tutaj nie odwiedza.
03.04.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.