Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

V Turniej Barbórkowy

25 listopada, w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, odbył się V Barbórkowy Turniej o Puchar Prezesa Zarządu „Siarkopolu” S.A. Grupy Azoty. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą grając w siatkówkę oraz w halową piłkę nożną pięcioosobową.
28.11.2017
Czytaj więcej

LII SESJA RADY MIEJSKIEJ

W piątek, 24 listopada br., o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LII Sesja Rady Miejskiej. Radni głosowali nad projektami 10 uchwał, które dotyczyły między innymi zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
28.11.2017
Czytaj więcej

Nowoczesna karetka trafi do szpitala w Staszowie

Z udziałem Burmistrza Staszowa Leszka Kopcia odbyło się w Kielcach uroczyste przekazanie dotacji na zakup ambulansu dla staszowskiego szpitala. Dokument podpisali Agata Wojtyszek, Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Michał Skotnicki, Starosta Staszowski.
27.11.2017
Czytaj więcej

Grant na nowy plac zabaw

Dzięki zwycięstwu projektu stowarzyszenia Aktywna Kraina w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, powstanie Aktywny Plac Zabaw w Woli Wiśniowskiej. W czwartek, 23 listopada, odbyło się oficjalne przekazanie grantu zwycięzcom konkursu organizowanego przez Fundację Tesco.
24.11.2017
Czytaj więcej

Zadbają o Pałac Kołłątajów w Wiśniowej

Zabytkowy Pałac Kołłątajów w Wiśniowej będzie poddany renowacji. Gmina Staszów pozyskała dofinansowanie na to zadanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.
24.11.2017
Czytaj więcej

Pokaz mody w SOK-u

W czwartkowe popołudnie w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt „Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze”. W ramach zakończenia projektu odbył się pokaz mody i ręcznie wykonanej biżuterii oraz koncert Klubu Piosenki „Rytm”.
24.11.2017
Czytaj więcej

Piąta edycja programu „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED od 2013 roku prowadzi program edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. 21 listopada br., mobilny punkt dentystyczny zorganizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
23.11.2017
Czytaj więcej

Park Górników Siarkowych za dwa lata

Nowe drzewa i krzewy, chodniki i ścieżki rowerowe, staw, budki lęgowe i ścieżka edukacyjna. Ponadto plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne i ogród sensoryczny. To elementy ogromnego projektu zagospodarowania terenów zielonych w Staszowie, który powstanie blisko centrum miasta już za dwa lata.
23.11.2017
Czytaj więcej

Kolejne drogi gotowe

Stale poprawia się stan techniczny dróg na terenie Miasta i Gminy Staszów. We wtorek, 21 listopada dokonano odbioru prac odbudowy nawierzchni i utwardzenia poboczy, na dwóch odcinkach drogi powiatowej Wólka Żabna – Podmaleniec. Łączna długość wyremontowanych odcinków to 2 068 m. W odbiorze inwestycji uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć.
23.11.2017
Czytaj więcej

Ślubowanie klas pierwszych

We wszystkich szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Staszów, naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 261 uczniów.
23.11.2017
Czytaj więcej

Zdrowo i bezpiecznie – spotkanie z pierwszakami

W piątek, 17 września, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury ponad 250 pierwszoklasistów z terenu Miasta i Gminy Staszów wzięło udział w nietypowej lekcji o zdrowiu i bezpieczeństwie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Jutrzenkowe stwory i potwory

Strażak, pirat i czerwony kapturek próbowali przewidzieć przyszłość za pomocą wróżb, a księżniczka, czarownica, rajdowiec i pingwin królowali na parkiecie w rytmie disco. Takie i inne cuda miały miejsce w sobotę, 18 listopada, na zabawie andrzejkowej. W filii PWD „Jutrzenka” w Grzybowie, wraz z wychowawcami, spotkały się dzieci z 12 „Jutrzenek”.
21.11.2017
Czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

- Swoimi codziennymi działaniami prospołecznymi i prorodzinnymi pracownicy staszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmując społeczne wyzwania udzielają wsparcia i pomocy ludziom, którzy jej potrzebują – serdecznie dziękuję za Wasze oddanie i dzielenie się pomocą - mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, który w piątek, 17 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył życzenia wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Uliczne Biegi Niepodległości

9 listopada odbyły się VI Uliczne Biegi Niepodległości. Na starcie biegu stanęło 273 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne i szkoły średnie
20.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz wyróżniony w Warszawie

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć został wyróżniony tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2017” za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.
20.11.2017
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 24 listopada 2017 roku (piątek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
20.11.2017
Czytaj więcej

Będzie plac zabaw w Woli Wiśniowskiej

Projekt Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” z Woli Wiśniowskiej zwyciężył w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Dzięki wygranej powstanie Aktywny Plac Zabaw na placu przy Altanie w Woli Wiśniowskiej. Nagroda główna w konkursie wynosiła 5 tysięcy złotych.
17.11.2017
Czytaj więcej

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".
16.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Strzelecki Samorządowców

0 listopada, na strzelnicy w Szydłowie rozegrano VIII Turniej Strzelecki Samorządowców. Drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wywalczyła II miejsce.
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

11 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego. Zawody zorganizowano z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
14.11.2017
Czytaj więcej

Koncert pieśni patriotycznych

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się „Koncert pieśni patriotycznych".
14.11.2017
Czytaj więcej

Pomagają odżyć

Po przekroczeniu progu Centrum Integracji Społecznej słychać ciche śmiechy i głosy. Pachnie jedliną. W jednej sali kobiety składają ozdoby. Przykładają kwiaty, tkaniny, mierzą, zawiązują i kleją. Rozmawiają przy tym wesoło. Powstają tu stroiki, dekoracje, bombki – wszystko, w zależności od sezonu. Miejsce stroików na groby z okazji Wszystkich Świętych zajmą dekoracje na Boże Narodzenie. Albo ktoś przyniesie zlecenie na dekoracje okolicznościowe. Obok w szwalni powstają ubrania, poszewki i dekoracje z materiału. Jedna pani szyje ręcznie maskotkę – zielonego kota, któremu brakuje już tylko oczu. Na warsztacie innej, przy maszynie, powstaje bluzka. - Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cuda trzeba chwilkę poczekać – słychać na wejściu do pracowni. Na stołach piętrzą się materiały i ścinki, uszyte ubrania wiszą na wieszakach. Każdy projekt jest inny, po jednej sztuce wszystkiego. Przy stanowiskach, w skupieniu szyją kobiety. Jedne na maszynach, inne ręcznie. Wycinają, nawlekają i fastrygują.
14.11.2017
Czytaj więcej

99 lat Wolni i Niepodlegli

- 11 listopada nie jest zwykłym dniem w kalendarzu. To nie jest dzień, jakich wiele w całym roku. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, symbol wiary oraz symbol zwycięstwa. 99 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy – mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów w sobotę, 11 listopada, podczas uroczystych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
13.11.2017
Czytaj więcej

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA MiG Staszów

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA Miasta i Gminy Staszów z dnia 2 listopada 2017 roku, w sprawie: ogłoszenia trzeciego otwartego konkursu ofert na realizację zadań celu publicznego z zakresu wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy Staszów w 2017 roku.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 12 listopada, na terenie Zalewu Nad Czarną odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Turniej dla wędkarzy zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Zarząd Koła PZW „Nad Czarną”.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zarząd Koła PZW "Nad Czarną" zaprasza na Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Leszka Kopcia.
10.11.2017
Czytaj więcej

Budowa obwodnicy Staszowa idzie pełną parą

W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie obwodnicy Staszowa. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.
08.11.2017
Czytaj więcej

Nowe boisko treningowe już gotowe

Ekipy budowlane zakończyły prace przy „Modernizacji boiska treningowego przy stadionie miejskim w Staszowie” – ETAP II.
08.11.2017
Czytaj więcej

Łopaty poszły w ruch

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty, rozpoczęła się budowa II etapu kanalizacji sanitarnej w Gminie Staszów, projektu wartego ponad 46 milionów złotych. W poniedziałek 6 listopada w Wiązownicy-Kolonii nastąpiło uroczyste rozpoczęcie II etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla Gminy Staszów.
08.11.2017
Czytaj więcej

Prochy "Mnicha" spoczęły w grobie

W poniedziałek, 6 listopada, w Staszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł w 2016 roku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, na kieleckim cmentarzu Piaski.
08.11.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.