Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Telewizja TTV - casting do programu

Mieszkasz na wsi i chciałbyś przeżyć prawdziwą przygodę w programie telewizyjnym? Poszukujemy pań w wieku 20-40 lat, posiadających gospodarstwo, ale nie jest to wymóg konieczny.
21.03.2022
Czytaj więcej

80. rocznica bohaterskiej śmierci redaktorów „Odwetu”

Gazeta „Odwet” została założona przez Władysława Jasińskiego, zaraz po wybuchu II wojny światowej. Na bazie składu osobowego redakcji stworzył on siatkę konspiracyjną, a później oddział partyzancki „Jędrusie”.
18.03.2022
Czytaj więcej

Wracajmy do romantyków

Konkurs recytatorski Wracajmy do romantyków.
18.03.2022
Czytaj więcej

„Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informuje, że zakończyła się realizacja drugiego zadania projektu pn. „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.
16.03.2022
Czytaj więcej

Dwa nowoczesne infokioski stanęły w gminie Staszów

Gmina Staszów znacząco stawia na cyfryzację oraz ułatwienie mieszkańcom dostępu do wszelkich informacji, dlatego też na terenie Staszowa i Kurozwęk pojawiły się dwa infokioski. Pierwszy z nich stanął po zachodniej stronie miejskiego Ratusza w sercu Staszowa, drugi zaś tuż nieopodal budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurozwękach.
16.03.2022
Czytaj więcej

Otwarte spotkanie konsultacyjne

W związku z rozpoczęciem prac nad wspólnym dokumentem dla całego Obszaru Strategicznej Interwencji - Dolina Wisły, zapraszamy Państwa na otwarte spotkanie konsultacyjne. Spotkanie odbędzie się w formie online - na platformie ZOOM w dniu 17.03.2022 r. o godzinach od 14.00 do 16.00
16.03.2022
Czytaj więcej

Budki lęgowe czekają na ptaki

Na drzewach w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych zawisło 22 budki lęgowe dla ptaków. To efekt współpracy gminy Staszów oraz Bazy Staszowskiego Wolontariatu. Młodzi entuzjaści przyrody we wtorek, 15 marca, rozpoczęli projekt „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych, sadzenie drzew". Już wiosną ptasie mieszkania będą mogły zasiedlić między innymi sikorki, szpaki i wróble.
16.03.2022
Czytaj więcej

Zaproszenie do składnia ofert na realizację zadania w ramach projektu "W rodzinie siła!"

Placówka Wsparcia Dziennego - Świetlica "Jutrzenka" zaprasza do składania ofert na realizację zadań w ramach projektu „W rodzinie siła!”.
16.03.2022
Czytaj więcej

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje: nie publikujmy materiałów o charakterze wojskowym

Cisza sprzyja powodzeniu operacji…Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia, czy dokumenty przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego, może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.
16.03.2022
Czytaj więcej

Przesłuchania do nowo powstałej Grupy Teatralnej

31 marca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Zajęcia poprowadzi Ewa Pająk. Niezwykle mocna osobowość, mistrzyni w rolach charakterystycznych. Aktorka znana m.in. z filmów Lincz, Wyklęty, Wesele 2.
16.03.2022
Czytaj więcej

Pierwsza firma - dotacje dla osób młodych

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości, aktywizacja zawodowa oraz stworzenie miejsc pracy dla 43 osób otrzymujących dotację (29 kobiet, 14 mężczyzn ) w wieku 18 -29 lat.
15.03.2022
Czytaj więcej

Nowe budki w lęgowe w naszym mieście

Prawie 40 budek lęgowych już jutro, 15 marca, zawiśnie na terenie Staszowa. To efekt współpracy gminy Staszów oraz Bazy Staszowskiego Wolontariatu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:45 na parkingu obok kościoła pw. św. Barbary, obok Orlika. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału – razem możemy zrobić więcej dla środowiska naturalnego naszego miasta.
14.03.2022
Czytaj więcej

„Latarnicy w akcji" w Środowiskowym Domu Samopomocy

Projekt „Latarnicy w akcji” to jedna z największych w kraju inicjatyw na rzecz edukacji cyfrowej osób dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych. Fundamenty merytoryczne projektu zbudowane są z doświadczeń, dorobku metodycznego oraz potencjału organizacyjnego wypracowanego w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS.
14.03.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Drozdy Państwo Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękowania za pracę na rzecz Gminy Staszów. Niech Wasza codzienna praca służy kolejnym pokoleniom i będzie dobrym przykładem do naśladowania.
11.03.2022
Czytaj więcej

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu w piątek, 8 marca, odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie. Młodzi Radni podczas obrad podjęli dwie uchwały.
11.03.2022
Czytaj więcej

Piesza pielgrzymka Staszów - Sulisławice

Nadzwyczajna jednodniowa piesza pielgrzymka Staszów – Sulisławice w intencji zakończenia działań wojennych w Ukrainie i pokoju na świecie. Program pielgrzymki: 9:45 – zbiórka pielgrzymów przy kościele św. Bartłomieja, 10:00 - Wyjście na trasę, 17:00 - Msza św. przed cudownym obrazem Matki Boskiej Sulisławskiej.
11.03.2022
Czytaj więcej

Charytatywny Maraton ZUMBY

19 marca 2022 r., godz. 18:00, Hala OSiR. Charytatywny Maraton Zumby - Staszów dla Ukrainy, Cegiełka wstępu: 10 zł.
10.03.2022
Czytaj więcej

Uwaga! Ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

APEL do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii. Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
10.03.2022
Czytaj więcej

Staszowianie otwierają serca

Kolejne transporty z pomocą kierowaną do Ukrainy wyjechały ze Staszowa. Busy pełne żywności, środków higienicznych, opatrunkowych, ciepłej odzieży, lekarstw, a także produktów dla dzieci dotarły do Torek oraz do Hrubieszowa 8 i 9 marca.
09.03.2022
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne podstawowe

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 14 godzin-szkolenie podstawowe (2-dniowe).
09.03.2022
Czytaj więcej

Widowisko muzyczne "Lata 20-te, Lata 30-te

28 maja, godz. 18:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego „IWIA”. Ich widowisko to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, ale również piękne kreacje, choreografia i niesamowity klimat.
09.03.2022
Czytaj więcej

Straż Graniczna ostrzega: Nie stań się ofiarą handlu ludźmi!

Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.
08.03.2022
Czytaj więcej

Informacja o przerwach w dostawie ciepłej wody

Informujemy, że w związku z wykonywaniem prac remontowych nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody.
08.03.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

08.03.2022
Czytaj więcej

Charytatywny zlot samochodowy dla Ukrainy

Staszowianie na wiele sposób pomagają mieszkańcom Ukrainy. W niedzielne popołudnie, 6 marca, na miejskim Placu Targowym w Staszowie odbył się zlot samochodowy połączony z akcją charytatywną dla naszych wschodnich sąsiadów.
08.03.2022
Czytaj więcej

8 marca to Dzień DLA Kobiet - ogólnopolska zbiórka PCK

We wtorek, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka, realizowana pod hasłem „Dzień DLA Kobiet”, ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania.
08.03.2022
Czytaj więcej

Prośba o podanie miejsca tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie zwraca się z prośbą o podanie miejsca tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.
08.03.2022
Czytaj więcej

Niemal 15 litrów krwi zebrano podczas akcji w Staszowie

Szacuje się, że jednorazowe oddanie krwi może uratować nawet trzy osoby. Podczas akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu w poniedziałek, 28 lutego, udało się zebrać łącznie 14 litrów i 400 mililitrów krwi. Najcenniejszym darem życia podzieliło się 32 osoby, a co ważne dwie z nich zrobiły to po raz pierwszy. To kolejna zbiórka, w której mieszkańcy gminy Staszów licznie odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
08.03.2022
Czytaj więcej

„Bez Was nie istniałby świat” - Dzień Kobiet w Staszowie

Wspaniałym koncertem Tadeusza Seiberta, słodkim poczęstunkiem i lampką szampana uczczono Dzień Kobiet w Staszowie. Ten wyjątkowy dzień świętowało ponad 200 mieszkanek gminy Staszów.
08.03.2022
Czytaj więcej

Staszowianie mają ogromne serca – pomoc Ukrainie

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy wciąż potrzebują pomocy. Kolejny transport organizowany przez staszowski magistrat wyruszył do miejscowości Torki, sąsiadującej z przejściem granicznym w Medyce. Bus wypełniony darami od mieszkańców wyjechał ze Staszowa w piątek, 4 marca, przed południem.
07.03.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.