Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Koniec roku szkolnego w „Enigmie”

23 czerwca br. staszowska Szkoła Tańca „Enigma” zakończyła rok artystyczny koncertem tanecznym. W auli Zespołu Szkół im. St. Staszica zgromadzili się rodzice, bliscy oraz najwierniejsi fani by podziwiać młodych artystów, którzy prezentowali swoje umiejętności, w ponad godzinnym występie tanecznym, w którym zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe „Enigmy”.
28.06.2022
Czytaj więcej

Strażacy ochotnicy rywalizowali ze sobą w zawodach

19 drużyn jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Staszów rywalizowało ze sobą w zawodach sportowo-pożarniczych. Strażackie zmagania odbyły się w niedzielę, 26 czerwca, na stadionie miejskim w Staszowie.
28.06.2022
Czytaj więcej

Pełne emocji podsumowanie roku artystycznego „KLEKSÓW”

Zespoły Taneczne „KLEKS” zakończyły sezon występów na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Podsumowanie pracy artystycznej „KLEKSÓW” w roku artystycznym 2021/2022 odbyło się w piątek, 24 czerwca, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportowego.
28.06.2022
Czytaj więcej

Burmistrz spotkał się z młodzieżą

Głos staszowskiej młodzieży jest niezwykle cenny dla władz miasta, dlatego też we wtorek, 21 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie z Radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie spotkał się dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza oraz Sławomir Mikula – sekretarz miasta i gminy Staszów.
28.06.2022
Czytaj więcej

„MiŚ” rodzinnie spędził czas

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podopieczni Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „My i Świat” wzięli udział w piątek, 17 czerwca, w Pikniku Rodzinnym. Wspólna zabawa odbyła się w świetlicy w Wólce Żabnej. Wzięli w niej udział także rodzice podopiecznych, ich rodzeństwo, absolwenci placówki, a także wychowawcy.
28.06.2022
Czytaj więcej

I Międzypokoleniowy Patriotyczny Marszobieg po Zdrowie z Głosem Seniora!

Ponad 300 seniorów z 10 miejscowości wzięło udział w Pierwszym Międzypokoleniowym Patriotycznym Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora, który odbył się 18 czerwca 2022 r. w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach. Wydarzenie oficjalnie otworzyła m.in. Anna Krupka - Wiceminister Sportu i Turystyki. Wydarzenie poprowadził Prezes Stowarzyszenia Manko, Głos Seniora - Łukasz Salwarowski.
27.06.2022
Czytaj więcej

Nabór wniosków do programu mikrograntów „Generacja V4”

Zachęcamy do udziału w pilotażowej edycji programu mikrograntów „Generacja V4”. Program ten oferuje granty na krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 14–30 lat w regionie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4, tj. Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) i jego bezpośrednim sąsiedztwie.
27.06.2022
Czytaj więcej

LXIX Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 29 czerwca 2022 roku o godz. 11.00 odbędzie się LXIX SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
27.06.2022
Czytaj więcej

Ankieta badająca opinie i preferencje przyszłych najemców

W związku z inicjatywą Budowy budynków mieszkalnych przez spółkę SIM SMS oraz gminę Staszów, kierując się chęcią dopasowania oferty mieszkaniowej do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i osób, które zamierzają związać swoją przyszłość ze Społeczna Inicjatywą Mieszkaniową SMS sp. z o.o. zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udział w badaniu ankietowym.
27.06.2022
Czytaj więcej

Koniec roku szkolnego w staszowskiej szkole muzycznej im. S. Moniuszki

23 czerwca br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Staszowie. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Wacław Gogola. W szkole naukę podejmują dzieci od najmłodszych lat. Cztery uczestniczki zajęć pn. „Muzyka dla Smyka” otrzymały pamiątkowe dyplomy.
27.06.2022
Czytaj więcej

W wakacje Odkryj Staszów z aplikacją mobilną

„Odkryj Staszów” to doskonała propozycja dla osób, które szukają przewodnika turystycznego po gminie Staszów. W aplikacji zawarto m.in. propozycje tras pieszych i rowerowych. „Odkryj Staszów” możemy bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play lub App Store.
27.06.2022
Czytaj więcej

Uhonorowano najzdolniejszych uczniów

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu we wtorek, 21 czerwca, uroczyście podsumowano osiągnięcia uczniów z terenu gminy Staszów. Podczas spotkania nagrodzono laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, a także wychowanków, którzy odnieśli sukcesy w konkursach na szczeblu ogólnopolskim.
27.06.2022
Czytaj więcej

Skontaktuj się z Urzędem w aplikacji „BLISKO”

Gmina Staszów w 2020 r. uruchomiła bezpłatny system komunikacji z mieszkańcami. Dzięki aplikacji mobilnej „BLISKO” otrzymasz najważniejsze informacje o aktualnych sprawach dotyczących gminy Staszów, zbliżających się wydarzeniach, awariach i zagrożeniach oraz dostęp do harmonogramu wywozu odpadów komunalnych. Aplikację można pobrać w sklepie Google Play lub App Store.
27.06.2022
Czytaj więcej

Świadectwa odebrane – czas na wakacje

Świadectwa i pamiątkowe dyplomy wręczone – staszowscy uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje! Prawie 2 000 uczniów szkół podstawowych oraz ponad 800 wychowanków przedszkoli z terenu gminy Staszów uroczyście zakończyło rok szkolny 2021/2022. Teraz pora na zasłużony odpoczynek.
27.06.2022
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniach 27, 28 i 29 czerwca 2022 roku odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
27.06.2022
Czytaj więcej

Woda kranowa w Staszowie nadaje się do picia

DOTYCZY MIEJSCOWOŚCI: STASZÓW (w tym ul. Pocieszka); KOPANINA; WÓLKA ŻABNA; CZERNICA; PODMALENIEC (od posesji nr 1 do nr 8); DOBRA (od posesji nr 4 do nr 96)
25.06.2022
Czytaj więcej

Deklaracja CEEB tylko do 30 czerwca

30 czerwca 2022 roku upływa czas na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek ten mają właściciele i zarządcy budynków oraz lokali – zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.
23.06.2022
Czytaj więcej

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu „SZTOMBERGI”, który zaopatruje w wodę miejscowości: Czajków Południowy, Czajków Północny, Dobra, Kopanina, Mostki, Poddębowiec, Podmaleniec, Sztombergi, Wiśniowa, Wiśniowa Poduchowna, Wola Wiśniowska, Kolonia Bogoria.
22.06.2022
Czytaj więcej

Uwaga! Zagrożenie ASF

Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń.
22.06.2022
Czytaj więcej

Ankieta badająca opinie i preferencje przyszłych najemców

W związku z inicjatywą Budowy budynków mieszkalnych przez spółkę SIM SMS oraz gminę Staszów, kierując się chęcią dopasowania oferty mieszkaniowej do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i osób, które zamierzają związać swoją przyszłość ze Społeczna Inicjatywą Mieszkaniową SMS sp. z o.o. zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udział w badaniu ankietowym.
22.06.2022
Czytaj więcej

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Zapraszamy do zapoznania się z programem XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, który odbędzie się w dniach 2-10 lipca 2022 r.
22.06.2022
Czytaj więcej

„Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” - trwa nabór

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza do składania wniosków w trwającym naborze w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.
20.06.2022
Czytaj więcej

Tydzień Profilaktyki w Czajkowie

„Nie czas na nudę” - takie hasło przyświecało Tygodniowi Profilaktyki obchodzonemu w dniach 06- 10 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie. Był to czas wypełniony atrakcyjnymi spotkaniami i zajęciami, które miały na celu promowanie zachowań prozdrowotnych oraz integrację uczniów.
20.06.2022
Czytaj więcej

Turniej piłkarski Progress Cup

W niedzielę, 12 czerwca, na Stadionie Miejskim w Staszowie rywalizowało 15 drużyn piłkarskich z rocznika 2011 i młodsi. Piłkarze przyjechali z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. To był dzień pełen sportowych emocji i zmagań. Młodych zawodników dopingował burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć
17.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej

1 lipca, godz. 16.00, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przy hali OSiR . Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 30.06.2022 r. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.osir.staszow.pl
17.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej

5-6 lipca, Boisko "Orlik" przy ulicy Mickiewicza. Serdecznie zapraszamy piłkarzy do wzięcia udziału w Turnieju. 5 lipca, godz. 9:00 - szkoły średnie, 6 lipca, godz. 9:00 - klasy VII – VIII. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do 4 lipca w hali OSiR lub elektronicznie pod adresem: biuro@osir.staszow.pl. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.osir.staszow.pl
17.06.2022
Czytaj więcej

„Dzień Zdrowego Ducha”

Zadanie promujące zdrowy styl życia zostało zrealizowane przez Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie, w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”. Młodzież przygotowując projekt powiedziała „w codziennym biegu zapominamy o rzeczach najważniejszych, a nie ma większego dobra niż zdrowie i życie człowieka”. Stąd właśnie pomysł na spotkanie profilaktyczne skierowane do kolegów i koleżanek
17.06.2022
Czytaj więcej

III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 21 czerwca 2022 roku o godz. 11:00 odbędzie się III SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie § 10 ust. 4 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
15.06.2022
Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w Staszowie

11 czerwca br., w Powiatowym Centrum Sportowym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.
15.06.2022
Czytaj więcej

„zGRAne wakacje” – warsztaty teatralne (półkolonia w SOK)

„zGRAne wakacje…” - skupiać się będą na relacji przeszłość-współczesność, stare vs. nowe. Idea ta koncentrować się będzie wokół zabaw i gier tradycyjnych z przeszłości oraz współczesnych gier komputerowych. Prowadzone warsztaty empirycznie wykorzystają odpowiednie narzędzia, dziedziny kultury oraz zmysły: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, a dodatkowo ruch. Ukażemy wpływ zabaw i gier na kreatywność, integrację, otaczające środowisko, dźwięki, które im towarzyszyły, zapach itp. Wyniki zestawimy z grami komputerowymi. Będziemy więc węszyć, patrzeć, słuchać i dotykać, poszukiwać informacji w przestrzeni publicznej. Popracujemy podczas zajęć plastycznych, grafiki i animacji komputerowej, warsztatów tanecznych, aktorskich i dźwiękowych.
15.06.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.