Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

UWAGA! Awaria sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Staszowie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w dniu 26.03.2024 roku od godz. 12³º do 15ºº na ulicy Kościelnej w Staszowie. Za utrudnienia przepraszamy.
26.03.2024
Czytaj więcej

Eksplozja Kolorów w SOWA Staszów

Zapraszamy na eksplozję kolorów do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy na temat natury światła białego, mieszania kolorów oraz eksploracji fascynujących zjawisk kolorystycznych. Poprzez interaktywne doświadczenia, uczestnicy zdobędą wiedzę praktyczną i teoretyczną. Zapoznamy się z krążkiem Newtona jako narzędzia do eksperymentowania z rozkładem światła na poszczególne barwy i zjawiska dyspersji. Wyjaśnimy i potwierdzimy doświadczeniami podstawy mieszania kolorów, ich przechodzenia i rozkładu. Omówimy odcienie widzialne dla ludzkiego oka: (model RGB). Przedstawimy ciekawostki związane z percepcją kolorów, takich jak iluzja optyczna i zjawiska kolorystyczne w naturze.
26.03.2024
Czytaj więcej

Wielkanocna Zbiórka Żywności

W dniach 15-16 marca br. pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie, pod patronatem Kieleckiego Banku Żywności, zorganizowali zbiórkę żywności na terenie miasta Staszowa.
26.03.2024
Czytaj więcej

Okresowe zmętnienie wody związane z zakończeniem prac remontowych

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z zakończeniem prac remontowych związanych z renowacją infrastruktury technicznej, a następnie planowanym uruchomieniem ujęcia wody Radzików II przy ulicy Rzecznej w Staszowie, w dniu 25.03.2024 roku w godzinach dopołudniowych może pojawić się okresowe zmętnienie wody w sieci wodociągowej na terenie miasta i gminy Staszów.
22.03.2024
Czytaj więcej

Kursy autobusów do Golejowa na wydarzenie „Ratujmy wzrok Frania"

Kursy autobusów do Golejowa 23 marca 2024 r. na wydarzenie Lodowe Morsowanie, Gorące Pomaganie - „Ratujmy wzrok Frania"
22.03.2024
Czytaj więcej

Zapraszamy na premierę filmu "Jasyr"!

Film "Jasyr" to opowieść o losach Polaków wziętych do niewoli tatarskiej w XVII wieku. Po projekcji odbędzie się krótka debata historyczna na temat wojskowości Tatarów i ich wpływu na ziemię staszowską.
21.03.2024
Czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową ul. Opatowskiej w Staszowie w obrębie przejścia dla pieszych

Informujemy, że w dniu 20.03.2024 roku wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową ul. Opatowskiej w obrębie przejścia dla pieszych zlokalizowanego przy skrzyżowaniu z ulicą Długą. Utrudnienia związane z prowadzeniem robót brukarskich związanych z wymiana ciągów pieszych, potrwa do 29.03.2024 roku. W miesiącu kwietniu kontynuowane będą roboty polegające na wymianie istniejącej nawierzchni asfaltowej jezdni. O terminie ich rozpoczęcia oraz planowanym terminie zakończenia informacje zostaną zamieszczone na stronie UMiG w Staszowie.
21.03.2024
Czytaj więcej

Pomóż Arturowi w walce o zdrowie

Mieszkaniec gminy Staszów, Artur Janik, w latach 2007 - 2011 sołtys wsi Łaziska, wieloletni pracownik Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Staszowie, nauczyciel w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym zmaga się z ciężką chorobą nowotworową.
20.03.2024
Czytaj więcej

Rocznica obławy na redakcję „Odwetu”

17 marca 1942 roku, gestapo z Tarnowa wraz z niemieckimi żandarmami zorganizowało obławę na dom w Wiśniówce, w którym mieściła się redakcja „Odwetu” – gazety założonej przez Władysława Jasińskiego, zaraz po wybuchu II wojny światowej. Podczas zasadzki bohatersko zginęły cztery osoby. 18 marca 2024 roku w Wiśniówce odbyły się uroczystości oddające hołd poległym.
20.03.2024
Czytaj więcej

Dostępność wczoraj, dziś i jutro

25 marca 2024 r. odbędzie się konferencja ,,Dostępność wczoraj, dziś i jutro’’. Konferencja organizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Fundację Szansa – Jesteśmy Razem oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbędzie się w godzinach 11:00 – 14:30 w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, ul. Ks. Piotra Ściegiennego 2.
20.03.2024
Czytaj więcej

Przekaż 1,5% swojego podatku na, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Staszowie

Zachęcamy Państwa do przekazania 1,5% podatku na Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Staszowie KRS 0000340730. Każdy podatnik rozliczając podatek dochodowy za poprzedni rok, może przekazać część podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. To coraz bardziej popularna forma pomocy, z której korzystają mieszkańcy naszego regionu.
19.03.2024
Czytaj więcej

Zagrożenia zdrowotne związane z występowaniem bakterii z rodzaju Legionella

Opracowania dotyczące zagrożeń zdrowotnych związanych z występowaniem bakterii z rodzaju Legionella oraz możliwych do podjęcia działań prewencyjnych, ograniczających ryzyko zachorowań na legionelozę.
19.03.2024
Czytaj więcej

W Staszowie rozpoczęły się przygotowania do wiosny

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie nie próżnuje i już rozpoczęło przygotowania do wiosny. W ramach akcji "Wiosna 2024" na terenie miasta ruszyły prace nad nasadzeniami nowych roślin i kwiatów.
18.03.2024
Czytaj więcej

Staszowski Jarmark Wielkanocny

Już 24 marca zapraszamy do Parku. im. Adama Bienia w Staszowie na Jarmark Wielkanocny. Na przybyłych czekać będą pyszne potrawy oraz kolorowe stoiska uginające się od oryginalnych regionalnych wyrobów.
18.03.2024
Czytaj więcej

Dwa szczeniaki szukają domu

Dwa szczeniaki szukają domu. Prosimy o udostępnianie. Psiaki są odrobaczone, odpchlone i po pierwszych szczepieniach. Przebywają w domu tymczasowym w Wiązownicy-Kolonii. Telefon w sprawie adopcji szczeniaków: 505 298 943
15.03.2024
Czytaj więcej

Lista odmian zalecanych na rok 2024 dla województwa świętokrzyskiego

Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych (w skrócie COBORU) przedstawił listę rekomendowanych odmian roślin zalecanych do uprawy w województwie świętokrzyskim w 2024 roku. Poniższe odmiany potwierdziły w ostatnich latach w doświadczeniach PDO dużą przydatność do uprawy w warunkach naszego województwa. Informacja ta powinna ułatwić rolnikom dokonanie wyboru odmian najbardziej dostosowanych do lokalnych warunków.
15.03.2024
Czytaj więcej

W hołdzie wszystkim Paniom – Dzień Kobiet w Staszowie

Każdy dzień jest dobry, by celebrować siłę, mądrość i piękno kobiet. Jednak 8 marca to szczególna okazja, gdyż to właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzimy Dzień Kobiet. Z okazji tego święta dzień później w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy koncert – wydarzenie przyciągnęło tłumy. Był emocjonalny koncert Piotra Polka, kolorowe kwiaty oraz moc ciepłych słów dla każdej z Pań.
15.03.2024
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w Zespole Placówek Oświatowych w Koniemłotach

8 marca 2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Była to wyjątkowa okazja do świętowania i docenienia wszystkich kobiet w szkolnej społeczności.
14.03.2024
Czytaj więcej

Uwaga – remont na ul. Tadeusza Kościuszki w Staszowie

W związku z rozpoczęciem przebudowy istniejącego przejścia dla pieszych przez ul. T. Kościuszki w Staszowie, znajdującego się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wiśniową. Spowoduje to utrudnienia w ruchu pieszym i drogowym, w związku z czym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu - w załączeniu projekt (do pobrania plik pdf.)
14.03.2024
Czytaj więcej

Uwaga - prace na ulicy Krakowskiej

Rozpoczęły się prace związane z wymianą odcinka sieci wodociągowej wzdłuż ulicy Krakowskiej. Wystąpią utrudnienia w komunikacji pieszej. Przeniesiony został także przystanek autobusowy, znajdujący się dotychczas przy sklepie „Helena”.
14.03.2024
Czytaj więcej

LODOWE MORSOWANIE, GORĄCE POMAGANIE - ,,RATUJEMY WZROK FRANIA''

Zapraszamy do udziału w AKCJI CHARYTATYWNEJ pn. LODOWE MORSOWANIE, GORĄCE POMAGANIE - ,,RATUJEMY WZROK FRANIA''. Golejów, 23.03.2024, godz. 12:00.
14.03.2024
Czytaj więcej

Zostań radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Masz od 15 do 24 lat? Chcesz brać aktywny udział w życiu regionu? Zostań radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Rekrutacja potrwa do 10 maja 2024 r. Na młodzieżowych radnych czeka 30 miejsc w podziale na okręgi wyborcze.
14.03.2024
Czytaj więcej

Awaria sieci wodociągowej - ul. Kościelna

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w dniu 13.03.2024 roku od godz. 13³º do 18ºº na ulicy Kościelnej w Staszowie. Za utrudnienia przepraszamy.
13.03.2024
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Mają Drozd

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie z Mają Drozd, pisarką pochodzącą i mieszkającą w Mielcu. Autorka zaprezentuje swoje dwie powieści: "Pomiędzy kłamstwami" oraz "Zwykła historia".
13.03.2024
Czytaj więcej

Gmina Staszów kupiła młyn

Nowy nabytek znajduje się przy ul. Parkowej w Staszowie, nad kanałem młyńskim rzeki Czarnej Staszowskiej. W planach gminy jest stworzenia tu muzeum staszowskiej wytwórczości rzemieślniczej i handlu ze szczególnym uwzględnieniem produkcji mąki i piekarstwa. Część kubatury będzie mogła być zagospodarowana przez Staszowski Ośrodek Kultury, np. galerię sztuki, czy kawiarnię.
13.03.2024
Czytaj więcej

Film "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina"

Zapraszamy do obejrzenia filmu: "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina" opracowanego w ramach projektu pn.: „Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej na terenie gminy Staszów” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Autor: Sławomir Rakowski,
12.03.2024
Czytaj więcej

Szkoła w Smerdynie w akcji charytatywnej "Tak. Pomagam!"

W dniach 7-8 III 2024 r. po raz kolejny zorganizowana została Ogólnopolska zbiórka żywności "Tak. Pomagam!". Uczniowie działający w Kole Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Smerdynie, jak zawsze stanęli na wysokości u zadania. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać wiele produktów, które trafią do najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że kolejne pokolenia uczniów wraz z rodzicami wspierają działania podejmowane przez wolontariat. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu maraton troski o drugiego człowieka i chęć niesienia dobra - nigdy nie ustanie!
12.03.2024
Czytaj więcej

Zakłócenia w dostawie wody: Dobra, Mostki, Kopanina, Poddębowiec, Podmaleniec, Sztombergi

W związku z pracami prowadzonymi na ujęciu wody w Sztombergach mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody w dniu 13 marca 2024r. w godz. 7:30 - 9:00 w miejscowościach: Dobra, Mostki, Kopanina, Poddębowiec, Podmaleniec, Sztombergi.
12.03.2024
Czytaj więcej

Budowa drogi w Wiśniowej Poduchownej

Kolejny projekt przyczyni się do rozwinięcia infrastruktury drogowej w naszej gminie. 5 marca 2024 roku została podpisana umowa na budowę drogi w Wiśniowej Poduchownej. Prawie 7,3 m drogi wybuduje firma PRD Staszów.
12.03.2024
Czytaj więcej

Życzenia z Okazji Dnia Sołtysa

11 marca w Polsce obchodzimy Dzień Sołtysa. Tego dnia, w sposób szczególny, możemy okazać wdzięczność i szacunek osobom, które na co dzień pracują z ogromnym zaangażowaniem na rzecz lokalnych społeczności. Drodzy Sołtysi i Przewodniczący Osiedli, w dniu Waszego święta, życzymy Wam niegasnącego zapału w kreowaniu życia kulturalnego i społecznego, otwartości na nowe pomysły oraz dobrych ludzi wokół.
11.03.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.