Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Sala gimnastyczna już zadaszona

Szybko postępują prace przy budowie nowej sali gimnastycznej przy PSP nr 2 w Staszowie. Obiekt jest już całkowicie zadaszony, zamontowano również stolarkę okienną. Najwięcej dzieje się obecnie w tej części obiektu, gdzie znajdą się szatnie i sale lekcyjne.
08.07.2019
Czytaj więcej

Mobilna strefa czytania w Jutrzenkach

Przez całe wakacje świetlice „Jutrzenka” zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do Mobilnej Strefy Czytania, w której dzieci posłuchają wakacyjnych opowieści czytanych przez dorosłych.
08.07.2019
Czytaj więcej

261 osób pielgrzymowało do Sulisławic

Staszowscy pątnicy po raz 199. zanieśli swoje prośby i troski do Matki Bożej Sulisławskiej. W tym roku do Sulisławic w sobotę, 29 czerwca pielgrzymowało 261 osób.
05.07.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo księgowe

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zaprasza do Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie przy ul. Sudeckiej 9, wszystkich przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz mieszkańców gmin: Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków, Staszów, Szydłów, do korzystania z bezpłatnego doradztwa księgowego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
05.07.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo prawne

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zaprasza do Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie przy ul. Sudeckiej 9, wszystkich przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz mieszkańców gmin: Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków, Staszów, Szydłów, do korzystania z bezpłatnego doradztwa prawnego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
05.07.2019
Czytaj więcej

Remont linii ciepłowniczej. Zamknięcie ulicy Wschodniej

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie spółka gminy in formuje, że z dniem 15 lipca (poniedziałek) zostanie zamknięty odcinek ulicy Wschodniej przy skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości. Zamknięcie ulicy spowodowane jest remontem linii ciepłowniczej. Na czas wykonywania remontu wyznaczono objazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności.
05.07.2019
Czytaj więcej

Zakończenie projektu w OPS

05.07.2019
Czytaj więcej

Piknik Rycerski w Kurozwękach

6 - 7 lipca odbędzie się Piknik Rycerski w Kurozwękach oraz Kurozwęcka Gala walk rycerskich. W programie pokazy konne, turniej rycerski, walki rycerskie, strzelanie z łuku.
04.07.2019
Czytaj więcej

Z Czajkowa pocztówką przez Polskę

W dobie Internetu pisanie, wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Aby przypomnieć tę wspaniałą tradycję, od stycznia 2019 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski” organizowanej przez WSiP. Ma ona na celu wymianę pocztówkową między klasami 1 – 3 w całej Polsce! Uczniowie z klasy I i II wymieniają się pocztówkami z uczniami
04.07.2019
Czytaj więcej

Telefon może uratować życie

Uczniowie z klas 1 – 3 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie wraz z nauczycielami Agnieszką Klimek, Wandą Bielec i Grzegorzem Kwaskiem przystąpili do programu „Ratujemy i uczymy Ratować” zainicjowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program ten jest przyjazny dzieciom. Polega na wdrażaniu elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzone zajęcia są pełne pomysłów, mają na celu wyrobienie podstawowych nawyków udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia to nie tylko teoria podręcznikowa, ale praktyczne działanie z wykorzystaniem telefonów, fantomów i ćwiczeń praktycznych. Zajęcia te są również sposobem na zwiększenie świadomości oraz poziomu umiejętności w zakresie podstaw pierwszej pomocy.
04.07.2019
Czytaj więcej

Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy

Uczniowie kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczna Droga „Dobrze Cię widzieć…”. Przejście na drugą stronę ulicy współcześnie urasta do rangi wyzwania, zwłaszcza, gdy mówimy o dzieciach i młodzieży. Ważne jest, aby od najmłodszych lat edukować i wychowywać uczniów do rozumnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, bo ruch drogowy, to przecież jeden z wielu obszarów współczesnego życia w społeczeństwie. W ramach akcji uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe. Dzieci brały również udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uwagi na innych „Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy” przygotowanych przez panią Wandę Bielec i panią Agnieszkę Klimek. Uczestnicy projektu obejrzeli krótki film animowany pt. „Przejście”, wskazujący prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślający wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Na zajęciach przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przechodzenia przez ulicę, przestrzegania przyjętych norm i zasad w ruchu drogowym. Na podstawie plansz obrazujących różne sytuacje w ruchu drogowym uczniowie poznali też zachowania bezpieczne oraz zagrażające życiu i zdrowiu. Przed wakacjami akcja miała wymierny skutek w budowaniu świadomości pieszych i w poprawie bezpieczeństwa na drodze, co w rezultacie pomoże ochronić dzieci przed niebezpieczeństwem.
04.07.2019
Czytaj więcej

Razem Aktywni. Projekt OPS przeciw wykluczeniu

Gmina Staszów wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Staszowie realizuje projekt "Razem Aktywni".
04.07.2019
Czytaj więcej

"Przeciw przemocy". Projekt OPS w Staszowie

Od 1 czerwca 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie, rozpoczął realizację projektu pod tytułem „Przeciw Przemocy” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu osłonowego pod nazwą „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.
04.07.2019
Czytaj więcej

OZE - nabór na dofinansowanie kolektorów słonecznych

rząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że podpisana została umowa na realizację przedsięwzięcia pn. „Dostawa wraz z montażem urządzeń i instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych na terenie Miasta i Gminy Staszów“ realizowana w ramach zadania pn.: „Budowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury służącej do wytworzenia energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych w budownictwie indywidualnym”. Wykonawcą robót montażowych instalacji OZE jest firma: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe STALMET Józef Szostak, Dobieszów 25, 48-100 Głubczyce.
03.07.2019
Czytaj więcej

Dobry występ staszowskich badmintonistek na Mistrzostwach Polski

Pod koniec czerwca w Kędzierzynie Koźlu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie. Naszą gminę reprezentowały uczennice ZPO nr 1 w Staszowie - Ewa Bartłomiejczuk i Dominika Bartłomiejczuk. Dziewczęta wystąpiły w grach indywidualnych oraz w grze podwójnej kobiet. W tej drugiej konkurencji odniosły wielki sukces awansując do ćwierćfinału, a w nim po świetnej i zaciętej grze musiały uznać wyższość dziewcząt z Warszawy.
03.07.2019
Czytaj więcej

XII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

Burmistrz uzyskał wotum zaufania i absolutorium 27 czerwca odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie, podczas której udzielono Leszkowi Kopciowi, burmistrzowi miasta i gminy Staszów wotum zaufania oraz absolutorium. Radni rozpatrzyli także sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta i gminy Staszów za 2018 rok. Przyjęto także raport o stanie gminy za rok 2018.
03.07.2019
Czytaj więcej

NAGRODA WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO "CZYSTE SERCE" 2019

Przed nami kolejna edycja nagrody honorowej Wojewody Świętokrzyskiego "Czyste Serce", odwołującej się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy.
03.07.2019
Czytaj więcej

Zmiany w dokumentach LGD "Białe Ługi"

W związku z wprowadzeniem zmian w LSR, Planie komunikacji oraz Harmonogramie naborów wniosków, LGD "Białe Ługi" zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności potencjalnych Beneficjentów do zapoznania się z aktualnie obowiązującymi dokumentami.
03.07.2019
Czytaj więcej

Informacja: Posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 8 lipca 2019 roku o godz. 09:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Staszowie.
03.07.2019
Czytaj więcej

Tydzień profilaktyki w Czajkowie

Jak co roku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie w dniach 10-14 czerwca 2019 r. odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem "Razem Tworzymy Bezpieczną Szkołę". W ramach tego przedsięwzięcia wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, warsztatach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.
02.07.2019
Czytaj więcej

Odznaki " Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka" rozdane w Czajkowie

W związku z przypadającą w 2019 roku 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie przystąpiła do IV edycji projektu UNICEF - Szkoła z Prawami Dziecka. Edukacja w zakresie praw dziecka jest bardzo ważna w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Świadome swoich praw dziecko jest świadomym obywatelem w dorosłym życiu.
02.07.2019
Czytaj więcej

Studenci UTW podsumowali rok

02.07.2019
Czytaj więcej

Wincentyńska Młodzież Maryjna w Kurozwękach

W sobotę, 22 czerwca w Kurozwękach odbył się Zjazd Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. W spotkaniu wzięli udział młodzi członkowie Stowarzyszenia Prowincji Warszawskiej.
01.07.2019
Czytaj więcej

EKO FESTYN w Wiązownicy-Kolonii

7 lipca w Wiązownicy-Kolonii odbędzie się Eko Festyn - wydarzenie plenerowe połączone ze zbiórka elektrośmieci.
01.07.2019
Czytaj więcej

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w Szkole Podstawowej w Czajkowie

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie zorganizowano Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU, która ma ukształtować bezpieczne zachowanie i postawy w sytuacjach zagrożenia uczniów szkół podstawowych.
01.07.2019
Czytaj więcej

Podsumowanie Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego- oddział regionalny w Kielcach zaprasza na Świętokrzyski Piknik Rolniczy. 7 lipca, Centrum Geoedukacji na Wietrzni.
01.07.2019
Czytaj więcej

UWAGA. Burze z gradem!

Dla Staszowa i całego powiatu wydane zostało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia z możliwością podwyższenia do III stopnia. W poniedziałek (1 lipca) po południu, wieczorem oraz w nocy z 1 na 2 lipca możliwe jest wystąpienie silnych burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h.
01.07.2019
Czytaj więcej

PKS Staszów wprowadza kursy na terenie miasta

Od 24 czerwca PKS Staszów spółka Gminy wprowadza dwa nowe kursy miejskie. Pasażerowie dojadą między innymi do Szpitala i kompleksu Golejów.
28.06.2019
Czytaj więcej

Senioralia 2019 w Kielcach

26.06.2019
Czytaj więcej

Program 500+ na każde dziecko

Od 1 lipca zaczną obowiązywać zmiany dotyczące rządowego programu Rodzina 500+. Świadczenie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Wsparcie trafi do 4,4 mln rodzin, a ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce.
26.06.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.