Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Gmina Staszów BLISKO mieszkańców

Przypominamy, że w 2020 r. gmina Staszów uruchomiła bezpłatny system komunikacji z mieszkańcami. Źródłem najważniejszych lokalnych informacji może być nasz telefon lub tablet. Aplikacja „BLISKO” to w pełni darmowy system powiadamiania i ostrzegania, który działa na naszych urządzeniach mobilnych. Dzięki „BLISKO” otrzymasz informację o aktualnych sprawach dotyczących gminy Staszów, zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz awariach i zagrożeniach.
16.02.2021
Czytaj więcej

Bezpłatny kurs zawodowy

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zaprasza na bezpłatny kurs zawodowy Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych. Wstępna rekrutacja prowadzona jest do 26 lutego.
16.02.2021
Czytaj więcej

158. rocznica bitwy pod Staszowem - 17 II 1863 r.

W związku ze stanem epidemicznym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, uroczystość związana ze 158. rocznicą bitwy pod Staszowem odbędzie się w zmienionej i okrojonej formule. Program uroczystości, 17 lutego 2021 roku (środa), cmentarz parafialny przy kościele św. Bartłomieja Apostoła w Staszowie:
16.02.2021
Czytaj więcej

Informacja dla Klientów PGE Obrót

Informacja dla Klientów PGE Obrót
15.02.2021
Czytaj więcej

Walentynki z biblioteką

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza wszystkich na: „RANDKĘ W CIEMNIO Z KSIĄŻKĄ”, zabawę online „PO CYTACIE MNIE POZNACIE” oraz konkurs literacki „BAJECZNE PARY".
12.02.2021
Czytaj więcej

Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
12.02.2021
Czytaj więcej

Jest to bardzo ważny dzień dla staszowskiego sportu ...

Tymi słowy sekretarz stanu Ministerstwa Sportu - Anna Krupka rozpoczęła telekonferencję prasową, która odbyła się 11 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Wydarzenie związane było z podpisywaną tego dnia - przez burmistrza Staszowa Leszka Kopcia - umową z wykonawcą remontu zaplecza sportowego i płyty głównej Stadionu Miejskiego w Staszowie. Inwestycja dofinansowana jest z dotacji Ministerstwa Sportu.
12.02.2021
Czytaj więcej

Numer alarmowy na straży życia, zdrowia i bezpieczeństwa

Numer alarmowy 112 obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej i służy do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska lub bezpieczeństwa publicznego, które wymagają interwencji służb: Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Państwowego Ratownictwa Medycznego.
12.02.2021
Czytaj więcej

Komunikat Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący ryzyka wystąpienia grypy ptaków (HPAI)

Komunikat Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący ryzyka wystąpienia grypy ptaków (HPAI)
11.02.2021
Czytaj więcej

Konkurs Europejskie Drzewo Roku

Ruszyło głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę reprezentuje Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej. Lipa została laureatką jubileuszowego X konkursu na polskie Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja, zdobywając rekordową liczbę 15346 głosów. Na potrzeby kolejnego – europejskiego już – etapu konkursu, lipa nazwana została Wiejską Dobrodziejką.
11.02.2021
Czytaj więcej

Nabór na rachmistrzów spisowych - termin przedłużony

Zgłoś się do urzędu gminy i weź udział w rekrutacji! Zostań rachmistrzem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Termin składania ofert został przedłużony do dnia 16 lutego 2021 roku.
11.02.2021
Czytaj więcej

Kondolencje

11.02.2021
Czytaj więcej

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"
11.02.2021
Czytaj więcej

Zostaw 1% w Staszowie - edycja 2021

Ruszyła kolejna edycja akcji informacyjnej „Zostaw 1% w Staszowie". Inicjatywa burmistrza Miasta i Gminy Leszka Kopcia, promuje przekazywanie części podatku od osób fizycznych na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Ta forma wsparcia finansowego jest niezwykle prosta, a przekazując 1% podatku możemy pomóc większej ilości osób i instytucji, działających na terenie naszej Gminy lub na rzecz naszych mieszkańców.
09.02.2021
Czytaj więcej

KONDOLENCJE

09.02.2021
Czytaj więcej

Szczepienie przeciw COVID-19 dla nauczycieli

Rozpoczyna się proces szczepień nauczycieli i pracowników żłobków w I etapie Narodowego Programu Szczepień. Od 8 lutego rusza rejestracja, a od 12 lutego pierwsze szczepienia.
08.02.2021
Czytaj więcej

W Staszowie zawiśnie biało-czerwona flaga

Chcielibyśmy Państwu podziękować za zaangażowanie w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Udało się nam zebrać aż 589 głosów, co stanowi 117% wymaganych głosów. W akcję w całej Polsce włączyło się prawie pół miliona Polaków – zebrano łącznie ponad 417 932 głosów poparcia mieszkańców polskich gmin.
08.02.2021
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny "Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku"

Zima to piękna pora roku. Aby zatrzymać na dłużej ten wyjątkowy klimat w naszej szkole został zorganizowany nietypowy konkurs plastyczny dla klas I-III. Tematem pracy było wykonanie zimowego krajobrazu i zamknięcie go … w słoiku. Ten pomysł spodobał się uczniom, którzy chętnie przystąpili do zadania i w efekcie - 15 pięknych prac napłynęło do naszej placówki - tworząc unikatową dekorację.
08.02.2021
Czytaj więcej

Komunikat RCKiK w Kielcach: akcja poboru krwi odwołana

Z przykrością informujemy, że dzisiejsza akcja poboru krwi w staszowskim Ratuszu zostaje odwołana z powodu panujących warunków pogodowych utrudniających komunikację. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
08.02.2021
Czytaj więcej

Program „Czyste Powietrze” w Staszowie

Gmina Staszów od 2019 r. realizuje rządowy program „Czyste Powietrze”. Jednym z jego celów jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie budynków, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.
08.02.2021
Czytaj więcej

Na starej kliszy

Na starej kliszy
05.02.2021
Czytaj więcej

Społeczność szkoły podstawowej w Koniemłotach włączyła się do akcji charytatywnej dla Marcelka

Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Koniemłotach zaangażowała się w pomoc i włączyła do akcji charytatywnej ,,Dla Marcelka”, w ramach której zorganizowała trzy różnorodne formy pomocy.
05.02.2021
Czytaj więcej

Koncert walentynkowy online

14 lutego, godz. 18:00, kanał Youtube Staszowskiego Ośrodka Kultury Najpiękniejsze polskie utwory miłosne w wykonaniu wokalisty, skrzypka, kompozytora – Arkadiusza Solarza.
05.02.2021
Czytaj więcej

Bal karnawałowy w przedszkolu

W piątek, 29 stycznia, w Przedszkolu w Kurozwękach już od rana była gorąca atmosfera, a to wszystko za sprawą Balu Karnawałowego. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Księżniczki, czarownice, strażacy, policjanci, żołnierze, rycerze, a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Liczne zabawy, konkursy i tańce umilały wspaniałą zabawę. Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Zabawa karnawałowa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem zorganizowanego balu.
04.02.2021
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu od -5°C do -3°C.
04.02.2021
Czytaj więcej

Stop nielegalnej eksploatacji - OUGw Kielcach informuje

Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach zwraca uwagę, że zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2020 r. poz. 1064, 1339 i 2320), możliwe jest wydobywanie bez koncesji piasków i żwirów, przeznaczonych dla zaspokojenia potrzeb własnych osoby fizycznej, z nieruchomości stanowiących przedmiot jej prawa własności (użytkowania wieczystego), jeżeli jednocześnie wydobycie: będzie wykonywane bez użycia środków strzałowych, nie przekroczy 10 m3 w roku kalendarzowym i nie naruszy przeznaczenia nieruchomości. Warunkiem legalności takiej działalności jest jej zgłoszenie z 7-dniowym wyprzedzeniem na piśmie do Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach. Każda inna działalność wydobywcza wymaga uzyskania koncesji starosty, marszałka lub ministra właściwego do spraw środowiska.
04.02.2021
Czytaj więcej

Czas na nowe kwalifikacje - bezpłatny kurs zawodowy

W Lokalnym Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie odbędą się bezpłatny kurs zawodowy: Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.
03.02.2021
Czytaj więcej

Rodzina 500+ nowy okres świadczeniowy

Rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy z programu Rodzina 500+. Wnioski można składać online od 1 lutego oraz osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty od 1 kwietnia.
03.02.2021
Czytaj więcej

Wsparcie dla Młodego Biznesu

35.000 zł wsparcia mogą otrzymać młodzi bezrobotni z województwa świętokrzyskiego, którzy zgłoszą się do projektu Akademia Biznesu dla Młodych realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym. Do tego przejdą szkolenia z prowadzenia biznesu.
03.02.2021
Czytaj więcej

Kolejni inwestorzy na staszowskiej strefie

Gmina Staszów sprzedała, 28 stycznia br., dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1,6 ha, znajdujące się w podstrefie staszowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. strefa „A” w Grzybowie. Do miejskiej kasy Staszowa wpłynie ponad 388 tysięcy złotych. Tereny inwestycyjne zostały sprzedane w trybie rokowań przeprowadzonych 16 grudnia minionego roku.
01.02.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.