Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Będzie plac zabaw w Woli Wiśniowskiej

Projekt Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” z Woli Wiśniowskiej zwyciężył w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Dzięki wygranej powstanie Aktywny Plac Zabaw na placu przy Altanie w Woli Wiśniowskiej. Nagroda główna w konkursie wynosiła 5 tysięcy złotych.
17.11.2017
Czytaj więcej

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".
16.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Strzelecki Samorządowców

0 listopada, na strzelnicy w Szydłowie rozegrano VIII Turniej Strzelecki Samorządowców. Drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wywalczyła II miejsce.
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

11 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego. Zawody zorganizowano z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
14.11.2017
Czytaj więcej

Koncert pieśni patriotycznych

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się „Koncert pieśni patriotycznych".
14.11.2017
Czytaj więcej

Pomagają odżyć

Po przekroczeniu progu Centrum Integracji Społecznej słychać ciche śmiechy i głosy. Pachnie jedliną. W jednej sali kobiety składają ozdoby. Przykładają kwiaty, tkaniny, mierzą, zawiązują i kleją. Rozmawiają przy tym wesoło. Powstają tu stroiki, dekoracje, bombki – wszystko, w zależności od sezonu. Miejsce stroików na groby z okazji Wszystkich Świętych zajmą dekoracje na Boże Narodzenie. Albo ktoś przyniesie zlecenie na dekoracje okolicznościowe. Obok w szwalni powstają ubrania, poszewki i dekoracje z materiału. Jedna pani szyje ręcznie maskotkę – zielonego kota, któremu brakuje już tylko oczu. Na warsztacie innej, przy maszynie, powstaje bluzka. - Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cuda trzeba chwilkę poczekać – słychać na wejściu do pracowni. Na stołach piętrzą się materiały i ścinki, uszyte ubrania wiszą na wieszakach. Każdy projekt jest inny, po jednej sztuce wszystkiego. Przy stanowiskach, w skupieniu szyją kobiety. Jedne na maszynach, inne ręcznie. Wycinają, nawlekają i fastrygują.
14.11.2017
Czytaj więcej

99 lat Wolni i Niepodlegli

- 11 listopada nie jest zwykłym dniem w kalendarzu. To nie jest dzień, jakich wiele w całym roku. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, symbol wiary oraz symbol zwycięstwa. 99 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy – mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów w sobotę, 11 listopada, podczas uroczystych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
13.11.2017
Czytaj więcej

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA MiG Staszów

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA Miasta i Gminy Staszów z dnia 2 listopada 2017 roku, w sprawie: ogłoszenia trzeciego otwartego konkursu ofert na realizację zadań celu publicznego z zakresu wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy Staszów w 2017 roku.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 12 listopada, na terenie Zalewu Nad Czarną odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Turniej dla wędkarzy zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Zarząd Koła PZW „Nad Czarną”.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zarząd Koła PZW "Nad Czarną" zaprasza na Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Leszka Kopcia.
10.11.2017
Czytaj więcej

Budowa obwodnicy Staszowa idzie pełną parą

W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie obwodnicy Staszowa. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.
08.11.2017
Czytaj więcej

Nowe boisko treningowe już gotowe

Ekipy budowlane zakończyły prace przy „Modernizacji boiska treningowego przy stadionie miejskim w Staszowie” – ETAP II.
08.11.2017
Czytaj więcej

Łopaty poszły w ruch

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty, rozpoczęła się budowa II etapu kanalizacji sanitarnej w Gminie Staszów, projektu wartego ponad 46 milionów złotych. W poniedziałek 6 listopada w Wiązownicy-Kolonii nastąpiło uroczyste rozpoczęcie II etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla Gminy Staszów.
08.11.2017
Czytaj więcej

Prochy "Mnicha" spoczęły w grobie

W poniedziałek, 6 listopada, w Staszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł w 2016 roku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, na kieleckim cmentarzu Piaski.
08.11.2017
Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Staszowie

07.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza po ZIP do Staszowa

We wtorek, 7 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie przy ul. Opatowskiej 31 będzie można odebrać hasło i login dostępu do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomią tu mobilne stanowisko ZIP w godz. 10:00 - 14:00.
06.11.2017
Czytaj więcej

Paczki żywnościowe dla potrzebujących

W piątek, 20 października 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie, zawarł umowę ze Związkiem Stowarzyszeń - Kielecki Bank Żywności na realizację zadań dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017.
03.11.2017
Czytaj więcej

Kolejne środki na odbudowę dróg gminnych

Poprawiamy stan techniczny dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Staszów. Duży udział mają w tym środki pozyskane z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.
02.11.2017
Czytaj więcej

LI SESJA RADY MIEJSKIEJ

W poniedziałek, 30 października br. o godzinie 13:00, odbyła się LI Sesja Rady Miejskiej. Radni, zebrani w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Staszów, podjęli sześć uchwał.
02.11.2017
Czytaj więcej

Koncert dla Jana Pawła II

W Przedszkolu nr 3 im. Jana Pawła II w Staszowie w czwartek, 26 października, obchodzono święto patrona placówki – Świętego Jana Pawła II. Najmłodsi przez długi czas przygotowywali się do uroczystych obchodów, które podsumowały koncertem dla Jana Pawła II.
31.10.2017
Czytaj więcej

Ludwik Machalski „Mnich” spocznie na staszowskim cmentarzu

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. godz. 10 w Staszowie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł po 65 latach zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, który prowadził prace archeologiczno–poszukiwawcze w kwaterze nr 6 na cmentarzu Piaski w Kielcach.
31.10.2017
Czytaj więcej

"Rozwiń firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy"

22 listopada br. Wojewódzki Urząd Pracy organizuje forum konferencyjne dla przedstawicieli małych i średnich firm z terenu województwa świętokrzyskiego. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane aktualne programy, z których mogą korzystać świętokrzyscy przedsiębiorcy, zarówno w ramach środków Unii Europejskiej, jak również pochodzących z budżetu państwa.
31.10.2017
Czytaj więcej

Wsparcie finansowe dla OPS

Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie przystąpił do kolejnej edycji programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. "Asystent Rodziny i Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej". Celem Programu jest wspieranie jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego w rozwoju systemu wspierania rodzin, w tym zwiększenie dostępu do usług asystenta rodziny w gminie oraz do usług koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie
31.10.2017
Czytaj więcej

Reintegracja z pomysłem

W ramach reintegracji zawodowej uczestników Centrum Integracji Zawodowej w Staszowie organizuje różne warsztaty oraz świadczy usługi ogrodnicze, porządkowe, remontowe czy krawieckie. Z okazji 1 listopada uczestnicy Centrum tworzą wspaniałe stroiki okolicznościowe na groby. Ozdoby w całości wykonywane są ręcznie na żywej jedlinie. Małe stroiki można nabyć już w cenie od 10 zł do 15 zł, a za duże stroiki nie zapłacimy więcej niż 40 zł.
30.10.2017
Czytaj więcej

Kondolencje

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 28 października 2017 roku, zmarł Rafał Suska - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
30.10.2017
Czytaj więcej

Dzień Seniora w Staszowie

Jak co roku, 20 października, członkowie Klubu Seniora "Radość Życia” w Staszowie świętowali z okazji Dnia Seniora. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Klubu Seniora „Radość Życia”, który mieści się w budynku przedszkola nr 8 imienia Jana Chrystiana Andersena w Staszowie.
30.10.2017
Czytaj więcej

Staszów w projekcie „Catching-up regions”

W środę, 25 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Catching-up regions”. Staszów brał udział w projekcie jako jeden z dwóch samorządów w Polsce.
30.10.2017
Czytaj więcej

Jesteś młody? Bądź aktywny. Zgłoś się do projektu.

Fundacja Challenge Europe, z Kielc w partnerstwie z HDA – Centrum Szkolenia Doradztwa Finansowego i Biznesu Hubert Durlik z siedzibą w Kielcach prowadzi 2 nabór uczestników do projektu „Aktywna młodzież – cenni obywatele”
30.10.2017
Czytaj więcej

Demontaż i usuwanie materiałów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w ramach prowadzonego w 2017 r. zadania p.n. "Realizacja demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Staszów w 2017 roku", usunięto 18 407 m2 (202,478 Mg) materiałów zawierających azbest.
27.10.2017
Czytaj więcej

Stypendia Marszałka dla zdolnej młodzieży

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych.
27.10.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.