Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

W Staszowie powstaną nowe mieszkania

28 nowych mieszkań czynszowych z możliwością dojścia do własności powstanie w Staszowie. W poniedziałek 3 kwietnia w budynku Centrum Kultury w Jędrzejowie, przedstawiciele spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SMS z siedzibą w Jędrzejowie oficjalnie podpisali umowę z wykonawcami na realizację budowy ponad 500 mieszkań w województwach świętokrzyskim, śląskim i małopolskim.
06.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie

W dniu 05.04 Pałac Kołłątajów w Wiśniowej witał w swoich progach uczniów I klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dzieci zostały zaproszone do wspólnego czytania legend i opowiastek o ziemi staszowskiej. Celem tych spotkań ma być promowanie nawyku do sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych czy też spotkania z podróżnikami i osobami pochodzącymi i mieszkającymi w Staszowie. Pani przewodnik oprowadziła zaciekawioną grupę uczniów, po wyremontowanych pomieszczeniach i zakamarkach pałacu. Uczestnicy podziwiali XIX wieczną klatkę schodową, Izbę Pamięci Hugona Kołłątaja, gabinet, Salę Ślubów, sale konferencyjne i wystawy takie jak: naczynia szklane z Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, miniaturowe szaty uszyte przez Wiolettę Barę z dawnych epok oraz „Pasiak świętokrzyski” dr Karoliny Sideł-Kozieł inspirowany regionalnym motywem ludowym.
06.04.2023
Czytaj więcej

Bezpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT STASZOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
05.04.2023
Czytaj więcej

Kampania STOP Pożarom Traw

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.
05.04.2023
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszelkiej pomyślności, wzajemnej życzliwości, a przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju. Niech ten wyjątkowy czas sprawi, że w naszych sercach zagości radość, a Zmartwychwstanie Pańskie napełni nas wiarą, nadzieją i miłością.
05.04.2023
Czytaj więcej

83. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Dnia Katyńskiego, które odbędą się 13.04.2023 r., o godz. 10:00, w Parku im. A. Bienia w Staszowie.
05.04.2023
Czytaj więcej

„Pasiak Świętokrzyski” w Pałacu Kołłątajów

„Pasiak Świętokrzyski” - to tytuł wystawy dr Karoliny Sideł-Kozieł, którą można oglądać w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Prawie 30 obrazów inspirowanych regionalnym motywem ludowym ozdobiło pałacowe wnętrza. Wystawę dzieł dr Karoliny Sideł-Kozieł można oglądać do 21 kwietnia.
04.04.2023
Czytaj więcej

Jarmark Wielkanocny zagościł w Staszowie

Palmy, pisanki i smakołyki – Jarmark Wielkanocny znów zawitał do Staszowa. Ustawione w Parku im. Adama Bienia jarmarczne stoiska przyciągały mieszkańców nie tylko regionalnymi przysmakami, ale również rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Jarmark w Staszowie odbył się 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową.
04.04.2023
Czytaj więcej

Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II

Wydarzenie rozpoczęło się 2 kwietnia br. w niedzielny wieczór. Pomimo dżdżystej pogody mieszkańcy licznie wzięli udział w uroczystym nabożeństwie. Rozważania poszczególnych stacji męki Jezusa Chrystusa prowadzone były w nawiązaniu do przemyśleń i nauk św. Jana Pawła II. Uczestnicy swoją obecnością i modlitwą pragnęli również zamanifestować swoje przywiązanie do osoby Papieża Polaka - jego głoszenia wiary i postępowania według jej zasad.
04.04.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej

3 kwietnia odbyły się warsztaty klasy IV, VI i VII uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej pt. „Renowacja pałacu w Wiśniowej – IV etap”. Pierwsze kroki młodzież skierowała ku bibliotece, gdzie zapoznała się z mitami i legendami z miasta i gminy Staszów, często sobie nieznanych. Grupa z zainteresowaniem wsłuchała się w zaczarowany świat opowieści. Następnie Pani przewodnik oprowadziła uczniów po Pałacu Kołłątajów opowiadając o jego historii i imprezach kulturalnych odbywających się w budynku. Izba Pamięci oraz zgromadzone w niej listy, fotografie, pamiątki oraz książki skłoniły młodzież do refleksji i pozwoliły zdobyć wiedzę o współtwórcy Konstytucji 3 maja – Hugo Kołłątaju.
04.04.2023
Czytaj więcej

Przedszkolaki ze Smerdyny z wizytą w Pęcławicach

Przedszkolaki ze Smerdyny po raz kolejny odwiedziły Mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Pęcławicach. I tym razem nie zabrakło życzeń, tańców i piosenek. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Dla mieszkańców DPS były to chwile radości i wzruszenia, że ktoś o nich pamięta. Każda osoba z zewnątrz zmienia ich codzienność. Dla mieszkańców Domu Opieki to trochę namiastka rodziny, czasem wspomnień z własnego dzieciństwa, ale przede wszystkim WIELKA RADOŚĆ. Obecność dzieci, wszechogarniająca wrzawa uczą komunikacji. Ten ruch powoduje, że zwykły dzień robi się nieco inny. Szczególnie dla tych osób, których nikt tutaj nie odwiedza.
03.04.2023
Czytaj więcej

Nie wydobywaj bez koncesji!

Masz piasek lub żwir na swojej działce? Zgłoś zamiar wydobycia do Dyrektora OUG w Kielcach lub uzyskaj koncesję na wydobywanie innych kopalin lub piasku i żwiru w większej ilości.
03.04.2023
Czytaj więcej

Bieg Tropem Wilczym

Szkoła w Smerdynie aktywnie odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki organizując "Bieg Tropem Wilczym". Aż 21 uczniów wystartowało w biegu, który był formą włączenia się naszej społeczności szkolnej w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
31.03.2023
Czytaj więcej

Staszowscy policjanci mają nowy radiowóz

Samochód marki Kia Ceed z nowym oznakowaniem „Pomagamy i chronimy” otrzymali policjanci ze staszowskiej Komendy Powiatowej Policji. 29 marca br., oficjalnego przekazania auta dokonała Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, insp. dr Agata Malasińska – Nagórny. Pani komendant podziękowała burmistrzowi Staszowa dr. Leszkowi Kopciowi, burmistrzowi Połańca Jackowi Nowakowi oraz wicestaroście Leszkowi Guzalowi za przekazane dofinansowanie na zakup auta.
31.03.2023
Czytaj więcej

Konkurs literacki Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Tylko do 12 kwietnia br. można przesyłać prace do organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski (PKOl) XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej. Patronat nad konkursem skierowanym do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych sprawuje m.in. Niepodległa.
31.03.2023
Czytaj więcej

Zapraszamy na konsultacje społeczne!

Burmistrz Miasta i Gminy w Staszowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania koncepcji rozbudowy układu komunikacyjnego na osiedlu „Na Stoku” w Staszowie. Przedstawiamy trzy warianty rozbudowy dróg gminnych na tym osiedlu i zachęcamy do zabrania głosu w tej ważnej dla Staszowa sprawie.
31.03.2023
Czytaj więcej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

29 marca w staszowskim magistracie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach udział wzięło 25 uczestników.
31.03.2023
Czytaj więcej

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek do udziału w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy. 1 kwietnia 2023 roku, godz. 9-12, świetlica w Grzybowie.
30.03.2023
Czytaj więcej

Droga Krzyżowa ulicami miasta ze św. Janem Pawłem II

Droga Krzyżowa ulicami Staszowa ze św. Janem Pawłem II, patronem naszego miasta. Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Staszowie, Parafia pw. św. Barbary w Staszowie, 2 kwietnia 2023 r. (niedziela), godz. 19:00.
30.03.2023
Czytaj więcej

V Bieg do Serca Kołłątaja - ruszyły zapisy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w V edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Impreza odbędzie się 3 maja (środa) w Staszowie. Bieg jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie jest częścią obchodów przypadającej w tym roku 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
30.03.2023
Czytaj więcej

Bezpłatny kurs tańca

Zajęcia taneczne w Staszowskim Ośrodku Kultury z pewnością przypadną ci do gustu. W trakcie bezpłatnego kursu tanecznego zgłębisz swoją wiedzę na temat tańca użytkowego i latino-solo, poznasz podstawowe kroki, wysmuklisz sylwetkę i poprawisz swoje samopoczucie.
29.03.2023
Czytaj więcej

Warsztaty dzieci z przedszkola w Smerdynie

27 marca Pałac Kołłątajów w Wiśniowej gościł w swoich komnatach dzieci z Przedszkola w Smerdynie. Grupa zjawiła się pełna chęci i zapału na odkrywanie tajemnic XVII wiecznego budynku. Rozbudzona ciekawość została zaspokojona przez panią przewodnik, która oprowadziła dzieci po kolejnych pomieszczeniach pałacu. Wchodząc do Izby Pamięci Hugona Kołłątaja, oglądając wystawę szkła z wyrobami z Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, czy też miniaturowymi strojami z dawnych epok autorstwa Wioletty Bary najmłodsi mieli nie lada gratkę. Dzieci miały również okazję do zgłębienia wiedzy o lalkach, dzięki wystawie zbiorów z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Z uwagą i wnikliwością rozpoznawali swoich ulubionych bohaterów z książek i baśni, szukając również siedmiu krasnoludków ukrytych w zakamarkach pałacu. W Sali Ślubów dzieci słuchały czytanych na głos legend związanych z Ziemią Staszowską. W pałacowej kuchni czekały na dzieci przysmaki w postaci grzanek zapiekanych w jajku oraz gorącej herbaty. Po zregenerowaniu swoich sił grupa udała się na warsztaty kreatywne, podczas których tworzyła prace plastyczne związane ze zbliżającą się Wielkanocą. Kolejne kroki przedszkolaki skierowały na ćwiczenia fotograficzne. Dzieci zaznajomiły się z aparatem i czerpały radość z robienia zdjęć ciekawym obiektom oraz wystawom, a także z chęcią śpiewały, tańczyły i odgrywały scenki za zajęciach wokalno – teatralnych.
28.03.2023
Czytaj więcej

Bezpłatne zajęcia taneczne

Zapisz swoje dziecko na bezpłatne zajęcia taneczne! 14, 21 i 28 kwietnia instruktor Małgorzata Dziedziczak nauczy młodych uczestników kroków i technik tanecznych stylu discodance. Jest to zdecydowanie najbardziej dynamiczny ze stylów tanecznych. Taniec ten charakteryzuje się szybkim tempem, wymachami nóg oraz figurami akrobatycznymi. -Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku do 15 roku życia. Zajęcia odbywają się w godzinach 17:00-18:00 w Staszowskim Ośrodku Kultury. Taniec discodance to świetna zabawa, żywiołowe układy choreograficzne dają wiele radości. Oprócz umiejętności tanecznych i sprawności fizycznej zajęcia wykształcają w uczestnikach poczucie własnej wartości, pewność siebie i kreatywność. Uczą też dyscypliny i wytrwałości. - Zapisz się telefonicznie pod numerem: 15 864 41 12 lub przyjdź do Staszowskiego Ośrodka Kultury między pon. a piątkiem w godzinach 8:00-16:00.
28.03.2023
Czytaj więcej

Powitanie Wiosny w Przedszkolu nr 8

Jak co roku dnia 21 marca Przedszkolaki z Ósemki uroczyście powitały Wiosnę. W tym roku obchody powitania Wiosny odbyły się pod hasłem: Raz, dwa trzy – ZIELONO MI”. Każda grupa przygotowała występ artystyczny w formie piosenek, tańców, okrzyków. Dzieci ubrane były w kolorowe stroje nawiązujące do kolorystyki nowoprzybyłej pory roku. Miały przygotowane różne emblematy związane z wiosną , kwiaty, ptaki, gałązki, słoneczka, kolorowe wstążki itp., które prezentowały podczas występów
28.03.2023
Czytaj więcej

Mała Liga Piłki Ręcznej w Staszowie

23 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbyły się rozgrywki Małej Ligi Piłki Ręcznej. W sportowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Czajkowa Południowego, Wilczyc, Jurkowic, Buska Zdroju i Staszowa.
27.03.2023
Czytaj więcej

LXXXIX SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

LXXXIX Sesja Rady Miejskiej w Staszowie odbyła się 24 marca 2023 r, tradycyjnie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Radni podjęli sześć uchwał, zajmując się między innymi budżetem gminy, programem opieki nad bezdomnymi zwierzętami, czy pracami stałych Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
27.03.2023
Czytaj więcej

Wystawa malarstwa „Pasiak Świętokrzyski”

WERNISAŻ: 01.04.2023, godz. 16:00, Pałac Kołłątajów w Wiśniowej. Wernisaż uświetni koncert akordeonowy Szczepana Królikowskiego. Wystawę można zwiedzać do 21.04.2023.
27.03.2023
Czytaj więcej

Staszowski Jarmark Wielkanocny

Przygotuj się do Wielkanocy, tradycyjnie i z przytupem! Przyjdź na Jarmark Wielkanocny i poczuj klimat zbliżających się świąt! 2 kwietnia w Parku im. Adama Bienia staną barwne stoiska. By rodzinne spotkania mogły mieć miejsce przy kolorowym stole wypełnionym po brzegi pysznymi potrawami, koła gospodyń wiejskich oraz inni wystawcy podczas jarmarku zaprezentują zainteresowanym swoje produkty – od regionalnych wyrobów spożywczych po rękodzieło.
27.03.2023
Czytaj więcej

Wykonaj bezpłatne badania w ramach programu „ Profilaktyka 40 plus"

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby powyżej 40 roku życia na badania bezpłatne w ramach programu „Profilaktyka 40 plus".
24.03.2023
Czytaj więcej

Wiosenny Pokaz Talentów w PSP Czajków

Wiosna sprawia, że chce się żyć, tworzyć i cieszyć tym, co się posiada. Na przykład talentem. A uczniów z różnymi talentami w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie jest mnóstwo. Swoje uzdolnienia mogli zaprezentować na Wiosennym Pokazie Talentów, który odbył się 20 marca 2023 r.
24.03.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.