Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Grant na nowy plac zabaw

Dzięki zwycięstwu projektu stowarzyszenia Aktywna Kraina w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, powstanie Aktywny Plac Zabaw w Woli Wiśniowskiej. W czwartek, 23 listopada, odbyło się oficjalne przekazanie grantu zwycięzcom konkursu organizowanego przez Fundację Tesco.
24.11.2017
Czytaj więcej

Zadbają o Pałac Kołłątajów w Wiśniowej

Zabytkowy Pałac Kołłątajów w Wiśniowej będzie poddany renowacji. Gmina Staszów pozyskała dofinansowanie na to zadanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.
24.11.2017
Czytaj więcej

Pokaz mody w SOK-u

W czwartkowe popołudnie w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca projekt „Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze”. W ramach zakończenia projektu odbył się pokaz mody i ręcznie wykonanej biżuterii oraz koncert Klubu Piosenki „Rytm”.
24.11.2017
Czytaj więcej

Piąta edycja programu „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED od 2013 roku prowadzi program edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. 21 listopada br., mobilny punkt dentystyczny zorganizowany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
23.11.2017
Czytaj więcej

Park Górników Siarkowych za dwa lata

Nowe drzewa i krzewy, chodniki i ścieżki rowerowe, staw, budki lęgowe i ścieżka edukacyjna. Ponadto plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne i ogród sensoryczny. To elementy ogromnego projektu zagospodarowania terenów zielonych w Staszowie, który powstanie blisko centrum miasta już za dwa lata.
23.11.2017
Czytaj więcej

Kolejne drogi gotowe

Stale poprawia się stan techniczny dróg na terenie Miasta i Gminy Staszów. We wtorek, 21 listopada dokonano odbioru prac odbudowy nawierzchni i utwardzenia poboczy, na dwóch odcinkach drogi powiatowej Wólka Żabna – Podmaleniec. Łączna długość wyremontowanych odcinków to 2 068 m. W odbiorze inwestycji uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć.
23.11.2017
Czytaj więcej

Ślubowanie klas pierwszych

We wszystkich szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Staszów, naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 261 uczniów.
23.11.2017
Czytaj więcej

Zdrowo i bezpiecznie – spotkanie z pierwszakami

W piątek, 17 września, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury ponad 250 pierwszoklasistów z terenu Miasta i Gminy Staszów wzięło udział w nietypowej lekcji o zdrowiu i bezpieczeństwie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Jutrzenkowe stwory i potwory

Strażak, pirat i czerwony kapturek próbowali przewidzieć przyszłość za pomocą wróżb, a księżniczka, czarownica, rajdowiec i pingwin królowali na parkiecie w rytmie disco. Takie i inne cuda miały miejsce w sobotę, 18 listopada, na zabawie andrzejkowej. W filii PWD „Jutrzenka” w Grzybowie, wraz z wychowawcami, spotkały się dzieci z 12 „Jutrzenek”.
21.11.2017
Czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

- Swoimi codziennymi działaniami prospołecznymi i prorodzinnymi pracownicy staszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmując społeczne wyzwania udzielają wsparcia i pomocy ludziom, którzy jej potrzebują – serdecznie dziękuję za Wasze oddanie i dzielenie się pomocą - mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, który w piątek, 17 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył życzenia wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie.
21.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz wyróżniony w Warszawie

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów Leszek Kopeć został wyróżniony tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2017” za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.
20.11.2017
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 24 listopada 2017 roku (piątek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
20.11.2017
Czytaj więcej

Uliczne Biegi Niepodległości

9 listopada odbyły się VI Uliczne Biegi Niepodległości. Na starcie biegu stanęło 273 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne i szkoły średnie
20.11.2017
Czytaj więcej

Będzie plac zabaw w Woli Wiśniowskiej

Projekt Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” z Woli Wiśniowskiej zwyciężył w III edycji programu „Decydujesz – pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Dzięki wygranej powstanie Aktywny Plac Zabaw na placu przy Altanie w Woli Wiśniowskiej. Nagroda główna w konkursie wynosiła 5 tysięcy złotych.
17.11.2017
Czytaj więcej

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".
16.11.2017
Czytaj więcej

Koncert pieśni patriotycznych

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się „Koncert pieśni patriotycznych".
14.11.2017
Czytaj więcej

Pomagają odżyć

Po przekroczeniu progu Centrum Integracji Społecznej słychać ciche śmiechy i głosy. Pachnie jedliną. W jednej sali kobiety składają ozdoby. Przykładają kwiaty, tkaniny, mierzą, zawiązują i kleją. Rozmawiają przy tym wesoło. Powstają tu stroiki, dekoracje, bombki – wszystko, w zależności od sezonu. Miejsce stroików na groby z okazji Wszystkich Świętych zajmą dekoracje na Boże Narodzenie. Albo ktoś przyniesie zlecenie na dekoracje okolicznościowe. Obok w szwalni powstają ubrania, poszewki i dekoracje z materiału. Jedna pani szyje ręcznie maskotkę – zielonego kota, któremu brakuje już tylko oczu. Na warsztacie innej, przy maszynie, powstaje bluzka. - Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cuda trzeba chwilkę poczekać – słychać na wejściu do pracowni. Na stołach piętrzą się materiały i ścinki, uszyte ubrania wiszą na wieszakach. Każdy projekt jest inny, po jednej sztuce wszystkiego. Przy stanowiskach, w skupieniu szyją kobiety. Jedne na maszynach, inne ręcznie. Wycinają, nawlekają i fastrygują.
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Strzelecki Samorządowców

0 listopada, na strzelnicy w Szydłowie rozegrano VIII Turniej Strzelecki Samorządowców. Drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wywalczyła II miejsce.
14.11.2017
Czytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

11 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego. Zawody zorganizowano z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
14.11.2017
Czytaj więcej

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA MiG Staszów

ZARZĄDZENIE Nr 205/2017 BURMISTRZA Miasta i Gminy Staszów z dnia 2 listopada 2017 roku, w sprawie: ogłoszenia trzeciego otwartego konkursu ofert na realizację zadań celu publicznego z zakresu wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy Staszów w 2017 roku.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 12 listopada, na terenie Zalewu Nad Czarną odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Turniej dla wędkarzy zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Zarząd Koła PZW „Nad Czarną”.
13.11.2017
Czytaj więcej

99 lat Wolni i Niepodlegli

- 11 listopada nie jest zwykłym dniem w kalendarzu. To nie jest dzień, jakich wiele w całym roku. 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, symbol wiary oraz symbol zwycięstwa. 99 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy – mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów w sobotę, 11 listopada, podczas uroczystych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
13.11.2017
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zarząd Koła PZW "Nad Czarną" zaprasza na Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Leszka Kopcia.
10.11.2017
Czytaj więcej

Budowa obwodnicy Staszowa idzie pełną parą

W dobrym tempie przebiegają prace przy budowie obwodnicy Staszowa. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.
08.11.2017
Czytaj więcej

Nowe boisko treningowe już gotowe

Ekipy budowlane zakończyły prace przy „Modernizacji boiska treningowego przy stadionie miejskim w Staszowie” – ETAP II.
08.11.2017
Czytaj więcej

Łopaty poszły w ruch

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty, rozpoczęła się budowa II etapu kanalizacji sanitarnej w Gminie Staszów, projektu wartego ponad 46 milionów złotych. W poniedziałek 6 listopada w Wiązownicy-Kolonii nastąpiło uroczyste rozpoczęcie II etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla Gminy Staszów.
08.11.2017
Czytaj więcej

Prochy "Mnicha" spoczęły w grobie

W poniedziałek, 6 listopada, w Staszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” - założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej „Mnich”. Szczątki „Mnicha” odnalazł w 2016 roku zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka, na kieleckim cmentarzu Piaski.
08.11.2017
Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Staszowie

07.11.2017
Czytaj więcej

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza po ZIP do Staszowa

We wtorek, 7 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie przy ul. Opatowskiej 31 będzie można odebrać hasło i login dostępu do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomią tu mobilne stanowisko ZIP w godz. 10:00 - 14:00.
06.11.2017
Czytaj więcej

Paczki żywnościowe dla potrzebujących

W piątek, 20 października 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie, zawarł umowę ze Związkiem Stowarzyszeń - Kielecki Bank Żywności na realizację zadań dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017.
03.11.2017
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.