Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Film animowany Basia 2

Basia 2 (film z lektorem ukraińskim) - kontynuacja przygód rezolutnej 5-letniej dziewczynki, znanej fanom książek Zofii Staneckiej i Marianny Okleyak. Wyjątkowa animacja skierowana do najmłodszych widzów. Aby wejść na seans, należy pobrać bezpłatny bilet w kasie kina. Serdecznie zapraszamy najmłodszych fanów kina.
20.04.2022
Czytaj więcej

LGD "Białe Ługi": nabór wniosków 1/2022 oraz 2/2022

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami o naborach wniosków 1/2022 oraz 2/2022, które będą trwały od 4 do 18 maja 2022 r.
20.04.2022
Czytaj więcej

BNP Paribas Idę do kina

5 maja w Staszowie aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Czy są z nami fani Harry'ego Pottera? Specjalnie dla Was - "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a". Idźcie do kina całą rodziną na kolejne przygody Sonica! Ponadto kontynuujemy wyświetlanie krótkich filmów animowanych, które emitujemy bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy. Tym razem jest to zestaw czterech odcinków filmu "Basia".
19.04.2022
Czytaj więcej

PIW: Rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny wśród kotów

Na obszarze powiatu staszowskiego wprowadza się obowiązek szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.
19.04.2022
Czytaj więcej

Pochwal się swoim wielkanocnym koszyczkiem

Prześlij zdjęcie i weź udział w konkursie! Na Wasze zdjęcia czekamy do 19 kwietnia do godz. 12.00! Przysyłajcie je na adres: konkursy@sok.info.pl, podając jednocześnie imię i nazwisko, adres i tel. kontaktowy. Zdjęcia opublikujemy 20 kwietnia na fanpage Staszowskiego Ośrodka Kultury za pomocą którego odbędzie się głosowanie. Szczegóły i regulamin na: www.sok.info.pl
15.04.2022
Czytaj więcej

Szczepienie ochronne lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

w dniach 22 – 26 kwietnia 2022r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
14.04.2022
Czytaj więcej

Transport ze Staszowa dotarł do Kalwarii Pacławskiej

Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a nasi sąsiedzi nadal potrzebują naszej pomocy. Kolejny transport z darami pojechał na wschodnią granicę do Kalwarii Pacławskiej w środę, 13 kwietnia.
14.04.2022
Czytaj więcej

Gmina Staszów dba o ptasich przyjaciół

Budki lęgowe dla ptaków to miejsca zastępujące im naturalne miejsca gniazdowe, gdzie mogą wychować swoje pisklęta. W całej gminie do tej pory znajdowało się ich 34 . Samorząd dba o dogodne warunki mieszkaniowe dla ptasich przyjaciół, dlatego w ostatnim czasie pojawiło się kolejnych 30 nowych budek lęgowych. Budki lęgowe dla ptaków to zarazem najprostszy, jak i najskuteczniejszy sposób ich aktywnej ochrony – jest to osłona przed drapieżnikami, a także przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Gmina Staszów od lat mocno stawia na ekologię, dlatego magistrat włączył się w akcję pomocy ptasim przyjaciołom i wieszania budek lęgowych, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Staszów. Do tej pory 6 drewnianych konstrukcji, które znalazły już swoich mieszkańców, pojawiło się między innymi w Parku im. Adama Bienia, przy ulicy Krakowskiej, a także w Sielcu. Dzięki wolontariuszom Bazy Staszowskiego Wolontariatu, którzy realizują projekt pn. „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych, sadzenie drzew” 22 budki lęgowe znalazły swoje miejsce w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych oraz przy 6 szkołach z terenu gminy Staszów, biorących udział w projekcie. - W naszej gminie nie powinno zabraknąć zwierząt, dlatego warto im stworzyć takie warunki, żeby zechciały zamieszkać wśród zieleni – mówi burmistrz Leszek Kopeć. - Do wychowania młodych ptaki potrzebują spokojnego miejsca, gdzie mogą się skryć. Wieszając w gminie budki lęgowe troszczymy się o naszych ptasich przyjaciół, zapewniając im schronienie – podsumowuje włodarz. Aby ułatwić ptasim przyjaciołom rozmnażanie, na terenie całej gminy zamontowano kolejnych 30 sztuk budek lęgowych. Zostały one ufundowane przez staszowskiego miłośnika przyrody. Ptasie mieszkania pojawiły się przy ulicy Koszarowej, na terenie parku przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, w Parku im. Adama Bienia, przy ulicy Niskiej, a także przy boisku „Wembley”. W akcję wieszania budek włączyły się także szkoły z terenów wiejskich oraz staszowskie przedszkola – nr 3 i nr 8, które otrzymały po dwie ptasie budki i zawiesiły je na terenie swoich placówek.
14.04.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz radosnego Alleluja.
14.04.2022
Czytaj więcej

Staszowskie Dni Dla Ziemi

Masz w domu elektroodpady? W zamian możesz otrzymać sadzonkę! Wystarczy w dniu 22.04 w godzinach 10-12 przynieść elektroodpady na parking, przy Parku Miejskim im. Górników Siarkowych i wyrzucić je do podstawionego kontenera. W zamian można otrzymać sadzonkę drzewa, kwiatu lub cebulkę kwiatową.
14.04.2022
Czytaj więcej

W Wielki Piątek Urząd Miasta i Gminy w Staszowie będzie czynny krócej

15 kwietnia 2022 r. (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Staszowie czynny będzie do godz. 13:00. Kasa Urzędu czynna będzie do godz. 12:00.
14.04.2022
Czytaj więcej

„Pamięć o Katyniu to nasz moralny obowiązek...”

82 lata temu prawie 22 tysiące polskich obywateli II Rzeczypospolitej zostało rozstrzelanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Zginęli między innymi oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, lekarze, prawnicy, a także artyści. Wśród ofiar zbrodni byli również mieszkańcy ziemi staszowskiej. Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń w środę, 13 kwietnia, przedstawiciele władz samorządu lokalnego i wojewódzkiego, duchowieństwa, Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Staszowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie złożyli symboliczne kwiaty oraz zapalili znicze pod Pomnikiem Katyńskim w Parku im. Adama Bienia.
14.04.2022
Czytaj więcej

Niepodległościowy turniej w piłce siatkowej

23 kwietnia, godz. 9:00, Hala OSiR. Zagrają: Gryf Rytwiany, Huragan Staszów, Jedynka Staszów I, Jedynka Staszów II. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do aktywnego kibicowania.
13.04.2022
Czytaj więcej

Staszowski Jarmark Wielkanocny

Staszowski Rynek wypełniła świąteczna, wielkanocna atmosfera. A to wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w sercu miasta w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia. Dla mieszkańców przygotowano stoiska rękodzielnicze, handlowe i warsztatowe, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą palmę, a Koła Gospodyń Wiejskich częstowały świątecznymi przysmakami.
12.04.2022
Czytaj więcej

Czas na biznes - dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości realizuje projekt „Czas na biznes” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
12.04.2022
Czytaj więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - obchody w Staszowie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystości, które odbędą się 13 kwietnia o godz. 10:00 w Parku im. Adama Bienia w Staszowie.
12.04.2022
Czytaj więcej

497. rocznica nadania praw miejskich dla Staszowa

W 1519 roku wojewoda sieradzki Hieronim Łaski ożenił się z Anną Kurozwęcką córką Adama Kurozwęckiego i Jadwigi Tęczyńskiej. Tym samy nabył prawa do dóbr, w których znajdował się Staszów. „[...] Starannie wykształcony Łaski, z powodzeniem uprawiał dyplomację, wiele podróżował po Europie. Zanim uzyskał godność wojewody, był dworzaninem króla Zygmunta I Starego. To dzięki Hieronimowi Łaskiemu Staszów stał się miastem.
11.04.2022
Czytaj więcej

Zaszczep psa i kota przeciwko wściekliźnie

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o regularne szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie, które jest jedynym skutecznym sposobem zapobiegania wystąpieniu i rozprzestrzenianiu się wścieklizny.
10.04.2022
Czytaj więcej

Informacja o włączeniu syren alarmowych na terenie województwa w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41

Włączenie syren alarmowych na terenie województwa w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41
09.04.2022
Czytaj więcej

Gmina Staszów z dofinansowaniem na usuwanie azbestu

Gmina Staszów od lat systematycznie usuwa szkodliwy azbest. We wtorek, 5 kwietnia, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisano umowę na realizację demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Staszów w 2022 roku.
08.04.2022
Czytaj więcej

XVII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje 29 maja 2022 r. „XVII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny”, który odbędzie się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni k/Kielc. Będzie to już siedemnasta, edycja ww. imprezy, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów i odwiedzających (średnio bierze w niej udział kilka tysięcy osób).
08.04.2022
Czytaj więcej

Powołanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie

W poniedziałek, 4 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania młodszego inspektora Grzegorza Majsaka na nowego Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie.
07.04.2022
Czytaj więcej

Zmiana terminu remontu sezonowego

Informujemy, że prace związane z wykonaniem remontów sezonowych z wymiennikowni W 4 (ul. K.E.N 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13) zaplanowane w dniach od 12 do 14 kwietnia 2022 r. zostaną wykonane w terminie późniejszym. W związku z tym dostawa ciepłej wody odbywać się będzie bez zakłóceń.
07.04.2022
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów Publicznych Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 8 kwietnia 2022 r. o godz. 8:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów Publicznych Rady Miejskiej w Staszowie w zdalnym trybie obradowania z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej).
07.04.2022
Czytaj więcej

Staszowianie pamiętają o swoim patronie

Pamięć o Papieżu Polaku jest wciąż żywa. Mieszkańcy Staszowa wraz z władzami samorządowymi dali wyraz pamięci o świętym Janie Pawle II w dniu siedemnastej rocznicy śmierci Ojca Świętego, składając kwiaty i zapalając znicze.
07.04.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Z okazji Święta Pracownika Służby Zdrowia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i innym pracownikom ochrony zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania za pełną poświecenia i serca pracę.
07.04.2022
Czytaj więcej

#StopNielegalnejEksploatacji

Wydobywaj legalnie. Warunkiem legalnego wydobycia jest: zgłoszenie zamiaru wydobycia do Dyrektora OUG w Kielcach. Uzyskanie koncesji na wydobywanie kopaliny od Starosty lub Marszałka Województwa.
07.04.2022
Czytaj więcej

Pomoc finansowa dla kół gospodyń wiejskich

Koła gospodyń wiejskich (KGW) wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich mogą uzyskać pomoc finansową w wysokości od 5.000 do 7.000 złotych. Wnioski o dofinansowanie mogą składać KGW działające: na wsi, w miastach do 5.000 mieszkańców oraz w miastach o większej liczbie ludności na obszarach istniejących w nich sołectw.
07.04.2022
Czytaj więcej

LXVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 8 kwietnia 2022 roku o godz. 8:30 odbędzie się LXVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 559) w zdalnym trybie obradowania z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej).
07.04.2022
Czytaj więcej

Zapisz się na IV Bieg do Serca Kołłątaja

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w IV edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Po dwóch latach przerwy Bieg wraca do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie gminy Staszów. Impreza odbędzie się we wtorek 3 maja w Staszowie. Bieg jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie jest częścią obchodów przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
07.04.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.