Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

POTRZEBNA KREW!

Mieszkaniec gminy Staszów uległ poważnemu wypadkowi i walczy o życie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Prosimy o pomoc i oddawanie krwi z zaznaczeniem dla KAROLA MAŁASA. (krew można oddawać w każdym punkcie RCCiK w Polsce). W poniedziałek, 11 października, od godz. 9:00, krew będzie można oddać w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31, (sala konferencyjna).
08.10.2021
Czytaj więcej

Projekcja filmu z okazji Nocy Bibliotek

"CZYTANIE WZMACNIA” to hasło tegorocznej, VII edycji Nocy Bibliotek. Z tej okazji 8.10.2021 r. (godz. 14.30) zapraszamy do biblioteki na projekcję filmu familijnego „Operacja Człowiek w czerni”, Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal. Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”
07.10.2021
Czytaj więcej

Wystawa grafik inspirowanych twórczością Stanisława Lema

Staszowski Ośrodek Kultury oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają do udziału w projekcie pt. LEM. W październiku i listopadzie zaprezentowana zostanie wystawa planszowa promującą dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.
07.10.2021
Czytaj więcej

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - TURYSTYKA

Pożyczka na rozwój turystyki umożliwia mikro-, małym i średnim firmom prowadzącym działalność turystyczną lub okołoturystyczną na terenie Polski Wschodniej (województwo świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie) sfinansowanie rozwojowych przedsięwziąć oraz wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jako przedsiębiorca, może wnioskować o nisko oprocentowaną pożyczkę o wartości do 500 tys. zł.
07.10.2021
Czytaj więcej

Golejów z dnia na dzień coraz piękniejszy

Prace rewitalizacyjne na Golejowie idą pełną parą, a staszowska perełka krok po kroku odzyskuje blask. Nieprzerwanie od sierpnia tego roku wykonawcy inwestycji pracują nad oczyszczeniem golejowskich jezior oraz wykonują roboty ogólnobudowlane. Pracom na Golejowie przyjrzeli się burmistrz Leszek Kopeć wraz ze swoim zastępcą, dr Ewą Kondek. Włodarze ocenili ich postęp.
06.10.2021
Czytaj więcej

ZERO jest OK – zajęcia z Otylią Jędrzejczak w Staszowie

ZERO jest OK = Wspólny Cel = Społeczna, wspólna odpowiedzialność = Bezpiecznie nad wodą – to założenia projektu ZeroJestOK, w którym mieli szansę uczestniczyć uczniowie i seniorzy z terenu gminy Staszów. W hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie z dziećmi ze staszowskich szkół spotkała się mistrzyni olimpijska, Otylia Jędrzejczak.
05.10.2021
Czytaj więcej

IV Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu wraz z kołami łowieckimi z Powiatu Staszowskiego, Tarnobrzega i Sandomierza, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Staszów oraz Łagów, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starosta Staszowski serdecznie zapraszają do Staszowa - Zalew nad Czarną.
05.10.2021
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 7 października 2021 roku o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Staszowie.
05.10.2021
Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka w Koniemłotach

20 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowe święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci mogły przyjść przebrane w ulubiony strój, czekała na nie pięknie udekorowana sala i moc atrakcji.
05.10.2021
Czytaj więcej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Kurozwękach

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
05.10.2021
Czytaj więcej

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach 7 – 12 października 2021r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
05.10.2021
Czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat STASZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
04.10.2021
Czytaj więcej

Trwają zapisy na Bieg Papieski 2021

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim 2021. Bieg zorganizowano z myślą o młodzieży i dorosłych, którzy na sportowo chcą upamiętnić 43 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Kardynał Karol Wojtyła został głową kościoła katolickiego 16 października 1978. Bieg Papieski 2021 odbędzie się w rocznicę tego dnia (sobota, 16 października) w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych w Staszowie. Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, kształtowanie pozytywnych postaw i charakteru poprzez współzawodnictwo sportowe oraz świetną zabawę.
01.10.2021
Czytaj więcej

Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym

Ogłoszenie o przetargu Nr 252/21 na sprzedaż działki położonej w Grzybowie, oznaczonej nr ewidencyjnym 322/10, objętej granicami Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”-Podstrefa Staszów.
01.10.2021
Czytaj więcej

Gmina Staszów – Samorząd Prospołeczny 2020

W poniedziałek 27 września, w Filharmonii w Kielcach odbyła się uroczysta Gala Ekonomii Społecznej. Wydarzenie po raz drugi zorganizował Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Gmina Staszów otrzymała wyróżnienie w kategorii Samorząd Prospołeczny 2020. W uroczystości udział wzięła dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów.
01.10.2021
Czytaj więcej

Kino Outdoor Cinema w SOK

14 października (czwartek) zapraszamy do Staszowskiego Ośrodka Kultury na seans Kina Outdoor Cinema w ramach projektu „Idę do kina”. W programie cztery projekcje: 13:30 – Wyszyński – zemsta czy przebaczenie 15:30 – Psi Patrol: Film 17:30 – Wesele 20:00 – Nie czas umierać. Na stronie https://idedokina.pl niebawem uruchomiona zostanie sprzedaż biletów.
01.10.2021
Czytaj więcej

LI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

28 września za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, odbyła się LI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W trybie zdalnym obradowano nad pięcioma uchwałami.
30.09.2021
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych

OBWIESZCZENIE w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta i Gminy Staszów.
28.09.2021
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

OBWIESZCZENIE w sprawie konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
28.09.2021
Czytaj więcej

Projekt ZeroJestOK odwiedzi Staszów

Już w najbliższy poniedziałek, 4 października, w godz. w godz. 8-13 w hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie, odbędą się zajęcia sportowe i edukacyjne organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Projekt ZeroJestOK czyli „Lekcja wychowania fizycznego z elementami ratownictwa wodnego” skierowana jest do dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych.
28.09.2021
Czytaj więcej

Wystawa „Staszowianie, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”

Wkrótce odbędą się uroczystości poświęcone nadaniu Staszowowi patrona - Św. Jana Pawła II. W czasie jego posługi wielu mieszkańców naszego miasta miało możliwość uczestnictwa w pielgrzymkach, uroczystościach, a często możliwość osobistego spotkania z „Papieżem Polakiem”.
28.09.2021
Czytaj więcej

Akcja społeczna: Ocieplam dom i walczę ze SMOGIEM

Od wielu lat mamy w Polsce problem smogu. To wszechobecny temat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę ze szkodliwości wdychania zanieczyszczonego powietrza, jednak niewiele osób wie, że to nie przemysł i transport są głównymi przyczynami powstawania smogu, tylko źle ocieplone budynki jednorodzinne, w których do ogrzewania wykorzystuje się stare i nieefektywne piece.
27.09.2021
Czytaj więcej

LI Sesja Rady Miejskiej W Staszowie

W dniu 28 września 2021 r. o godz. 12:00 odbędzie się LI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2021 roku, poz. 1372) w zdalnym trybie obradowania z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej).
27.09.2021
Czytaj więcej

Ogłoszenie: Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W dniu 28 września 2021 roku odbędą się posiedzenia: Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego i Komisji Budżetu, Finansów Publicznych Rady Miejskiej w Staszowie.
27.09.2021
Czytaj więcej

Hazard? Nie daj się wciągnąć

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2018 r. Początkowo była skierowana do młodzieży, studentów, rodziców i nauczycieli. Działania edukacyjne były realizowane przez wszystkie izby administracji skarbowych we współpracy z kuratoriami wojewódzkimi.
24.09.2021
Czytaj więcej

Narodowy Spis Powszechny – został ostatni tydzień!

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza do Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (parter) od poniedziałku 27 września 2021r. do czwartku 30 września 2021r. w godzinach od 7.00 do 19.00 (włącznie), w celu umożliwienia dokonania spisu w NSP 2021 dla osób, które jeszcze tego nie dokonały.
24.09.2021
Czytaj więcej

„Podróż do przeszłości"- spotkanie z regionalistą

Spotkanie autorskie z regionalistą Józefem Żakiem organizowane w ramach cyklu „Pasje wokół nas”. 28 września, godz. 16:00, Biblioteka, ul. Szkolna 14.
22.09.2021
Czytaj więcej

W Staszowie powstanie SOWA

W poniedziałek, 20 września, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zainaugurował w Piotrkowie Trybunalskim działalność pierwszej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. SOWA powstanie również w Staszowie! W uroczystościach udział wzięła dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza miasta i gminy, Staszów.
22.09.2021
Czytaj więcej

„Świętokrzyskie Orły” rywalizowały w Staszowie

W niedzielę, 19 września, na Stadionie Miejskim w Staszowie odbyły się eliminacje do "Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły”. Na obiekcie przy ul. Koszarowej pojawili się młodzi zawodnicy z powiatu staszowskiego. Pomimo jesiennej aury w powietrzu wyczuwalny był duch zdrowej rywalizacji. Na staszowskim stadionie wystąpiło prawie 200 zawodniczek i zawodników w kategorii do 11 lat..
21.09.2021
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta i Gminy Staszów
21.09.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.