Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Zostań radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Masz od 15 do 24 lat? Chcesz brać aktywny udział w życiu regionu? Zostań radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Rekrutacja potrwa do 10 maja 2024 r. Na młodzieżowych radnych czeka 30 miejsc w podziale na okręgi wyborcze.
14.03.2024
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Mają Drozd

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie z Mają Drozd, pisarką pochodzącą i mieszkającą w Mielcu. Autorka zaprezentuje swoje dwie powieści: "Pomiędzy kłamstwami" oraz "Zwykła historia".
13.03.2024
Czytaj więcej

Awaria sieci wodociągowej - ul. Kościelna

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w dniu 13.03.2024 roku od godz. 13³º do 18ºº na ulicy Kościelnej w Staszowie. Za utrudnienia przepraszamy.
13.03.2024
Czytaj więcej

Gmina Staszów kupiła młyn

Nowy nabytek znajduje się przy ul. Parkowej w Staszowie, nad kanałem młyńskim rzeki Czarnej Staszowskiej. W planach gminy jest stworzenia tu muzeum staszowskiej wytwórczości rzemieślniczej i handlu ze szczególnym uwzględnieniem produkcji mąki i piekarstwa. Część kubatury będzie mogła być zagospodarowana przez Staszowski Ośrodek Kultury, np. galerię sztuki, czy kawiarnię.
13.03.2024
Czytaj więcej

Film "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina"

Zapraszamy do obejrzenia filmu: "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina" opracowanego w ramach projektu pn.: „Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej na terenie gminy Staszów” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Autor: Sławomir Rakowski,
12.03.2024
Czytaj więcej

Zakłócenia w dostawie wody: Dobra, Mostki, Kopanina, Poddębowiec, Podmaleniec, Sztombergi

W związku z pracami prowadzonymi na ujęciu wody w Sztombergach mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody w dniu 13 marca 2024r. w godz. 7:30 - 9:00 w miejscowościach: Dobra, Mostki, Kopanina, Poddębowiec, Podmaleniec, Sztombergi.
12.03.2024
Czytaj więcej

Szkoła w Smerdynie w akcji charytatywnej "Tak. Pomagam!"

W dniach 7-8 III 2024 r. po raz kolejny zorganizowana została Ogólnopolska zbiórka żywności "Tak. Pomagam!". Uczniowie działający w Kole Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Smerdynie, jak zawsze stanęli na wysokości u zadania. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać wiele produktów, które trafią do najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że kolejne pokolenia uczniów wraz z rodzicami wspierają działania podejmowane przez wolontariat. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu maraton troski o drugiego człowieka i chęć niesienia dobra - nigdy nie ustanie!
12.03.2024
Czytaj więcej

Budowa drogi w Wiśniowej Poduchownej

Kolejny projekt przyczyni się do rozwinięcia infrastruktury drogowej w naszej gminie. 5 marca 2024 roku została podpisana umowa na budowę drogi w Wiśniowej Poduchownej. Prawie 7,3 m drogi wybuduje firma PRD Staszów.
12.03.2024
Czytaj więcej

Życzenia z Okazji Dnia Sołtysa

11 marca w Polsce obchodzimy Dzień Sołtysa. Tego dnia, w sposób szczególny, możemy okazać wdzięczność i szacunek osobom, które na co dzień pracują z ogromnym zaangażowaniem na rzecz lokalnych społeczności. Drodzy Sołtysi i Przewodniczący Osiedli, w dniu Waszego święta, życzymy Wam niegasnącego zapału w kreowaniu życia kulturalnego i społecznego, otwartości na nowe pomysły oraz dobrych ludzi wokół.
11.03.2024
Czytaj więcej

Zmiana miejsca akcji poboru krwi

Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach informujemy, że w dniach 11.03.2024 i 25.03.2024 oraz 8.04.2024 i 22.04.2024 ulega zmianie miejsce akcji poboru krwi.
08.03.2024
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom na świecie życzymy, abyście zawsze pamiętały, jak piękne, silne i niezastąpione jesteście! Niech każdy dzień przynosi Wam spełnienie marzeń i niezapomniane chwile!
08.03.2024
Czytaj więcej

Zakłócenia w dostawie wody - ujęcie w Sztombergach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z prowadzonymi pracami na ujęciu w Sztombergach możliwe będą zakłócenia w dostawie wody w dniu 11.03.2024 roku w godzinach od 4ºº do 6ºº . Za utrudnienia przepraszamy. (-) Grzegorz Orzechowski Prezes Zarządu PGKiM Sp. z o.o.
08.03.2024
Czytaj więcej

Poprawa jakości dostarczanej wody

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie aktywnie podejmuje działania mające na celu poprawę jakości dostarczanej wody. W ramach tych zadań, PGKiM systematycznie modernizuje infrastrukturę wodociągową. Jakość wody jest jednym z priorytetów działalności Przedsiębiorstwa, a modernizacje stanowią kluczowy krok w zapewnieniu bezpiecznego zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy Staszów.
07.03.2024
Czytaj więcej

Zapisy do Szkółki Tenisa Ziemnego dla dzieci

Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku 7 – 9 lat na lekcje tenisowa ziemnego, w ramach których dzieci poprzez zabawę rozwiną sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Tenis to niezwykle wszechstronny sport; w zależności od warunków można go trenować na zewnątrz lub w hali, samemu lub z partnerem. Regularne treningi pozytywnie wpływają na siłę i wytrzymałość młodego zawodnika. Podczas gry kontakt z rówieśnikami rozwija kompetencje społeczne i umiejętności współpracy. Forma prowadzenia zajęć dopasowywana jest do wieku uczestników:
06.03.2024
Czytaj więcej

Nabór do chóru dziecięco-młodzieżowego

Czy Twoje dziecko uwielbia śpiewać i chciałoby rozwijać swoje muzyczne talenty? To świetnie! Specjalnie dla Was otwieramy nabór do chóru dziecięco-młodzieżowego i zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i młodzież, które kochają muzykę!
06.03.2024
Czytaj więcej

Nabór wystawców na tegoroczny Jarmark Wielkanocny

Czy jesteś gotowy, aby zaprezentować swoje wyjątkowe produkty na jednym z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń tego sezonu? Otwieramy nabór wystawców, którzy chcą dołączyć do naszej rodzinnej atmosfery podczas Staszowskiego Jarmarku Wielkanocnego!
06.03.2024
Czytaj więcej

I Igrzyska Przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy Was na I Igrzyska Przedszkolaka, które odbędą się 20 marca o godzinie 10:00 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych uczestników.
06.03.2024
Czytaj więcej

DANE KONTAKTOWE - przebudowa ul. Ogrodowa, Kościelna, Partyzantów

Dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za przebieg realizacji robót związanych z przebudową:
06.03.2024
Czytaj więcej

Wielkanocna zbiórka żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie pod patronatem Stowarzyszenia ,,Kielecki Bank Żywności"­ w Kielcach, organizuje świąteczną zbiórkę żywności w placówkach handlowych na terenie miasta i gminy Staszów. Zbiórka żywności z udziałem wolontariuszy organizowana będzie w dniach 15.03.2024 r. i 16.03.2024 r.
05.03.2024
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Staszowie

W piątek, 1 marca br., w kościele pw. Ducha Świętego, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, w kruchcie kościoła dolnego miała miejsce uroczystość, podczas której oddano hołd Żołnierzom Niezłomnym.
05.03.2024
Czytaj więcej

Rekrutacja do Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2024

Gmina Staszów jest w trakcie podpisywania umowy na realizację zadania „Opieka Wytchnieniowa”- edycja 2024, pozyskując tym samym środki, z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 217 076,40 zł.
05.03.2024
Czytaj więcej

Trwa modernizacja infrastruktury w PGKiM

Modernizacje mają na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania obiektów odpowiedzialnych za zaopatrzenie w wodę.
05.03.2024
Czytaj więcej

Kosmiczne warsztaty w SOWA Staszów

Zapraszamy na kosmiczną przygodę do SOWA Staszów – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności! Warsztaty astronomiczne to interaktywne zajęcia, w których uczniowie aktywnie uczestniczą testując, przeprowadzając eksperymenty czy badając właściwości substancji.
04.03.2024
Czytaj więcej

Spotkanie z wolontariuszami wielkanocnej zbiórki żywności

W dniu 29 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie z uczniami szkół podstawowych i średnich ze Staszowa, którzy zgłosili się jako wolontariusze do wielkanocnej zbiórki żywności.
04.03.2024
Czytaj więcej

Oddaj głos w konkursach: „Samorząd Przyjazny KGW” oraz „Samorządowiec przyjazny KGW”

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddania głosu na gminę Staszów w plebiscycie “Samorząd Przyjazny KGW” oraz na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Staszowie i sołtysa sołectwa Wola Wiśniowska, Tomasza Klimka, w konkursie „Samorządowiec przyjazny KGW”. Plebiscyt organizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, a głosowanie potrwa do 15 marca.
02.03.2024
Czytaj więcej

Konsultacje dotyczące inwestycji na Starym Mieście

W środę, 28 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyły się konsultacje społeczne, podczas których rozmawiano o sprawach dotyczących rozpoczynającej się kompleksowej przebudowy trzech staszowskich ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów. Omówiono również organizację ruchu na czas trwania prac. Przedmiotowe inwestycje są elementem większego projektu, którym jest rewitalizacja staszowskiego Starego Miasta. Dlatego drugim tematem podejmowanym tego dnia była przebudowa głównego placu miasta wraz z otoczeniem.
01.03.2024
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Aktywny Dzień Kobiet! Na wszystkie panie 6 marca o godzinie 17:00 w hali OSiR czekać będą: maraton fitness – zumba, fitness oraz zdrowy kręgosłup, konkurencje sportowe z nagrodami, spotkanie z dietetykiem, dietetyczny poczęstunek, pomiar ciśnienia krwi, pomiar cukru we krwi, pomiar BMI i analiza składu ciała oraz nauka badania piersi na fantomach.
01.03.2024
Czytaj więcej

Pożegnanie wieloletnich pracownic ZPO – PSP i P w Wiązownicy Dużej

Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek. Taki etap nastąpił dla wieloletnich pracownic Zespołu Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej: Pani Henryki Komańskiej oraz Pani Joanny Gil. Obie Panie, będące pracownicami obsługi, odeszły na zasłużoną emeryturę.
29.02.2024
Czytaj więcej

Gmina Staszów kupiła dwa nowe autobusy

Dwa nowoczesne autobusy za ponad 2 miliony złotych trafią do gminy Staszów. 29 lutego burmistrz Leszek Kopeć podpisał umowę z wykonawcami za zakup pojazdów. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „Edycja Trzecia PGR”.
29.02.2024
Czytaj więcej

Warsztaty Recyklingowe w ZGOK

Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z o.o. w Rzędowie zaprasza na Warsztaty Recyklingowe połączone ze zwiedzaniem ZGOK. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu gmin należących do Spółki.
28.02.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.